Pochvala i kritika…


Vážení spoluobčané, chtěla bych se s Vámi podělit o dva zážitky z konce roku 2016.


V prvním případě se jednalo o záchranu nemocné labutě. Velmi oceňuji nesmírně vstřícné a pohotové jednání pana Luboše Vaňka, vedoucího Záchranné stanice pro zraněné živočichy na Huslíku, který ihned po telefonátu, a podotýkám na Silvestra, přijel a nemocnou labuť, která měla zápal plic, odvezl na stanici. Nebylo to poprvé, kdy jsem pana Vaňka žádala o pomoc, nikdy neodmítl a vždy na něj bylo spolehnutí. Domnívám se, že by si zasluhoval velké ocenění od zastupitelstva i občanů města. Je vidět, že láska k přírodě a zvířatům pro něj není jen „džob“, ale služba a plnění povinností.


Druhá záležitost, a právě i vzhledem k přírodě a zvířatům, mne naplňuje každoročně smutkem. Jsou to ohňostroje, ty zbytečné dětinské a nebezpečné hrátky nedospělých otců, kterým se snad stýská po válčení?… Nebo Vám ostatním spoluobčanům nepřipadají tyhle hry nebezpečné, zbytečné a nakonec i drahé? V útulcích každoročně skončí stovky vyděšených psů a koček, nevíme, kolik dalších živočichů může přitom přijít k úrazu. Dělobuchy děsí malé děti, rachejtle se odpalují dokonce z balkonů domů a nadělají mnoho škod, často způsobí požár. To nehovořím o utržených prstech neopatrných a opilých lidí, dětí a podobně. Připadá mi směšné, když dokonce stát ve velkých městech platí policii, aby se lidé mohli opít pod obraz, odpalovat dělobuchy a ještě jim zřizuje zdravotní pohotovost, aby je za státní peníze ošetřoval. Nezlobte se, ale mně to připadá jako Kocourkov. Velký ohňostroj, například v Brně, stojí 500 000 korun, nechci být škarohlíd, ale nemyslíte, vážení spoluobčané, že by se peníze daly využít vhodnějším způsobem a bez ztrát na majetku a zdraví? Že čas mezi starým a přicházejícím rokem plným nové naděje se má slavit radostně, ovšem i důstojně? Letos se v Poděbradech neuskutečnil žádný novoroční koncert, zde bych viděla vhodnější a kulturnější zhodnocení finančních zdrojů města než v barevné záplavě jedovatých zplodin, které se dostávají do životního prostředí.


I přes tohle stěžování, přeji Vám všem krásný, úspěšný a radostný rok 2017.


Eliška Svobodová, Komise sociální, zdravotní, hendikepovaných občanů a seniorů

 


Připomínky obyvatel Žižkova k dopravní situaci

Připomínky obyvatel Žižkova k dopravní situaci

Ve dnech 25. 4.–24. 5. jsem prováděl průzkum dopravního chování obyvatel města Poděbrady ve čtvrti Žižkov.

celý článek >>>

Revoluce ve veřejné dopravě proběhla i v Přední Lhotě...

Revoluce ve veřejné dopravě proběhla i v Přední Lhotě...

...zatím ale chybí zastávky

celý článek >>>

Pomáhat a chránit – zloději a policajti

Pomáhat a chránit – zloději a policajti

Se zloději jsem se setkal dvakrát. Poprvé to bylo v poděbradské sokolovně...

celý článek >>>

Mnoho věcí se podařilo, ale…

Mnoho věcí se podařilo, ale…

Dovolím si konstatovat, že v posledních letech byla v Poděbradech realizována řada záměrů, které zlepšily stav města. Na druhou stranu musím zmínit záležitosti, které nejsou řešeny vůbec nebo, dle mého názoru, jejich řešení je nevhodné.

celý článek >>>

Mnoho věcí se podařilo, ale…

Mnoho věcí se podařilo, ale…

Dovolím si konstatovat, že v posledních letech byla v Poděbradech realizována řada záměrů, která zlepšila stav města. Na druhou stranu musím zmínit záležitosti, které nejsou řešeny vůbec nebo, dle mého názoru, jejich řešení je nevhodné.

celý článek >>>

Přímluva za malé zpěváčky…

Přímluva za malé zpěváčky…

Vážení spoluobčané, letošní zima nám nadělila více chladu a sněhu, než tomu bylo v posledních letech. Nevím, zda jste si všimli, že v Poděbradech velmi ubylo drobného ptactva.

celý článek >>>

Poděkování Rotary a Rotaract klubu

Poděkování Rotary a Rotaract klubu

Chtěli bychom touto cestou ještě jednou poděkovat členům Rotary klubu a mladým dobrovolníkům z Rotaract klubu v Poděbradech.

celý článek >>>

Bludný balvan radnímu Lukavcovi

Bludný balvan radnímu Lukavcovi

Český klub Sysifos každoročně uděluje Bludný balvan, anticenu za významný příspěvek k záměrnému klamání veřejnosti. Toto kritérium dle mého názoru splnil pan Lukavec ve svých posledních příspěvcích v PN, proto jej navrhuji jako kandidáta na toto prestižní ocenění.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY