Reakce na článek Miroslava Káninského z minulých PN


Pane Káninský, znám Vás pouze z Vašich četných písemných nenávistných projevů vůči starostovi Langrovi v rámci současných voleb. Soudím, že jste to právě Vy v té volební vřavě, který tahá v pozadí za ony neviditelné nitky s cílem za každou cenu od října vládnout městu. Ani Vy neznáte mne, pouze ze dvou písemných projevů, kterými jsem se vyjádřil k volbám. Moje články v PN o „přízemních“ aktivitách a zážitcích v oblasti zpěvu, tance a propagace města nemohly vzbudit Vaši pozornost. Neznáte mne tedy vůbec, a přesto okamžitě se chopíte sebemenší příležitosti k podlému obvinění pana starosty: autor Ing. Král je jeho pseudonym. Přesně takto uvažujete a konáte, pane Káninský – v dříve mnou zmíněném – Vašem „třesu se na křeslo starosty“. Nenapadlo Vás, že jste hluboce urazil i mne? Jsem zde, z masa a krve, a jednou Vám zazpívám Výzvu ke zdravému životu v Poděbradech s mým textem (těším se, že text upravím po realizaci krytého bazénu v centru Poděbrad, viz článek Až k Vašemu hořkému konci…), určenou sice pro seniory, ale i Vy byste se měl hned po volbách, které nedopadnou (tomu pevně věřím) podle Vašich představ, zaměřit na posilování zdraví a předcházení stařeckým neduhům…


Věřím též, že poděbradský volič si uvědomí včas, jak by pochodilo naše město pod Vaším vládnutím, a dá svůj hlas straně dobra, kterou představuje starosta Dr. Langr, skutečná osobnost, morálně ověřená a ceněná ve vysoké politice, avšak na komunální úrovni nesmyslně, ale neobyčejně tvrdošíjně urážená (Vámi, p. Třeštikem nebo pí. Kroupovou). Uvažuji, proč se chováte k panu starostovi tak nemorálně, a docházím k závěru, že mj. chorobně závidíte, jelikož intelektem a přínosem jeho práce pro společnost a český národ, ale zejména pro naše Poděbrady mu nesaháte po paty!


Ing. Bohuslav Král

(4. 10. 2018)

 


Legiovlak a jeho průvodci

Legiovlak a jeho průvodci

Snad málokterý občan Poděbrad nenavštívil originální muzeum Československé obce legionářské.

celý článek >>>

Reakce na dopis paní Horákové z PN č. 20

Reakce na dopis paní Horákové z PN č. 20

Přestože jsem „pejskař“, také mně vadí volně pobíhající psi, zvláště ti velcí, a to nejen v parku, ale i v ulicích.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

(K)ámen v duši

celý článek >>>

Vážení spoluobčané!

Vážení spoluobčané!

Před 14 dny byly volby do místního zastupitelstva v Poděbradech. Třebaže starosta pan Ladislav Langr získal nejvíc preferenčních hlasů a jeho volební uskupení ve volbách i zvítězilo, spojily se proti jeho dalšímu pokračování tři méně úspěšní, kteří v konečném součtu však mají o jeden mandát víc než zastupitelé podporující dosavadního starostu.

celý článek >>>

Proč nebude v Poděbradech krytý plavecký bazén?

Proč nebude v Poděbradech krytý plavecký bazén?

Paní Zdeňka Formánková ve 20. čísle PN vyjadřuje své zklamání nad výsledkem referenda o výstavbě plaveckého bazénu. Vzpomíná, že bazén byl mnohokrát v minulosti v programu některých stran. Po volbách pak bylo všechno jinak.

celý článek >>>

Vážení přátelé, vzpomínám si na dobu před 55 lety

Vážení přátelé, vzpomínám si na dobu před 55 lety

kdy jsme do této školy anebo okolo ní chodili. Celá ulice nádherně upravená a podél chodníků stromy s jeřabinami.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

(Heavy)metál z Hradu

celý článek >>>

Psi v lázeňském parku v Poděbradech

Psi v lázeňském parku v Poděbradech

Bydlím přímo u lázeňského parku, v úrovni hlavní fontány. V poslední době registruji v této lokalitě zvýšené množství psů, které zde jejich majitelé venčí: často bez vodítka a na travnatých plochách.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY