RNDr. Miloš Mikolanda opět jen falešně straší

 

langr_Nekonečný předvolební novinový seriál Našich Poděbrad o tom, co všechno je v Poděbradech špatně, naposledy zacílil na životní prostředí.


A nutno poznamenat, že RNDr. Mikolanda jde do kritiky nepořádků s razancí. Malý problém je, že jako již tradičně k manipulování veřejnosti používá jen ty argumenty, které se mu hodí. Ony údajně nebezpečné jedy s názvem glyfosát, jsou podle Dr. Mikolandy rakovinotvorná látka, která je zakázána v mnoha evropských zemích. Barvitě popisuje hrůzy, které jeho použití při odstraňování plevele přináší, jak chemická kontaminace způsobila smrt 50 kusů kachny divoké, aby na závěr s politováním konstatoval, že poděbradská lázeňská příroda si díky ignoraci radnice užije další hektolitry škodlivých chemických sloučenin.


A jak je to doopravdy?


Asi se shodneme, že Evropská unie nás až přehnaně starostlivě chrání i před kdejakým nesmyslem. Přesto v případě zmíněného glyfosátu velká většina členských zemí EU, včetně České republiky, koncem roku 2017 schválila jeho užívání na dalších 5 let. Na rozdíl od tvrzení Dr. Mikolandy v žádné zemi Evropy nedošlo k plošnému zákazu glyfosátu, což mi písemně potvrdil profesor Ing. Josef Soukup, CSc., vedoucí katedry agroekologie a biometeorologie České zemědělské univerzity. Navíc Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) a Evropská agentura pro chemické látky (ECHA), o jejichž posudky se opírá sama Evropská komise, považují glyfosát za neškodný! Profesor Soukup ve svém vyjádření, které mám k dispozici, dále uvádí, že svalovat úhyn teplokrevných živočichů na glyfosátem kontaminovanou půdu nebo rostliny je holý nesmysl, protože tato toxicita je přibližně stejná jako v kuchyňské soli! A k podobným účelovým a nepravdivým výrokům zmiňovaný profesor Soukup dodává: „Je s podivem, že lidé s povrchními znalostmi problematiky se snaží zviditelňovat a lacino získávat body u neinformovaných voličů tím, že zveličují rizika a opomíjejí užitek, který společnost z používání glyfosátu má. Se skrytým  politickým záměrem zasahují do vědeckých principů registrace přípravků na ochranu rostlin a vytvářejí tak nebezpečný precedens narušení důvěry veřejnosti k institucím, které si společnost sama zřídila k posuzování rizik,“ konstatuje profesor Josef Soukup, mezinárodně uznávaný odborník v oboru agroekologie a člen několika akademických vědeckých rad.

Ladislav Langr,
starosta města Poděbrady
Foto: archiv

(4. 7. 2018)


Co zbylo z Císařské obory II.

Co zbylo z Císařské obory II.

V minulém článku uveřejněném v Poděbradských novinách jsem se zmínil o postupných krocích nápravy špatného stavu v Císařské oboře. Zde bych čtenářům nastínil několik z nich.

celý článek >>>

Starého psa novým kouskům nenaučíš

Starého psa novým kouskům nenaučíš

Komunální volby jsou přede dveřmi a výrobní linky v dílnách předvolebních lží jedou na plné obrátky. Voličská sázka na nové tváře by měla logicky zahrnovat i nová řešení zahnívajících problémů.

celý článek >>>

Koalice válcuje opozici… Prý

Koalice válcuje opozici… Prý

Končí se volební období a přišel čas bilancování. Velmi často, zejména z úst Dr. Káninského a Ing. Fialy, se ozývalo tvrzení, že koalice válcuje opozici.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

ParaNoi@.

celý článek >>>

Ráda bych zde popsala, jak jde čas a jak někteří během času obrací kabáty

Ráda bych zde popsala, jak jde čas a jak někteří během času obrací kabáty

Dne 7. 11. 2014 jsem na hlavičkovém papíře „Město Poděbrady“ dostala starostou Langrem podepsaný děkovný dopis...

celý článek >>>

Co nám zbyde z Císařské obory? Bestia triumphans?

Co nám zbyde z Císařské obory? Bestia triumphans?

Politika by měla být nezištnou službou obci, bývá ale spíš špinavým soubojem různých zájmů, ve kterém je téměř nemožné se zvenčí orientovat a poznat, kde je pravda.

celý článek >>>

Mlč a nic se Ti nestane, a tak pan Langr taktně mlčí!

Mlč a nic se Ti nestane, a tak pan Langr taktně mlčí!

Vlastně ne. Nestydí se a šíří kolem sebe špatnou náladu a hlavně lže. On ze svého pohledu je ten, kdo je spasitelem Poděbrad.

celý článek >>>

Reakce na článek pana Ing. Krále „Hon na čarodějnice“

Reakce na článek pana Ing. Krále „Hon na čarodějnice“

Při čtení článku pana Krále „Hon na čarodějnice” jsem nevyšel z údivu. Aby tento článek napsal pan Král sám, na to kolegu starostu moc dobře znám. Předpokládejme ale, že i přes patrný rukopis pana starosty napsal tento článek skutečně pan Král.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY