Vytěžme z festivalu Soundtrack co nejvíce!

 

Celý týden čtu na sociálních sítích kritiky na téma Soundtrack Poděbrady. Objevují se v nich termíny jako tunelování, nesmyslné megalomanství, pošlapaný trávník a další…. Naštěstí těch kladných hodnocení je mnohem více a tu obrovskou negaci šíří jen zlomek osob, jejichž jména nacházíme pod kritikou prakticky všeho dění v Poděbradech. S kritiky nechci vést spory, je to jejich názor, já se snažím nabídnout jiný pohled.


Měl jsem tu možnost navštívit většinu koncertů v rámci festivalu. O jejich vysoké úrovni není třeba pochybovat. Podle veřejných zdrojů festival obdržel dotace z města Poděbrady a Středočeského kraje v celkové výši 6 milionů korun. Ovšem to je zlomek toho, co stál. Pokud si pisatelé myslí, že pořadatelé bohatě vydělali na koncertu Lucie, pletou se. Dle mého soudu spíše z výtěžku Lucie platili vše ostatní. Zároveň byli schopni sehnat z komerčních zdrojů další finance na stovky osob, které festival zajišťují, na drahou techniku, která stála nejen na třech pódiích, ale na každém rohu ve městě. Dále na úhrady ubytování vystupujících a dalších osob, které je nutné do města dovézt. Ten festival zkrátka nestál šest, ba ani dvanáct, ale troufám si odhadovat třeba dvacet milionů korun. Do Poděbrad přijely desítky tisíc osob. Řada z nich možná vůbec poprvé. A, světe div se, utratili zde další peníze. Nejen ve prospěch místních podnikatelů, ale také jejich zaměstnanců – Poděbraďáků.


Tohle ale není hlavní téma, o kterém bych chtěl psát. Dvacet let pracuji v marketingu a médiích.  Možná to bude znít divně, když napíšu, že za dva miliony by město Poděbrady mělo malou kampaň, kterou by možná většina našinců ani nezaznamenala. Za dva miliony, které putovaly do rozpočtu Soundtracku, se však městu dostává a bude ještě další týdny a měsíce dostávat publicity, kterou by nikdy v reálných cenách neufinancovalo. A to ve spojení s kvalitním projektem a řadou VIP osobností.


V minulých dnech jsem měl možnost hovořit s řadou lidí, kteří byli v Poděbradech poprvé. Přijeli na festival Soundtrack. A přijedou nejen za rok na další ročník, ale i během roku. Projít se v parku, projet se na kole, do lázní, na kávu, zahrát si golf… Děkujme osudu, že Michal Dvořák odbočil jednoho dne z dálnice právě do Poděbrad… Nyní je na tahu město Poděbrady. Myslím, že z festivalu Soundtrack lze těžit v mnoha sférách a na to by se měli odpovědné osoby zaměřit!


Miroslav Paskovský

 


 PODĚKOVÁNÍ

PODĚKOVÁNÍ

Poděkování voličům - STAN Poděbrady.

celý článek >>>

ČOV politickou trafikou?

ČOV politickou trafikou?

Tlak na schválení pro město nevýhodného dodatku ke smlouvě o pronájmu čistírny odpadních vod (ČOV) s VaK Nymburk, a. s. (VaK), na posledním jednání městského zastupitelstva před volbami byl enormní.

celý článek >>>

PODĚKOVÁNÍ

PODĚKOVÁNÍ

Touto cestou chci upřímně poděkovat všem příslušníkům PČR a zaměstnancům Městského úřadu Poděbrady.

celý článek >>>

Vítězství rozumu a... ODS!

Vítězství rozumu a... ODS!

Zastupitelstvo města Poděbrady na svém zasedání dne 20. 9. 2017 přijalo usnesení č. 112/2017, ve kterém schválilo postup vedoucí k vyjasnění situace ohledně čistírny odpadních vod (ČOV) Poděbrady.

celý článek >>>

Stařenky a staříci v akci

Stařenky a staříci v akci

Domnívám se, že o seniorech je všeobecně známo, že nemají čas a mají-li možnost, umí se bavit, zabavit i pobavit sami. Pokud se najde ještě někdo o tom pochybující, nechť čte dál.

celý článek >>>

(Ne)patřičné decibely

(Ne)patřičné decibely

V minulém vydání PN jsme vyzvali čtenáře, aby zasílali do redakce své názory, zda by mělo zastupitelstvo našeho města přijmout vyhlášku, která by omezovala přílišnou hlučnost jednorázových hudebních akcí pod širým nebem. Přinášíme první dvě reakce, které dokumentují nejednotnost v postojích poděbradské veřejnosti na toto palčivé téma.

celý článek >>>

Připomínky obyvatel Žižkova k dopravní situaci

Připomínky obyvatel Žižkova k dopravní situaci

Ve dnech 25. 4.–24. 5. jsem prováděl průzkum dopravního chování obyvatel města Poděbrady ve čtvrti Žižkov.

celý článek >>>

Revoluce ve veřejné dopravě proběhla i v Přední Lhotě...

Revoluce ve veřejné dopravě proběhla i v Přední Lhotě...

...zatím ale chybí zastávky

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY