Za všechno může úvaha o něčem, co se zde v Poděbradech nekoná…

 

Reakce na článek „Kdo nechce vidět, nevidí“ z minulého vydání PN

 

Je to nesmírně roztomilé čtení. Tento článek se nebude oponentsky rozebírat ve stylu „Kdo má jiný názor, jde proti mně“, jak to hlásá váš lídr, zastupitelko Mgr. Věro Sýkorová.
Přesně jste trefila hřebík na hlavičku.
Ty neduhy, moudrosti stáří, jak píšete, určitě patří mně. Neberu to tak, že se starým lidem vysmíváte. Prostě jsem starý. Mohu vám ale říct, že to stáří je docela dobrý artikl. Nejsem učitel angličtiny, ani překladatel, držím se „svého kopyta“. Když pominu to, že jste experty dějin umění a pány profesory uměleckých škol zařadila mezi kazatele, kteří dokážou tvrdit „takové nesmysly“.
Vaše slova. Já neberu vaše slova jako moje napadání, protože já jsem jen citoval experty teorie umění. Ti vám určitě oponovat nebudou. Co si budou myslet, hádejte?
Když o někom píšete, že je velkým podporovatelem kultury, tak to pište, ale proč v tom vašem tvrzení není o umění ani slovo? Dovolím si vám připomenout, co jste nepochopila – kultura se rodí z umění.
Já vás chápu. Sedíte s lídrem v jedné lavici, tak vás nějaký nepříjemný úkol nemine. Neminulo vás ani to, že jste byla špatně informována o „digitálním kině“ a já vám váš nový „digi“ názor ani nebudu vyvracet. Nechám si to na příště.
To jsou nepodstatné detaily na šňůře perel. Jednu perličku vám ale musím vylíčit, neboť jste se sama o ni postarala. Píšete: „Čas od času nastane situace, kdy člověk, kterého jste si pro jeho počiny vážili…“ Myslíte snad mě? Jak jste to myslela? Já vám pomohu. Asi před 12 lety v obecních volbách zvítězilo Poděbradské fórum. Nový starosta uvádí tehdy ještě do KICu nového šéfa. Starosta pronese slavnostní řeč a odejde. Deset minut po jeho odchodu mě volá nový vedoucí a dává mi výpověď. Kdo myslíte, že to byl? Jaké pozitivní počiny jste myslela, že mu tak vadily? Možná si myslel, že mě za ně musí potrestat. Za dobré skutky, když je nedělá on, tak je to chápáno jako drzost. Jak tvrdá řehole, je starat se o kino a dělat film, tak to většinou hlasatelé politických zpráv v TV moc nevědí.
Třetí až šestý odstavec vašeho textu nemohu hodnotit, neboť nejsem organizátor těchto kulturních akcí.
Paní magistro, asi se nedokážu na závěr oprostit od malicherností, jak píšete, i když se snažím. Nejde mi to. Vy sice nejmenujete toho, kdo prokazatelně kulturu v Poděbradech táhne. Tak víte co, necháme si každý svůj názor. Čas to prověří a jednomu z nás dá za pravdu.
Stejně tak to bude s těmi, co hlásají, že „Mír v duši sluší“, a píší článek plný vlastní žluči přelévající se až do nebezpečné nenávisti. A to jen proto, že před léty bývalý kolega ze stejného hnutí se posunul dál a má jiný názor. Žluč tekoucí z řádků je možné sledovat také proto, že současná redakce PN to dovolí. Omezit texty šířící nenávist těchto rozměrů, není cenzura.
Doufám, že nová redakce to bude řešit a dočkáme se slušnosti i v textech našich zastupitelů.


MgA. Čestmír Církva

(24. 1. 2019)

 


Zákony moudré a ty méně vhodné…

Zákony moudré a ty méně vhodné…

Čtenářský příspěvek o vztahu ke svému okolí a zeleni ve městě.

celý článek >>>

Zelení jsou proti kácení topolů na fotbalovém hřišti

Zelení jsou proti kácení topolů na fotbalovém hřišti

Město Poděbrady se chystá pokácet deset vzrostlých topolů černých (pyramidálních) v areálu fotbalového klubu Bohemia Poděbrady.

celý článek >>>

Titulky v novinách jsou neřád, málokdy vystihují obsah článku

Titulky v novinách jsou neřád, málokdy vystihují obsah článku

Někteří experti přes média tvrdí, že jejich úkolem není informovat, ale přilákat čtenáře. Když jsem v PN z 24. 1. 2019 četl titulek „Hadi v oblecích aneb psychopat jde do práce“, tak jsem také neodolal.

celý článek >>>

Nejenom hadi v oblacích, ale i jinde…

Nejenom hadi v oblacích, ale i jinde…

Reakce na článek RNDr. Miloše Mikolandy s podobným názvem, uveřejněný v Poděbradských novinách 24. 1. 2019.

celý článek >>>

Ohlédnutí za nedávnými oslavami – výročími

Ohlédnutí za nedávnými oslavami – výročími

Výročí 100 let republiky hodnotím i s mnoha obyvateli a návštěvníky výborně. Vlajková výzdoba kolonády až k nádraží byla velmi povedená a i hosté – návštěvníci Poděbrad, byli příjemně překvapeni. Z kulturní stránky rovněž, proběhlo mnoho akcí nejen ve školách, ale také v mnoha společenských organizacích.

celý článek >>>

Neházejte špínu na moje studenty

Neházejte špínu na moje studenty

Tento článek nepíšu ani tak jako zastupitelka, ale jako člověk, občanka tohoto města a v neposlední řadě jako učitelka.

celý článek >>>

Oslavy Silvestra, naše domácí zvířectvo a životní prostředí

Oslavy Silvestra, naše domácí zvířectvo a životní prostředí

Vážení spoluobčané, začal nám nový rok a všichni chceme věřit, že bude dobrý, že se nám bude dařit v rovině osobního života, celospolečensky a nakonec i globálně.

celý článek >>>

PŘÍMÁ ŘEČ AK

PŘÍMÁ ŘEČ AK

EPILOG

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY