Z dění na Základní škole Václava Havla

 

oscar zsvhOscarové filmy poprvé

V druhém červnovém týdnu proběhl na naší škole první ročník festivalu žákovských filmů pod názvem FILMFEST VALA 2018. Žáci 9. ročníku se na tuto akci připravovali již dlouho předem. V hodinách ICT i mimo vyučování si pořizovali materiály, psali scénáře, režírovali, fotografovali, natáčeli a stříhali.
Přehlídku filmů zahájila festivalová znělka, jak se na správný filmový festival sluší. Na programu bylo promítání 16 snímků ve dvou kategoriích: filmy hrané a filmy animované společně s dokumentárními. A bylo se na co dívat. Soutěžní projekci sledovala odborná porota, která také udělila dvě hlavní ceny – Oscary, dále ceny za režii, herecké výkony a mimořádné umělecké zpracování. Zároveň proběhlo i hlasování diváků. Suverénně nejúspěšnějším snímkem se stal hraný film Vesnice, který získal hlavní cenu poroty – Oscara, cenu za herecký výkon i cenu diváků. V průběhu odpoledne panovala ve třídě slavnostní atmosféra a diváci oceňovali snímky zaslouženým potleskem. Výraznou zásluhu na zdaru akce má i dvojice moderátorů ze 7. A. Závěrečná fotografie úspěšných autorů filmů udělala tečku za letošním ročníkem, který, jak doufáme, nebude posledním.
Text a foto: Jana Mengrová

pasovani zsvhPasování na čtenáře

„Povstaňte, král Jiří z Poděbrad a Kunštátu přichází.“ Touto větou byl zahájen tradiční ceremoniál pasování prvňáčků ze ZŠ Václava Havla.
Děti se na setkání s králem připravovaly celý rok. Poctivě trénovaly písmenka, slabiky a slova a kromě toho třikrát navštívily Městskou knihovnu v Poděbradech. První setkání bylo zaměřeno na seznámení s knihovnou, při druhém si děti povídaly o knížkách a během třetí návštěvy plnily dané úkoly k textu. A pak se už čekalo na zmíněné pasování. Během této slavnostní chvíle měli žáci prvních tříd prokázat svoje čtenářské dovednosti. Dvorní dáma dětem předala kartičky s textem, který děti měly přečíst. Král nezapomněl poděkovat paním učitelkám za jejich práci. Po přečtení textu pan král posoudil, zda je žák hoden vstoupit do rytířského řádu čtenářů. Roční práce se vyplatila. Všichni bez výjimky byli pasováni na čtenáře. Prvňáčkům ze Základní školy Václava Havla moc gratulujeme a přejeme jim, aby si užili svět fantazie, který jim čtení knížek přinese. Zároveň děkujeme Městské knihovně v Poděbradech za zorganizování této milé akce.
Text a foto: Mgr. Lenka Komárková

(4. 7. 2018)

 


V Senicích uctili působení skupiny Silver A

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

Posedmé se v Senicích uskutečnila vzpomínková akce nazvaná Pocta statečným, která připomněla 76. výročí působení výsadkové skupiny Silver A v okupované vlasti.

celý článek >>>

Žena, která umí hledat smysl svého života

Žena, která umí hledat smysl svého života

Baví mne psát o zajímavých lidech. O lidech, kteří v něčem vynikají a jsou ostatním příkladní. Sám se tím obohatím a zajímavé bohatství předávám dál – čtenářům. V Poděbradech žiji 10 let a po celou tu dobu různě potkávám Pavlu Křížkovou.

celý článek >>>

Jak děti šapitó ovládly

Jak děti šapitó ovládly

Ve dnech 14. a 15. června vystoupily poděbradské děti v cirkusu Happy Kids.

celý článek >>>

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Populární setkání členů Místní organizace Svazu tělesně postižených Poděbrady se konalo odpoledne 12. června v Restauraci Na Jízdárně.

celý článek >>>

Graduatio je opět tady!

Graduatio je opět tady!

Čas utíká jako voda a stejně tak rychle uběhl akademický rok 2017/2018 studentům ÚJOP UK Poděbrady, kteří při slavnostním aktu (Graduatio) převzali certifikát o vykonání závěrečných zkoušek.

celý článek >>>

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

V pondělí 25. června v osm hodin ráno je na hřišti u Základní školy Václava Havla živěji než obvykle. Na čtyřicet dětí z nymburského dětského domova, poděbradské Léčebny Dr. Filipa a ZŠ T. G. Masaryka tady začíná plnit různé úkoly, jak sportovní, tak i kreativní a vědomostní. Jednotlivá stanoviště a balónkovou výzdobu hřiště pro ně přichystali studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad (GJP).

celý článek >>>

Filmový festival pro střední školy OFF Poděbrady 2018 zná vítěze

Filmový festival pro střední školy OFF Poděbrady 2018 zná vítěze

Slavnostní vyhlášení festivalu se konalo v pátek 1. 6. 2018 v Zámeckém biografu a v přilehlé zámecké zahradě za účasti mladých a nadějných filmařů ze středních škol celé republiky.

celý článek >>>

Škola, která rozdává radost, slavila padesátiny

Škola, která rozdává radost, slavila padesátiny

V sobotu 9. června ožil prosluněný lázeňský park narozeninovou párty Hotelové školy Poděbrady.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY