PŘÍMÁ ŘEČ AK

 

Meditace nad urnou


Místo dalšího morálního apelu se ve svém sloupku pokusím trochu odlehčit aktuální téma komunálních voleb. Pomalu už se totiž bojím otevřít konzervu s paštikou, aby na mě nevyskočil nějaký kandidát s afektovaným výrazem v obličeji a slibem, že se Poděbrady stanou rájem na zemi. S respektem ke kandidujícím osobnostem jsem našel desítku těch, kterým napříč politickým spektrem bezmezně věřím. Tady jsou…

1. oslik__Oslíček Otřes se (Unie Obušku z pytle ven!). Nad lídrem jsem dlouho neváhal. Jen si to vemte, to máte společenský sál, bazén, Záložna, BIOSKA, obrozené Jezero, chodníky, silnice. Kde na to má město vzít?! Oslíček to zařídí; bude se ale muset natřásat víc než břišní tanečnice.


hnizdo__k2. Igor Hnízdo (SNK Záletníci ve zbrani). „Má pravdu, ten chlapec. Tělesné tresty jsou u nás zakázané. Tohle město je ale výjimkou,“ pozměnil jsem zlidovělou hlášku legendárního profesora, co naučil myslet i nepřizpůsobivé. To se i nám v maloměstě na Labi věru šikne.


krtecek___3. Krteček (Sdružení Tunelem 2018). Bude tu mít sice galeje, ale on to zmákne. Nový podjezd místo nadjezdu, podzemní parkoviště a do toho ta Jamborovka. Ale pozor na tu trubku, krtku; ta tam prostě bude a hotovo! Pěkně si u nás hrábne, to zas jo.


chocholousek4. Docent Chocholoušek (STS Chvojkovice Brod B). A s úplatky je amen! I u nás v Poděbradech. Kdyby snad někoho na radnici svrběla kapsa, tajemník ví, komu ihned volat. A k pochybení zásadně nedochází. No dobře, tak jednou až dvakrát za 10 let. Poděbradské památné stromy by mohly vyprávět…


5. Venca Konopníků (Volba pro Hoštice). Venca spraví, na co si vzpomenete. Pračku, televizi, rádio. Už byl i dvakrát v televizi. Čili kdyby snad někde město tlačil střevíc nebo haprovala nějaká projektová dokumentace, Venca přispěchá se šuplérou. Bláža počká.


6. Babička (OA Staré Bělidlo). Šťastná to žena! Ale hlavně moudrá a vlídná. Kdyby už při jednání zastupitelů nestačily bohulibé výzvy ke zklidnění hormonů od Jaromíra Nováka, Babička si osobuje přednostní právo přihlášení do rozpravy. Sbohem, divoké (n)emoce!


7. Jirka Ovčáček (Levicové sdružení s Milošem navěky). Kdo jiný by nám tu rozchodil ten oficiální fejsbkuk města než fantom sociálních sítí z Hradu. A bude mít i víc času, aby mohl dohledat ten…Jo, správně, článek Peroutky (prej vlevo dole).


otik__k8. Otík Rákosník (Unie „Po žních k Turkovi“). Ano, je sice momentálně zaostalej, ale má dobré srdce. A navíc má rád holuby. Pod mostem přes Labe dělají ostudu, však on je vyžene k sobě na dvorek. A dobrejch závozníků v Technickejch službách není taky nikdy dost.


9. Miroslav Rozner (Aliance Profi manažeři). Poděbrady potřebují odborné a zkušené poradce v oblasti kultury, to se snad shodneme. Míra tento předpoklad na 100 % splňuje. Dvořákovi určitě poradí a Soudtrack trumfne i Vary s Cannes. Nesmí se do toho ale až zas tak „zabrušovat“, na to pozor.


10. Frau Merkel (SP Sie sind willkommen). No musíme mít pojistku, kdyby bylo nejhůř. Jak říká Mutti aus Deutschland: Wir schaffen das (My to zvládnem´). Konexe na Poděbrady kancléřka má, tak víme, že nás na holičkách nenechá…

Přeji Vám šťastnou ruku v blížících se volbách a příjemné čtení.

 

 

Aleš Kubelka,
šéfredaktor PN

(20. 9. 2018)


Ráda bych zde popsala, jak jde čas a jak někteří během času obrací kabáty

Ráda bych zde popsala, jak jde čas a jak někteří během času obrací kabáty

Dne 7. 11. 2014 jsem na hlavičkovém papíře „Město Poděbrady“ dostala starostou Langrem podepsaný děkovný dopis...

celý článek >>>

Co nám zbyde z Císařské obory? Bestia triumphans?

Co nám zbyde z Císařské obory? Bestia triumphans?

Politika by měla být nezištnou službou obci, bývá ale spíš špinavým soubojem různých zájmů, ve kterém je téměř nemožné se zvenčí orientovat a poznat, kde je pravda.

celý článek >>>

Mlč a nic se Ti nestane, a tak pan Langr taktně mlčí!

Mlč a nic se Ti nestane, a tak pan Langr taktně mlčí!

Vlastně ne. Nestydí se a šíří kolem sebe špatnou náladu a hlavně lže. On ze svého pohledu je ten, kdo je spasitelem Poděbrad.

celý článek >>>

Reakce na článek pana Ing. Krále „Hon na čarodějnice“

Reakce na článek pana Ing. Krále „Hon na čarodějnice“

Při čtení článku pana Krále „Hon na čarodějnice” jsem nevyšel z údivu. Aby tento článek napsal pan Král sám, na to kolegu starostu moc dobře znám. Předpokládejme ale, že i přes patrný rukopis pana starosty napsal tento článek skutečně pan Král.

celý článek >>>

Starosta obhajuje poškozování našeho životního prostředí, II. díl

Starosta obhajuje poškozování našeho životního prostředí, II. díl

V pondělí 13. 8. 2018 zažily na frankfurtské burze akcie koncernu Bayer AG dramatický pád. Během pouhých 2 hodin se tento titul zřítil o 13 %, čímž akcionáři gigantu s tržní kapitalizací 88,7 miliard Euro ztratili 11,5 a na OTC mimoburzovním trhu dokonce 15 miliard Euro.

celý článek >>>

MOC BYCH SI PŘÁL BAZÉN, ALE…

MOC BYCH SI PŘÁL BAZÉN, ALE…

Moc bych si přál, aby město vlastnilo a zprovoznilo Záložnu, moc bych si přál, aby se zatěžující doprava odklonila z náměstí, moc bych si přál, aby se železniční trať na poděbradském katastru zapustila do podzemního tunelu, moc bych si přál velkou sportovní halu, a tak bych mohl pokračovat, až bych se dostal i k bazénu.

celý článek >>>

Reakce na článek „Kolonáda nebo cyklostezka?“ z minulých PN

Reakce na článek „Kolonáda nebo cyklostezka?“ z minulých PN

V PN ze dne 16. srpna 2018 se Ing. Petr Boček rozčiluje: „Kolonáda nebo cyklostezka?“

celý článek >>>

Pietní akt k 50. výročí okupace

Pietní akt k 50. výročí okupace

21. srpen 1968 v Poděbradech by se dala nazvat výstava v muzeu, o které, přestože byla otevřena 7. srpna 2018, nikdo nevěděl.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY