PŘÍMÁ ŘEČ AK

 

Meditace nad urnou


Místo dalšího morálního apelu se ve svém sloupku pokusím trochu odlehčit aktuální téma komunálních voleb. Pomalu už se totiž bojím otevřít konzervu s paštikou, aby na mě nevyskočil nějaký kandidát s afektovaným výrazem v obličeji a slibem, že se Poděbrady stanou rájem na zemi. S respektem ke kandidujícím osobnostem jsem našel desítku těch, kterým napříč politickým spektrem bezmezně věřím. Tady jsou…

1. oslik__Oslíček Otřes se (Unie Obušku z pytle ven!). Nad lídrem jsem dlouho neváhal. Jen si to vemte, to máte společenský sál, bazén, Záložna, BIOSKA, obrozené Jezero, chodníky, silnice. Kde na to má město vzít?! Oslíček to zařídí; bude se ale muset natřásat víc než břišní tanečnice.


hnizdo__k2. Igor Hnízdo (SNK Záletníci ve zbrani). „Má pravdu, ten chlapec. Tělesné tresty jsou u nás zakázané. Tohle město je ale výjimkou,“ pozměnil jsem zlidovělou hlášku legendárního profesora, co naučil myslet i nepřizpůsobivé. To se i nám v maloměstě na Labi věru šikne.


krtecek___3. Krteček (Sdružení Tunelem 2018). Bude tu mít sice galeje, ale on to zmákne. Nový podjezd místo nadjezdu, podzemní parkoviště a do toho ta Jamborovka. Ale pozor na tu trubku, krtku; ta tam prostě bude a hotovo! Pěkně si u nás hrábne, to zas jo.


chocholousek4. Docent Chocholoušek (STS Chvojkovice Brod B). A s úplatky je amen! I u nás v Poděbradech. Kdyby snad někoho na radnici svrběla kapsa, tajemník ví, komu ihned volat. A k pochybení zásadně nedochází. No dobře, tak jednou až dvakrát za 10 let. Poděbradské památné stromy by mohly vyprávět…


5. Venca Konopníků (Volba pro Hoštice). Venca spraví, na co si vzpomenete. Pračku, televizi, rádio. Už byl i dvakrát v televizi. Čili kdyby snad někde město tlačil střevíc nebo haprovala nějaká projektová dokumentace, Venca přispěchá se šuplérou. Bláža počká.


6. Babička (OA Staré Bělidlo). Šťastná to žena! Ale hlavně moudrá a vlídná. Kdyby už při jednání zastupitelů nestačily bohulibé výzvy ke zklidnění hormonů od Jaromíra Nováka, Babička si osobuje přednostní právo přihlášení do rozpravy. Sbohem, divoké (n)emoce!


7. Jirka Ovčáček (Levicové sdružení s Milošem navěky). Kdo jiný by nám tu rozchodil ten oficiální fejsbkuk města než fantom sociálních sítí z Hradu. A bude mít i víc času, aby mohl dohledat ten…Jo, správně, článek Peroutky (prej vlevo dole).


otik__k8. Otík Rákosník (Unie „Po žních k Turkovi“). Ano, je sice momentálně zaostalej, ale má dobré srdce. A navíc má rád holuby. Pod mostem přes Labe dělají ostudu, však on je vyžene k sobě na dvorek. A dobrejch závozníků v Technickejch službách není taky nikdy dost.


9. Miroslav Rozner (Aliance Profi manažeři). Poděbrady potřebují odborné a zkušené poradce v oblasti kultury, to se snad shodneme. Míra tento předpoklad na 100 % splňuje. Dvořákovi určitě poradí a Soudtrack trumfne i Vary s Cannes. Nesmí se do toho ale až zas tak „zabrušovat“, na to pozor.


10. Frau Merkel (SP Sie sind willkommen). No musíme mít pojistku, kdyby bylo nejhůř. Jak říká Mutti aus Deutschland: Wir schaffen das (My to zvládnem´). Konexe na Poděbrady kancléřka má, tak víme, že nás na holičkách nenechá…

Přeji Vám šťastnou ruku v blížících se volbách a příjemné čtení.

 

 

Aleš Kubelka,
šéfredaktor PN

(20. 9. 2018)


Zákony moudré a ty méně vhodné…

Zákony moudré a ty méně vhodné…

Čtenářský příspěvek o vztahu ke svému okolí a zeleni ve městě.

celý článek >>>

Zelení jsou proti kácení topolů na fotbalovém hřišti

Zelení jsou proti kácení topolů na fotbalovém hřišti

Město Poděbrady se chystá pokácet deset vzrostlých topolů černých (pyramidálních) v areálu fotbalového klubu Bohemia Poděbrady.

celý článek >>>

Titulky v novinách jsou neřád, málokdy vystihují obsah článku

Titulky v novinách jsou neřád, málokdy vystihují obsah článku

Někteří experti přes média tvrdí, že jejich úkolem není informovat, ale přilákat čtenáře. Když jsem v PN z 24. 1. 2019 četl titulek „Hadi v oblecích aneb psychopat jde do práce“, tak jsem také neodolal.

celý článek >>>

Nejenom hadi v oblacích, ale i jinde…

Nejenom hadi v oblacích, ale i jinde…

Reakce na článek RNDr. Miloše Mikolandy s podobným názvem, uveřejněný v Poděbradských novinách 24. 1. 2019.

celý článek >>>

Ohlédnutí za nedávnými oslavami – výročími

Ohlédnutí za nedávnými oslavami – výročími

Výročí 100 let republiky hodnotím i s mnoha obyvateli a návštěvníky výborně. Vlajková výzdoba kolonády až k nádraží byla velmi povedená a i hosté – návštěvníci Poděbrad, byli příjemně překvapeni. Z kulturní stránky rovněž, proběhlo mnoho akcí nejen ve školách, ale také v mnoha společenských organizacích.

celý článek >>>

Neházejte špínu na moje studenty

Neházejte špínu na moje studenty

Tento článek nepíšu ani tak jako zastupitelka, ale jako člověk, občanka tohoto města a v neposlední řadě jako učitelka.

celý článek >>>

Oslavy Silvestra, naše domácí zvířectvo a životní prostředí

Oslavy Silvestra, naše domácí zvířectvo a životní prostředí

Vážení spoluobčané, začal nám nový rok a všichni chceme věřit, že bude dobrý, že se nám bude dařit v rovině osobního života, celospolečensky a nakonec i globálně.

celý článek >>>

Za všechno může úvaha o něčem, co se zde v Poděbradech nekoná…

Za všechno může úvaha o něčem, co se zde v Poděbradech nekoná…

Reakce na článek „Kdo nechce vidět, nevidí“ z minulého vydání PN

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY