Honební sezona začala, aneb co s tím…

Reakce na článek pana Langra z PN 12. 4. 2018.


Lidové přísloví praví, že potrefená husa nejvíc kejhá. A v tomto případě bych řekl, že toto platí dvojnásob. Pan Langr ve svém názoru, zveřejněném v předešlých PN, nepřinesl nic nového pod sluncem. Pozorně jsem si názor pana Langra přečetl, ale ne a ne vybrat skupinu (pan Langr dal svým poselstvím občanům na výběr), která by dokázala co nejobjektivněji vystihnout současné názorové proudy v našem městě.


Ale pěkně od začátku. Uniklo mi, co že to chtěl pan Langr vlastně poděbradským občanům sdělit. V prvním odstavci rozjímá nad literárním termínem hanopis – „literární dílo obsahující pomluvy nebo silně negativní, urážlivé, nactiutrhačné informace“. Podle pana Langra jedovatý mix polopravd, drbů, domněnek a lží. Osobně si myslím, že se v Poděbradech nestalo nic neobvyklého. Rok 2018 je rokem komunálních voleb, a to, že se ve schránkách začínají objevovat vize a představy jednotlivých uskupení uvažujících o kandidatuře, je přece nabíledni. Je naprosto přirozené, že v demokratické společnosti je zcela v pořádku, že touto cestou jsou občané, a nadále i budou, informováni o skutečném dění v našem městě. Na rozdíl od Poděbradských novin, které pod kuratelou radničního vedení podsouvají pouze tendenčně líbivá sdělení. Názor pana Langra zveřejněný v předešlých PN je pro mladší generace názornou ukázkou komunisticko-normalizační rétoriky, normalizační kritiky a teorie propagandy. Však také má pan Langr k tomuto jednání a chování, z Poděbraďáků, ty nejlepší zkušenosti a předpoklady. Dá se plně ztotožnit s textem Michala Tučného a v tolika případech potvrzenou pravdou „Starýho psa novým kouskům nenaučíš.“


A co že to tak pana Langra rozpálilo do běla?  Lze se právem domnívat, že velmi těžce nese a s velkým sebezapřením se vyrovnává se skutečností, že jako neúspěšný kandidát do Parlamentu České republiky propadl. Musí být pro pana Langra hodně frustrující zjištění, že politikařením připravil město Poděbrady o Čistírnu odpadních vod a Poděbrady v současnosti hrají druhé housle. Že si někdo dovolil upozornit na jeho angažmá a zcela nelogickou funkci v představenstvu kolínské nemocnice? Že se občané Poděbrad prostřednictvím těch údajně štvavých plátků dovídají o naprosto nestandardním, netransparentním, ale v minulosti již osvědčeném postupu reorganizace odborů? Že se zamlčuje a někdo si dovolí poukázat na skutečný stav některých, tak vychvalovaných, investic v rámci rozvoje města?


Pane Langře, obracím se na Vás s výzvou. Neujišťujte občany Poděbrad, že je nebudete v tisku obtěžovat vyvracením pomluv, nebudete se snižovat k hanobení svých oponentů!  Zkuste to jako chlap. Nefňukat, nekňourat. Kdo jiný než vy má po ruce informace, které by usvědčily ty případné, podle Vás, ohýbače pravdy.


To, že máte nervy na pochodu a nedokážete se lidsky vyrovnat se skutečností, že Vám pomalu ujíždí vlak, jste dokázal občanům Poděbrad v přímém přenosu z řádného jednání zastupitelstva dne 11. 4. 2018. Nebylo možné si nevšimnout, jak jste s naprosto arogantním a nenávistným moderováním z pozice předsedajícího postupně pozurážel téměř všechny zúčastněné, nejen zastupitele.


Pane Langře! Žijeme v malém, nádherném lázeňském městě. Pojďme zahodit hašteřivý a nenávistný tón a konstruktivním přístupem bez jakýchkoliv nepravdivých informací připravit voličům v Poděbradech reálný obraz stavu jak minulého, tak současného. Pojďme každý podle svého, bez osočování, představit spoluobčanům vizi rozvíjejícího se a prosperujícího města 21. století. Nerozdělovat společnost, ale stmelovat. Vždyť život je tak krásný.  Ať slogan „ Na srdce jsou Poděbrady“ je k tomu nápomocen!


Nechci jen nadávat, že věci nefungují. Chci je změnit!


František Třeštik

(26. 4. 2018)

 


Úhel pohledu – neslušně slušný pan Smejkal

Úhel pohledu – neslušně slušný pan Smejkal

Teatrální prezentace zastupitelských dojmů pana Smejkala z jednání zastupitelstva ze dne 20. 6. 2018 v PN č.14/2018 může připomínat v mnohém komedii Františka Langera „Obrácení Ferdyše Pištory.“

celý článek >>>

Reakce na příspěvek paní Věry Malíkové v PN 14/2018

Reakce na příspěvek paní Věry Malíkové v PN 14/2018

Nejsem rodačka z Poděbrad, ale žiji zde aktivně 60 let. Nenašla jsem v novinách STAN nic, co by mě jako důchodkyni uráželo.

celý článek >>>

Dalším prokouklým králíčkem…

Dalším prokouklým králíčkem…

…z Vašeho vtipu jsem nejspíš já, pane Třeštiku.

celý článek >>>

Reakce na článek „RNDr. Miloš Mikolanda opět jen falešně straší“ v PN 14

Reakce na článek „RNDr. Miloš Mikolanda opět jen falešně straší“ v PN 14

V PN ze 4. 7. se pan starosta vyrovnal jako zkušený novinář s názorem opozičního zastupitele Dr. Mikolandy o používání glykosátu.

celý článek >>>

Několik důvodů proč ne

Několik důvodů proč ne

Na čestnou medaili k 100 letům české státnosti nebudu nominovat PhDr. Ladislava Langra, současného starostu města.

celý článek >>>

SDĚLENÍ STAN PODĚBRADY

SDĚLENÍ STAN PODĚBRADY

Sdružení STAN Poděbrady se distancuje od vyjádření pana Langra (placená inzerce) v Poděbradských novinách č. 14.

celý článek >>>

Reakce PaedDr. Miroslava Káninského na „Úhel pohledu" zastupitele Smejkala

Reakce PaedDr. Miroslava Káninského na „Úhel pohledu" zastupitele Smejkala

Ve svém „Úhlu pohledu“ (PN 14/2018) kvituje Radek Smejkal podporu zastupitelstva sportovním organizacím.

celý článek >>>

Starosta obhajuje poškozování našeho životního prostředí

Starosta obhajuje poškozování našeho životního prostředí

V minulém vydání PN nazval starosta kritiku masivního používání herbicidů na bázi glyfosátu v našem lázeňském městě falešným strašením a manipulováním veřejnosti. Starosta tak vyrazil do politického boje za herbicidy zaštítěn profesorem Soukupem z České zemědělské univerzity.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY