Reakce na článek pana starosty v posledních PN


Jako člen přípravného výboru akce bazén-Poděbrady, bych se chtěl ohradit a reagovat na článek „Moc bych si bazén přál, ale…“ pana starosty v posledních PN, kde nám v závěru sdělí, že volit půjde jen do místnosti s volební schránkou pro komunální volby, ale místnost se schránkou pro Referendum-bazén, které bude součástí těchto komunálních voleb, již vynechá. Bazén není politická věc jako za komunistů, kteří v době aktuální výstavby rozhodli o realizaci v Nymburku, kde bylo sídlo Okresního tajemníka strany, a občanům Poděbrad doporučili dojíždět do Okresního města. Bohužel v tuto chvíli se právě akce bazén stala tématem číslo 1 pro většinu politických uskupení a nelibost Volby pro Poděbrady v čele s panem starostou je zřejmá a čitelná, jelikož na rozdíl ode všech ostatních, kde se především v minulosti mluvilo a plánovalo, na místo činů a konkrétního výsledku, tak v našem sdružení Naše Poděbrady jsme celou akci bez zbytečných řečí již nyní dotáhli přes návrh na konání místního Referenda do konkrétní podoby referenda, kde občané sami rozhodnou o dalším postupu a v kladném případě zavážou příští zastupitelstvo konat namísto slov. Právo volit je demokratický nástroj každého z nás, samozřejmě nikomu neodpírám volbu, zda se účastnit či ne samotných voleb, ale všichni dobře víme, že největší odborníci a experti na vše jsou po volbách Ti, kteří hlasovat vůbec nejdou, a potom je v případě různých investičních akcí města vidíme v první řadě s páskou v ruce, což vidím jako v tomto případě pana starosty jako prostý alibismus.


Neúčast na referendu, resp. jeho názor a v podstatě doporučení, nejvýše voleného činitele našeho města, beru jako plivnutí do tváře nám všem, kteří věnovali této akci několik desítek hodin ze svého volného času s cílem nikoli politickým, ale především s cílem udělat konkrétní věc pro skutečně všechny občany našeho města bez rozdílu vyznání, polit. příslušnosti, věku apod. Všichni chápeme, že případná výstavba bazénu je jednoznačně největší investiční akcí v rozpočtu města. Nikdo z nás nechce omezovat finance na sportovní spolky, kulturní akce a další zájmové sdružení atd., tyto kapitoly rozpočtu financování bazénu neohrozí. Chápu, že představa pana starosty v případě neúspěchu ve volbách a nedej bože nepokračování v čele na radnici, je velmi nepříjemná, ale o tom rozhodnete vy stejně jako o budoucí výstavbě bazénu, a proto mi dovolte v závěru opět jako člena přípravného výboru a občana tohoto města, kterému není budoucnost a volnočasové aktivity nás všech, lhostejná, všechny co nejupřímněji pozvat na nadcházející komunální volby, a především na hlasování – referendum o bazénu v Poděbradech. Dejte své ANO či NE na jasné otázky referenda a tím nám všem sdělíte svůj názor, který je pro nás závazný a který pro nás v případě úspěchu v těchto volbách bude jako základní deska či kámen pro další práci.


Jiří Málek

(4. 10. 2018)

 


Oslavy Silvestra, naše domácí zvířectvo a životní prostředí

Oslavy Silvestra, naše domácí zvířectvo a životní prostředí

Vážení spoluobčané, začal nám nový rok a všichni chceme věřit, že bude dobrý, že se nám bude dařit v rovině osobního života, celospolečensky a nakonec i globálně.

celý článek >>>

Za všechno může úvaha o něčem, co se zde v Poděbradech nekoná…

Za všechno může úvaha o něčem, co se zde v Poděbradech nekoná…

Reakce na článek „Kdo nechce vidět, nevidí“ z minulého vydání PN

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

EPILOG

celý článek >>>

Místní výbor Žižkov

Místní výbor Žižkov

Na uplynulém jednání zastupitelstva města byli, mimo jiné, odsouhlaseni členové místních výborů. Na Žižkově tak bude nově zhruba 6 000 občanů zastupovat 7 lidí.

celý článek >>>

Mír v duši sluší

Mír v duši sluší

I kdyby pan Mikolanda třeba na koze jezdil, sebevětšími pomluvami nezvrátí fakt, že jsem ve volbách získal výrazně největší počet voličských preferencí, zdaleka převyšující podporu kteréhokoliv z lídrů dnešní koalice.

celý článek >>>

Umění je soubor jednotlivých uměleckých děl různých oborů

Umění je soubor jednotlivých uměleckých děl různých oborů

Tolik na úvod. A co bude dál? Máme jako zde bydlící obyvatelé za sebou 8 let „kulturní revoluce“.

celý článek >>>

Příběhy našich sousedů v Poděbradech

Příběhy našich sousedů v Poděbradech

Na zasedání zastupitelstva 14. listopadu byl jednomyslně schválen návrh na finanční podporu vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Musím přiznat, že jsem měla velkou radost a velmi oceňuji podporu zastupitelů a vedení města tomuto návrhu.

celý článek >>>

Generel dopravy, zvonec a konec

Generel dopravy, zvonec a konec

Reakce na článek Zbyňka Lukavce o Generelu dopravy.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY