SOUNDTRACK PODĚBRADY

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií

24. – 27. srpna 2017


soundtrack logoNový rodinný festival SOUNDTRACK Poděbrady je jedinečný zaměřením nejen na filmovou hudbu, ale také na nové formy umění, multimédia a nejmodernější technologie. Podobný festival v Česku dosud neexistuje. Po úspěšném úvodním festivalovém traileru, který proběhl v Poděbradech v loňském roce, se ve dnech 24. až 27. srpna uskuteční oficiální 1. ročník Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady.

Festival je určen pro všechny generace – od dětí přes teenagery až po zralé publikum. Jeho významným přínosem pro veřejnost je bohatý kulturní a doprovodný program zdarma nebo za symbolické vstupné bez nutnosti zakoupení akreditace.

Pro rok 2017 je připraveno několik velkých koncertů. Diváci se mohou těšit na legendárního Oscarem oceněného italského skladatele Nicolu Piovaniho. Ve světové premiéře bude na festivalu uveden projekt českého skladatele a držitele několika Českých lvů za filmovou hudbu Jana P. Muchowa – The Antagonists. Rodiny s dětmi potěší dva programy, a sice koncert autora skvělé filmové hudby Jaroslava Uhlíře a velkoplošná projekce filmu Tři oříšky pro Popelku, kdy geniální hudbu Karla Svobody provede symfonický orchestr.
O úvodním čtvrtečním a závěrečném sobotním večerním programu – koncertu Lucie a koncertu ve spolupráci s HBO – se dočtete samostatně.

Jediný letošní koncert Lucie – a v Poděbradech!

… a navíc poslední vystoupení před plánovaným návratem s novým albem. To odstartuje večerní program čtyřdenního festivalu – ve čtvrtek 24. 8. od 21 hodin na stadionu FK Bohemia Poděbrady. „Určitě nebudu přehánět, když řeknu, že půjde o jedinečný koncert Lucie, který se nebude nikdy opakovat. Celý playlist připravujeme speciálně pro tuto příležitost a bude odlišný od loňských koncertů. Díky tomu, že se zaměřujeme na klipové písničky a ty, jež zazněly ve filmech, se dá říci, že to bude takové Best Of Lucie, ale trochu netradičně pojaté,“ uvedl ke koncertu ředitel festivalu a zároveň klávesista Lucie Michal Dvořák. Kromě něj na pódiu na fotbalovém stadionu vystoupí David Koller, Robert Kodym a P. B. Ch, tedy klasická základní sestava české legendy.


Velkolepý závěr festivalu: Hra o trůny a další seriály

Závěr festivalu je připravován ve spolupráci s televizí HBO, a sice noční koncert seriálových melodií v čele s Hrou o trůny. Dále je možno se těšit na hudbu ze seriálů True Blood, Sex ve městě, Vinyl, True Detective, Sedmilhářky nebo Až po uši. Během koncertu se v roli dirigentů představí Varhan Orchestrovič Bauer a Jan Valta. Vystoupí také Vladivojna La Chia, česká skladatelka, zpěvačka, textařka a výtvarnice. Koncert provede orchestr Prague Symphonic Ensemble PSE. Organizátoři festivalu navíc připravují překvapení, které by mělo koncert vizuálně doprovodit.

 


Libický divadelní festival je za dveřmi

Libický divadelní festival je za dveřmi

V sobotu 6. října začne 17. ročník přehlídky Libický divadelní podzim. O přípravách hovoří jeho hlavní organizátor Tomáš Čivrný.

celý článek >>>

Galerie nabízí současné moderní umění

Galerie nabízí současné moderní umění

Nově upravený multifunkční prostor Galerie Ludvíka Kuby přivítal výstavu nazvanou Forman-Milkov.

celý článek >>>

Sportovní den pro děti i dospělé

Sportovní den pro děti i dospělé

Jezero Poděbrady, 22. září 2018.

celý článek >>>

BURZA PRÁCE v Nymburku

BURZA PRÁCE v Nymburku

Krajská hospodářská komora Střední Čechy a Úřad práce Nymburk si vás dovolují pozvat na BURZU PRÁCE v Nymburku, která se koná dne 18. září 2018 v Obecním domě Nymburk.

celý článek >>>

Tip na páteční večer: procházka s Bílou paní

Tip na páteční večer: procházka s Bílou paní

Také pro tento rok Divadelní spolek Jiří připravil na prázdniny oblíbené kostýmované procházky.

celý článek >>>

Tip na výlet: Poděbradská princezna na slezském zámku

Tip na výlet: Poděbradská princezna na slezském zámku

Koncem jara se do mého zorného úhlu dostalo polské Slezsko. Společně s manželkou a přáteli jsme v tomto kraji navštívili několik zajímavých lokalit.

celý článek >>>

Středočeský kraj má svůj komorní orchestr. V neděli 15. července zahraje na kolonádě

Středočeský kraj má svůj komorní orchestr. V neděli 15. července zahraje na kolonádě

Již v červenci se uskuteční první vystoupení nově založeného Orchestru akademie komorní hudby složeného z nejtalentovanějších českých i zahraničních hudebníků a hudebnic, který bude působit především na území Středočeského kraje. V jeho čele bude stát violoncellista Tomáš Jamník, který u projektu Akademie komorní hudby působí již od roku 2015 jako jeho umělecký vedoucí.

celý článek >>>

Lázně Poděbrady zvou

Lázně Poděbrady zvou

Koncerty na letním pódiu a v kongresovém sálu / Výstava v Galerii Ludvíka Kuby

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY