Spoluobčané nejsou hlupáci a idioti, pane starosto

 

mikolanda_Příspěvek starosty Ladislava Langra v minulých PN pod názvem „Honební sezona začala“ mrazivě zavání starými špatnými časy. Aby byl obraz dokonalý, stačilo by jen zaměnit titulek například na rudoprávní „Od ztroskotanců a samozvanců si Poděbrady rozvracet nedáme!“


V tomto duchu to starosta napsal pěkně, abych jen nekritizoval. Ostatně, má na to vzdělání a praxi, jako redaktor bývalé Československé televize i patřičný rétorický trénink. Věcně ovšem ze sebe vypouští jen ohřátý vzduch a jazykovou virózu.


Nazvat hlupáky občany, kteří snad čtou radnici neloajální novinové články, a idioty občany, kteří jim věří, je od nejvyššího městského funkcionáře s mottem „slušně a poctivě“ skoro na záznam do databáze docenta Chocholouška. Pakliže jsem autorem například jednoho z příspěvků na téma radniční černé skládky (a tímto novinovým zločinem jsem povýšil na hlupáka), není nic snazšího než se podívat na místo samotné. K dispozici je rovněž podrobná fotodokumentace (asi fotomontáž) a kopie faktur (zřejmě padělaných), které město za dovoz a uložení ilegálního odpadu uhradilo (možná bitcoiny).
Pakliže poděbradští podnikatelé pánové Bažant a Káninský na stránkách novin Našich Poděbrad bilancují předání 700 kusů sociálních automobilů seniorům a handicapovaným občanům po celé ČR, riskují nálepku špíny s jedovatým mixem polopravdy, drbů, domněnek a lží. Starostovi upřímně přeji, až sám bude nemohoucím seniorem, aby sociální automobil mohl posloužit i jemu.


Na jazykovou virózu, jak známo, antibiotika nezabírají. Přesto bych pro starostu jedno doporučení měl. Pokud bude puzen touhou hledat mezi občany Poděbrad hlupáky a idioty, neškodilo by se nejprve důkladně rozhlédnout při procházení kolem zrcadla.


Miloš Mikolanda, zastupitel Poděbrad

(24. 4. 2018)


Místní výbor Žižkov

Místní výbor Žižkov

Na uplynulém jednání zastupitelstva města byli, mimo jiné, odsouhlaseni členové místních výborů. Na Žižkově tak bude nově zhruba 6 000 občanů zastupovat 7 lidí.

celý článek >>>

Mír v duši sluší

Mír v duši sluší

I kdyby pan Mikolanda třeba na koze jezdil, sebevětšími pomluvami nezvrátí fakt, že jsem ve volbách získal výrazně největší počet voličských preferencí, zdaleka převyšující podporu kteréhokoliv z lídrů dnešní koalice.

celý článek >>>

Umění je soubor jednotlivých uměleckých děl různých oborů

Umění je soubor jednotlivých uměleckých děl různých oborů

Tolik na úvod. A co bude dál? Máme jako zde bydlící obyvatelé za sebou 8 let „kulturní revoluce“.

celý článek >>>

Příběhy našich sousedů v Poděbradech

Příběhy našich sousedů v Poděbradech

Na zasedání zastupitelstva 14. listopadu byl jednomyslně schválen návrh na finanční podporu vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Musím přiznat, že jsem měla velkou radost a velmi oceňuji podporu zastupitelů a vedení města tomuto návrhu.

celý článek >>>

Generel dopravy, zvonec a konec

Generel dopravy, zvonec a konec

Reakce na článek Zbyňka Lukavce o Generelu dopravy.

celý článek >>>

Proč město Poděbrady žádá o úvěr?

Proč město Poděbrady žádá o úvěr?

Odpověď zní: protože bývalé zastupitelstvo města (ZM) odsouhlasilo v září 2018 výstavbu haly BIOS, která nebyla krytá rozpočtem na rok 2018!

celý článek >>>

Zadlužené město? Zase jedna bublina splaskla

Zadlužené město? Zase jedna bublina splaskla

V pátek 30. 11. 2018 se konalo mimořádné zastupitelstvo města. Na programu byl jediný bod, a to schválit záměr na přijetí úvěru pro potřeby sestavení vyrovnaného rozpočtu.

celý článek >>>

Vysvětlení – Mluvte pravdu!

Vysvětlení – Mluvte pravdu!

Reakce na článek pana Ing. Vladimíra Vrchoty, předsedy Správní rady TJ LTC Poděbrady, z. s., tenisového klubu, který byl zveřejněn v PN 19/2018.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY