Vytěžme z festivalu Soundtrack co nejvíce!

 

Celý týden čtu na sociálních sítích kritiky na téma Soundtrack Poděbrady. Objevují se v nich termíny jako tunelování, nesmyslné megalomanství, pošlapaný trávník a další…. Naštěstí těch kladných hodnocení je mnohem více a tu obrovskou negaci šíří jen zlomek osob, jejichž jména nacházíme pod kritikou prakticky všeho dění v Poděbradech. S kritiky nechci vést spory, je to jejich názor, já se snažím nabídnout jiný pohled.


Měl jsem tu možnost navštívit většinu koncertů v rámci festivalu. O jejich vysoké úrovni není třeba pochybovat. Podle veřejných zdrojů festival obdržel dotace z města Poděbrady a Středočeského kraje v celkové výši 6 milionů korun. Ovšem to je zlomek toho, co stál. Pokud si pisatelé myslí, že pořadatelé bohatě vydělali na koncertu Lucie, pletou se. Dle mého soudu spíše z výtěžku Lucie platili vše ostatní. Zároveň byli schopni sehnat z komerčních zdrojů další finance na stovky osob, které festival zajišťují, na drahou techniku, která stála nejen na třech pódiích, ale na každém rohu ve městě. Dále na úhrady ubytování vystupujících a dalších osob, které je nutné do města dovézt. Ten festival zkrátka nestál šest, ba ani dvanáct, ale troufám si odhadovat třeba dvacet milionů korun. Do Poděbrad přijely desítky tisíc osob. Řada z nich možná vůbec poprvé. A, světe div se, utratili zde další peníze. Nejen ve prospěch místních podnikatelů, ale také jejich zaměstnanců – Poděbraďáků.


Tohle ale není hlavní téma, o kterém bych chtěl psát. Dvacet let pracuji v marketingu a médiích.  Možná to bude znít divně, když napíšu, že za dva miliony by město Poděbrady mělo malou kampaň, kterou by možná většina našinců ani nezaznamenala. Za dva miliony, které putovaly do rozpočtu Soundtracku, se však městu dostává a bude ještě další týdny a měsíce dostávat publicity, kterou by nikdy v reálných cenách neufinancovalo. A to ve spojení s kvalitním projektem a řadou VIP osobností.


V minulých dnech jsem měl možnost hovořit s řadou lidí, kteří byli v Poděbradech poprvé. Přijeli na festival Soundtrack. A přijedou nejen za rok na další ročník, ale i během roku. Projít se v parku, projet se na kole, do lázní, na kávu, zahrát si golf… Děkujme osudu, že Michal Dvořák odbočil jednoho dne z dálnice právě do Poděbrad… Nyní je na tahu město Poděbrady. Myslím, že z festivalu Soundtrack lze těžit v mnoha sférách a na to by se měli odpovědné osoby zaměřit!


Miroslav Paskovský

 


Cožpak jsme oslepli?

Cožpak jsme oslepli?

Neoslepli, ale léčba může být zdlouhavá a finančně náročná!

celý článek >>>

Stručný komentář k mé nominaci PhDr. Ladislava Langra na udělení čestné medaile při příležitosti oslav 100 let české státnosti

Stručný komentář k mé nominaci PhDr. Ladislava Langra na udělení čestné medaile při příležitosti oslav 100 let české státnosti

Až po vhození „anketního lístku“ 31. května do urny na poděbradském MěÚ jsem zjistil, že mnou uvedený Důvod nominace, rozvedený na zadní straně lístku, nebude zveřejněn a tedy se k „voličům“ nedostane.

celý článek >>>

Šiřitelé špatné nálady

Šiřitelé špatné nálady

Jsem rád, že jsou lidé jako paní Horová, která napsala článek v rubrice „Píšete nám“ s názvem „Cožpak jsme oslepli?“, vydaný v minulých PN na straně 4.

celý článek >>>

Potrefená husa nejvíc kejhá

Potrefená husa nejvíc kejhá

Zpravidla nejhlasitěji protestuje ten, koho se oprávněná kritika bezprostředně týká.

celý článek >>>

Cožpak jsme oslepli?

Cožpak jsme oslepli?

Přestěhovali jsme se z velkoměsta do Poděbrad před několika lety. Již dříve jsme sem rádi jezdili, a když jsme se rozhodli, že se odstěhujeme, zvolili jsme toto krásné místo. Líbí se zde nejen nám, ale i našim přátelům, kteří nás rádi navštěvují.

celý článek >>>

Co všechno se neudělalo

Co všechno se neudělalo

Radní města pan Lukavec reagoval na bonmot pana Káninského. Abych oba znesvářené pány rozsoudila, použila jsem koaliční program, který podepsalo hnutí Volba pro město a TOP 09. A tak jsem se podívala, co všechno se neudělalo.

celý článek >>>

Generel dopravy očima zastupitele Holase

Generel dopravy očima zastupitele Holase

V pondělí 14. května 2018 byl představen v zasedací místnosti poděbradského městského úřadu kompletní materiál ostravské firmy UDIMO, který si objednalo město Poděbrady na základě výsledků výběrového řízení a je nazván Generel dopravy.

celý článek >>>

Revitalizace bytových domů pokračuje

Revitalizace bytových domů pokračuje

Navazuji tímto na sérii článků informujících o vybraných činnostech realizovaných společností Městská realitní Poděbrady, a. s. V tomto článku bych vás rád informoval o činnosti naší společnosti v oblasti revitalizace bytových domů a doplnil tak neúplné informace pro ty ze čtenářů, jichž se naše činnost bezprostředně dotýká.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY