Co nám zbyde z Císařské obory? Bestia triumphans?


Politika by měla být nezištnou službou obci, bývá ale spíš špinavým soubojem různých zájmů, ve kterém je téměř nemožné se zvenčí orientovat a poznat, kde je pravda. Většina „normálních lidí“ je z ní pak zhnusená a zdálky se jí vyhne. Jenže bez politiky to nejde a snahy nahradit ji nějakým „efektivnějším“ způsobem rozhodování vedly ke špatným koncům. Je proto potřeba se obrnit, nechat na sebe „házet špínu“ a dát svoje jméno všanc, pokud nechceme nechat prostor těm, kdo na to mají žaludek.
K této úvaze mě dovedl článek zastupitele Káninského s názvem Co nám zbylo z Císařské obory v minulých PN. Hlavním sdělením článku je, že na rozdíl od města, které péči o lesopark zanedbává, pan Káninský se jako majitel parcel v Oboře snaží stav tohoto lesoparku zlepšovat. Brání mu v tom ale „ekoteroristé“ Jirka a Jirásková, kteří se přivazují ke stromům a blokují jeho bohulibé záměry.
Absurditu, ba drzost takového tvrzení si může ověřit každý. Běžte se prosím na pozemky pana Káninského v Oboře podívat, jsou mezi cyklostezkou Esperanto a jízdárnou. Jde o nejzanedbanější místo v Oboře, připomínající skládku, které dělá ostudu celému městu. Majitel se o něj roky nestaral, až vloni zavezl dřívější výběh pro koně dvoumetrovou haldou zeminy z jiného svého developerského projektu v místě bývalých jatek na Ostende. V rozporu se zákonem, za což dostal pokutu od vodoprávního úřadu. Pozemky jsou totiž v aktivní zóně stoleté vody a nelze na ně bez povolení nic navážet ani stavět. Smyslem navážky je pozemky zvednout, vyjmout z aktivní zóny a následně zastavět rodinnými domy. Předchozí majitel chtěl na pozemcích také stavět, ale byl stavebním úřadem ujištěn, že to není možné. Tak je prodal. Sledujte prosím, zda bude nynější majitel „šikovnější“.
Stav Obory není dobrý. Proto má více volebních uskupení, včetně našeho, v programu její revitalizaci. Nedovolte, prosím, aby se revitalizace Obory odehrála pod taktovkou někoho, kdo by ji nejradši rozparceloval a rozprodal.
Z mého pohledu zní klíčová otázka, na kterou budou Poděbraďáci odpovídat v říjnových komunálních volbách, takto: umožníme jednomu z největších zdejších developerů a spekulantů s pozemky, aby stanul ve vedení města? Uděláme kozla zahradníkem?
Prosím, nedejte se zlákat populistickými sliby. Zajímejte se o skutečné motivy, které vedou jednotlivé kandidáty k zápasu o vaše hlasy a ke statisícovým investicím do volební kampaně. Přeji vám mnoho zdaru ve vašem rozhodování.


Jan Jirka

(20. 9. 2018)

 


Vysvětlení – Mluvte pravdu!

Vysvětlení – Mluvte pravdu!

Reakce na článek pana Ing. Vladimíra Vrchoty, předsedy Správní rady TJ LTC Poděbrady, z. s., tenisového klubu, který byl zveřejněn v PN 19/2018.

celý článek >>>

Stoprocentní zelená generelu dopravy

Stoprocentní zelená generelu dopravy

Na poslední zastupitelstvo města jsem se již jen jako angažovaný občan dobře připravil. Šel jsem obhajovat generel dopravy, aneb plán udržitelné mobility města.

celý článek >>>

TISKOVÁ ZPRÁVA USKUPENÍ PRO OBČANY PODĚBRAD

TISKOVÁ ZPRÁVA USKUPENÍ PRO OBČANY PODĚBRAD

V návaznosti na první řádné zasedání nového zastupitelstva města Poděbrady dne 14. 11. 2018 vydává politické uskupení Pro občany Poděbrad následující tiskové prohlášení.

celý článek >>>

Dojmy koaličního zastupitele ze ZM 14. 11. 2018

Dojmy koaličního zastupitele ze ZM 14. 11. 2018

Zastupitelstvo probíhalo, až na několik projednávaných bodů, v poklidné atmosféře. Bylo vedeno věcně a jako první zastupitelstvo po čtyřech letech trvalo pouze tři hodiny.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

Vděčnost nad zlato

celý článek >>>

Legiovlak a jeho průvodci

Legiovlak a jeho průvodci

Snad málokterý občan Poděbrad nenavštívil originální muzeum Československé obce legionářské.

celý článek >>>

Reakce na dopis paní Horákové z PN č. 20

Reakce na dopis paní Horákové z PN č. 20

Přestože jsem „pejskař“, také mně vadí volně pobíhající psi, zvláště ti velcí, a to nejen v parku, ale i v ulicích.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

(K)ámen v duši

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY