Abeceda peněz

 

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.


V projektu se děti naučí, jak správně pracovat s penězi. Jako první jsme začátkem února navštívili Českou spořitelnu v Poděbradech, kde nás přivítala paní manažerka projektu, seznámila nás s vedením místní pobočky a podrobněji přiblížila projekt. Součástí návštěvy byla exkurze samotné pobočky. Třída se rozdělila na menší skupinky a ty v doprovodu paní ředitelky, zástupkyně a manažerky projektu prošly důležitá a pro veřejnost nepřístupná místa. Viděli jsme bezpečnostní skříňky, půl milionu korun v bankovkách, stroj na přepočítávání peněz, různé druhy bankovek. Také jsme si vyzkoušeli vložit kartu do bankomatu a zadat PIN. Dostali jsme v sáčku koruny, provedli jsme odhad, pak jsme je spočítali. Stoprocentní kontrolu jsme provedli pomocí počítacího stroje. Po návratu do jednací místnosti jsme oficiálně založili naši firmu Kutilové. Paní ředitelka firmy s finančním ředitelem převzali půjčku 3 000 korun na nákup materiálu pro naše výrobky, které se budou prodávat na jarmarku. Půjčku musíme později vrátit. Ve firmě jsme si kromě hlavních pozic zvolili také manažery skupin, které se starají o různé druhy výrobků. Ve škole jsme se rozdělili do několika skupin, které spadají pod daného manažera, a začali jsme plánovat samotný jarmark a výrobu produktů. Vydělané peníze chceme použít na třídní výlet a část peněz darovat na dobrou věc. Rodiče i učitelé nám také přislíbili pomoc. Pozvánku jsme vytvořili na hodinách ICT. Paní ředitelka České spořitelny nám přislíbila pomoci s tiskem, my pak musíme pozvánky roznést a dodělat některé výrobky a drobnosti.

 

Doufáme, že se na náš Velikonoční jarmark přijdete podívat v pondělí 8. 4. 2019 do České spořitelny na Riegrově náměstí v Poděbradech od 14.00 do 17.00  hod. Těšíme se na vás!


Text: žáci 5. C, Mgr. Jan Froněk

(21. 3. 2019)

 

jarmark

 


Divadlo Na Kovárně pohltí manželské nesnáze

Divadlo Na Kovárně pohltí manželské nesnáze

Poděbradský Divadelní spolek Jiří připravuje pro své diváky první letošní premiéru. Herecká dvojice Nataša Doležalová a Milan Hercik pod vedením hostující režisérky Sylvy Triantafillou finišuje ve zkoušení komorní komedie, kterou francouzský dramatik Eric Assous nazval Manželé v nesnázích. A právě s režisérkou inscenace vznikl následující rozhovor.

celý článek >>>

Jiřího náměstí z 23 000 lego dílků

Jiřího náměstí z 23 000 lego dílků

Sedmdesát hodin. Tak dlouho trvalo zručnému modeláři Eduardu Hyblerovi postavit jižní stranu Jiřího náměstí z lega. Model je novinkou v soukromém Muzeu kostek, které bylo koncem minulého roku v Poděbradech otevřeno.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

MALÍŘI PODĚBRAD

MALÍŘI PODĚBRAD

K aktuální výstavě Poděbrady (jako) malované v Polabském muzeu

celý článek >>>

Zápis do prvních tříd na ZŠ T. G. Masaryka

Zápis do prvních tříd na ZŠ T. G. Masaryka

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna a v úterý 2. dubna 2019 proběhne v Základní škole T. G. Masaryka v Poděbradech ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13.00 do 17.00 hodin.

celý článek >>>

V Divadle Na Kovárně ožily čarodějnické procesy

V Divadle Na Kovárně ožily čarodějnické procesy

Téma čarodějnických procesů ve Velkých Losinách a v Šumperku v sedmnáctém století zinscenoval poděbradský Divadelní spolek Jiří.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY