Honební sezona začala

 

langr__kLidová pranostika praví, že na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. Navzdory tomu, že Jiří má svátek až 24. dubna, naše poštovní schránky obdržely pořádně jedovatou zásilku už v březnu, a to hned dvakrát.


Čeština má pro to výstižný termín – hanopisy, v tomto případě jedovatý mix polopravd, drbů, domněnek a lží. Ukřivděná urputnost, s jakou je tato špína servírována spoluobčanům, usvědčuje autory z nezkrotné touhy, aby město konečně tančilo podle jejich not. A to volby startují až za půl roku. Přesto si už nyní připadám jako lovná zvěř a Poděbrady se podle popsaných hrůz zdají býti v totálním rozkladu…


Asi každý žijeme v jiném městě. Nebo snad ti, co tak silně touží po klíčích od radnice, ztratili poslední zbytky soudnosti. Netvrdím, že všechno vím a všechno dělám dokonale. Dopouštím se chyb jako každý člověk, ale kdyby jen ze čtvrtiny byla pravda to, co oni bez důkazů a znalosti věci tvrdí, musel bych chodit kanálem. Místo toho mě lidé na ulici zastavují a vyslovují neskrývanou podporu. Návštěvníci Poděbrad obdivují, jaké jsme půvabné, upravené a prosperující místo. Zdaleka to není jen zásluha vedení města. Je to i díky vám všem aktivním obyvatelům Poděbrad, kteří tady poctivě pracujete, staráte se o pořádek, užíváte si nebývalého společenského života, nezávidíte a nepomlouváte. Velmi si vážím vaší podpory a pomoci.


Opoziční hlavy zejména z Našich Poděbrad a STANu vsadily na osvědčenou praxi, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou, a populisticky nabízejí ráj na zemi. Vždyť kritizovat je vždycky mnohem snazší než něco budovat. Sžíravou nenávist a malicherné hašteření přinášejí i do komunální politiky lidé, kteří se zřejmě neštítí ničeho. Ale na tuhle falešnou hru já určitě nepřistoupím. Slibuji, že vás nebudu v tisku obtěžovat vyvracením pomluv, nesnížím se k hanobení oponentů, kterým se hodí každá špína, aniž by si uvědomili, jak se tím sami před veřejností shazují. Stejně tak nebudu zatěžovat vaše poštovní schránky bulvárními bláboly. Doufám, že za nás na radnici dostatečně mluví dosavadní práce a nezúčastnění pozorovatelé snad mají zdravý rozum. Za uplynulá léta jsem už poznal, že pomluvy rádi vymýšlejí především závistiví lidé, hlupáci je pak šíří a idioti jim věří. Jsem přesvědčený, že takových je mezi Poděbraďáky minimum.


I kdyby poštovní schránky s podobnými nesmysly měly praskat ve švech.

Ladislav Langr, starosta města

(12. 4. 2018)


Honební sezona začala, aneb co s tím…

Honební sezona začala, aneb co s tím…

Reakce na článek pana Langra z PN 12. 4. 2018.

celý článek >>>

Spoluobčané nejsou hlupáci a idioti, pane starosto

Spoluobčané nejsou hlupáci a idioti, pane starosto

Příspěvek starosty Ladislava Langra v minulých PN pod názvem „Honební sezona začala“ mrazivě zavání starými špatnými časy. Aby byl obraz dokonalý, stačilo by jen zaměnit titulek například na rudoprávní „Od ztroskotanců a samozvanců si Poděbrady rozvracet nedáme!“

celý článek >>>

Reakce na článek „Kaufland se nevzdal“ z PN 7/2018

Reakce na článek „Kaufland se nevzdal“ z PN 7/2018

Hned z kraje bych chtěl Poděbradskou veřejnost i investora ujistit, že petice není zaměřena primárně proti Kauflandu. Opravdu nám Kaufland nevadí (ani Lidl, Penny, Tesco, Albert, Globus aj.). Vadí nám umístění tohoto supermarketu a vyústění vjezdu do „kruháku“ pod nadjezdem.

celý článek >>>

Dobrá zpráva pro Poděbrady

Dobrá zpráva pro Poděbrady

Možná jste ve víru křiku kolem personálních změn na radnici nezaznamenali nenápadnou zprávu, že Ministerstvo kultury rozhodlo a vyhlásilo objekt bývalé Občanské záložny v Poděbradech za kulturní památku.

celý článek >>>

A mrtví si stěžovat nemohou…

A mrtví si stěžovat nemohou…

Parafráze z písně Variace na renesanční téma podtrhuje absurditu situace. Doslova jen pár metrů za hlavami svůj věčný sen snících předků mých, místostarosty Ivana Uhlíře a dalších, vybudovala a provozuje radnice velkou černou skládku.

celý článek >>>

Reakce na úhel pohledu starosty Langra

Reakce na úhel pohledu starosty Langra

Příspěvek starosty Ladislava Langra v rubrice Úhel pohledu aneb zastupitelské dojmy v PN 5/2018 mě nepřekvapil. Opravdu se ukazuje, že volby už se kvapem blíží.

celý článek >>>

Starosta maskuje vlastní selhání

Starosta maskuje vlastní selhání

Ve svém hodnocení průběhu posledního jednání zastupitelstva napadl v PN starosta opozici za „úsměvné útoky“ na koalici.

celý článek >>>

Otevřený dopis radním a zastupitelům města Poděbrady

Otevřený dopis radním a zastupitelům města Poděbrady

Od kolektivu pracovníků Městského úřadu Poděbrady,
odboru výstavby a územního plánování.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY