Krasobruslařky ukončily závodní sezonu

 

Poděbradské krasobruslařky se rozloučily se závodní sezonou ve východních Čechách a dále bruslí na zimních stadionech v Kolíně a Nymburce.


krasobrusleniKoncem února vyjely lázeňské závodnice do Nového Města nad Metují, kde v přátelské atmosféře absolvovaly tamní Malou cenu. Naše krasobruslařky se představily v kategoriích:

Cvrček C1:

Anita Syrůčková, 12. místo

Benjamín:

Adéla Dvořáková, 8. místo
Gabriela Děrešová, 11. místo
Adéla Rubášová, 13. místo
Michaela Maníková, 15. místo
Michaela Březnová, 16. místo

Poslední soutěží našich „ledových princezen“ byla Chrudimská bruslička, která se konala na sklonku března. O účast na 3. ročníku těchto závodů byl velký zájem, a tak na východočeský led nevyjely všechny naše závodnice. V kategorii C1 (Cvrček) zajela skvěle Anitka Syrůčková, která obsadila 7. místo. V kategorii C2 (Cvrček) dobruslila Terezka Křivská na 12. příčce. V silně obsazené kategorii B (Benjamín) dosáhla Míša Maníková na 14. pozici, Adélka Rubášová skončila 21. a Adéla Kulhavá hned o příčku za ní. V kategorii Kadet předvedla volnou jízdu Anna Mikolandová, které rozhodčí přisoudili 8. místo.

Jak již bylo zmíněno, poděbradské krasobruslařky nadále trénují v nymburské a kolínské hale. Počet tréninků není dostatečný, a tomu odpovídá i umístění na závodech. S rostoucí netrpělivostí proto očekáváme zahájení provozu nového zimního stadionu v Poděbradech.  Tečkou za 3. sezonou bude závěrečná exhibice na stadionu v Nymburce.

Naše poděkování patří městu Poděbrady za finanční podporu, trenérkám Evě Březnové, Žanetě Koštířové a Martině Pospíšilové za přípravu na „azylových“ stadionech, krasobruslařkám za reprezentaci klubu i města a hlavně rodičům závodnic za trpělivost.

Text: Dagmar Mikolandová
Foto: Natália Syrůčková

 

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY