Pochvala i kritika…


Vážení spoluobčané, chtěla bych se s Vámi podělit o dva zážitky z konce roku 2016.


V prvním případě se jednalo o záchranu nemocné labutě. Velmi oceňuji nesmírně vstřícné a pohotové jednání pana Luboše Vaňka, vedoucího Záchranné stanice pro zraněné živočichy na Huslíku, který ihned po telefonátu, a podotýkám na Silvestra, přijel a nemocnou labuť, která měla zápal plic, odvezl na stanici. Nebylo to poprvé, kdy jsem pana Vaňka žádala o pomoc, nikdy neodmítl a vždy na něj bylo spolehnutí. Domnívám se, že by si zasluhoval velké ocenění od zastupitelstva i občanů města. Je vidět, že láska k přírodě a zvířatům pro něj není jen „džob“, ale služba a plnění povinností.


Druhá záležitost, a právě i vzhledem k přírodě a zvířatům, mne naplňuje každoročně smutkem. Jsou to ohňostroje, ty zbytečné dětinské a nebezpečné hrátky nedospělých otců, kterým se snad stýská po válčení?… Nebo Vám ostatním spoluobčanům nepřipadají tyhle hry nebezpečné, zbytečné a nakonec i drahé? V útulcích každoročně skončí stovky vyděšených psů a koček, nevíme, kolik dalších živočichů může přitom přijít k úrazu. Dělobuchy děsí malé děti, rachejtle se odpalují dokonce z balkonů domů a nadělají mnoho škod, často způsobí požár. To nehovořím o utržených prstech neopatrných a opilých lidí, dětí a podobně. Připadá mi směšné, když dokonce stát ve velkých městech platí policii, aby se lidé mohli opít pod obraz, odpalovat dělobuchy a ještě jim zřizuje zdravotní pohotovost, aby je za státní peníze ošetřoval. Nezlobte se, ale mně to připadá jako Kocourkov. Velký ohňostroj, například v Brně, stojí 500 000 korun, nechci být škarohlíd, ale nemyslíte, vážení spoluobčané, že by se peníze daly využít vhodnějším způsobem a bez ztrát na majetku a zdraví? Že čas mezi starým a přicházejícím rokem plným nové naděje se má slavit radostně, ovšem i důstojně? Letos se v Poděbradech neuskutečnil žádný novoroční koncert, zde bych viděla vhodnější a kulturnější zhodnocení finančních zdrojů města než v barevné záplavě jedovatých zplodin, které se dostávají do životního prostředí.


I přes tohle stěžování, přeji Vám všem krásný, úspěšný a radostný rok 2017.


Eliška Svobodová, Komise sociální, zdravotní, hendikepovaných občanů a seniorů

 


 Co letos prokaučovala poděbradská radnice – aneb 50 milionů zachráněno!

Co letos prokaučovala poděbradská radnice – aneb 50 milionů zachráněno!

Vážení spoluobčané. Podařilo se nám zachránit 50 milionů z dotačního titulu společné akce města a VaKu Nymburk „Intenzifikace ČOV“ a to je myslím důvod k velké spokojenosti.

celý článek >>>

Příběh zlotřilé zvůle a solidarity

Příběh zlotřilé zvůle a solidarity

Vrátili se z dovolené a měli dům vykradený a ohořelý. Celou věc ale hodnotí takto: „Nakonec si uvědomujeme, že jsme nejen hodně ztratili, ale mnohem více získali. Poznali jsme řadu lidí, kteří mají srdce na tom správném místě. Povzbudili a pomohli."

celý článek >>>

Králíček z čítárny poděbradské lidové knihovny

Králíček z čítárny poděbradské lidové knihovny

V poděbradské staré radnici byla v padesátých letech minulého století, (a dodnes tam je), veřejná knihovna. V přízemí budovy byla čítárna časopisů a novin.

celý článek >>>

Ach ti pejskaři!

Ach ti pejskaři!

Bydlíme na konci Poděbrad, v místě, kudy vede polní cesta směrem na cyklotrasu do Pátku. Jezdí tu cyklisté a bruslaři, chodí tudy maminky s kočárky a samozřejmě pejskaři.

celý článek >>>

Demokracie jsem já

Demokracie jsem já

V minulých PN mě napadnul Mgr. Vavřička, když hodnotil průběh posledního zastupitelstva.

celý článek >>>

Slovo dělá chlapa aneb slibem nezarmoutíš

Slovo dělá chlapa aneb slibem nezarmoutíš

„Není nám lhostejná současná politická situace našeho města, nelíbí se nám, jak někteří radní i zastupitelé, které jsme volili v dobré víře, rozhodují špatně o důležitých věcech za nás. Tolik citace volebního uskupení „Naše Poděbrady“.

celý článek >>>

PODĚKOVÁNÍ VOLIČŮM ODS

PODĚKOVÁNÍ VOLIČŮM ODS

Poděkování místního sdružení ODS Poděbrady

celý článek >>>

 PODĚKOVÁNÍ

PODĚKOVÁNÍ

Poděkování voličům - STAN Poděbrady.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY