Reakce na příspěvek paní Věry Malíkové v PN 14/2018

 

Nejsem rodačka z Poděbrad, ale žiji zde aktivně 60 let. Nenašla jsem v novinách STAN nic, co by mě jako důchodkyni uráželo a nepovažuji se za nesvéprávného občana. Jde asi o článek z novin STAN „ Zaprodaný starosta II“. Mohu jen uvést fakt, že na schůzi důchodců bylo uvedeno, že pan starosta poslal nějaké listiny, které máme podepsat. Nevím přesně, o co šlo, jestli o podporu kandidatury na starostu. Ale řečeno bylo, že kdyby byl někdo jiný starostou, možná už bychom jako důchodci nedostali tolik peněz. Tyto listiny byly dány na všechny organizace (SPCCH, STP, Spolek pro aktivní život v Poděbradech atd.), pravděpodobně s obdobným doporučením.
Při podepisování petice na referendum „krytý bazén“ mi to lidé hlásili, že už něco panu starostovi podpisovali. Je to jeho věc a nemíním se k tomu vyjadřovat. Faktem je, že jsem se jeho práce i zastávala. Během funkčního období se však ukázaly i některé jeho špatné vlastnosti. Ano, o město se stará, ostatně je to jeho práce, ale běda, jak s ním někdo nesouhlasí nebo ho kritizuje. Někdy mě napadne heslo: „Pro pravdu se člověk nejvíc zlobí.“
Zdeňka Formánková (roč. 1936)

Jsem důchodkyně žijící v Poděbradech a musím reagovat na příspěvek paní Věry Malíkové, která velebí dosluhujícího starostu PhDr. Ladislava Langra. I přes můj věk mi to nedá, a musím reagovat. Já jako důchodkyně se necítím být nařčena hnutím STAN Poděbrady z nesvéprávnosti nebo něčeho podobného. Naopak, jsem ráda, že si mohu vybírat, koho volit, a nemusím svůj hlas povinně dávat vybraným osobám. Nikdy bych už svůj hlas nedala panu PhDr. Langrovi, bývalému členovi KSČ – účelové členství. Člověku, který zaprodal Poděbrady za čističku odpadních vod, ČOV. Člověku, který dostal pokutu od kraje za špatné jednání s občany města. Člověku, který svým chováním manipuluje s námi důchodci pod slibem lepšího zacházení. Osobně mám velmi špatné zkušenosti se starostou p. PhDr. Langrem – hodně slibuje, ale sliby nedodržuje. Říká se, že slibem nezarmoutíš, ale minulost dosluhujícího pana starosty a jeho naučené praktiky mě nutí volit jiné lidi, například ze STANu Poděbrady. Jsem občanka města Poděbrady dlouho a mám k Poděbradům citovou vazbu – vlasteneckou, ale ještě nejsem dost stará na to, aby mi bylo jedno, kdo je ve vedení města. A není mi lhostejné, jací úředníci jsou na radnici a jak je s nimi zacházeno. Neuniklo mi z Poděbradských novin, jak na radnici skončila paní Ing. Netíková nebo, jak se v minulých PN vyslovil pan starosta PhDr. Langr k panu Červinkovi, který je také ze stavebního úřadu, jako paní Ing. Netíková. Za sebe, jako poděbradskou důchodkyni, chci jen vyslovit zbožné přání, aby blížící se volby už nevyhrál pan PhDr. Ladislav Langr, který Poděbradům škodí, a ve funkci starosty není schopen být dobrým a rozumným hospodářem města, schází mu ekonomická a technická odbornost. Je to prostě dramatik, který umí tak dobře psát divadelní hry a romány. V tomto směru mu přeji hodně zdaru. Městu Poděbrady bych přála starostu dobrého a rozumného hospodáře, schopného člověka s technickým a ekonomickým přehledem, se zájmem o blaho města a všech občanů, aby se všem dobře žilo.
Mgr. Marie Kašparová (roč. 1943)

(26. 7. 2018)

 


Vážení spoluobčané!

Vážení spoluobčané!

Před 14 dny byly volby do místního zastupitelstva v Poděbradech. Třebaže starosta pan Ladislav Langr získal nejvíc preferenčních hlasů a jeho volební uskupení ve volbách i zvítězilo, spojily se proti jeho dalšímu pokračování tři méně úspěšní, kteří v konečném součtu však mají o jeden mandát víc než zastupitelé podporující dosavadního starostu.

celý článek >>>

Proč nebude v Poděbradech krytý plavecký bazén?

Proč nebude v Poděbradech krytý plavecký bazén?

Paní Zdeňka Formánková ve 20. čísle PN vyjadřuje své zklamání nad výsledkem referenda o výstavbě plaveckého bazénu. Vzpomíná, že bazén byl mnohokrát v minulosti v programu některých stran. Po volbách pak bylo všechno jinak.

celý článek >>>

Vážení přátelé, vzpomínám si na dobu před 55 lety

Vážení přátelé, vzpomínám si na dobu před 55 lety

kdy jsme do této školy anebo okolo ní chodili. Celá ulice nádherně upravená a podél chodníků stromy s jeřabinami.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

(Heavy)metál z Hradu

celý článek >>>

Psi v lázeňském parku v Poděbradech

Psi v lázeňském parku v Poděbradech

Bydlím přímo u lázeňského parku, v úrovni hlavní fontány. V poslední době registruji v této lokalitě zvýšené množství psů, které zde jejich majitelé venčí: často bez vodítka a na travnatých plochách.

celý článek >>>

Proč nebude v Poděbradech krytý plavecký bazén?

Proč nebude v Poděbradech krytý plavecký bazén?

Bydlím v Poděbradech 60 let. Nějakou chvíli to trvalo, než jsem si zde zvykla. Když mi odrostli synové, začala jsem se o dění v Poděbradech zajímat.

celý článek >>>

Stromy v mém bezprostředním okolí

Stromy v mém bezprostředním okolí

Možná, že jsem už příliš staromódní, ale mně připadá ulice bez stromů stejně nepatřičně jako kdysi dáma bez klobouku.

celý článek >>>

Poděkování voličům

Poděkování voličům

Naše Poděbrady Vám děkují za podporu, kterou jste nám vyjádřili v právě uplynulých komunálních volbách.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY