Z DENÍKU POLICIE

 

Za volantem pod vlivem

V neděli 9. září 2018 před polednem prováděli policisté z Obvodního oddělení Poděbrady hlídkovou činnost v ulici Bílkova. U kontrolovaného řidiče vozidla značky Ford byla provedena orientační dechová zkouška, která naměřila hodnotu 1,63 promile. Sedmačtyřicetiletému muži bylo hned druhý den sděleno podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.  

Poškození laku auta

V noci ze 14. na 15. 9. 2018 došlo v ulici Karla Čapka k poškození laku u zaparkovaného osobního vozidla. Neznámý pachatel za použití nezjištěného předmětu způsobil rýhy v laku po celém pravém boku vozidla Volkswagen Passat a dále poškrábal čelní sklo. Škoda byla vyčíslena na 16 000 korun. Policisté z Poděbrad šetří případ jako podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

Požár balkonu

Dne 21. 9. 2018 krátce před osmou hodinou večerní bylo přijato oznámení o požáru balkonu v ulici Dr. Horákové. Na místo se sjely hasičské jednotky z Poděbrad a Nymburka a plameny během krátké chvíle dostaly pod kontrolu. Evakuace osob nebyla díky včasnému zásahu potřeba a taktéž nedošlo ke zranění osob. Vyšetřovatel hasičů určil jako příčinu požáru nedbalost při manipulaci s ohněm, konkrétně s cigaretou. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 20 000 korun.

Mladík pomaloval vlak

Dne 8. 9. 2018 hodinu a půl po půlnoci přistihli pracovníci Českých drah osmnáctiletého mladíka, když fixem zelené barvy pomalovával interiér vagónu City Elefant. Věc byla ihned předána poděbradským policistům, kteří mladíka na místě zajistili a převezli na obvodní oddělení k provedení potřebných procesních úkonů. Orientační dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 2,71 promile alkoholu. Podnapilému muži bylo předáno předvolání k podání vysvětlení a ze zajištění byl krátce po třetí hodině ranní propuštěn. V nejbližších dnech bude muži sděleno podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

Za podvod vazba

Nymburským policistům se podařilo dopadnout muže, který se ubytovával v místních hotelech a poté nezaplatil. Dokonaný skutek spáchal v Nymburce, kde se ubytoval v hotelu Ostrov. V den odchodu však recepční sdělil, že nemá finance na úhradu a musí si jít vybrat do bankomatu. Z hotelu odešel neznámo kam a na místo se už nevrátil. Způsobil tak škodu ve výši 21 000 korun. Následně se stejný muž pod stejným jménem ubytoval v Poděbradech v hotelu Bellevue. Zde setrval do momentu, kdy došlo ke slovnímu konfliktu s recepční, neboť jí neustále sliboval, že peníze za pobyt uhradí na obchodním oddělení, ale samozřejmě tak neučinil. Proto žena kontaktovala poděbradské policisty, kteří podvodníka na místě zajistili a převezli k výslechu. Následně bylo šestačtyřicetiletému muži sděleno podezření ze spáchání trestného činu podvod. Lustrací osoby bylo navíc zjištěno, že muž byl za stejný trestný čin v posledních třech letech pravomocně odsouzen. Z důvodu obavy, že by muž v trestné činnosti mohl pokračovat, rozhodl soudce o jeho vzetí do vazby. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Text: Petra Potočná,
oddělení tisku a prevence,
Policie Středočeského kraje
Ilustrační foto: Policie ČR

(18. 10. 2018)


Reakce velitele Městské policie

Reakce velitele Městské policie

V Poděbradských novinách vydaných 16. 8. 2018 mne otevřeným dopisem oslovil Ing. Petr Boček ve článku „Kolonáda nebo cyklostezka“ otázkou, jaké kapacity má Městská policie Poděbrady na udržování pořádku na kolonádě a jak je využívá.

celý článek >>>

Z DENÍKU POLICIE

Z DENÍKU POLICIE

Poznáte podezřelého muže?

celý článek >>>

Pomozte policistům vypátrat pachatele

Pomozte policistům vypátrat pachatele

Poděbradští policisté šetří od konce března případ vloupání do vozidla značky Toyota Yaris. K tomu došlo ve Velkém Zboží 27. 3. 2018 v době od 8:40 do 8:45.

celý článek >>>

Z DENÍKU POLICIE

Z DENÍKU POLICIE

Informace Policie ČR, obvodní oddělení Poděbrady.

celý článek >>>

Velitel Dlabal: Agresivní bezdomovce jsme z Poděbrad dostali

Velitel Dlabal: Agresivní bezdomovce jsme z Poděbrad dostali

Především na poděbradské bezdomovce, kteří jsou – ať chceme či nikoliv – častými obyvateli vlakového nádraží, se PN zeptaly velitele Městské policie Miloše Dlabala.

celý článek >>>

 Z DENÍKU POLICIE

Z DENÍKU POLICIE

Co je nového v zápisníku poděbradských policistů?

celý článek >>>

Z DENÍKU POLICIE

Z DENÍKU POLICIE

Informace Policie ČR, obvodní oddělení Poděbrady.

celý článek >>>

PODĚKOVÁNÍ

PODĚKOVÁNÍ

Touto cestou chci upřímně poděkovat všem příslušníkům PČR a zaměstnancům Městského úřadu Poděbrady.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY