TISKOVÁ ZPRÁVA USKUPENÍ PRO OBČANY PODĚBRAD


lukavec__kV návaznosti na první řádné zasedání nového zastupitelstva města Poděbrady dne 14. 11. 2018 vydává politické uskupení Pro občany Poděbrad následující tiskové prohlášení.

Pro občany Poděbrad jako opoziční subjekt nesouhlasí s podobou a personálním obsazením kontrolního výboru města. V tomto kontrolním orgánu zastupitelstva města nebyl schválen jediný zástupce opozice. V roce 2014 si kontrolní výbor nárokoval lídr největšího opozičního uskupení – Naše Poděbrady PaedDr. Miroslav Káninský, sám rozhodl o jeho podobě a prosadil do něho řadu svých sympatizantů (výbor měl 15 členů, 11 členů bylo nominováno tehdejší opozicí).

Současná koalice tvořená Našimi Poděbrady, STAN s podporou KDU‐ČSL a ODS prosadila, aby byl kontrolní výbor tvořen jedenácti členy. Do jeho čela byl zastupitelstvem města dne 31. 10. 2018 znovu zvolen PaedDr. Miroslav Káninský.

Naše uskupení Pro občany Poděbrad podalo nominaci na člena kontrolního výboru v osobě zastupitele Ing. Radka Smejkala. Ani on a ani jeden z dalších tří navržených opozičních kandidátů nebyl do kontrolního výboru zvolen. Neprošel ani jeho návrh na rozšíření počtu členů výboru z 11 na 15 tak, aby zde mohli působit i představitelé opozice.

V praxi to znamená, že současná jedenáctičlenná koalice bude kontrolovat sama sebe. Starosta města Jaroslav Červinka v rámci zasedání uvedl, že se zasadí o to, aby nejpozději do dvou let přešel kontrolní výbor do rukou opozice. Toto je příslib, jehož vymahatelnost je nulová a je pouze závislá na tom, jak rozhodne nepsaný lídr koalice PaedDr. Miroslav Káninský. Nové vedení města může ze své pozice kontrolovat cokoli i z let minulých a nepotřebuje kvůli tomu držet i kontrolu nad kontrolním výborem. Tento přístup vyvolává dojem plánovaných netransparentních postupů nové koalice a obavy z opozice, která by měla být jednou z pojistek demokratických postupů v zastupitelstvu.

 

Ing. Zbyněk Lukavec,
předseda politického uskupení Pro občany Poděbrad

(29. 11. 2018)


Mír v duši sluší

Mír v duši sluší

I kdyby pan Mikolanda třeba na koze jezdil, sebevětšími pomluvami nezvrátí fakt, že jsem ve volbách získal výrazně největší počet voličských preferencí, zdaleka převyšující podporu kteréhokoliv z lídrů dnešní koalice.

celý článek >>>

Umění je soubor jednotlivých uměleckých děl různých oborů

Umění je soubor jednotlivých uměleckých děl různých oborů

Tolik na úvod. A co bude dál? Máme jako zde bydlící obyvatelé za sebou 8 let „kulturní revoluce“.

celý článek >>>

Příběhy našich sousedů v Poděbradech

Příběhy našich sousedů v Poděbradech

Na zasedání zastupitelstva 14. listopadu byl jednomyslně schválen návrh na finanční podporu vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Musím přiznat, že jsem měla velkou radost a velmi oceňuji podporu zastupitelů a vedení města tomuto návrhu.

celý článek >>>

Generel dopravy, zvonec a konec

Generel dopravy, zvonec a konec

Reakce na článek Zbyňka Lukavce o Generelu dopravy.

celý článek >>>

Proč město Poděbrady žádá o úvěr?

Proč město Poděbrady žádá o úvěr?

Odpověď zní: protože bývalé zastupitelstvo města (ZM) odsouhlasilo v září 2018 výstavbu haly BIOS, která nebyla krytá rozpočtem na rok 2018!

celý článek >>>

Zadlužené město? Zase jedna bublina splaskla

Zadlužené město? Zase jedna bublina splaskla

V pátek 30. 11. 2018 se konalo mimořádné zastupitelstvo města. Na programu byl jediný bod, a to schválit záměr na přijetí úvěru pro potřeby sestavení vyrovnaného rozpočtu.

celý článek >>>

Vysvětlení – Mluvte pravdu!

Vysvětlení – Mluvte pravdu!

Reakce na článek pana Ing. Vladimíra Vrchoty, předsedy Správní rady TJ LTC Poděbrady, z. s., tenisového klubu, který byl zveřejněn v PN 19/2018.

celý článek >>>

Stoprocentní zelená generelu dopravy

Stoprocentní zelená generelu dopravy

Na poslední zastupitelstvo města jsem se již jen jako angažovaný občan dobře připravil. Šel jsem obhajovat generel dopravy, aneb plán udržitelné mobility města.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY