Spoluobčané nejsou hlupáci a idioti, pane starosto

 

mikolanda_Příspěvek starosty Ladislava Langra v minulých PN pod názvem „Honební sezona začala“ mrazivě zavání starými špatnými časy. Aby byl obraz dokonalý, stačilo by jen zaměnit titulek například na rudoprávní „Od ztroskotanců a samozvanců si Poděbrady rozvracet nedáme!“


V tomto duchu to starosta napsal pěkně, abych jen nekritizoval. Ostatně, má na to vzdělání a praxi, jako redaktor bývalé Československé televize i patřičný rétorický trénink. Věcně ovšem ze sebe vypouští jen ohřátý vzduch a jazykovou virózu.


Nazvat hlupáky občany, kteří snad čtou radnici neloajální novinové články, a idioty občany, kteří jim věří, je od nejvyššího městského funkcionáře s mottem „slušně a poctivě“ skoro na záznam do databáze docenta Chocholouška. Pakliže jsem autorem například jednoho z příspěvků na téma radniční černé skládky (a tímto novinovým zločinem jsem povýšil na hlupáka), není nic snazšího než se podívat na místo samotné. K dispozici je rovněž podrobná fotodokumentace (asi fotomontáž) a kopie faktur (zřejmě padělaných), které město za dovoz a uložení ilegálního odpadu uhradilo (možná bitcoiny).
Pakliže poděbradští podnikatelé pánové Bažant a Káninský na stránkách novin Našich Poděbrad bilancují předání 700 kusů sociálních automobilů seniorům a handicapovaným občanům po celé ČR, riskují nálepku špíny s jedovatým mixem polopravdy, drbů, domněnek a lží. Starostovi upřímně přeji, až sám bude nemohoucím seniorem, aby sociální automobil mohl posloužit i jemu.


Na jazykovou virózu, jak známo, antibiotika nezabírají. Přesto bych pro starostu jedno doporučení měl. Pokud bude puzen touhou hledat mezi občany Poděbrad hlupáky a idioty, neškodilo by se nejprve důkladně rozhlédnout při procházení kolem zrcadla.


Miloš Mikolanda, zastupitel Poděbrad

(24. 4. 2018)


Honební sezona začala, aneb co s tím…

Honební sezona začala, aneb co s tím…

Reakce na článek pana Langra z PN 12. 4. 2018.

celý článek >>>

Honební sezona začala

Honební sezona začala

Lidová pranostika praví, že na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. Navzdory tomu, že Jiří má svátek až 24. dubna, naše poštovní schránky obdržely pořádně jedovatou zásilku už v březnu, a to hned dvakrát.

celý článek >>>

Reakce na článek „Kaufland se nevzdal“ z PN 7/2018

Reakce na článek „Kaufland se nevzdal“ z PN 7/2018

Hned z kraje bych chtěl Poděbradskou veřejnost i investora ujistit, že petice není zaměřena primárně proti Kauflandu. Opravdu nám Kaufland nevadí (ani Lidl, Penny, Tesco, Albert, Globus aj.). Vadí nám umístění tohoto supermarketu a vyústění vjezdu do „kruháku“ pod nadjezdem.

celý článek >>>

Dobrá zpráva pro Poděbrady

Dobrá zpráva pro Poděbrady

Možná jste ve víru křiku kolem personálních změn na radnici nezaznamenali nenápadnou zprávu, že Ministerstvo kultury rozhodlo a vyhlásilo objekt bývalé Občanské záložny v Poděbradech za kulturní památku.

celý článek >>>

A mrtví si stěžovat nemohou…

A mrtví si stěžovat nemohou…

Parafráze z písně Variace na renesanční téma podtrhuje absurditu situace. Doslova jen pár metrů za hlavami svůj věčný sen snících předků mých, místostarosty Ivana Uhlíře a dalších, vybudovala a provozuje radnice velkou černou skládku.

celý článek >>>

Reakce na úhel pohledu starosty Langra

Reakce na úhel pohledu starosty Langra

Příspěvek starosty Ladislava Langra v rubrice Úhel pohledu aneb zastupitelské dojmy v PN 5/2018 mě nepřekvapil. Opravdu se ukazuje, že volby už se kvapem blíží.

celý článek >>>

Starosta maskuje vlastní selhání

Starosta maskuje vlastní selhání

Ve svém hodnocení průběhu posledního jednání zastupitelstva napadl v PN starosta opozici za „úsměvné útoky“ na koalici.

celý článek >>>

Otevřený dopis radním a zastupitelům města Poděbrady

Otevřený dopis radním a zastupitelům města Poděbrady

Od kolektivu pracovníků Městského úřadu Poděbrady,
odboru výstavby a územního plánování.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY