SOUNDTRACK PODĚBRADY

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií

24. – 27. srpna 2017


soundtrack logoNový rodinný festival SOUNDTRACK Poděbrady je jedinečný zaměřením nejen na filmovou hudbu, ale také na nové formy umění, multimédia a nejmodernější technologie. Podobný festival v Česku dosud neexistuje. Po úspěšném úvodním festivalovém traileru, který proběhl v Poděbradech v loňském roce, se ve dnech 24. až 27. srpna uskuteční oficiální 1. ročník Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady.

Festival je určen pro všechny generace – od dětí přes teenagery až po zralé publikum. Jeho významným přínosem pro veřejnost je bohatý kulturní a doprovodný program zdarma nebo za symbolické vstupné bez nutnosti zakoupení akreditace.

Pro rok 2017 je připraveno několik velkých koncertů. Diváci se mohou těšit na legendárního Oscarem oceněného italského skladatele Nicolu Piovaniho. Ve světové premiéře bude na festivalu uveden projekt českého skladatele a držitele několika Českých lvů za filmovou hudbu Jana P. Muchowa – The Antagonists. Rodiny s dětmi potěší dva programy, a sice koncert autora skvělé filmové hudby Jaroslava Uhlíře a velkoplošná projekce filmu Tři oříšky pro Popelku, kdy geniální hudbu Karla Svobody provede symfonický orchestr.
O úvodním čtvrtečním a závěrečném sobotním večerním programu – koncertu Lucie a koncertu ve spolupráci s HBO – se dočtete samostatně.

Jediný letošní koncert Lucie – a v Poděbradech!

… a navíc poslední vystoupení před plánovaným návratem s novým albem. To odstartuje večerní program čtyřdenního festivalu – ve čtvrtek 24. 8. od 21 hodin na stadionu FK Bohemia Poděbrady. „Určitě nebudu přehánět, když řeknu, že půjde o jedinečný koncert Lucie, který se nebude nikdy opakovat. Celý playlist připravujeme speciálně pro tuto příležitost a bude odlišný od loňských koncertů. Díky tomu, že se zaměřujeme na klipové písničky a ty, jež zazněly ve filmech, se dá říci, že to bude takové Best Of Lucie, ale trochu netradičně pojaté,“ uvedl ke koncertu ředitel festivalu a zároveň klávesista Lucie Michal Dvořák. Kromě něj na pódiu na fotbalovém stadionu vystoupí David Koller, Robert Kodym a P. B. Ch, tedy klasická základní sestava české legendy.


Velkolepý závěr festivalu: Hra o trůny a další seriály

Závěr festivalu je připravován ve spolupráci s televizí HBO, a sice noční koncert seriálových melodií v čele s Hrou o trůny. Dále je možno se těšit na hudbu ze seriálů True Blood, Sex ve městě, Vinyl, True Detective, Sedmilhářky nebo Až po uši. Během koncertu se v roli dirigentů představí Varhan Orchestrovič Bauer a Jan Valta. Vystoupí také Vladivojna La Chia, česká skladatelka, zpěvačka, textařka a výtvarnice. Koncert provede orchestr Prague Symphonic Ensemble PSE. Organizátoři festivalu navíc připravují překvapení, které by mělo koncert vizuálně doprovodit.

 


Středočeský kraj má svůj komorní orchestr. V neděli 15. července zahraje na kolonádě

Středočeský kraj má svůj komorní orchestr. V neděli 15. července zahraje na kolonádě

Již v červenci se uskuteční první vystoupení nově založeného Orchestru akademie komorní hudby složeného z nejtalentovanějších českých i zahraničních hudebníků a hudebnic, který bude působit především na území Středočeského kraje. V jeho čele bude stát violoncellista Tomáš Jamník, který u projektu Akademie komorní hudby působí již od roku 2015 jako jeho umělecký vedoucí.

celý článek >>>

Lázně Poděbrady zvou

Lázně Poděbrady zvou

Koncerty na letním pódiu a v kongresovém sálu / Výstava v Galerii Ludvíka Kuby

celý článek >>>

Čeští architekti a počátky turistiky na chorvatském Jadranu

Čeští architekti a počátky turistiky na chorvatském Jadranu

Výstava 7. 7. – 26. 8. 2018 / Galerie Ludvíka Kuby, Lázeňská 363/III, 290 33 Poděbrady

celý článek >>>

Luboš Pospíšil zazpívá v Pivnici U Čiháků

Luboš Pospíšil zazpívá v Pivnici U Čiháků

Do Poděbrad míří legendární český zpěvák a hudebník, který začal svou kariéru v roce 1969 v řadách populárního C&K Vokálu. V současnosti koncertuje s obnovenou kapelou 5P, kterou obsadil generačně výrazně mladšími lidmi, což ovlivňuje počet i věkové spektrum posluchačů. Snad i díky „mladistvé energii“ sedmašedesátiletý Luboš Pospíšil podle hudebních recenzentů zraje jako víno.

celý článek >>>

„Hotelovka“ slaví už půlstoletí!

„Hotelovka“ slaví už půlstoletí!

Poděbradská Hotelová škola si v roce 2018 připomene padesát let od svého založení.

celý článek >>>

Pozvánka na výstavu

Pozvánka na výstavu

na školní ekologické zahradě v Poděbradech

celý článek >>>

Festival OFF je určen všem středoškolákům, kteří mají zájem o filmovou tvorbu, říká jeho ředitel

Festival OFF je určen všem středoškolákům, kteří mají zájem o filmovou tvorbu, říká jeho ředitel

Do 10. května mají zájemci z řad středoškoláků možnost účastnit se 1. ročníku Online filmového festivalu, ve zkratce OFF, který pořádá EKO Gymnázium a Střední odborná škola Multimediálních studií Poděbrady.

celý článek >>>

PODĚBRADSKÉ DNY POEZIE 2018

PODĚBRADSKÉ DNY POEZIE 2018

Program festivalu / 19.-22. 4. 2018

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY