SOUNDTRACK PODĚBRADY

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií

24. – 27. srpna 2017


soundtrack logoNový rodinný festival SOUNDTRACK Poděbrady je jedinečný zaměřením nejen na filmovou hudbu, ale také na nové formy umění, multimédia a nejmodernější technologie. Podobný festival v Česku dosud neexistuje. Po úspěšném úvodním festivalovém traileru, který proběhl v Poděbradech v loňském roce, se ve dnech 24. až 27. srpna uskuteční oficiální 1. ročník Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady.

Festival je určen pro všechny generace – od dětí přes teenagery až po zralé publikum. Jeho významným přínosem pro veřejnost je bohatý kulturní a doprovodný program zdarma nebo za symbolické vstupné bez nutnosti zakoupení akreditace.

Pro rok 2017 je připraveno několik velkých koncertů. Diváci se mohou těšit na legendárního Oscarem oceněného italského skladatele Nicolu Piovaniho. Ve světové premiéře bude na festivalu uveden projekt českého skladatele a držitele několika Českých lvů za filmovou hudbu Jana P. Muchowa – The Antagonists. Rodiny s dětmi potěší dva programy, a sice koncert autora skvělé filmové hudby Jaroslava Uhlíře a velkoplošná projekce filmu Tři oříšky pro Popelku, kdy geniální hudbu Karla Svobody provede symfonický orchestr.
O úvodním čtvrtečním a závěrečném sobotním večerním programu – koncertu Lucie a koncertu ve spolupráci s HBO – se dočtete samostatně.

Jediný letošní koncert Lucie – a v Poděbradech!

… a navíc poslední vystoupení před plánovaným návratem s novým albem. To odstartuje večerní program čtyřdenního festivalu – ve čtvrtek 24. 8. od 21 hodin na stadionu FK Bohemia Poděbrady. „Určitě nebudu přehánět, když řeknu, že půjde o jedinečný koncert Lucie, který se nebude nikdy opakovat. Celý playlist připravujeme speciálně pro tuto příležitost a bude odlišný od loňských koncertů. Díky tomu, že se zaměřujeme na klipové písničky a ty, jež zazněly ve filmech, se dá říci, že to bude takové Best Of Lucie, ale trochu netradičně pojaté,“ uvedl ke koncertu ředitel festivalu a zároveň klávesista Lucie Michal Dvořák. Kromě něj na pódiu na fotbalovém stadionu vystoupí David Koller, Robert Kodym a P. B. Ch, tedy klasická základní sestava české legendy.


Velkolepý závěr festivalu: Hra o trůny a další seriály

Závěr festivalu je připravován ve spolupráci s televizí HBO, a sice noční koncert seriálových melodií v čele s Hrou o trůny. Dále je možno se těšit na hudbu ze seriálů True Blood, Sex ve městě, Vinyl, True Detective, Sedmilhářky nebo Až po uši. Během koncertu se v roli dirigentů představí Varhan Orchestrovič Bauer a Jan Valta. Vystoupí také Vladivojna La Chia, česká skladatelka, zpěvačka, textařka a výtvarnice. Koncert provede orchestr Prague Symphonic Ensemble PSE. Organizátoři festivalu navíc připravují překvapení, které by mělo koncert vizuálně doprovodit.

 


Charitativní vánoční svařák

Charitativní vánoční svařák

U hotelu Bellevue si během adventních víkendů můžete nejen pochutnat na dobrém svařáku, ale také přispět na dobrou věc.

celý článek >>>

Katolické bohoslužby a předvánoční koncerty v kostele Povýšení svatého Kříže

Katolické bohoslužby a předvánoční koncerty v kostele Povýšení svatého Kříže

o hlavních vánočních svátcích

celý článek >>>

Grönholmovu metodu zdobí herecké výkony

Grönholmovu metodu zdobí herecké výkony

Divadelní spolek Jiří představil první premiéru podzimní sezony.

celý článek >>>

Den Zvířat

Den Zvířat

Srdečně zveme na program určený pro žáky MŠ a prvního stupně ZŠ.

celý článek >>>

Kvítek zpívá už 25 let!

Kvítek zpívá už 25 let!

Dětský pěvecký sbor při ZŠ Václava Havla (dříve ZŠ Na Valech) rozdává radost už celé čtvrtstoletí. O minulosti i současnosti Kvítku jsme si povídali s jeho sbormistryní Věrou Froňkovou.

celý článek >>>

Ochotníci zvou na komorní drama

Ochotníci zvou na komorní drama

První podzimní premiéru připravují poděbradští ochotníci. Divadelní spolek Jiří nastudoval psychotriller s prvky mrazivé komedie od současného španělského dramatika Jordi Galcerána s názvem Grönholmova metoda. O přípravě nové inscenace hovoří režisér Ladislav Langr.

celý článek >>>

Tip na výlet: řemeslný jarmark v Lysé

Tip na výlet: řemeslný jarmark v Lysé

V sobotu 14. října se uskuteční již 9. řemeslný jarmark v Lysé nad Labem.

celý článek >>>

Vinný festival v Pátku

Vinný festival v Pátku

Rodinná akce se uskuteční 30. září od 10.00 do 24.00 hodin.

celý článek >>>