Pestré léto poděbradských turistů

 

Prázdniny jsou za námi a můžeme konstatovat, že činnost KČT byla bohatší než kdy jindy.

 

/kct162017

Můžeme vám doporučit návštěvu Dětenic (na snímku) nebo kláštera Sázavy, poutní místo Hejnice, Lázně Libverda či Lázně Bělohrad. Pěkné jsou i vycházky z Chocerad do Sázavy či z Otradovic přes Káraný a Toušeň do Čelákovic.


Jezdíme i do Jizerských hor či do Krkonoš. Z Lázní Bělohrad jsme došli přes Bažantnici na Byšičky, kde je pěkný kostelík a křížová cesta. A přes lázeňské objekty podél Podroužského rybníka, který zpestřují pohádkové postavičky ze dřeva, což jistě potěší vaše děti, jsme došli do obce Brtev, kde je spousta lidových staveb a chovatel papoušků, kterých má plnou voliéru.
Nedaleko Poděbrad je pěkná vycházka z Mlýnce přes romantický Bučický mlýn do Rožďalovic (vhodná i pro cyklisty). Na ty jsme také nezapomněli a uspořádali pro ně týdenní zájezd do Litovle s cyklovýlety do okolí. Nejhezčí byla asi vycházka Kokořínskem ze Lhotky, kde se nachází skalní obydlí, a také výlet podél potůčku Pšovka mezi skalami přes Harasov a restauraci U Grobiána do Kaniny. Tuto vycházku jsme měli ještě oživenou ve Lhotce srazem starých motorek a v Kanině výročím obce.


A to vše za jeden měsíc. Vyberete si z naší nabídky? Anebo pojďte příště s námi!

 

Výzva pamětníkům

KČT bude příští rok slavit 130 let. V Poděbradech začal působit v roce 1923. Příští rok to tedy bude 95 let. 47 let máme „podchyceno“ v kronikách. Obracíme se na občany s prosbou, pokud vědí něco o činnosti KČT v Poděbradech před rokem 1970, kdyby nám alespoň částečně pomohli tuto dobu trochu doplnit.


Pokud jste znali členy, funkcionáře nebo máte doma v pozůstalosti nějaké dokumenty či fotografie, kontaktujte nás na tel. čísle 776 822 725 nebo na email robinsonka73@seznam.cz. Informace je možné také sdělit nebo předat někomu z členů KČT, kterého znáte nebo přijít na výbor KČT, který se koná každé první úterý v měsíci v 17.00 v Pentagonu. V září je výjimečně výbor až 12. 9. 2017 v 17.00 v klubovně na Žižkově (na konci Kunštátské ulice malý domek u pole).


Text a foto: Zdeňka Formánková

 

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY