Abeceda peněz

 

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.


V projektu se děti naučí, jak správně pracovat s penězi. Jako první jsme začátkem února navštívili Českou spořitelnu v Poděbradech, kde nás přivítala paní manažerka projektu, seznámila nás s vedením místní pobočky a podrobněji přiblížila projekt. Součástí návštěvy byla exkurze samotné pobočky. Třída se rozdělila na menší skupinky a ty v doprovodu paní ředitelky, zástupkyně a manažerky projektu prošly důležitá a pro veřejnost nepřístupná místa. Viděli jsme bezpečnostní skříňky, půl milionu korun v bankovkách, stroj na přepočítávání peněz, různé druhy bankovek. Také jsme si vyzkoušeli vložit kartu do bankomatu a zadat PIN. Dostali jsme v sáčku koruny, provedli jsme odhad, pak jsme je spočítali. Stoprocentní kontrolu jsme provedli pomocí počítacího stroje. Po návratu do jednací místnosti jsme oficiálně založili naši firmu Kutilové. Paní ředitelka firmy s finančním ředitelem převzali půjčku 3 000 korun na nákup materiálu pro naše výrobky, které se budou prodávat na jarmarku. Půjčku musíme později vrátit. Ve firmě jsme si kromě hlavních pozic zvolili také manažery skupin, které se starají o různé druhy výrobků. Ve škole jsme se rozdělili do několika skupin, které spadají pod daného manažera, a začali jsme plánovat samotný jarmark a výrobu produktů. Vydělané peníze chceme použít na třídní výlet a část peněz darovat na dobrou věc. Rodiče i učitelé nám také přislíbili pomoc. Pozvánku jsme vytvořili na hodinách ICT. Paní ředitelka České spořitelny nám přislíbila pomoci s tiskem, my pak musíme pozvánky roznést a dodělat některé výrobky a drobnosti.

 

Doufáme, že se na náš Velikonoční jarmark přijdete podívat v pondělí 8. 4. 2019 do České spořitelny na Riegrově náměstí v Poděbradech od 14.00 do 17.00  hod. Těšíme se na vás!


Text: žáci 5. C, Mgr. Jan Froněk

(21. 3. 2019)

 

jarmark

 


„Jazz si s sebou nese příběh, který stojí za to poslouchat“

„Jazz si s sebou nese příběh, který stojí za to poslouchat“

V pátek 19. a v sobotu 20. července ovládne letní pódium na kolonádě swing a jazz. Oblíbené Poděbradské swingování bude letos sice jen dvoudenní, ale na kvalitě interpretů neubírá. O tom se dočtete v rozhovoru s dramaturgyní festivalu Janou Langrovou.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

Poděbradské dračí srdce

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

celý článek >>>

Divadlo Na Kovárně pohltí manželské nesnáze

Divadlo Na Kovárně pohltí manželské nesnáze

Poděbradský Divadelní spolek Jiří připravuje pro své diváky první letošní premiéru. Herecká dvojice Nataša Doležalová a Milan Hercik pod vedením hostující režisérky Sylvy Triantafillou finišuje ve zkoušení komorní komedie, kterou francouzský dramatik Eric Assous nazval Manželé v nesnázích. A právě s režisérkou inscenace vznikl následující rozhovor.

celý článek >>>

Jiřího náměstí z 23 000 lego dílků

Jiřího náměstí z 23 000 lego dílků

Sedmdesát hodin. Tak dlouho trvalo zručnému modeláři Eduardu Hyblerovi postavit jižní stranu Jiřího náměstí z lega. Model je novinkou v soukromém Muzeu kostek, které bylo koncem minulého roku v Poděbradech otevřeno.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY