Vytěžme z festivalu Soundtrack co nejvíce!

 

Celý týden čtu na sociálních sítích kritiky na téma Soundtrack Poděbrady. Objevují se v nich termíny jako tunelování, nesmyslné megalomanství, pošlapaný trávník a další…. Naštěstí těch kladných hodnocení je mnohem více a tu obrovskou negaci šíří jen zlomek osob, jejichž jména nacházíme pod kritikou prakticky všeho dění v Poděbradech. S kritiky nechci vést spory, je to jejich názor, já se snažím nabídnout jiný pohled.


Měl jsem tu možnost navštívit většinu koncertů v rámci festivalu. O jejich vysoké úrovni není třeba pochybovat. Podle veřejných zdrojů festival obdržel dotace z města Poděbrady a Středočeského kraje v celkové výši 6 milionů korun. Ovšem to je zlomek toho, co stál. Pokud si pisatelé myslí, že pořadatelé bohatě vydělali na koncertu Lucie, pletou se. Dle mého soudu spíše z výtěžku Lucie platili vše ostatní. Zároveň byli schopni sehnat z komerčních zdrojů další finance na stovky osob, které festival zajišťují, na drahou techniku, která stála nejen na třech pódiích, ale na každém rohu ve městě. Dále na úhrady ubytování vystupujících a dalších osob, které je nutné do města dovézt. Ten festival zkrátka nestál šest, ba ani dvanáct, ale troufám si odhadovat třeba dvacet milionů korun. Do Poděbrad přijely desítky tisíc osob. Řada z nich možná vůbec poprvé. A, světe div se, utratili zde další peníze. Nejen ve prospěch místních podnikatelů, ale také jejich zaměstnanců – Poděbraďáků.


Tohle ale není hlavní téma, o kterém bych chtěl psát. Dvacet let pracuji v marketingu a médiích.  Možná to bude znít divně, když napíšu, že za dva miliony by město Poděbrady mělo malou kampaň, kterou by možná většina našinců ani nezaznamenala. Za dva miliony, které putovaly do rozpočtu Soundtracku, se však městu dostává a bude ještě další týdny a měsíce dostávat publicity, kterou by nikdy v reálných cenách neufinancovalo. A to ve spojení s kvalitním projektem a řadou VIP osobností.


V minulých dnech jsem měl možnost hovořit s řadou lidí, kteří byli v Poděbradech poprvé. Přijeli na festival Soundtrack. A přijedou nejen za rok na další ročník, ale i během roku. Projít se v parku, projet se na kole, do lázní, na kávu, zahrát si golf… Děkujme osudu, že Michal Dvořák odbočil jednoho dne z dálnice právě do Poděbrad… Nyní je na tahu město Poděbrady. Myslím, že z festivalu Soundtrack lze těžit v mnoha sférách a na to by se měli odpovědné osoby zaměřit!


Miroslav Paskovský

 


Mluvte pravdu!

Mluvte pravdu!

Reakce na článek pana Třeštika z minulých PN.

celý článek >>>

Reakce na článek Miroslava Káninského z minulých PN

Reakce na článek Miroslava Káninského z minulých PN

Pane Káninský, znám Vás pouze z Vašich četných písemných nenávistných projevů vůči starostovi Langrovi v rámci současných voleb.

celý článek >>>

Reakce na článek pana starosty v posledních PN

Reakce na článek pana starosty v posledních PN

Jako člen přípravného výboru akce bazén-Poděbrady, bych se chtěl ohradit a reagovat na článek „Moc bych si bazén přál, ale…“ pana starosty v posledních PN, kde nám v závěru sdělí, že volit půjde jen do místnosti s volební schránkou pro komunální volby, ale místnost se schránkou pro Referendum-bazén, které bude součástí těchto komunálních voleb, již vynechá.

celý článek >>>

Až k hořkému konci. Referendum zkrachovalo

Až k hořkému konci. Referendum zkrachovalo

V těchto dnech jsem poprvé otevřel Facebook, stránky volebního uskupení VPP, a zíral jsem. Upoutala mne čtyři videa, kde starosta Dr. Langr na bázi Knihy moudrostí starých Toltéků Čtyři dohody komentuje brilantně, aktuálně a vtipně morální úpadek společnosti na konkrétním chování místních účastníků volebního soupeření.

celý článek >>>

Co zbylo z Císařské obory II.

Co zbylo z Císařské obory II.

V minulém článku uveřejněném v Poděbradských novinách jsem se zmínil o postupných krocích nápravy špatného stavu v Císařské oboře. Zde bych čtenářům nastínil několik z nich.

celý článek >>>

Starého psa novým kouskům nenaučíš

Starého psa novým kouskům nenaučíš

Komunální volby jsou přede dveřmi a výrobní linky v dílnách předvolebních lží jedou na plné obrátky. Voličská sázka na nové tváře by měla logicky zahrnovat i nová řešení zahnívajících problémů.

celý článek >>>

Koalice válcuje opozici… Prý

Koalice válcuje opozici… Prý

Končí se volební období a přišel čas bilancování. Velmi často, zejména z úst Dr. Káninského a Ing. Fialy, se ozývalo tvrzení, že koalice válcuje opozici.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

ParaNoi@.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY