Reakce na článek pana Ing. Krále „Hon na čarodějnice“

 

kaninskyPři čtení článku pana Krále „Hon na čarodějnice” jsem nevyšel z údivu. Aby tento článek napsal pan Král sám, na to kolegu starostu moc dobře znám. Předpokládejme ale, že i přes patrný rukopis pana starosty napsal tento článek skutečně pan Král.


Koncem dubna letošního roku hodil prý někdo starostovi kámen do okna jeho rodinného domu. Podle mých informací to nebyla žádná dlažební kostka, ale malý kámen, který mu mohl padnout do okna náhodou, když se nějací puberťáci „bavili“ po svém, mohl to být odraz od pneumatiky projíždějícího nákladního auta, ale mohl to být i úmyslný čin, to se nedá vyloučit. Velkou odezvu nebo spíše žádnou tento incident nevzbudil, což se panu starostovi před volbami nehodilo. Proto vznikl tento článek, starostu je přece nutno litovat. On je ten správný a zlá opozice podněcuje ve městě nenávist. Zmiňovaná událost, pokud se opravdu stala, je zavrženíhodná, nicméně spojitost mezi útokem a politickou kampaní nemůže být více vzdálená pravdě a takováto reakce v médiích mi přijde krajně nevhodná. Je s podivem, že i přes předrevoluční minulost pana starosty a jeho angažovanost v systému minulého politického režimu je dedukce taková, že pan starosta nepadl někomu do oka kvůli komunální politice posledního volebního období. Nevylučuji ani, že vzhledem ke spoustě nespravedlností, které starosta na úřadě i v Poděbradech udělal, mohly někomu „rupnout“ nervy.


Abych byl férový, v některých pasážích se s článkem souhlasit dá. To, že je pan starosta Langr prověřen ČSSD, kde je mnoho bývalých normalizačních kádrů, to je nepochybně pravda. Smutná pravda, která, doufejme, tentokrát nezvítězí. A pak hned v následujícím odstavci druhým dechem zmiňovat pány Voskovce, Wericha a Ježka, to už mi přijde opravdu moc!
Na závěr bych chtěl říci, že naše sdružení své názory za cizí jména neschovává a tento článek podepisuji.

PaedDr. Miroslav Káninský,
zastupitel města Poděbrady

(20. 9. 2018)


Vysvětlení – Mluvte pravdu!

Vysvětlení – Mluvte pravdu!

Reakce na článek pana Ing. Vladimíra Vrchoty, předsedy Správní rady TJ LTC Poděbrady, z. s., tenisového klubu, který byl zveřejněn v PN 19/2018.

celý článek >>>

Stoprocentní zelená generelu dopravy

Stoprocentní zelená generelu dopravy

Na poslední zastupitelstvo města jsem se již jen jako angažovaný občan dobře připravil. Šel jsem obhajovat generel dopravy, aneb plán udržitelné mobility města.

celý článek >>>

TISKOVÁ ZPRÁVA USKUPENÍ PRO OBČANY PODĚBRAD

TISKOVÁ ZPRÁVA USKUPENÍ PRO OBČANY PODĚBRAD

V návaznosti na první řádné zasedání nového zastupitelstva města Poděbrady dne 14. 11. 2018 vydává politické uskupení Pro občany Poděbrad následující tiskové prohlášení.

celý článek >>>

Dojmy koaličního zastupitele ze ZM 14. 11. 2018

Dojmy koaličního zastupitele ze ZM 14. 11. 2018

Zastupitelstvo probíhalo, až na několik projednávaných bodů, v poklidné atmosféře. Bylo vedeno věcně a jako první zastupitelstvo po čtyřech letech trvalo pouze tři hodiny.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

Vděčnost nad zlato

celý článek >>>

Legiovlak a jeho průvodci

Legiovlak a jeho průvodci

Snad málokterý občan Poděbrad nenavštívil originální muzeum Československé obce legionářské.

celý článek >>>

Reakce na dopis paní Horákové z PN č. 20

Reakce na dopis paní Horákové z PN č. 20

Přestože jsem „pejskař“, také mně vadí volně pobíhající psi, zvláště ti velcí, a to nejen v parku, ale i v ulicích.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

(K)ámen v duši

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY