Zlato putuje z Vlašimi do Poděbrad

 

Podzim je na poděbradském Středním odborném učilišti společného stravování již tradičně spjatý se soutěží O pohár Blanických rytířů.


zlato vlasimUvedená soutěž se tradičně koná ve Vlašimi a je určena oborům kuchař, číšník a cukrář. Číšníci Kamila Vašková a David Horák letos měli za úkol prostřít tabuli na téma „České podzimí tradice“, cukrářky Michaela Görnerová a Tereza Červenková musely upéct dort vypadající jako rozkvetlá louka a kuchaři Pavel Zápotocký a Jakub Dolejš zase připravit čtyři porce hlavního pokrmu z vepřového masa a salát z čerstvého ovoce nebo zeleniny, doplněný dresinkem. Hodnotilo se vše od organizace práce, kreativity, celkového dojmu, nápaditosti, hygieny práce až po prezentaci a ústní obhajobu. Zpestřením gastronomického svátku byla soutěž v hodu válečkem na cíl a v překážkovém běhu s nápoji. Celkem se soutěže zúčastnilo 13 odborných škol a učilišť. Naše výprava nasbírala hned dvě cenná umístění a to 1. místo v oboru číšník a celkové 1. místo pro školu v obratnostně-sportovních dovednostech. Po stříbrných medailích v předchozích letech jsme se tedy konečně dostali i k té nejcennější.

Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci a jako škola jsme na ně skutečně pyšní.


Za SOU společného stravování Ivona Hrabětová
Foto: SOU společného stravování Poděbrady

 

 


Konec léta s úsměvem

Konec léta s úsměvem

V prvním zářijovém týdnu jsem se zúčastnila relaxačního pobytu v penzionu Mája v Josefově Dole, pořádaného Spolkem pro aktivní život v Poděbradech.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY