Pochvala i kritika…


Vážení spoluobčané, chtěla bych se s Vámi podělit o dva zážitky z konce roku 2016.


V prvním případě se jednalo o záchranu nemocné labutě. Velmi oceňuji nesmírně vstřícné a pohotové jednání pana Luboše Vaňka, vedoucího Záchranné stanice pro zraněné živočichy na Huslíku, který ihned po telefonátu, a podotýkám na Silvestra, přijel a nemocnou labuť, která měla zápal plic, odvezl na stanici. Nebylo to poprvé, kdy jsem pana Vaňka žádala o pomoc, nikdy neodmítl a vždy na něj bylo spolehnutí. Domnívám se, že by si zasluhoval velké ocenění od zastupitelstva i občanů města. Je vidět, že láska k přírodě a zvířatům pro něj není jen „džob“, ale služba a plnění povinností.


Druhá záležitost, a právě i vzhledem k přírodě a zvířatům, mne naplňuje každoročně smutkem. Jsou to ohňostroje, ty zbytečné dětinské a nebezpečné hrátky nedospělých otců, kterým se snad stýská po válčení?… Nebo Vám ostatním spoluobčanům nepřipadají tyhle hry nebezpečné, zbytečné a nakonec i drahé? V útulcích každoročně skončí stovky vyděšených psů a koček, nevíme, kolik dalších živočichů může přitom přijít k úrazu. Dělobuchy děsí malé děti, rachejtle se odpalují dokonce z balkonů domů a nadělají mnoho škod, často způsobí požár. To nehovořím o utržených prstech neopatrných a opilých lidí, dětí a podobně. Připadá mi směšné, když dokonce stát ve velkých městech platí policii, aby se lidé mohli opít pod obraz, odpalovat dělobuchy a ještě jim zřizuje zdravotní pohotovost, aby je za státní peníze ošetřoval. Nezlobte se, ale mně to připadá jako Kocourkov. Velký ohňostroj, například v Brně, stojí 500 000 korun, nechci být škarohlíd, ale nemyslíte, vážení spoluobčané, že by se peníze daly využít vhodnějším způsobem a bez ztrát na majetku a zdraví? Že čas mezi starým a přicházejícím rokem plným nové naděje se má slavit radostně, ovšem i důstojně? Letos se v Poděbradech neuskutečnil žádný novoroční koncert, zde bych viděla vhodnější a kulturnější zhodnocení finančních zdrojů města než v barevné záplavě jedovatých zplodin, které se dostávají do životního prostředí.


I přes tohle stěžování, přeji Vám všem krásný, úspěšný a radostný rok 2017.


Eliška Svobodová, Komise sociální, zdravotní, hendikepovaných občanů a seniorů

 


Vítězství rozumu a... ODS!

Vítězství rozumu a... ODS!

Zastupitelstvo města Poděbrady na svém zasedání dne 20. 9. 2017 přijalo usnesení č. 112/2017, ve kterém schválilo postup vedoucí k vyjasnění situace ohledně čistírny odpadních vod (ČOV) Poděbrady.

celý článek >>>

Stařenky a staříci v akci

Stařenky a staříci v akci

Domnívám se, že o seniorech je všeobecně známo, že nemají čas a mají-li možnost, umí se bavit, zabavit i pobavit sami. Pokud se najde ještě někdo o tom pochybující, nechť čte dál.

celý článek >>>

(Ne)patřičné decibely

(Ne)patřičné decibely

V minulém vydání PN jsme vyzvali čtenáře, aby zasílali do redakce své názory, zda by mělo zastupitelstvo našeho města přijmout vyhlášku, která by omezovala přílišnou hlučnost jednorázových hudebních akcí pod širým nebem. Přinášíme první dvě reakce, které dokumentují nejednotnost v postojích poděbradské veřejnosti na toto palčivé téma.

celý článek >>>

Vytěžme z festivalu Soundtrack co nejvíce!

Vytěžme z festivalu Soundtrack co nejvíce!

Celý týden čtu na sociálních sítích kritiky na téma Soundtrack Poděbrady...

celý článek >>>

Připomínky obyvatel Žižkova k dopravní situaci

Připomínky obyvatel Žižkova k dopravní situaci

Ve dnech 25. 4.–24. 5. jsem prováděl průzkum dopravního chování obyvatel města Poděbrady ve čtvrti Žižkov.

celý článek >>>

Revoluce ve veřejné dopravě proběhla i v Přední Lhotě...

Revoluce ve veřejné dopravě proběhla i v Přední Lhotě...

...zatím ale chybí zastávky

celý článek >>>

Pomáhat a chránit – zloději a policajti

Pomáhat a chránit – zloději a policajti

Se zloději jsem se setkal dvakrát. Poprvé to bylo v poděbradské sokolovně...

celý článek >>>

Mnoho věcí se podařilo, ale…

Mnoho věcí se podařilo, ale…

Dovolím si konstatovat, že v posledních letech byla v Poděbradech realizována řada záměrů, které zlepšily stav města. Na druhou stranu musím zmínit záležitosti, které nejsou řešeny vůbec nebo, dle mého názoru, jejich řešení je nevhodné.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY