Honební sezona začala, aneb co s tím…

Reakce na článek pana Langra z PN 12. 4. 2018.


Lidové přísloví praví, že potrefená husa nejvíc kejhá. A v tomto případě bych řekl, že toto platí dvojnásob. Pan Langr ve svém názoru, zveřejněném v předešlých PN, nepřinesl nic nového pod sluncem. Pozorně jsem si názor pana Langra přečetl, ale ne a ne vybrat skupinu (pan Langr dal svým poselstvím občanům na výběr), která by dokázala co nejobjektivněji vystihnout současné názorové proudy v našem městě.


Ale pěkně od začátku. Uniklo mi, co že to chtěl pan Langr vlastně poděbradským občanům sdělit. V prvním odstavci rozjímá nad literárním termínem hanopis – „literární dílo obsahující pomluvy nebo silně negativní, urážlivé, nactiutrhačné informace“. Podle pana Langra jedovatý mix polopravd, drbů, domněnek a lží. Osobně si myslím, že se v Poděbradech nestalo nic neobvyklého. Rok 2018 je rokem komunálních voleb, a to, že se ve schránkách začínají objevovat vize a představy jednotlivých uskupení uvažujících o kandidatuře, je přece nabíledni. Je naprosto přirozené, že v demokratické společnosti je zcela v pořádku, že touto cestou jsou občané, a nadále i budou, informováni o skutečném dění v našem městě. Na rozdíl od Poděbradských novin, které pod kuratelou radničního vedení podsouvají pouze tendenčně líbivá sdělení. Názor pana Langra zveřejněný v předešlých PN je pro mladší generace názornou ukázkou komunisticko-normalizační rétoriky, normalizační kritiky a teorie propagandy. Však také má pan Langr k tomuto jednání a chování, z Poděbraďáků, ty nejlepší zkušenosti a předpoklady. Dá se plně ztotožnit s textem Michala Tučného a v tolika případech potvrzenou pravdou „Starýho psa novým kouskům nenaučíš.“


A co že to tak pana Langra rozpálilo do běla?  Lze se právem domnívat, že velmi těžce nese a s velkým sebezapřením se vyrovnává se skutečností, že jako neúspěšný kandidát do Parlamentu České republiky propadl. Musí být pro pana Langra hodně frustrující zjištění, že politikařením připravil město Poděbrady o Čistírnu odpadních vod a Poděbrady v současnosti hrají druhé housle. Že si někdo dovolil upozornit na jeho angažmá a zcela nelogickou funkci v představenstvu kolínské nemocnice? Že se občané Poděbrad prostřednictvím těch údajně štvavých plátků dovídají o naprosto nestandardním, netransparentním, ale v minulosti již osvědčeném postupu reorganizace odborů? Že se zamlčuje a někdo si dovolí poukázat na skutečný stav některých, tak vychvalovaných, investic v rámci rozvoje města?


Pane Langře, obracím se na Vás s výzvou. Neujišťujte občany Poděbrad, že je nebudete v tisku obtěžovat vyvracením pomluv, nebudete se snižovat k hanobení svých oponentů!  Zkuste to jako chlap. Nefňukat, nekňourat. Kdo jiný než vy má po ruce informace, které by usvědčily ty případné, podle Vás, ohýbače pravdy.


To, že máte nervy na pochodu a nedokážete se lidsky vyrovnat se skutečností, že Vám pomalu ujíždí vlak, jste dokázal občanům Poděbrad v přímém přenosu z řádného jednání zastupitelstva dne 11. 4. 2018. Nebylo možné si nevšimnout, jak jste s naprosto arogantním a nenávistným moderováním z pozice předsedajícího postupně pozurážel téměř všechny zúčastněné, nejen zastupitele.


Pane Langře! Žijeme v malém, nádherném lázeňském městě. Pojďme zahodit hašteřivý a nenávistný tón a konstruktivním přístupem bez jakýchkoliv nepravdivých informací připravit voličům v Poděbradech reálný obraz stavu jak minulého, tak současného. Pojďme každý podle svého, bez osočování, představit spoluobčanům vizi rozvíjejícího se a prosperujícího města 21. století. Nerozdělovat společnost, ale stmelovat. Vždyť život je tak krásný.  Ať slogan „ Na srdce jsou Poděbrady“ je k tomu nápomocen!


Nechci jen nadávat, že věci nefungují. Chci je změnit!


František Třeštik

(26. 4. 2018)

 


Mluvte pravdu!

Mluvte pravdu!

Reakce na článek pana Třeštika z minulých PN.

celý článek >>>

Reakce na článek Miroslava Káninského z minulých PN

Reakce na článek Miroslava Káninského z minulých PN

Pane Káninský, znám Vás pouze z Vašich četných písemných nenávistných projevů vůči starostovi Langrovi v rámci současných voleb.

celý článek >>>

Reakce na článek pana starosty v posledních PN

Reakce na článek pana starosty v posledních PN

Jako člen přípravného výboru akce bazén-Poděbrady, bych se chtěl ohradit a reagovat na článek „Moc bych si bazén přál, ale…“ pana starosty v posledních PN, kde nám v závěru sdělí, že volit půjde jen do místnosti s volební schránkou pro komunální volby, ale místnost se schránkou pro Referendum-bazén, které bude součástí těchto komunálních voleb, již vynechá.

celý článek >>>

Až k hořkému konci. Referendum zkrachovalo

Až k hořkému konci. Referendum zkrachovalo

V těchto dnech jsem poprvé otevřel Facebook, stránky volebního uskupení VPP, a zíral jsem. Upoutala mne čtyři videa, kde starosta Dr. Langr na bázi Knihy moudrostí starých Toltéků Čtyři dohody komentuje brilantně, aktuálně a vtipně morální úpadek společnosti na konkrétním chování místních účastníků volebního soupeření.

celý článek >>>

Co zbylo z Císařské obory II.

Co zbylo z Císařské obory II.

V minulém článku uveřejněném v Poděbradských novinách jsem se zmínil o postupných krocích nápravy špatného stavu v Císařské oboře. Zde bych čtenářům nastínil několik z nich.

celý článek >>>

Starého psa novým kouskům nenaučíš

Starého psa novým kouskům nenaučíš

Komunální volby jsou přede dveřmi a výrobní linky v dílnách předvolebních lží jedou na plné obrátky. Voličská sázka na nové tváře by měla logicky zahrnovat i nová řešení zahnívajících problémů.

celý článek >>>

Koalice válcuje opozici… Prý

Koalice válcuje opozici… Prý

Končí se volební období a přišel čas bilancování. Velmi často, zejména z úst Dr. Káninského a Ing. Fialy, se ozývalo tvrzení, že koalice válcuje opozici.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

ParaNoi@.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY