Z dění na Základní škole Václava Havla

 

oscar zsvhOscarové filmy poprvé

V druhém červnovém týdnu proběhl na naší škole první ročník festivalu žákovských filmů pod názvem FILMFEST VALA 2018. Žáci 9. ročníku se na tuto akci připravovali již dlouho předem. V hodinách ICT i mimo vyučování si pořizovali materiály, psali scénáře, režírovali, fotografovali, natáčeli a stříhali.
Přehlídku filmů zahájila festivalová znělka, jak se na správný filmový festival sluší. Na programu bylo promítání 16 snímků ve dvou kategoriích: filmy hrané a filmy animované společně s dokumentárními. A bylo se na co dívat. Soutěžní projekci sledovala odborná porota, která také udělila dvě hlavní ceny – Oscary, dále ceny za režii, herecké výkony a mimořádné umělecké zpracování. Zároveň proběhlo i hlasování diváků. Suverénně nejúspěšnějším snímkem se stal hraný film Vesnice, který získal hlavní cenu poroty – Oscara, cenu za herecký výkon i cenu diváků. V průběhu odpoledne panovala ve třídě slavnostní atmosféra a diváci oceňovali snímky zaslouženým potleskem. Výraznou zásluhu na zdaru akce má i dvojice moderátorů ze 7. A. Závěrečná fotografie úspěšných autorů filmů udělala tečku za letošním ročníkem, který, jak doufáme, nebude posledním.
Text a foto: Jana Mengrová

pasovani zsvhPasování na čtenáře

„Povstaňte, král Jiří z Poděbrad a Kunštátu přichází.“ Touto větou byl zahájen tradiční ceremoniál pasování prvňáčků ze ZŠ Václava Havla.
Děti se na setkání s králem připravovaly celý rok. Poctivě trénovaly písmenka, slabiky a slova a kromě toho třikrát navštívily Městskou knihovnu v Poděbradech. První setkání bylo zaměřeno na seznámení s knihovnou, při druhém si děti povídaly o knížkách a během třetí návštěvy plnily dané úkoly k textu. A pak se už čekalo na zmíněné pasování. Během této slavnostní chvíle měli žáci prvních tříd prokázat svoje čtenářské dovednosti. Dvorní dáma dětem předala kartičky s textem, který děti měly přečíst. Král nezapomněl poděkovat paním učitelkám za jejich práci. Po přečtení textu pan král posoudil, zda je žák hoden vstoupit do rytířského řádu čtenářů. Roční práce se vyplatila. Všichni bez výjimky byli pasováni na čtenáře. Prvňáčkům ze Základní školy Václava Havla moc gratulujeme a přejeme jim, aby si užili svět fantazie, který jim čtení knížek přinese. Zároveň děkujeme Městské knihovně v Poděbradech za zorganizování této milé akce.
Text a foto: Mgr. Lenka Komárková

(4. 7. 2018)

 


Ta naše písnička česká

Ta naše písnička česká

Symfonia archive agency uspořádala v úterý 20. listopadu další klubové setkání pro seniory a příznivce dechové hudby.

celý článek >>>

Záložka do knihy spojuje školy

Záložka do knihy spojuje školy

EKO Gymnázium Poděbrady se zapojilo do projektu, který podporuje čtenářství dětí základních škol a osmiletých gymnázií.

celý článek >>>

Hotelovka na soutěži Eurocup 2018

Hotelovka na soutěži Eurocup 2018

Ve dnech 7. a 8. listopadu se v prostorách Hotelové akademie Prešov uskutečnil již 26. ročník mezinárodní barmanské soutěže Eurocup.

celý článek >>>

Na cestě za poznáním ostrovního království

Na cestě za poznáním ostrovního království

Koncem září vyrazilo 44 žáků Hotelové školy Poděbrady na poznávací zájezd do Anglie.

celý článek >>>

Republika slavila 100. narozeniny a naše školka s ní

Republika slavila 100. narozeniny a naše školka s ní

Do oslav stého výročí naší republiky jsme se zapojili i my z Mateřské školy Na Valech.

celý článek >>>

Byli jsme při tom!

Byli jsme při tom!

Celá naše republika se od začátku roku připravovala na velkolepé oslavy 100. výročí založení Československa. I naše Základní škola T. G. Masaryka se na toto významné kulaté výročí svědomitě připravovala a účastnila se mnoha akcí spjatých právě s tímto jubileem. Jmenujme alespoň některé z nich.

celý článek >>>

Hotelovka pomáhá – nejen v rámci projektu „72 hodin“

Hotelovka pomáhá – nejen v rámci projektu „72 hodin“

Už sedmým rokem se letos v první polovině října uskutečnil třídenní dobrovolnický projekt „72 hodin“, organizovaný Českou radou dětí a mládeže za podpory Ministerstva školství.

celý článek >>>

V Poděbradech se otevře nový středoškolský obor Design a nová média

V Poděbradech se otevře nový středoškolský obor Design a nová média

S novinkou přichází Střední odborná škola Multimediálních studií Poděbrady, která tak reaguje na poptávku studentů a potřeby současného světa multimédií.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY