Lázeňská „fešanda“

 

Jako by ta svůdná dívka vyskočila ze zažloutlých pohlednic první republiky. Ladně se procházela Libenského kolonádou, na sobě slušivé šaty, elegantní rukavičky a apartní klobouček. „Kdo je to, ta dáma?“ ptali se v listopadovém odpoledni lidé, kteří korzovali lázeňským parkem.

 

drahotova_autor_ludek_siplaOdpověď zní: juniorská mistryně světa. Atletka Anežka Drahotová se na pár hodin proměnila v krásku z vyšší společnosti, navlékla dobový kostým a před kamerami štábu Českého atletického svazu pózovala pro televizní upoutávku. Už jen pět měsíců totiž dělí Poděbrady od pořádání Evropského poháru v chůzi.


A právě jedenadvacetiletá Drahotová bude koncem května největší českou medailovou nadějí. Zahalená do teplé deky si vítězka poděbradského mítinku z roku 2014 našla čas i na několik otázek PN.

 

Jak vás baví natáčení dnešního spotu?

Popravdě je asi lepší závodit, člověk se víc zahřeje. Ale je to pro Poděbrady, tak snad nám výsledná upoutávka pomůže přilákat na Evropský pohár co nejvíce návštěvníků. Dopoledne jsme točili běžné záběry při chůzi, odpolední pózování v kostýmu z třicátých let jsem si ale užívala.

 

Že by se z vás časem stala herečka? Tedy až poté, co získáte olympijské zlato a pověsíte sportovní boty na hřebík…

Sice se sem tam objevím před kamerami v nějakém televizním pořadu, a docela je při nich zábava, ale herečka ze mě asi nebude. Obdivuju lidi, kteří se tím živí; chce to hlavně čas a trpělivost.

 

Příští rok v květnu se utkáte na poděbradské kolonádě s evropskou elitou. Vrcholná atletická akce, navíc v domácím prostředí. Můžete mít vůbec větší motivaci k vítězství?

To těžko (úsměv). Poděbrady má m moc ráda, vždy se sem těším, a teď se tu bude navíc pořádat Evropský pohár. Do Poděbrad se sjede obrovská konkurence a věřím, že i spousta diváků. Jejich podporu u trati vždy vnímám, příští rok budou určitě ještě hlasitější.

 

Letos jste na startu mítinku Poděbrady walking ale chyběla…

Ano, snad od mých dvanácti let jsem nyní poprvé Poděbrady kvůli zranění vynechala. A hned jsem přišla o traťový rekord…

 

Takže v květnu bitva o zlato i traťový rekord?

To by bylo skvělé. Uvidím, jak na tom příští rok budu, ale udělám pro dobrý výsledek vše.

 

Co vás čeká v následujících týdnech?

Právě nám začíná nejtěžší příprava na novou sezonu. Takže soustředění střídá soustředění. Kanárské ostrovy, hory a zase Kanárské ostrovy. Hlavně to chce zůstat zdravá, pak půjde vše snadněji.


Text: Aleš Kubelka
Foto: Luděk Šipla, (aku)

 


Rodinný archiv vydal poklad: poděbradskou stopu kardinála Berana

Rodinný archiv vydal poklad: poděbradskou stopu kardinála Berana

Nacisté a komunisté jej hodlali vymazat z povědomí národa. Nepodařilo se jim to, Pán Bůh zaplať. I proto můžeme díky cenným archiváliím spatřit patrně nejvýznamnějšího českého duchovního, kardinála Josefa Berana, také v poděbradských kulisách.

celý článek >>>

Jitka Schneiderová: Tanec je moje vášeň!

Jitka Schneiderová: Tanec je moje vášeň!

Do Křesla pro hosta na lázeňské kolonádě tentokrát usedla divadelní a filmová herečka Jitka Schneiderová. Její herecký životopis obsahuje dlouhou řadu rolí, do povědomí diváků se zapsala také úspěchem v taneční soutěži StarDance. Nejen o lásce k tanci se rodačka ze Znojma rozpovídala v rozhovoru pro PN.

celý článek >>>

Formanův přelet nad poděbradským hnízdem

Formanův přelet nad poděbradským hnízdem

V pátek 13. dubna 2018 dotlouklo srdce věhlasného režiséra Miloše Formana. Srdce, které v poválečných letech okysličoval také lázeňský vzduch Poděbrad.

celý článek >>>

Chtěl jsem navazovat na lidovou tvorbu, říká Milan Exner

Chtěl jsem navazovat na lidovou tvorbu, říká Milan Exner

Při letošních oslavách Dne Poděbrad nechyběl mezi oceněnými výtvarník Milan Exner. Z rukou starosty převzal Křišťálový štít města. Lze připomenout, že je například autorem tří keramických srdcí u květinových hodin, podílel se i na výzdobě foyeru Divadla Na Kovárně. Tento keramik se na jaře dožívá skvělého životního jubilea a v Polabském muzeu probíhá výstava přibližující jeho tvorbu.

celý článek >>>

Kapitán Bartoš zakotvil s pirátskou flotilou i na Jiřího náměstí

Kapitán Bartoš zakotvil s pirátskou flotilou i na Jiřího náměstí

Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš otevřel v sobotu 24. února 2018 na poděbradském Jiřího náměstí svoji regionální kancelář. Proč si rodák z Jablonce nad Nisou vybral pro svůj krajský „azyl“ právě Poděbrady, prozradil mimo jiné v rozhovoru pro PN.

celý článek >>>

Kluk z plakátu. Jan Vurm, tak trochu poděbradský olympionik

Kluk z plakátu. Jan Vurm, tak trochu poděbradský olympionik

Zatímco na olympiádě v Soči měly Poděbrady své zastoupení v podobě krasobruslařky Elizavety Ukolové, na té letošní sportovec z polabských lázní chyběl. Výrazná stopa se symbolikou pěti kruhů však Poděbradům opět neunikla. Model Jan Vurm se totiž stal jednou z hlavních tváří vychvalované olympijské kolekce, ve které zářil český tým v čele s Ester Ledeckou na hrách v Jižní Koreji.

celý článek >>>

Bořek Dočkal míří do Filadelfie. I kvůli těhotné manželce

Bořek Dočkal míří do Filadelfie. I kvůli těhotné manželce

Poděbradský rodák a odchovanec zdejšího fotbalového klubu Bohemie Bořek Dočkal mění dres. Možná si již potichu pobrukuje legendární píseň „Streets of Philadelphia“ od zpěváka Bruce Springsteena. Právě s pensylvánskou metropolí spojí totiž český reprezentant svůj další sportovní i životní osud.

celý článek >>>

Prezidentská anketa: Pyrrhovo vítězství profesora Drahoše

Prezidentská anketa: Pyrrhovo vítězství profesora Drahoše

Jednoznačným triumfem Jiřího Drahoše skončila „prezidentská" anketa PN.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY