Honební sezona začala, aneb co s tím…

Reakce na článek pana Langra z PN 12. 4. 2018.


Lidové přísloví praví, že potrefená husa nejvíc kejhá. A v tomto případě bych řekl, že toto platí dvojnásob. Pan Langr ve svém názoru, zveřejněném v předešlých PN, nepřinesl nic nového pod sluncem. Pozorně jsem si názor pana Langra přečetl, ale ne a ne vybrat skupinu (pan Langr dal svým poselstvím občanům na výběr), která by dokázala co nejobjektivněji vystihnout současné názorové proudy v našem městě.


Ale pěkně od začátku. Uniklo mi, co že to chtěl pan Langr vlastně poděbradským občanům sdělit. V prvním odstavci rozjímá nad literárním termínem hanopis – „literární dílo obsahující pomluvy nebo silně negativní, urážlivé, nactiutrhačné informace“. Podle pana Langra jedovatý mix polopravd, drbů, domněnek a lží. Osobně si myslím, že se v Poděbradech nestalo nic neobvyklého. Rok 2018 je rokem komunálních voleb, a to, že se ve schránkách začínají objevovat vize a představy jednotlivých uskupení uvažujících o kandidatuře, je přece nabíledni. Je naprosto přirozené, že v demokratické společnosti je zcela v pořádku, že touto cestou jsou občané, a nadále i budou, informováni o skutečném dění v našem městě. Na rozdíl od Poděbradských novin, které pod kuratelou radničního vedení podsouvají pouze tendenčně líbivá sdělení. Názor pana Langra zveřejněný v předešlých PN je pro mladší generace názornou ukázkou komunisticko-normalizační rétoriky, normalizační kritiky a teorie propagandy. Však také má pan Langr k tomuto jednání a chování, z Poděbraďáků, ty nejlepší zkušenosti a předpoklady. Dá se plně ztotožnit s textem Michala Tučného a v tolika případech potvrzenou pravdou „Starýho psa novým kouskům nenaučíš.“


A co že to tak pana Langra rozpálilo do běla?  Lze se právem domnívat, že velmi těžce nese a s velkým sebezapřením se vyrovnává se skutečností, že jako neúspěšný kandidát do Parlamentu České republiky propadl. Musí být pro pana Langra hodně frustrující zjištění, že politikařením připravil město Poděbrady o Čistírnu odpadních vod a Poděbrady v současnosti hrají druhé housle. Že si někdo dovolil upozornit na jeho angažmá a zcela nelogickou funkci v představenstvu kolínské nemocnice? Že se občané Poděbrad prostřednictvím těch údajně štvavých plátků dovídají o naprosto nestandardním, netransparentním, ale v minulosti již osvědčeném postupu reorganizace odborů? Že se zamlčuje a někdo si dovolí poukázat na skutečný stav některých, tak vychvalovaných, investic v rámci rozvoje města?


Pane Langře, obracím se na Vás s výzvou. Neujišťujte občany Poděbrad, že je nebudete v tisku obtěžovat vyvracením pomluv, nebudete se snižovat k hanobení svých oponentů!  Zkuste to jako chlap. Nefňukat, nekňourat. Kdo jiný než vy má po ruce informace, které by usvědčily ty případné, podle Vás, ohýbače pravdy.


To, že máte nervy na pochodu a nedokážete se lidsky vyrovnat se skutečností, že Vám pomalu ujíždí vlak, jste dokázal občanům Poděbrad v přímém přenosu z řádného jednání zastupitelstva dne 11. 4. 2018. Nebylo možné si nevšimnout, jak jste s naprosto arogantním a nenávistným moderováním z pozice předsedajícího postupně pozurážel téměř všechny zúčastněné, nejen zastupitele.


Pane Langře! Žijeme v malém, nádherném lázeňském městě. Pojďme zahodit hašteřivý a nenávistný tón a konstruktivním přístupem bez jakýchkoliv nepravdivých informací připravit voličům v Poděbradech reálný obraz stavu jak minulého, tak současného. Pojďme každý podle svého, bez osočování, představit spoluobčanům vizi rozvíjejícího se a prosperujícího města 21. století. Nerozdělovat společnost, ale stmelovat. Vždyť život je tak krásný.  Ať slogan „ Na srdce jsou Poděbrady“ je k tomu nápomocen!


Nechci jen nadávat, že věci nefungují. Chci je změnit!


František Třeštik

(26. 4. 2018)

 


Místní výbor Žižkov

Místní výbor Žižkov

Na uplynulém jednání zastupitelstva města byli, mimo jiné, odsouhlaseni členové místních výborů. Na Žižkově tak bude nově zhruba 6 000 občanů zastupovat 7 lidí.

celý článek >>>

Mír v duši sluší

Mír v duši sluší

I kdyby pan Mikolanda třeba na koze jezdil, sebevětšími pomluvami nezvrátí fakt, že jsem ve volbách získal výrazně největší počet voličských preferencí, zdaleka převyšující podporu kteréhokoliv z lídrů dnešní koalice.

celý článek >>>

Umění je soubor jednotlivých uměleckých děl různých oborů

Umění je soubor jednotlivých uměleckých děl různých oborů

Tolik na úvod. A co bude dál? Máme jako zde bydlící obyvatelé za sebou 8 let „kulturní revoluce“.

celý článek >>>

Příběhy našich sousedů v Poděbradech

Příběhy našich sousedů v Poděbradech

Na zasedání zastupitelstva 14. listopadu byl jednomyslně schválen návrh na finanční podporu vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Musím přiznat, že jsem měla velkou radost a velmi oceňuji podporu zastupitelů a vedení města tomuto návrhu.

celý článek >>>

Generel dopravy, zvonec a konec

Generel dopravy, zvonec a konec

Reakce na článek Zbyňka Lukavce o Generelu dopravy.

celý článek >>>

Proč město Poděbrady žádá o úvěr?

Proč město Poděbrady žádá o úvěr?

Odpověď zní: protože bývalé zastupitelstvo města (ZM) odsouhlasilo v září 2018 výstavbu haly BIOS, která nebyla krytá rozpočtem na rok 2018!

celý článek >>>

Zadlužené město? Zase jedna bublina splaskla

Zadlužené město? Zase jedna bublina splaskla

V pátek 30. 11. 2018 se konalo mimořádné zastupitelstvo města. Na programu byl jediný bod, a to schválit záměr na přijetí úvěru pro potřeby sestavení vyrovnaného rozpočtu.

celý článek >>>

Vysvětlení – Mluvte pravdu!

Vysvětlení – Mluvte pravdu!

Reakce na článek pana Ing. Vladimíra Vrchoty, předsedy Správní rady TJ LTC Poděbrady, z. s., tenisového klubu, který byl zveřejněn v PN 19/2018.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY