Reakce na článek pana Ing. Krále „Hon na čarodějnice“

 

kaninskyPři čtení článku pana Krále „Hon na čarodějnice” jsem nevyšel z údivu. Aby tento článek napsal pan Král sám, na to kolegu starostu moc dobře znám. Předpokládejme ale, že i přes patrný rukopis pana starosty napsal tento článek skutečně pan Král.


Koncem dubna letošního roku hodil prý někdo starostovi kámen do okna jeho rodinného domu. Podle mých informací to nebyla žádná dlažební kostka, ale malý kámen, který mu mohl padnout do okna náhodou, když se nějací puberťáci „bavili“ po svém, mohl to být odraz od pneumatiky projíždějícího nákladního auta, ale mohl to být i úmyslný čin, to se nedá vyloučit. Velkou odezvu nebo spíše žádnou tento incident nevzbudil, což se panu starostovi před volbami nehodilo. Proto vznikl tento článek, starostu je přece nutno litovat. On je ten správný a zlá opozice podněcuje ve městě nenávist. Zmiňovaná událost, pokud se opravdu stala, je zavrženíhodná, nicméně spojitost mezi útokem a politickou kampaní nemůže být více vzdálená pravdě a takováto reakce v médiích mi přijde krajně nevhodná. Je s podivem, že i přes předrevoluční minulost pana starosty a jeho angažovanost v systému minulého politického režimu je dedukce taková, že pan starosta nepadl někomu do oka kvůli komunální politice posledního volebního období. Nevylučuji ani, že vzhledem ke spoustě nespravedlností, které starosta na úřadě i v Poděbradech udělal, mohly někomu „rupnout“ nervy.


Abych byl férový, v některých pasážích se s článkem souhlasit dá. To, že je pan starosta Langr prověřen ČSSD, kde je mnoho bývalých normalizačních kádrů, to je nepochybně pravda. Smutná pravda, která, doufejme, tentokrát nezvítězí. A pak hned v následujícím odstavci druhým dechem zmiňovat pány Voskovce, Wericha a Ježka, to už mi přijde opravdu moc!
Na závěr bych chtěl říci, že naše sdružení své názory za cizí jména neschovává a tento článek podepisuji.

PaedDr. Miroslav Káninský,
zastupitel města Poděbrady

(20. 9. 2018)


Nejenom hadi v oblacích, ale i jinde…

Nejenom hadi v oblacích, ale i jinde…

Reakce na článek RNDr. Miloše Mikolandy s podobným názvem, uveřejněný v Poděbradských novinách 24. 1. 2019.

celý článek >>>

Ohlédnutí za nedávnými oslavami – výročími

Ohlédnutí za nedávnými oslavami – výročími

Výročí 100 let republiky hodnotím i s mnoha obyvateli a návštěvníky výborně. Vlajková výzdoba kolonády až k nádraží byla velmi povedená a i hosté – návštěvníci Poděbrad, byli příjemně překvapeni. Z kulturní stránky rovněž, proběhlo mnoho akcí nejen ve školách, ale také v mnoha společenských organizacích.

celý článek >>>

Neházejte špínu na moje studenty

Neházejte špínu na moje studenty

Tento článek nepíšu ani tak jako zastupitelka, ale jako člověk, občanka tohoto města a v neposlední řadě jako učitelka.

celý článek >>>

Oslavy Silvestra, naše domácí zvířectvo a životní prostředí

Oslavy Silvestra, naše domácí zvířectvo a životní prostředí

Vážení spoluobčané, začal nám nový rok a všichni chceme věřit, že bude dobrý, že se nám bude dařit v rovině osobního života, celospolečensky a nakonec i globálně.

celý článek >>>

Za všechno může úvaha o něčem, co se zde v Poděbradech nekoná…

Za všechno může úvaha o něčem, co se zde v Poděbradech nekoná…

Reakce na článek „Kdo nechce vidět, nevidí“ z minulého vydání PN

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

EPILOG

celý článek >>>

Místní výbor Žižkov

Místní výbor Žižkov

Na uplynulém jednání zastupitelstva města byli, mimo jiné, odsouhlaseni členové místních výborů. Na Žižkově tak bude nově zhruba 6 000 občanů zastupovat 7 lidí.

celý článek >>>

Mír v duši sluší

Mír v duši sluší

I kdyby pan Mikolanda třeba na koze jezdil, sebevětšími pomluvami nezvrátí fakt, že jsem ve volbách získal výrazně největší počet voličských preferencí, zdaleka převyšující podporu kteréhokoliv z lídrů dnešní koalice.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY