Reakce na článek pana starosty v posledních PN


Jako člen přípravného výboru akce bazén-Poděbrady, bych se chtěl ohradit a reagovat na článek „Moc bych si bazén přál, ale…“ pana starosty v posledních PN, kde nám v závěru sdělí, že volit půjde jen do místnosti s volební schránkou pro komunální volby, ale místnost se schránkou pro Referendum-bazén, které bude součástí těchto komunálních voleb, již vynechá. Bazén není politická věc jako za komunistů, kteří v době aktuální výstavby rozhodli o realizaci v Nymburku, kde bylo sídlo Okresního tajemníka strany, a občanům Poděbrad doporučili dojíždět do Okresního města. Bohužel v tuto chvíli se právě akce bazén stala tématem číslo 1 pro většinu politických uskupení a nelibost Volby pro Poděbrady v čele s panem starostou je zřejmá a čitelná, jelikož na rozdíl ode všech ostatních, kde se především v minulosti mluvilo a plánovalo, na místo činů a konkrétního výsledku, tak v našem sdružení Naše Poděbrady jsme celou akci bez zbytečných řečí již nyní dotáhli přes návrh na konání místního Referenda do konkrétní podoby referenda, kde občané sami rozhodnou o dalším postupu a v kladném případě zavážou příští zastupitelstvo konat namísto slov. Právo volit je demokratický nástroj každého z nás, samozřejmě nikomu neodpírám volbu, zda se účastnit či ne samotných voleb, ale všichni dobře víme, že největší odborníci a experti na vše jsou po volbách Ti, kteří hlasovat vůbec nejdou, a potom je v případě různých investičních akcí města vidíme v první řadě s páskou v ruce, což vidím jako v tomto případě pana starosty jako prostý alibismus.


Neúčast na referendu, resp. jeho názor a v podstatě doporučení, nejvýše voleného činitele našeho města, beru jako plivnutí do tváře nám všem, kteří věnovali této akci několik desítek hodin ze svého volného času s cílem nikoli politickým, ale především s cílem udělat konkrétní věc pro skutečně všechny občany našeho města bez rozdílu vyznání, polit. příslušnosti, věku apod. Všichni chápeme, že případná výstavba bazénu je jednoznačně největší investiční akcí v rozpočtu města. Nikdo z nás nechce omezovat finance na sportovní spolky, kulturní akce a další zájmové sdružení atd., tyto kapitoly rozpočtu financování bazénu neohrozí. Chápu, že představa pana starosty v případě neúspěchu ve volbách a nedej bože nepokračování v čele na radnici, je velmi nepříjemná, ale o tom rozhodnete vy stejně jako o budoucí výstavbě bazénu, a proto mi dovolte v závěru opět jako člena přípravného výboru a občana tohoto města, kterému není budoucnost a volnočasové aktivity nás všech, lhostejná, všechny co nejupřímněji pozvat na nadcházející komunální volby, a především na hlasování – referendum o bazénu v Poděbradech. Dejte své ANO či NE na jasné otázky referenda a tím nám všem sdělíte svůj názor, který je pro nás závazný a který pro nás v případě úspěchu v těchto volbách bude jako základní deska či kámen pro další práci.


Jiří Málek

(4. 10. 2018)

 


Legiovlak a jeho průvodci

Legiovlak a jeho průvodci

Snad málokterý občan Poděbrad nenavštívil originální muzeum Československé obce legionářské.

celý článek >>>

Reakce na dopis paní Horákové z PN č. 20

Reakce na dopis paní Horákové z PN č. 20

Přestože jsem „pejskař“, také mně vadí volně pobíhající psi, zvláště ti velcí, a to nejen v parku, ale i v ulicích.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

(K)ámen v duši

celý článek >>>

Vážení spoluobčané!

Vážení spoluobčané!

Před 14 dny byly volby do místního zastupitelstva v Poděbradech. Třebaže starosta pan Ladislav Langr získal nejvíc preferenčních hlasů a jeho volební uskupení ve volbách i zvítězilo, spojily se proti jeho dalšímu pokračování tři méně úspěšní, kteří v konečném součtu však mají o jeden mandát víc než zastupitelé podporující dosavadního starostu.

celý článek >>>

Proč nebude v Poděbradech krytý plavecký bazén?

Proč nebude v Poděbradech krytý plavecký bazén?

Paní Zdeňka Formánková ve 20. čísle PN vyjadřuje své zklamání nad výsledkem referenda o výstavbě plaveckého bazénu. Vzpomíná, že bazén byl mnohokrát v minulosti v programu některých stran. Po volbách pak bylo všechno jinak.

celý článek >>>

Vážení přátelé, vzpomínám si na dobu před 55 lety

Vážení přátelé, vzpomínám si na dobu před 55 lety

kdy jsme do této školy anebo okolo ní chodili. Celá ulice nádherně upravená a podél chodníků stromy s jeřabinami.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

(Heavy)metál z Hradu

celý článek >>>

Psi v lázeňském parku v Poděbradech

Psi v lázeňském parku v Poděbradech

Bydlím přímo u lázeňského parku, v úrovni hlavní fontány. V poslední době registruji v této lokalitě zvýšené množství psů, které zde jejich majitelé venčí: často bez vodítka a na travnatých plochách.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY