Poděbradské dračí srdce

 

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem.  Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.Poděbradský triatlon

Již tradičně se bude poslední květnovou neděli,  26. 5. 2019,  na Poděbradském Jezeře konat  triatlonový závod. Letos půjde již o XXVIII. ročník.  Poděbradského triatlonu, jednoho z nejnáročnějších multisportů, se zúčastňuje každoročně kolem tří set závodníků. Závod je určen zejména pro hobby sportovce a často se jej zúčastňují jak bývalí reprezentanti nebo výkonnostní závodníci.
Dopolední část je věnována závodu žáků všech kategorií a ve 12:30 hod. startuje hlavní závod, na kterém si mohou vyzkoušet své schopnosti závodníci od kategorie juniorů po dříve narozené.

Zájemci najdou informace na www.czechtriseries.cz/race/list a www.podebradskytriatlon.cz
Závody se konají pod záštitou starosty a města Poděbrady.

OMEZENÍ DOPRAVY A POHYBU NA MÍSTNÍCH KOMUNIKACÍCH

V souvislosti s konáním triatlonu nebude v neděli 26. května 2019 možný pohyb vozidel, cyklistů, bruslařů a chodců na těchto komunikacích.
Od 9:00 do 12:00 hod. bude uzavřena silnice z ulice Na Zámostí,  směr Jezero, yachting a cyklostezka na levém břehu Labe od hydroelektrárny po silniční most z důvodu žákovského závodu.

Pro hlavní, triatlonový závod bude od 12:00 do 14:30 hod. uzavřena komunikace od Jezera po ul. Na Zámostí a cyklostezka směr Havířský kostelík a dále  přes Oboru do Přední Lhoty. Omezení provozu bude v ulici K Oboře a Průběžné. Závod dále pokračuje po silnici č. 38 směr Nymburk, kde budou provedena dopravní opatření a zpět po stejné trase až na Jezero v Poděbradech.
Trasy budou zajištěny policií ČR ve spolupráci s MP a pořadateli. Uzávěrky a omezení mají náležitá povolení příslušných úřadů. V těchto dnech a časech Vás žádáme, abyste uvedené komunikace nepoužívali z důvodu bezpečnosti účastníků akce.
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za Vaše omezení v uvedených dnech a časech z důvodu sportovní akce.

Za pořadatele Mgr. Jaroslav Formánek

(16. 5. 2019)

 


„Jazz si s sebou nese příběh, který stojí za to poslouchat“

„Jazz si s sebou nese příběh, který stojí za to poslouchat“

V pátek 19. a v sobotu 20. července ovládne letní pódium na kolonádě swing a jazz. Oblíbené Poděbradské swingování bude letos sice jen dvoudenní, ale na kvalitě interpretů neubírá. O tom se dočtete v rozhovoru s dramaturgyní festivalu Janou Langrovou.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

Divadlo Na Kovárně pohltí manželské nesnáze

Divadlo Na Kovárně pohltí manželské nesnáze

Poděbradský Divadelní spolek Jiří připravuje pro své diváky první letošní premiéru. Herecká dvojice Nataša Doležalová a Milan Hercik pod vedením hostující režisérky Sylvy Triantafillou finišuje ve zkoušení komorní komedie, kterou francouzský dramatik Eric Assous nazval Manželé v nesnázích. A právě s režisérkou inscenace vznikl následující rozhovor.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Jiřího náměstí z 23 000 lego dílků

Jiřího náměstí z 23 000 lego dílků

Sedmdesát hodin. Tak dlouho trvalo zručnému modeláři Eduardu Hyblerovi postavit jižní stranu Jiřího náměstí z lega. Model je novinkou v soukromém Muzeu kostek, které bylo koncem minulého roku v Poděbradech otevřeno.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY