Vytěžme z festivalu Soundtrack co nejvíce!

 

Celý týden čtu na sociálních sítích kritiky na téma Soundtrack Poděbrady. Objevují se v nich termíny jako tunelování, nesmyslné megalomanství, pošlapaný trávník a další…. Naštěstí těch kladných hodnocení je mnohem více a tu obrovskou negaci šíří jen zlomek osob, jejichž jména nacházíme pod kritikou prakticky všeho dění v Poděbradech. S kritiky nechci vést spory, je to jejich názor, já se snažím nabídnout jiný pohled.


Měl jsem tu možnost navštívit většinu koncertů v rámci festivalu. O jejich vysoké úrovni není třeba pochybovat. Podle veřejných zdrojů festival obdržel dotace z města Poděbrady a Středočeského kraje v celkové výši 6 milionů korun. Ovšem to je zlomek toho, co stál. Pokud si pisatelé myslí, že pořadatelé bohatě vydělali na koncertu Lucie, pletou se. Dle mého soudu spíše z výtěžku Lucie platili vše ostatní. Zároveň byli schopni sehnat z komerčních zdrojů další finance na stovky osob, které festival zajišťují, na drahou techniku, která stála nejen na třech pódiích, ale na každém rohu ve městě. Dále na úhrady ubytování vystupujících a dalších osob, které je nutné do města dovézt. Ten festival zkrátka nestál šest, ba ani dvanáct, ale troufám si odhadovat třeba dvacet milionů korun. Do Poděbrad přijely desítky tisíc osob. Řada z nich možná vůbec poprvé. A, světe div se, utratili zde další peníze. Nejen ve prospěch místních podnikatelů, ale také jejich zaměstnanců – Poděbraďáků.


Tohle ale není hlavní téma, o kterém bych chtěl psát. Dvacet let pracuji v marketingu a médiích.  Možná to bude znít divně, když napíšu, že za dva miliony by město Poděbrady mělo malou kampaň, kterou by možná většina našinců ani nezaznamenala. Za dva miliony, které putovaly do rozpočtu Soundtracku, se však městu dostává a bude ještě další týdny a měsíce dostávat publicity, kterou by nikdy v reálných cenách neufinancovalo. A to ve spojení s kvalitním projektem a řadou VIP osobností.


V minulých dnech jsem měl možnost hovořit s řadou lidí, kteří byli v Poděbradech poprvé. Přijeli na festival Soundtrack. A přijedou nejen za rok na další ročník, ale i během roku. Projít se v parku, projet se na kole, do lázní, na kávu, zahrát si golf… Děkujme osudu, že Michal Dvořák odbočil jednoho dne z dálnice právě do Poděbrad… Nyní je na tahu město Poděbrady. Myslím, že z festivalu Soundtrack lze těžit v mnoha sférách a na to by se měli odpovědné osoby zaměřit!


Miroslav Paskovský

 


Králíček z čítárny poděbradské lidové knihovny

Králíček z čítárny poděbradské lidové knihovny

V poděbradské staré radnici byla v padesátých letech minulého století, (a dodnes tam je), veřejná knihovna. V přízemí budovy byla čítárna časopisů a novin.

celý článek >>>

Ach ti pejskaři!

Ach ti pejskaři!

Bydlíme na konci Poděbrad, v místě, kudy vede polní cesta směrem na cyklotrasu do Pátku. Jezdí tu cyklisté a bruslaři, chodí tudy maminky s kočárky a samozřejmě pejskaři.

celý článek >>>

Demokracie jsem já

Demokracie jsem já

V minulých PN mě napadnul Mgr. Vavřička, když hodnotil průběh posledního zastupitelstva.

celý článek >>>

Slovo dělá chlapa aneb slibem nezarmoutíš

Slovo dělá chlapa aneb slibem nezarmoutíš

„Není nám lhostejná současná politická situace našeho města, nelíbí se nám, jak někteří radní i zastupitelé, které jsme volili v dobré víře, rozhodují špatně o důležitých věcech za nás. Tolik citace volebního uskupení „Naše Poděbrady“.

celý článek >>>

PODĚKOVÁNÍ VOLIČŮM ODS

PODĚKOVÁNÍ VOLIČŮM ODS

Poděkování místního sdružení ODS Poděbrady

celý článek >>>

 PODĚKOVÁNÍ

PODĚKOVÁNÍ

Poděkování voličům - STAN Poděbrady.

celý článek >>>

ČOV politickou trafikou?

ČOV politickou trafikou?

Tlak na schválení pro město nevýhodného dodatku ke smlouvě o pronájmu čistírny odpadních vod (ČOV) s VaK Nymburk, a. s. (VaK), na posledním jednání městského zastupitelstva před volbami byl enormní.

celý článek >>>

PODĚKOVÁNÍ

PODĚKOVÁNÍ

Touto cestou chci upřímně poděkovat všem příslušníkům PČR a zaměstnancům Městského úřadu Poděbrady.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY