Dojmy koaličního zastupitele ze ZM 14. 11. 2018


miroslavkaninsky__Zastupitelstvo probíhalo, až na několik projednávaných bodů, v poklidné atmosféře. Bylo vedeno věcně a jako první zastupitelstvo po čtyřech letech trvalo pouze tři hodiny. Po předchozích osmi až desetihodinových jednáních to byla příjemná změna, kterou ocenili jak občané, tak úředníci a samotní zastupitelé. Nový starosta Jaroslav Červinka za toto zaslouží podtrženou jedničku.


O to víc nás překvapila frustrace opozičních zastupitelů, kteří nemohli zvládnout svou volební prohru, a bez toho, že by se z ní poučili, pokračovali stále stejným stylem. Opět jsme se dozvěděli z úst pana Langra, že o koupání ve větší „vaně“ v Senior centru Hvězda mají zájem tisíce seniorů, opět si vzal místní seniory jako rukojmí a ohlupoval je, opět ve svých projevech avizoval, že je jediný, kdo má o ně zájem. Přitom mu šlo, stejně jako před volbami, pouze a jedině o jejich hlasy, o nic jiného. Přes odpor mnoha zastupitelů, kteří si myslí, že Langrův „Absurdistán“, který z Poděbrad dělal, by už neměl mít pokračování, schválilo zastupitelstvo i díky Langrem manipulovanému seniorovi panu Kárníkovi pokračování této frašky. Jaký bude výsledek? Pouze ztráta 75 000 Kč, které Langrův zastupitel Suchomel z Volby pro Poděbrady „promrhá“ v Poděbradské sportovní. Tolik k jednomu spornému bodu.

Další sporný bod přišel při volbě členů kontrolního výboru, kdy opozice demagogicky argumentovala, že prý koalice bude kontrolovat sama sebe. Je to úplný nesmysl, opak je pravdou. Pokud by totiž kontrolní výbor získala opozice, kontrolovala by naopak ona za roky 2017 a 2018 sama sebe a můžeme si být jistí, že by všechno bylo v absolutním pořádku. Z Langrovy opozice byl cítit velký strach z toho, že kontrolní výbor nezíská. Pochopitelně se na facebookových stránkách sdružení „Volba pro Poděbrady“ a sdružení „Pro občany Poděbrad“ okamžitě po zastupitelstvu objevily zavádějící informace, tudíž navrhujeme všem čtenářům, aby si online záznam sami přehráli.

Třešničkou na dortu bylo přestávkové vystoupení staronové členky finančního výboru zastupitelky Ing. Jany Veberové, která se o přestávce posmívala před Langrovým nevypnutým mikrofonem současné koalici, že prý ji schválně zadlužili. To je opravdu vrchol.

Zmíněná slova z úst paní zastupitelky zní takto:

 

„Zadlužili jsme je, samozřejmě jsme je zadlužili! Nemuseli do toho lízt! Patří jim to! Ha ha ha!“

 

Ano, patří nám to, nám, všem občanům města. Toto bylo sděleno na jednání zastupitelstva zastupitelkou Ing. Janou Veberovou za hnutí Volba pro Poděbrady. Jde to i slušně a poctivě, to bylo heslo hnutí, které posledních 8 let stálo ve vedení města Poděbrady.

 

Naše Poděbrady přejí všem (díky bývalé koalici v čele s pány Langrem a Lukavcem a Marešem ze sdružení Pro občany Poděbrad) zadluženým obyvatelům města Poděbrady hezké dny!

 

Doufáme (věříme), že dáme vše do pořádku!

PaedDr. Miroslav Káninský,
koaliční zastupitel a radní města Poděbrady
(29. 11. 2018)


Mír v duši sluší

Mír v duši sluší

I kdyby pan Mikolanda třeba na koze jezdil, sebevětšími pomluvami nezvrátí fakt, že jsem ve volbách získal výrazně největší počet voličských preferencí, zdaleka převyšující podporu kteréhokoliv z lídrů dnešní koalice.

celý článek >>>

Umění je soubor jednotlivých uměleckých děl různých oborů

Umění je soubor jednotlivých uměleckých děl různých oborů

Tolik na úvod. A co bude dál? Máme jako zde bydlící obyvatelé za sebou 8 let „kulturní revoluce“.

celý článek >>>

Příběhy našich sousedů v Poděbradech

Příběhy našich sousedů v Poděbradech

Na zasedání zastupitelstva 14. listopadu byl jednomyslně schválen návrh na finanční podporu vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Musím přiznat, že jsem měla velkou radost a velmi oceňuji podporu zastupitelů a vedení města tomuto návrhu.

celý článek >>>

Generel dopravy, zvonec a konec

Generel dopravy, zvonec a konec

Reakce na článek Zbyňka Lukavce o Generelu dopravy.

celý článek >>>

Proč město Poděbrady žádá o úvěr?

Proč město Poděbrady žádá o úvěr?

Odpověď zní: protože bývalé zastupitelstvo města (ZM) odsouhlasilo v září 2018 výstavbu haly BIOS, která nebyla krytá rozpočtem na rok 2018!

celý článek >>>

Zadlužené město? Zase jedna bublina splaskla

Zadlužené město? Zase jedna bublina splaskla

V pátek 30. 11. 2018 se konalo mimořádné zastupitelstvo města. Na programu byl jediný bod, a to schválit záměr na přijetí úvěru pro potřeby sestavení vyrovnaného rozpočtu.

celý článek >>>

Vysvětlení – Mluvte pravdu!

Vysvětlení – Mluvte pravdu!

Reakce na článek pana Ing. Vladimíra Vrchoty, předsedy Správní rady TJ LTC Poděbrady, z. s., tenisového klubu, který byl zveřejněn v PN 19/2018.

celý článek >>>

Stoprocentní zelená generelu dopravy

Stoprocentní zelená generelu dopravy

Na poslední zastupitelstvo města jsem se již jen jako angažovaný občan dobře připravil. Šel jsem obhajovat generel dopravy, aneb plán udržitelné mobility města.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY