Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

 

Konec školního roku žáků devátých tříd

konec skol rokuObřadní síň Městského úřadu Poděbrady přivítala dne 20. června osm žákyň a jednoho žáka devátého ročníku v doprovodu třídních učitelek a vedení školy – paní ředitelky a paní zástupkyně. Návštěva tohoto místa zpočátku budila v přítomných ostych a nervozitu, ale po příchodu pana starosty Ladislava Langra se neslo setkání v milé a slavnostní atmosféře. Zmíněných devět výjimečných bylo vybráno třídními učitelkami na základě kvalit, kterými se během docházky žáci projevovali, ať už to byly studijní, umělecké, nebo sportovní úspěchy. Pan starosta po úvodním představení osazenstva pohovořil individuálně s každým oceňovaným a každému předal malý dar – knihu o Jiřím z Poděbrad.
O dva dny později byli nejlepší autoři závěrečných prací oceněni porotou a spolužáky osmého ročníku. Autoři se pochlubili svými prezentacemi a nově také videi. Témata byla rozmanitá. Týkala se například nepříliš pozitivně naladěného letu Lajky na oběžnou dráhu Země až po komiksové snímky motivující k recyklaci druhotných surovin.
Předposlední den školního roku (čtvrtek 29. 6.) byl dozajista pro žáky velice emotivní. Nejprve přišla na řadu nervozita spojená s dlouho připravovaným představením, kterým se žáci loučili se svými učiteli a spolužáky. Během těchto vystoupení jsme měli možnost navštívit skupinu důchodců bývalé 9. A v budoucnosti, hudební pořad Béčko s účastníky z 9. B a představení inspirované školními zážitky pod taktovkou 9. C. Nervozitu vystřídal hřejivý pocit z dobře odvedené práce. S opadnutím stresu přišel pocit hladu. Naše paní kuchařky byly ovšem připravené se slavnostním obědem a potěšily nejstarší žáky chutným menu. Nasyceni výborným obědem se deváťáci společně se svými třídními učitelkami a s dalšími učiteli přemístili do prostor Inferno Clubu, aby si užili poslední společnou diskotéku.
Text a foto: Mgr. Veronika Jeníková

Zahraniční jazyková exkurze do Vídně

exkurze

 

 

Konec školního roku si žáci, kteří se učí německy, zpestřili zahraniční exkurzí. V pátek 22. června se v ranních hodinách vydali do rakouské metropole na Dunaji. Nejprve zde navštívili unikátní a architektonicky zajímavou stavbu Hundertwasserhaus. Poté jejich cesta pokračovala na zámek Schӧnbrunn, bývalou letní rezidenci Habsburků, s jeho rozlehlými francouzskými zahradami, s Neptunovou fontánou a Glorietou. Nakonec se celá naše výprava vydala do samotného centra Vídně. Tady jsme si během příjemné procházky připomenuli dějiny habsburské monarchie a zároveň se seznámili s významnými stavebními památkami, jako například gotickým dómem Sv. Štěpána, barokním kostelem Sv. Karla Boromejského, sídlem rakouských panovníků Hofburgem, státní operou či sochami významných osobností, které ve Vídni žily. Exkurze se setkala u žáků s velkým ohlasem. V neposlední řadě je třeba zmínit, že žáci měli během výjezdu možnost využít své znalosti německého jazyka v praxi.

 

Text a foto: Mgr. Eva Ernstová

(26. 7. 2018)

 

 

 


Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

V pořadí XVI. všesokolský slet byl bezesporu největší sokolskou událostí tohoto roku. Konal se ve dnech 1.–6. července na stadionu Eden v Praze. Z Poděbrad tam odjela dost početná výprava, kterou vedla zkušená cvičitelka Věra Doležalová. S ní a s další cvičitelkou Markétou Rožovou jsme se za touto událostí ohlédli v následujícím rozhovoru.

celý článek >>>

Netradiční odměna za vítězství v soutěži

Netradiční odměna za vítězství v soutěži

Ale vezměme to pěkně od začátku…

celý článek >>>

BURZA PRÁCE v Nymburku

BURZA PRÁCE v Nymburku

Krajská hospodářská komora Střední Čechy a Úřad práce Nymburk si vás dovolují pozvat na BURZU PRÁCE v Nymburku, která se koná dne 18. září 2018 v Obecním domě Nymburk.

celý článek >>>

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

Posedmé se v Senicích uskutečnila vzpomínková akce nazvaná Pocta statečným, která připomněla 76. výročí působení výsadkové skupiny Silver A v okupované vlasti.

celý článek >>>

Žena, která umí hledat smysl svého života

Žena, která umí hledat smysl svého života

Baví mne psát o zajímavých lidech. O lidech, kteří v něčem vynikají a jsou ostatním příkladní. Sám se tím obohatím a zajímavé bohatství předávám dál – čtenářům. V Poděbradech žiji 10 let a po celou tu dobu různě potkávám Pavlu Křížkovou.

celý článek >>>

Jak děti šapitó ovládly

Jak děti šapitó ovládly

Ve dnech 14. a 15. června vystoupily poděbradské děti v cirkusu Happy Kids.

celý článek >>>

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Populární setkání členů Místní organizace Svazu tělesně postižených Poděbrady se konalo odpoledne 12. června v Restauraci Na Jízdárně.

celý článek >>>

Graduatio je opět tady!

Graduatio je opět tady!

Čas utíká jako voda a stejně tak rychle uběhl akademický rok 2017/2018 studentům ÚJOP UK Poděbrady, kteří při slavnostním aktu (Graduatio) převzali certifikát o vykonání závěrečných zkoušek.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY