Honební sezona začala

 

langr__kLidová pranostika praví, že na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. Navzdory tomu, že Jiří má svátek až 24. dubna, naše poštovní schránky obdržely pořádně jedovatou zásilku už v březnu, a to hned dvakrát.


Čeština má pro to výstižný termín – hanopisy, v tomto případě jedovatý mix polopravd, drbů, domněnek a lží. Ukřivděná urputnost, s jakou je tato špína servírována spoluobčanům, usvědčuje autory z nezkrotné touhy, aby město konečně tančilo podle jejich not. A to volby startují až za půl roku. Přesto si už nyní připadám jako lovná zvěř a Poděbrady se podle popsaných hrůz zdají býti v totálním rozkladu…


Asi každý žijeme v jiném městě. Nebo snad ti, co tak silně touží po klíčích od radnice, ztratili poslední zbytky soudnosti. Netvrdím, že všechno vím a všechno dělám dokonale. Dopouštím se chyb jako každý člověk, ale kdyby jen ze čtvrtiny byla pravda to, co oni bez důkazů a znalosti věci tvrdí, musel bych chodit kanálem. Místo toho mě lidé na ulici zastavují a vyslovují neskrývanou podporu. Návštěvníci Poděbrad obdivují, jaké jsme půvabné, upravené a prosperující místo. Zdaleka to není jen zásluha vedení města. Je to i díky vám všem aktivním obyvatelům Poděbrad, kteří tady poctivě pracujete, staráte se o pořádek, užíváte si nebývalého společenského života, nezávidíte a nepomlouváte. Velmi si vážím vaší podpory a pomoci.


Opoziční hlavy zejména z Našich Poděbrad a STANu vsadily na osvědčenou praxi, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou, a populisticky nabízejí ráj na zemi. Vždyť kritizovat je vždycky mnohem snazší než něco budovat. Sžíravou nenávist a malicherné hašteření přinášejí i do komunální politiky lidé, kteří se zřejmě neštítí ničeho. Ale na tuhle falešnou hru já určitě nepřistoupím. Slibuji, že vás nebudu v tisku obtěžovat vyvracením pomluv, nesnížím se k hanobení oponentů, kterým se hodí každá špína, aniž by si uvědomili, jak se tím sami před veřejností shazují. Stejně tak nebudu zatěžovat vaše poštovní schránky bulvárními bláboly. Doufám, že za nás na radnici dostatečně mluví dosavadní práce a nezúčastnění pozorovatelé snad mají zdravý rozum. Za uplynulá léta jsem už poznal, že pomluvy rádi vymýšlejí především závistiví lidé, hlupáci je pak šíří a idioti jim věří. Jsem přesvědčený, že takových je mezi Poděbraďáky minimum.


I kdyby poštovní schránky s podobnými nesmysly měly praskat ve švech.

Ladislav Langr, starosta města

(12. 4. 2018)


Místní výbor Žižkov

Místní výbor Žižkov

Na uplynulém jednání zastupitelstva města byli, mimo jiné, odsouhlaseni členové místních výborů. Na Žižkově tak bude nově zhruba 6 000 občanů zastupovat 7 lidí.

celý článek >>>

Mír v duši sluší

Mír v duši sluší

I kdyby pan Mikolanda třeba na koze jezdil, sebevětšími pomluvami nezvrátí fakt, že jsem ve volbách získal výrazně největší počet voličských preferencí, zdaleka převyšující podporu kteréhokoliv z lídrů dnešní koalice.

celý článek >>>

Umění je soubor jednotlivých uměleckých děl různých oborů

Umění je soubor jednotlivých uměleckých děl různých oborů

Tolik na úvod. A co bude dál? Máme jako zde bydlící obyvatelé za sebou 8 let „kulturní revoluce“.

celý článek >>>

Příběhy našich sousedů v Poděbradech

Příběhy našich sousedů v Poděbradech

Na zasedání zastupitelstva 14. listopadu byl jednomyslně schválen návrh na finanční podporu vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Musím přiznat, že jsem měla velkou radost a velmi oceňuji podporu zastupitelů a vedení města tomuto návrhu.

celý článek >>>

Generel dopravy, zvonec a konec

Generel dopravy, zvonec a konec

Reakce na článek Zbyňka Lukavce o Generelu dopravy.

celý článek >>>

Proč město Poděbrady žádá o úvěr?

Proč město Poděbrady žádá o úvěr?

Odpověď zní: protože bývalé zastupitelstvo města (ZM) odsouhlasilo v září 2018 výstavbu haly BIOS, která nebyla krytá rozpočtem na rok 2018!

celý článek >>>

Zadlužené město? Zase jedna bublina splaskla

Zadlužené město? Zase jedna bublina splaskla

V pátek 30. 11. 2018 se konalo mimořádné zastupitelstvo města. Na programu byl jediný bod, a to schválit záměr na přijetí úvěru pro potřeby sestavení vyrovnaného rozpočtu.

celý článek >>>

Vysvětlení – Mluvte pravdu!

Vysvětlení – Mluvte pravdu!

Reakce na článek pana Ing. Vladimíra Vrchoty, předsedy Správní rady TJ LTC Poděbrady, z. s., tenisového klubu, který byl zveřejněn v PN 19/2018.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY