(Ne)patřičné decibely

 

V minulém vydání PN jsme vyzvali čtenáře, aby zasílali do redakce své názory, zda by mělo zastupitelstvo našeho města přijmout vyhlášku, která by omezovala přílišnou hlučnost jednorázových hudebních akcí pod širým nebem. Přinášíme první dvě reakce, které dokumentují nejednotnost v postojích poděbradské veřejnosti na toto palčivé téma.


Reaguji na Vaši anketní otázku uveřejněnou v PN č. 16, která zněla: „Mělo by zastupitelstvo našeho města přijmout vyhlášku, která by omezovala přílišnou hlučnost jednorázových hudebních akcí pod širým nebem?“


Rozhodně říkám, že NE! Technoparty, která vás k této otázce vyprovokovala, byla jednorázovou, mimořádnou akcí. Kulturní akce jsou v našem městě regulované už víc než dost (osobní zkušenost). Další regulace by vedla k útlumu už tak minimálních akcí pro obyvatele mladšího/středního věku. Kulturní program města Poděbrady je zaměřen hlavně na lázeňské hosty a obyvatele nad 60 let. Naše město je kulturně, bohužel, hodně mrtvé; pokud bych měla být diplomatičtější, zvolila bych termín „velmi konzervativní“.


Navrhovaná regulace (tedy vyhláška) by vedla akorát k tomu, že se zde nebude už dít vůbec nic.
Kateřina Němečková

Rozhodně je naše rodina pro přijetí přihlášky. Nemožnost se vyspat je velice nepříjemná. Město by mělo dbát na dodržování nočního klidu. Mělo by si uvědomit, že v Poděbradech se doléčují lidé po těžkých srdečních operacích, dále sem přijíždějí na léčení hosté, spíše starší generace. Obraz klidného lázeňského města je těmito akcemi narušován.
Anna Komárková

Text: (red)


Mluvte pravdu!

Mluvte pravdu!

Reakce na článek pana Třeštika z minulých PN.

celý článek >>>

Reakce na článek Miroslava Káninského z minulých PN

Reakce na článek Miroslava Káninského z minulých PN

Pane Káninský, znám Vás pouze z Vašich četných písemných nenávistných projevů vůči starostovi Langrovi v rámci současných voleb.

celý článek >>>

Reakce na článek pana starosty v posledních PN

Reakce na článek pana starosty v posledních PN

Jako člen přípravného výboru akce bazén-Poděbrady, bych se chtěl ohradit a reagovat na článek „Moc bych si bazén přál, ale…“ pana starosty v posledních PN, kde nám v závěru sdělí, že volit půjde jen do místnosti s volební schránkou pro komunální volby, ale místnost se schránkou pro Referendum-bazén, které bude součástí těchto komunálních voleb, již vynechá.

celý článek >>>

Až k hořkému konci. Referendum zkrachovalo

Až k hořkému konci. Referendum zkrachovalo

V těchto dnech jsem poprvé otevřel Facebook, stránky volebního uskupení VPP, a zíral jsem. Upoutala mne čtyři videa, kde starosta Dr. Langr na bázi Knihy moudrostí starých Toltéků Čtyři dohody komentuje brilantně, aktuálně a vtipně morální úpadek společnosti na konkrétním chování místních účastníků volebního soupeření.

celý článek >>>

Co zbylo z Císařské obory II.

Co zbylo z Císařské obory II.

V minulém článku uveřejněném v Poděbradských novinách jsem se zmínil o postupných krocích nápravy špatného stavu v Císařské oboře. Zde bych čtenářům nastínil několik z nich.

celý článek >>>

Starého psa novým kouskům nenaučíš

Starého psa novým kouskům nenaučíš

Komunální volby jsou přede dveřmi a výrobní linky v dílnách předvolebních lží jedou na plné obrátky. Voličská sázka na nové tváře by měla logicky zahrnovat i nová řešení zahnívajících problémů.

celý článek >>>

Koalice válcuje opozici… Prý

Koalice válcuje opozici… Prý

Končí se volební období a přišel čas bilancování. Velmi často, zejména z úst Dr. Káninského a Ing. Fialy, se ozývalo tvrzení, že koalice válcuje opozici.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

ParaNoi@.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY