Železniční podchod září barvami

 

Obrovské změny doznal dříve „strašidelný“ podchod pod tratí u poděbradských skláren.


podchodPět dní v týdnu chodívali tímhle ponurým a špinavým místem do školy, až si jednou řekli dost. Řeč je o žácích z domova mládeže Jitřenka při Středním odborném učilišti společného stravování a jednom zchátralém železničním podchodu. Právě ten se dívky a kluci s vedoucí vychovatelkou Klárou Schulzovou rozhodli v rámci projektu „72 hodin – Ruku na to!“ vymalovat a uklidit. Motorem jejich snahy byla i skutečnost, že patronkou tří dnů dobrovolnických aktivit po celé ČR, které letos připadly na 10.–13. října, je poděbradská rodačka, režisérka Alice Nellis. Ta na otázku, co se dá za uvedenou dobu stihnout, odpověděla: „Změnit život, udělat něco, co bude přinášet užitek nejméně dalších 72 let, natočit krátký film, vyplít a okopat zahradu, pustit se do něčeho, co nás pak může bavit po zbytek života.“

Přestože práci komplikoval sedmičce žáků déšť, jenž nekompromisně prosakoval do čerstvých nánosů barvy, nový veselý vzhled dříve nepřívětivého místa procházející lidé náležitě ocenili. „Z jejich ohlasů a poděkování máme velkou radost,“ říká autorka nápadu Andrea Brzoňová bezprostředně po skončení prací v podchodu. „Zvlášť nadšené z barevné mozaiky jsou děti,“ doplňuje ji Klára Schulzová a současně vyslovuje poděkování městu Poděbrady za podporu a prodejně OK Barvy za darovaný materiál.

Text: Monika Langrová
Foto: Monika Langrová a Klára Schulzová

 

 


Konec léta s úsměvem

Konec léta s úsměvem

V prvním zářijovém týdnu jsem se zúčastnila relaxačního pobytu v penzionu Mája v Josefově Dole, pořádaného Spolkem pro aktivní život v Poděbradech.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY