Cožpak jsme oslepli?

 

Přestěhovali jsme se z velkoměsta do Poděbrad před několika lety. Již dříve jsme sem rádi jezdili, a když jsme se rozhodli, že se odstěhujeme, zvolili jsme toto krásné místo. Líbí se zde nejen nám, ale i našim přátelům, kteří nás rádi navštěvují. Když komukoli řekneme, že zde bydlíme, naše společenská prestiž okamžitě stoupne. Poděbrady jsou zkrátka dobrá adresa, všichni nám je „závidí“.


Nijak jsme se nezajímali o politiku. Z našeho hlediska vše dobře šlape, ve městě se stále něco rekonstruuje, přibývá opravených domů, chodníků, všude jsou nádherné parky, je zde hodně kultury, oblíbených společenských akcí…

Až tu najednou se v naší schránce objevily jakési noviny, velkého formátu a písmen: Rozvoj – Prosperita město Poděbrady. Teprve teď jsme měli možnost prokouknout, v jak strašné díře to vlastně žijeme…

Podepsaní byli jen:
1) Paní Kroupová, z jejíhož článku se mi nepodařilo pochopit, o co jí vlastně jde. Praktických lékařů, zubařů a specialistů mi na tak malé město přijde až dost, ale to je asi dáno lázněmi. Péče o seniory je zde příkladná. Naši spokojenost s čímkoli zjišťuje velmi často kde kdo, a věřte, většinu lidí to jen otravuje. Město nabízí dost příležitostí k setkáním, kde je možnost nespokojenost projevit.   
2) Pan Třeštik, který stále kritizuje nějaké investice, ale tomu laik asi moc neporozumí. To si snad řešte na schůzích nebo napište do novin, ale tam se to Třeštikovými články jenom hemží; jen málokdy zbývá místa pro někoho jiného: nejsou snad ty noviny Vaše, pane Třeštiku?

A nemyslím, že tyto jednostranné informace patří do poštovních schránek. Nebo snad tím chce pan Třeštik vyzývat občany, aby šli někoho lynčovat?

Další články jsou nepodepsané, jsou to jen anonymní projevy chorobné nenávisti. Některé až tak strašné, že se ani autorovi nedivím, když se pod ně štítí podepsat.

Podívala jsem se na web, co jste to za stranu. Kupodivu, ani tam není k nalezení jediné jméno.   
Jestliže pan starosta krade a podvádí, měl by se autor obrátit na policii ČR, pokud pro to má nezvratné důkazy.
Jenže tato podivná, tajemná strana raději šíří mezi obyvateli paniku a snaží poštvat skupiny lidí mezi sebou. Ne, lidi nejsou hlupáci, ani idioti. Jsou jen důvěřiví a zmatení tím agresivním oslovením, a tímto snáze manipulovatelní. V našich dějinách, jak jistě moc dobře víte, Rozvoji – Prosperito, negativní masáž vždy zafungovala, a víme, kolik strastí to vzápětí přineslo.  
Také věřím, zrovna tak jako pan starosta, tak i pan Mikolanda, že v Poděbradech moc idotů nenajdete. Bohužel, co je mnohem horší: člověk je manipulovatelný. Žádný diktátor se k moci nedostal proto, že by byli lidé hloupí, ale proto, že ovládal umění s nimi manipulovat.
Nakonec se naskýtá otázka: nebyli jste Vy, tajemní členové této strany, již někdy v minulosti u „korýtka“ a ukrýváte Vaše jména proto, že jste se neměli tenkrát moc čím chlubit?
Žiji v krásném městě, na které jsem hrdá. Přeji tomuto městu do voleb jen slušné strany, ze kterých budeme jistě všichni rádi vybírat podle jejich programu, a ne podle toho, kdo dokáže zasít mezi lidi více zloby a nenávisti.


Iva Horová, podnikatelka, Poděbrady

(7. 6. 2018)

 


Mluvte pravdu!

Mluvte pravdu!

Reakce na článek pana Třeštika z minulých PN.

celý článek >>>

Reakce na článek Miroslava Káninského z minulých PN

Reakce na článek Miroslava Káninského z minulých PN

Pane Káninský, znám Vás pouze z Vašich četných písemných nenávistných projevů vůči starostovi Langrovi v rámci současných voleb.

celý článek >>>

Reakce na článek pana starosty v posledních PN

Reakce na článek pana starosty v posledních PN

Jako člen přípravného výboru akce bazén-Poděbrady, bych se chtěl ohradit a reagovat na článek „Moc bych si bazén přál, ale…“ pana starosty v posledních PN, kde nám v závěru sdělí, že volit půjde jen do místnosti s volební schránkou pro komunální volby, ale místnost se schránkou pro Referendum-bazén, které bude součástí těchto komunálních voleb, již vynechá.

celý článek >>>

Až k hořkému konci. Referendum zkrachovalo

Až k hořkému konci. Referendum zkrachovalo

V těchto dnech jsem poprvé otevřel Facebook, stránky volebního uskupení VPP, a zíral jsem. Upoutala mne čtyři videa, kde starosta Dr. Langr na bázi Knihy moudrostí starých Toltéků Čtyři dohody komentuje brilantně, aktuálně a vtipně morální úpadek společnosti na konkrétním chování místních účastníků volebního soupeření.

celý článek >>>

Co zbylo z Císařské obory II.

Co zbylo z Císařské obory II.

V minulém článku uveřejněném v Poděbradských novinách jsem se zmínil o postupných krocích nápravy špatného stavu v Císařské oboře. Zde bych čtenářům nastínil několik z nich.

celý článek >>>

Starého psa novým kouskům nenaučíš

Starého psa novým kouskům nenaučíš

Komunální volby jsou přede dveřmi a výrobní linky v dílnách předvolebních lží jedou na plné obrátky. Voličská sázka na nové tváře by měla logicky zahrnovat i nová řešení zahnívajících problémů.

celý článek >>>

Koalice válcuje opozici… Prý

Koalice válcuje opozici… Prý

Končí se volební období a přišel čas bilancování. Velmi často, zejména z úst Dr. Káninského a Ing. Fialy, se ozývalo tvrzení, že koalice válcuje opozici.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

ParaNoi@.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY