Honební sezona začala, aneb co s tím…

Reakce na článek pana Langra z PN 12. 4. 2018.


Lidové přísloví praví, že potrefená husa nejvíc kejhá. A v tomto případě bych řekl, že toto platí dvojnásob. Pan Langr ve svém názoru, zveřejněném v předešlých PN, nepřinesl nic nového pod sluncem. Pozorně jsem si názor pana Langra přečetl, ale ne a ne vybrat skupinu (pan Langr dal svým poselstvím občanům na výběr), která by dokázala co nejobjektivněji vystihnout současné názorové proudy v našem městě.


Ale pěkně od začátku. Uniklo mi, co že to chtěl pan Langr vlastně poděbradským občanům sdělit. V prvním odstavci rozjímá nad literárním termínem hanopis – „literární dílo obsahující pomluvy nebo silně negativní, urážlivé, nactiutrhačné informace“. Podle pana Langra jedovatý mix polopravd, drbů, domněnek a lží. Osobně si myslím, že se v Poděbradech nestalo nic neobvyklého. Rok 2018 je rokem komunálních voleb, a to, že se ve schránkách začínají objevovat vize a představy jednotlivých uskupení uvažujících o kandidatuře, je přece nabíledni. Je naprosto přirozené, že v demokratické společnosti je zcela v pořádku, že touto cestou jsou občané, a nadále i budou, informováni o skutečném dění v našem městě. Na rozdíl od Poděbradských novin, které pod kuratelou radničního vedení podsouvají pouze tendenčně líbivá sdělení. Názor pana Langra zveřejněný v předešlých PN je pro mladší generace názornou ukázkou komunisticko-normalizační rétoriky, normalizační kritiky a teorie propagandy. Však také má pan Langr k tomuto jednání a chování, z Poděbraďáků, ty nejlepší zkušenosti a předpoklady. Dá se plně ztotožnit s textem Michala Tučného a v tolika případech potvrzenou pravdou „Starýho psa novým kouskům nenaučíš.“


A co že to tak pana Langra rozpálilo do běla?  Lze se právem domnívat, že velmi těžce nese a s velkým sebezapřením se vyrovnává se skutečností, že jako neúspěšný kandidát do Parlamentu České republiky propadl. Musí být pro pana Langra hodně frustrující zjištění, že politikařením připravil město Poděbrady o Čistírnu odpadních vod a Poděbrady v současnosti hrají druhé housle. Že si někdo dovolil upozornit na jeho angažmá a zcela nelogickou funkci v představenstvu kolínské nemocnice? Že se občané Poděbrad prostřednictvím těch údajně štvavých plátků dovídají o naprosto nestandardním, netransparentním, ale v minulosti již osvědčeném postupu reorganizace odborů? Že se zamlčuje a někdo si dovolí poukázat na skutečný stav některých, tak vychvalovaných, investic v rámci rozvoje města?


Pane Langře, obracím se na Vás s výzvou. Neujišťujte občany Poděbrad, že je nebudete v tisku obtěžovat vyvracením pomluv, nebudete se snižovat k hanobení svých oponentů!  Zkuste to jako chlap. Nefňukat, nekňourat. Kdo jiný než vy má po ruce informace, které by usvědčily ty případné, podle Vás, ohýbače pravdy.


To, že máte nervy na pochodu a nedokážete se lidsky vyrovnat se skutečností, že Vám pomalu ujíždí vlak, jste dokázal občanům Poděbrad v přímém přenosu z řádného jednání zastupitelstva dne 11. 4. 2018. Nebylo možné si nevšimnout, jak jste s naprosto arogantním a nenávistným moderováním z pozice předsedajícího postupně pozurážel téměř všechny zúčastněné, nejen zastupitele.


Pane Langře! Žijeme v malém, nádherném lázeňském městě. Pojďme zahodit hašteřivý a nenávistný tón a konstruktivním přístupem bez jakýchkoliv nepravdivých informací připravit voličům v Poděbradech reálný obraz stavu jak minulého, tak současného. Pojďme každý podle svého, bez osočování, představit spoluobčanům vizi rozvíjejícího se a prosperujícího města 21. století. Nerozdělovat společnost, ale stmelovat. Vždyť život je tak krásný.  Ať slogan „ Na srdce jsou Poděbrady“ je k tomu nápomocen!


Nechci jen nadávat, že věci nefungují. Chci je změnit!


František Třeštik

(26. 4. 2018)

 


Spoluobčané nejsou hlupáci a idioti, pane starosto

Spoluobčané nejsou hlupáci a idioti, pane starosto

Příspěvek starosty Ladislava Langra v minulých PN pod názvem „Honební sezona začala“ mrazivě zavání starými špatnými časy. Aby byl obraz dokonalý, stačilo by jen zaměnit titulek například na rudoprávní „Od ztroskotanců a samozvanců si Poděbrady rozvracet nedáme!“

celý článek >>>

Honební sezona začala

Honební sezona začala

Lidová pranostika praví, že na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. Navzdory tomu, že Jiří má svátek až 24. dubna, naše poštovní schránky obdržely pořádně jedovatou zásilku už v březnu, a to hned dvakrát.

celý článek >>>

Reakce na článek „Kaufland se nevzdal“ z PN 7/2018

Reakce na článek „Kaufland se nevzdal“ z PN 7/2018

Hned z kraje bych chtěl Poděbradskou veřejnost i investora ujistit, že petice není zaměřena primárně proti Kauflandu. Opravdu nám Kaufland nevadí (ani Lidl, Penny, Tesco, Albert, Globus aj.). Vadí nám umístění tohoto supermarketu a vyústění vjezdu do „kruháku“ pod nadjezdem.

celý článek >>>

Dobrá zpráva pro Poděbrady

Dobrá zpráva pro Poděbrady

Možná jste ve víru křiku kolem personálních změn na radnici nezaznamenali nenápadnou zprávu, že Ministerstvo kultury rozhodlo a vyhlásilo objekt bývalé Občanské záložny v Poděbradech za kulturní památku.

celý článek >>>

A mrtví si stěžovat nemohou…

A mrtví si stěžovat nemohou…

Parafráze z písně Variace na renesanční téma podtrhuje absurditu situace. Doslova jen pár metrů za hlavami svůj věčný sen snících předků mých, místostarosty Ivana Uhlíře a dalších, vybudovala a provozuje radnice velkou černou skládku.

celý článek >>>

Reakce na úhel pohledu starosty Langra

Reakce na úhel pohledu starosty Langra

Příspěvek starosty Ladislava Langra v rubrice Úhel pohledu aneb zastupitelské dojmy v PN 5/2018 mě nepřekvapil. Opravdu se ukazuje, že volby už se kvapem blíží.

celý článek >>>

Starosta maskuje vlastní selhání

Starosta maskuje vlastní selhání

Ve svém hodnocení průběhu posledního jednání zastupitelstva napadl v PN starosta opozici za „úsměvné útoky“ na koalici.

celý článek >>>

Otevřený dopis radním a zastupitelům města Poděbrady

Otevřený dopis radním a zastupitelům města Poděbrady

Od kolektivu pracovníků Městského úřadu Poděbrady,
odboru výstavby a územního plánování.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY