PŘÍMÁ ŘEČ AK

 

Meditace nad urnou


Místo dalšího morálního apelu se ve svém sloupku pokusím trochu odlehčit aktuální téma komunálních voleb. Pomalu už se totiž bojím otevřít konzervu s paštikou, aby na mě nevyskočil nějaký kandidát s afektovaným výrazem v obličeji a slibem, že se Poděbrady stanou rájem na zemi. S respektem ke kandidujícím osobnostem jsem našel desítku těch, kterým napříč politickým spektrem bezmezně věřím. Tady jsou…

1. oslik__Oslíček Otřes se (Unie Obušku z pytle ven!). Nad lídrem jsem dlouho neváhal. Jen si to vemte, to máte společenský sál, bazén, Záložna, BIOSKA, obrozené Jezero, chodníky, silnice. Kde na to má město vzít?! Oslíček to zařídí; bude se ale muset natřásat víc než břišní tanečnice.


hnizdo__k2. Igor Hnízdo (SNK Záletníci ve zbrani). „Má pravdu, ten chlapec. Tělesné tresty jsou u nás zakázané. Tohle město je ale výjimkou,“ pozměnil jsem zlidovělou hlášku legendárního profesora, co naučil myslet i nepřizpůsobivé. To se i nám v maloměstě na Labi věru šikne.


krtecek___3. Krteček (Sdružení Tunelem 2018). Bude tu mít sice galeje, ale on to zmákne. Nový podjezd místo nadjezdu, podzemní parkoviště a do toho ta Jamborovka. Ale pozor na tu trubku, krtku; ta tam prostě bude a hotovo! Pěkně si u nás hrábne, to zas jo.


chocholousek4. Docent Chocholoušek (STS Chvojkovice Brod B). A s úplatky je amen! I u nás v Poděbradech. Kdyby snad někoho na radnici svrběla kapsa, tajemník ví, komu ihned volat. A k pochybení zásadně nedochází. No dobře, tak jednou až dvakrát za 10 let. Poděbradské památné stromy by mohly vyprávět…


5. Venca Konopníků (Volba pro Hoštice). Venca spraví, na co si vzpomenete. Pračku, televizi, rádio. Už byl i dvakrát v televizi. Čili kdyby snad někde město tlačil střevíc nebo haprovala nějaká projektová dokumentace, Venca přispěchá se šuplérou. Bláža počká.


6. Babička (OA Staré Bělidlo). Šťastná to žena! Ale hlavně moudrá a vlídná. Kdyby už při jednání zastupitelů nestačily bohulibé výzvy ke zklidnění hormonů od Jaromíra Nováka, Babička si osobuje přednostní právo přihlášení do rozpravy. Sbohem, divoké (n)emoce!


7. Jirka Ovčáček (Levicové sdružení s Milošem navěky). Kdo jiný by nám tu rozchodil ten oficiální fejsbkuk města než fantom sociálních sítí z Hradu. A bude mít i víc času, aby mohl dohledat ten…Jo, správně, článek Peroutky (prej vlevo dole).


otik__k8. Otík Rákosník (Unie „Po žních k Turkovi“). Ano, je sice momentálně zaostalej, ale má dobré srdce. A navíc má rád holuby. Pod mostem přes Labe dělají ostudu, však on je vyžene k sobě na dvorek. A dobrejch závozníků v Technickejch službách není taky nikdy dost.


9. Miroslav Rozner (Aliance Profi manažeři). Poděbrady potřebují odborné a zkušené poradce v oblasti kultury, to se snad shodneme. Míra tento předpoklad na 100 % splňuje. Dvořákovi určitě poradí a Soudtrack trumfne i Vary s Cannes. Nesmí se do toho ale až zas tak „zabrušovat“, na to pozor.


10. Frau Merkel (SP Sie sind willkommen). No musíme mít pojistku, kdyby bylo nejhůř. Jak říká Mutti aus Deutschland: Wir schaffen das (My to zvládnem´). Konexe na Poděbrady kancléřka má, tak víme, že nás na holičkách nenechá…

Přeji Vám šťastnou ruku v blížících se volbách a příjemné čtení.

 

 

Aleš Kubelka,
šéfredaktor PN

(20. 9. 2018)


Vysvětlení – Mluvte pravdu!

Vysvětlení – Mluvte pravdu!

Reakce na článek pana Ing. Vladimíra Vrchoty, předsedy Správní rady TJ LTC Poděbrady, z. s., tenisového klubu, který byl zveřejněn v PN 19/2018.

celý článek >>>

Stoprocentní zelená generelu dopravy

Stoprocentní zelená generelu dopravy

Na poslední zastupitelstvo města jsem se již jen jako angažovaný občan dobře připravil. Šel jsem obhajovat generel dopravy, aneb plán udržitelné mobility města.

celý článek >>>

TISKOVÁ ZPRÁVA USKUPENÍ PRO OBČANY PODĚBRAD

TISKOVÁ ZPRÁVA USKUPENÍ PRO OBČANY PODĚBRAD

V návaznosti na první řádné zasedání nového zastupitelstva města Poděbrady dne 14. 11. 2018 vydává politické uskupení Pro občany Poděbrad následující tiskové prohlášení.

celý článek >>>

Dojmy koaličního zastupitele ze ZM 14. 11. 2018

Dojmy koaličního zastupitele ze ZM 14. 11. 2018

Zastupitelstvo probíhalo, až na několik projednávaných bodů, v poklidné atmosféře. Bylo vedeno věcně a jako první zastupitelstvo po čtyřech letech trvalo pouze tři hodiny.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

Vděčnost nad zlato

celý článek >>>

Legiovlak a jeho průvodci

Legiovlak a jeho průvodci

Snad málokterý občan Poděbrad nenavštívil originální muzeum Československé obce legionářské.

celý článek >>>

Reakce na dopis paní Horákové z PN č. 20

Reakce na dopis paní Horákové z PN č. 20

Přestože jsem „pejskař“, také mně vadí volně pobíhající psi, zvláště ti velcí, a to nejen v parku, ale i v ulicích.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

(K)ámen v duši

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY