Poděbradští benjamínci rozstříleli Nymburk.Pak už hokejisté "plesali"

Hokejisté HC Poděbrady, ročník 2009, deklasovali v posledním utkání sezony v přátelském duelu tým TJ Stadion Nymburk.

/hokej_plesObě mužstva postavila 2 týmy A a B, ročníky 2009, s tím, že tým „A“ hrál systémem 3 na 3 a tým B systémem 4 na 4, celkem pak 3 x 15 minut na 1/3 hřiště (minihokej).

Oba poděbradské celky dostaly soupeře celkem rychle pod tlak a hrálo se v podstatě jen na bránu soupeře. Hráči poděbradského „A“ týmu – poté co 1. třetinu zakončili stavem 5:0 – značně zvolnili tempo a celou „záležitost“ pojali v tréninkovém až odpočinkovém duchu. Hned po zápase s Nymburkem je totiž čekal náročný zápas s SC Kolín, a to poprvé na „velkém“ hřišti. Po úspěšné 1. třetině nechal domácí tým trochu zahrát i soupeře a druhá perioda skončila stavem 3:2. Nutno však podotknout, že lázeňští benjamínci měli situaci pevně v rukou a spíše jen kontrolovali stav utkání a zkoušeli nové věci. Poslední třetina vyzněla opět jasným výsledkem pro hráče Poděbrad – 5:1. Celkový stav utkání 13:3 hovoří za vše a hráči týmu HC Poděbrady si udělali poslední radost z vítězství v již tak dost úspěšné sezoně.

Sestava: Volmuth, Sedlák, Popek, Fiala, Cvrček, Havlina, Sefzig.

Pokud bylo úspěšné Poděbradské „áčko“, pak „B“ tým slavil ještě větší triumf. V první řadě je nutné podotknout, že v brance byl začínající „gólmanek“, který chytal teprve svůj druhý zápas, a do sestavy byli zahrnuti všichni hráči ročníku; i ti úplně noví, kteří na ledové ploše strávili pouhých pár hodin. O to více byl překvapující výsledek a celkový herní výkon Poděbradských, kteří malé Nymburáky přehrávali na celé čáře a stříleli jeden gól za druhým. Konečný výsledek 28:13 už nepotřebuje další komentáře.

Sestava: Kukačka, Pinkas, Chramosta Š., Klíma, Cafourek, Lokajíček, Dušek, Čerych, Polačko.

Jednoznačné a drtivé vítězství obou poděbradských týmů nad sousedními hokejisty z Nymburka dokládá, že v Poděbradech práce s mladými hokejisty slaví úspěchy, což dokládají i ostatní výsledky během celé sezony. Poděbradský hokej to myslí s mládeží vážně a musí se s ním do budoucna počítat.

Hokejisté „plesali“

V sobotu 1. 4. 2017 se v Libici nad Cidlinou uskutečnil 7. ročník tradičního reprezentačního plesu HC Poděbrady.
V rámci „předtančení" vystoupili s ukázkou modelového zápasu nejmladší hokejové naděje klubu (na snímku). V průběhu plesu byli také oceněni nejlepší 3 hráči z každé kategorie (viz box). K tanci a poslechu hrála hudební skupina Capella, vystoupil i známý umělec Kamil Emanuel Gott a závěr plesu patřil tradičně bohaté tombole.