Cožpak jsme oslepli?

 

Přestěhovali jsme se z velkoměsta do Poděbrad před několika lety. Již dříve jsme sem rádi jezdili, a když jsme se rozhodli, že se odstěhujeme, zvolili jsme toto krásné místo. Líbí se zde nejen nám, ale i našim přátelům, kteří nás rádi navštěvují. Když komukoli řekneme, že zde bydlíme, naše společenská prestiž okamžitě stoupne. Poděbrady jsou zkrátka dobrá adresa, všichni nám je „závidí“.


Nijak jsme se nezajímali o politiku. Z našeho hlediska vše dobře šlape, ve městě se stále něco rekonstruuje, přibývá opravených domů, chodníků, všude jsou nádherné parky, je zde hodně kultury, oblíbených společenských akcí…

Až tu najednou se v naší schránce objevily jakési noviny, velkého formátu a písmen: Rozvoj – Prosperita město Poděbrady. Teprve teď jsme měli možnost prokouknout, v jak strašné díře to vlastně žijeme…

Podepsaní byli jen:
1) Paní Kroupová, z jejíhož článku se mi nepodařilo pochopit, o co jí vlastně jde. Praktických lékařů, zubařů a specialistů mi na tak malé město přijde až dost, ale to je asi dáno lázněmi. Péče o seniory je zde příkladná. Naši spokojenost s čímkoli zjišťuje velmi často kde kdo, a věřte, většinu lidí to jen otravuje. Město nabízí dost příležitostí k setkáním, kde je možnost nespokojenost projevit.   
2) Pan Třeštik, který stále kritizuje nějaké investice, ale tomu laik asi moc neporozumí. To si snad řešte na schůzích nebo napište do novin, ale tam se to Třeštikovými články jenom hemží; jen málokdy zbývá místa pro někoho jiného: nejsou snad ty noviny Vaše, pane Třeštiku?

A nemyslím, že tyto jednostranné informace patří do poštovních schránek. Nebo snad tím chce pan Třeštik vyzývat občany, aby šli někoho lynčovat?

Další články jsou nepodepsané, jsou to jen anonymní projevy chorobné nenávisti. Některé až tak strašné, že se ani autorovi nedivím, když se pod ně štítí podepsat.

Podívala jsem se na web, co jste to za stranu. Kupodivu, ani tam není k nalezení jediné jméno.   
Jestliže pan starosta krade a podvádí, měl by se autor obrátit na policii ČR, pokud pro to má nezvratné důkazy.
Jenže tato podivná, tajemná strana raději šíří mezi obyvateli paniku a snaží poštvat skupiny lidí mezi sebou. Ne, lidi nejsou hlupáci, ani idioti. Jsou jen důvěřiví a zmatení tím agresivním oslovením, a tímto snáze manipulovatelní. V našich dějinách, jak jistě moc dobře víte, Rozvoji – Prosperito, negativní masáž vždy zafungovala, a víme, kolik strastí to vzápětí přineslo.  
Také věřím, zrovna tak jako pan starosta, tak i pan Mikolanda, že v Poděbradech moc idotů nenajdete. Bohužel, co je mnohem horší: člověk je manipulovatelný. Žádný diktátor se k moci nedostal proto, že by byli lidé hloupí, ale proto, že ovládal umění s nimi manipulovat.
Nakonec se naskýtá otázka: nebyli jste Vy, tajemní členové této strany, již někdy v minulosti u „korýtka“ a ukrýváte Vaše jména proto, že jste se neměli tenkrát moc čím chlubit?
Žiji v krásném městě, na které jsem hrdá. Přeji tomuto městu do voleb jen slušné strany, ze kterých budeme jistě všichni rádi vybírat podle jejich programu, a ne podle toho, kdo dokáže zasít mezi lidi více zloby a nenávisti.


Iva Horová, podnikatelka, Poděbrady

(7. 6. 2018)

 


PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

Vděčnost nad zlato

celý článek >>>

Legiovlak a jeho průvodci

Legiovlak a jeho průvodci

Snad málokterý občan Poděbrad nenavštívil originální muzeum Československé obce legionářské.

celý článek >>>

Reakce na dopis paní Horákové z PN č. 20

Reakce na dopis paní Horákové z PN č. 20

Přestože jsem „pejskař“, také mně vadí volně pobíhající psi, zvláště ti velcí, a to nejen v parku, ale i v ulicích.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

(K)ámen v duši

celý článek >>>

Vážení spoluobčané!

Vážení spoluobčané!

Před 14 dny byly volby do místního zastupitelstva v Poděbradech. Třebaže starosta pan Ladislav Langr získal nejvíc preferenčních hlasů a jeho volební uskupení ve volbách i zvítězilo, spojily se proti jeho dalšímu pokračování tři méně úspěšní, kteří v konečném součtu však mají o jeden mandát víc než zastupitelé podporující dosavadního starostu.

celý článek >>>

Proč nebude v Poděbradech krytý plavecký bazén?

Proč nebude v Poděbradech krytý plavecký bazén?

Paní Zdeňka Formánková ve 20. čísle PN vyjadřuje své zklamání nad výsledkem referenda o výstavbě plaveckého bazénu. Vzpomíná, že bazén byl mnohokrát v minulosti v programu některých stran. Po volbách pak bylo všechno jinak.

celý článek >>>

Vážení přátelé, vzpomínám si na dobu před 55 lety

Vážení přátelé, vzpomínám si na dobu před 55 lety

kdy jsme do této školy anebo okolo ní chodili. Celá ulice nádherně upravená a podél chodníků stromy s jeřabinami.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

(Heavy)metál z Hradu

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY