Novoroční anketa: malé i velké radosti, výzvy a „přebytečná“ předsevzetí

 

Čas bilancování, ale také plánování a přemítání nad tím, co příštích 12 měsíců přinese. To je tradičně období přelomu roku v myslích lidí celého světa.PN oslovily pětici veřejně známých osobností Poděbrad s těmito otázkami:

 

anketa_navrh_grafik

1. Na co se v novém roce těšíte po osobní a profesní stránce?

 

 

 

 

 


2. Dáváte si nějaké novoroční předsevzetí? V případě, že nikoliv, co byste rád(a) změnil(a) u sebe nebo obecně ve společnosti?

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZDENĚK SKOUPÝ

velitel HZS Středočeského kraje – stanice Poděbrady


zdenekskoupy1. Po osobní stránce si přeji, aby se mojí rodině dařilo alespoň tak, jako v roce letošním. Co se týče profesní stránky, byl bych rád, kdyby nadále pokračovala výborná spolupráce mezi profesionální jednotkou, dobrovolnými hasiči a městem Poděbrady. Doufám, že v roce 2017 se bude i nadále pokračovat v úsilí na vybudování nové stanice HZS v Poděbradech a obměně požární techniky.


2. Novoroční předsevzetí si nedávám. Byl bych však rád, kdyby lidé byli otevřenější a nebyli tolik lhostejní ke svému okolí.

 

 

 

SOŇA DUŠKOVÁ

předsedkyně místního výboru městské části Kluk


duskova1. Po osobní stránce se těším na vše nové a dobré, co život přináší. Zejména na čas strávený s rodinou a přáteli. Po profesní stránce se těším jak na pokračující spolupráci se svými stávajícími klienty, kterých si velmi vážím, tak i nové pracovní výzvy. Jako předsedkyně místního výboru se velmi těším na příjemnou a produktivní spolupráci s ostatními členy výboru.


2. Osobně k předsevzetím nepotřebuji Nový rok. Dávám si je i v průběhu roku. A nejde ani tak o předsevzetí, jako spíše o přání. Jedním z takových přání za místní výbor v Kluku bylo i vybudování ulice Heřmánková, kterou máme přislíbenu právě v letošním roce. Když takové přání dojde až k bodu realizace a stane se skutečností, dává vám to nejen smysl, ale také chuť do další práce. Čtenářům přeji do nového roku, aby vše, co činí ve svém životě, jim přinášelo radost a pocit spokojenosti. Nechť vás provází láska, víra a naděje.

 

RENATA VOCÁSKOVÁ

atletka, studentka


vocaskova1. Těším se, že mi nový rok přinese spoustu dalších zážitků s kamarády a s přítelem. Doufám, že se mi v atletice a ve škole bude nadále dařit, abych se mohla ze života radovat jako dosud.


2. Novoroční předsevzetí si nikdy nedávám, ale pro rok 2017 je mou největší výzvou splnit limit na mistrovství Evropy v atletice do 22 let.

 

 

 

 

JAN MACHÁLEK

ex-prezident Rotary clubu Poděbrady, majitel sklárny Artcristal Bohemia


machalek1. V roce 2017 se opět těším na setkání s lidmi, se kterými si mám co říci, kteří si vedle svých povinností dokážou udělat čas na druhé, kteří mají radost ze své práce, kteří umí respektovat, tolerovat, ale také poděkovat.


2. Klasická novoroční předsevzetí, jako je přestat kouřit nebo více sportovat a podobně, si už nedávám, protože vím, že se mi je ještě nikdy nepodařilo splnit. Ale pro naši společnost – a tím nemyslím jenom u nás v Poděbradech, ale na celém světě – bych si přál, aby peníze nebyly jediným smyslem života. Vím, že v dnešním globálním světě je to složité, přesto se alespoň snažme zachovat si své lidské, kulturní a morální hodnoty.

 

KAMIL BŘÍZA

ředitel Gymnázia Jiřího z Poděbrad


briza1. Po profesní linii – uvítal bych (a tedy se těším), kdyby letitá snaha o rekonstrukci toalet konečně uspěla; je k tomu nakročeno, nerad bych to zakřikl. Těším se na zvyšování platů ve školství, kolegové si to zaslouží. Těším se na lyžařské kurzy s dostatkem sněhu, vodácký kurz pro pokročilé, další působení pěveckého sboru, účast studentů na konferencích i výjezdy za poznáním v ČR i do zahraničí.

Osobně se těším, že bude třeba dobrá houbařská sezona, že vyjde zamýšlená zahraniční dovolená, těším se na letní návštěvu u příbuzných. Těším se na červen a červenec – mám rád teplo a dlouhé dny.


2. Nedávám si předsevzetí, spíše si jen říkám, že by bylo dobré shodit kila nabraná přes Vánoce, zapracovat na některém cizím jazyce, udělat si větší pořádek ve věcech a vyhodit ty staré a již nepotřebné…


Text: Aleš Kubelka
Foto: archiv


Chtěl jsem navazovat na lidovou tvorbu, říká Milan Exner

Chtěl jsem navazovat na lidovou tvorbu, říká Milan Exner

Při letošních oslavách Dne Poděbrad nechyběl mezi oceněnými výtvarník Milan Exner. Z rukou starosty převzal Křišťálový štít města. Lze připomenout, že je například autorem tří keramických srdcí u květinových hodin, podílel se i na výzdobě foyeru Divadla Na Kovárně. Tento keramik se na jaře dožívá skvělého životního jubilea a v Polabském muzeu probíhá výstava přibližující jeho tvorbu.

celý článek >>>

Kapitán Bartoš zakotvil s pirátskou flotilou i na Jiřího náměstí

Kapitán Bartoš zakotvil s pirátskou flotilou i na Jiřího náměstí

Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš otevřel v sobotu 24. února 2018 na poděbradském Jiřího náměstí svoji regionální kancelář. Proč si rodák z Jablonce nad Nisou vybral pro svůj krajský „azyl“ právě Poděbrady, prozradil mimo jiné v rozhovoru pro PN.

celý článek >>>

Kluk z plakátu. Jan Vurm, tak trochu poděbradský olympionik

Kluk z plakátu. Jan Vurm, tak trochu poděbradský olympionik

Zatímco na olympiádě v Soči měly Poděbrady své zastoupení v podobě krasobruslařky Elizavety Ukolové, na té letošní sportovec z polabských lázní chyběl. Výrazná stopa se symbolikou pěti kruhů však Poděbradům opět neunikla. Model Jan Vurm se totiž stal jednou z hlavních tváří vychvalované olympijské kolekce, ve které zářil český tým v čele s Ester Ledeckou na hrách v Jižní Koreji.

celý článek >>>

Bořek Dočkal míří do Filadelfie. I kvůli těhotné manželce

Bořek Dočkal míří do Filadelfie. I kvůli těhotné manželce

Poděbradský rodák a odchovanec zdejšího fotbalového klubu Bohemie Bořek Dočkal mění dres. Možná si již potichu pobrukuje legendární píseň „Streets of Philadelphia“ od zpěváka Bruce Springsteena. Právě s pensylvánskou metropolí spojí totiž český reprezentant svůj další sportovní i životní osud.

celý článek >>>

Prezidentská anketa: Pyrrhovo vítězství profesora Drahoše

Prezidentská anketa: Pyrrhovo vítězství profesora Drahoše

Jednoznačným triumfem Jiřího Drahoše skončila „prezidentská" anketa PN.

celý článek >>>

O niečo viac ako polmaratón, hodnotí náročnost inscenace Shylock herec Milan Kňažko

O niečo viac ako polmaratón, hodnotí náročnost inscenace Shylock herec Milan Kňažko

V březnu minulého roku dostal divadelní Cenu Thálie za roli Jona v monodramatu Shylock. O měsíc později při Poděbradských dnech poezie převzal Křišťálovou růži za mistrovství v přednesu poezie a prózy. Při té příležitosti nabídl přítomným v Divadle Na Kovárně ukázku ze svého oceněného představení. Nyní se Milan Kňažko i jeho Shylock do Poděbrad vracejí.

celý článek >>>

„Poděbrady? Jasně, vzpomínám na ‚zdravotní‘ přestávky v Savoyi“

„Poděbrady? Jasně, vzpomínám na ‚zdravotní‘ přestávky v Savoyi“

Divadlo Na Kovárně uvedlo v lednu komedii A na Hrušce sedí diktátor. Miroslav Táborský, jeden z protagonistů této konverzační grotesky, zavzpomínal při své návštěvě Poděbrad i na své mládí.

celý článek >>>

Z Poděbrad až na Pražský hrad. A na křídlech jestřába až do Foglarova nebe

Z Poděbrad až na Pražský hrad. A na křídlech jestřába až do Foglarova nebe

Kdybychom mohli slavným Rychlým šípům symbolicky položit otázku, jak spisovatele Jaroslava Foglara spojují Poděbrady s Pražským hradem, určitě by to pro ně byla další záhada hlavolamu. 28. října 2017 obdržel in memoriam „Jestřáb“ Foglar od prezidenta Zemana Medaili Za zásluhy I. stupně. Na této poctě se obřím dílem podílel poděbradský rodák, nakladatel, spisovatel a zasvěcený foglarovec Jiří Stegbauer.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY