Z dění na Základní škole Václava Havla

 

oscar zsvhOscarové filmy poprvé

V druhém červnovém týdnu proběhl na naší škole první ročník festivalu žákovských filmů pod názvem FILMFEST VALA 2018. Žáci 9. ročníku se na tuto akci připravovali již dlouho předem. V hodinách ICT i mimo vyučování si pořizovali materiály, psali scénáře, režírovali, fotografovali, natáčeli a stříhali.
Přehlídku filmů zahájila festivalová znělka, jak se na správný filmový festival sluší. Na programu bylo promítání 16 snímků ve dvou kategoriích: filmy hrané a filmy animované společně s dokumentárními. A bylo se na co dívat. Soutěžní projekci sledovala odborná porota, která také udělila dvě hlavní ceny – Oscary, dále ceny za režii, herecké výkony a mimořádné umělecké zpracování. Zároveň proběhlo i hlasování diváků. Suverénně nejúspěšnějším snímkem se stal hraný film Vesnice, který získal hlavní cenu poroty – Oscara, cenu za herecký výkon i cenu diváků. V průběhu odpoledne panovala ve třídě slavnostní atmosféra a diváci oceňovali snímky zaslouženým potleskem. Výraznou zásluhu na zdaru akce má i dvojice moderátorů ze 7. A. Závěrečná fotografie úspěšných autorů filmů udělala tečku za letošním ročníkem, který, jak doufáme, nebude posledním.
Text a foto: Jana Mengrová

pasovani zsvhPasování na čtenáře

„Povstaňte, král Jiří z Poděbrad a Kunštátu přichází.“ Touto větou byl zahájen tradiční ceremoniál pasování prvňáčků ze ZŠ Václava Havla.
Děti se na setkání s králem připravovaly celý rok. Poctivě trénovaly písmenka, slabiky a slova a kromě toho třikrát navštívily Městskou knihovnu v Poděbradech. První setkání bylo zaměřeno na seznámení s knihovnou, při druhém si děti povídaly o knížkách a během třetí návštěvy plnily dané úkoly k textu. A pak se už čekalo na zmíněné pasování. Během této slavnostní chvíle měli žáci prvních tříd prokázat svoje čtenářské dovednosti. Dvorní dáma dětem předala kartičky s textem, který děti měly přečíst. Král nezapomněl poděkovat paním učitelkám za jejich práci. Po přečtení textu pan král posoudil, zda je žák hoden vstoupit do rytířského řádu čtenářů. Roční práce se vyplatila. Všichni bez výjimky byli pasováni na čtenáře. Prvňáčkům ze Základní školy Václava Havla moc gratulujeme a přejeme jim, aby si užili svět fantazie, který jim čtení knížek přinese. Zároveň děkujeme Městské knihovně v Poděbradech za zorganizování této milé akce.
Text a foto: Mgr. Lenka Komárková

(4. 7. 2018)

 


V Poděbradech se sešli esperantisté z Evropy a Japonska

V Poděbradech se sešli esperantisté z Evropy a Japonska

Ve dnech 6. až 13. srpna se v Poděbradech uskutečnil 22. ekumenický kongres křesťanských esperantistů.

celý článek >>>

Naši nejmenší sokolíci cvičili v Praze

Naši nejmenší sokolíci cvičili v Praze

V oddíle všestrannosti TJ Sokol Poděbrady je nejmladší oddíl předškoláků – děti od 3 do 6 let. S touto drobotinou nacvičovala už od podzimu cvičitelka Jana Piroutková sletovou skladbu Noty.

celý článek >>>

Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

V pořadí XVI. všesokolský slet byl bezesporu největší sokolskou událostí tohoto roku. Konal se ve dnech 1.–6. července na stadionu Eden v Praze. Z Poděbrad tam odjela dost početná výprava, kterou vedla zkušená cvičitelka Věra Doležalová. S ní a s další cvičitelkou Markétou Rožovou jsme se za touto událostí ohlédli v následujícím rozhovoru.

celý článek >>>

Netradiční odměna za vítězství v soutěži

Netradiční odměna za vítězství v soutěži

Ale vezměme to pěkně od začátku…

celý článek >>>

BURZA PRÁCE v Nymburku

BURZA PRÁCE v Nymburku

Krajská hospodářská komora Střední Čechy a Úřad práce Nymburk si vás dovolují pozvat na BURZU PRÁCE v Nymburku, která se koná dne 18. září 2018 v Obecním domě Nymburk.

celý článek >>>

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Konec školního roku žáků devátých tříd / Zahraniční jazyková exkurze do Vídně

celý článek >>>

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

Posedmé se v Senicích uskutečnila vzpomínková akce nazvaná Pocta statečným, která připomněla 76. výročí působení výsadkové skupiny Silver A v okupované vlasti.

celý článek >>>

Žena, která umí hledat smysl svého života

Žena, která umí hledat smysl svého života

Baví mne psát o zajímavých lidech. O lidech, kteří v něčem vynikají a jsou ostatním příkladní. Sám se tím obohatím a zajímavé bohatství předávám dál – čtenářům. V Poděbradech žiji 10 let a po celou tu dobu různě potkávám Pavlu Křížkovou.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY