Když objektiv uloví poklad

 

Ve tři ráno mu zazvoní u postele budík a on vyráží vstříc dobrodružství. Odměnou mu je pak snímek, který doslova dýchá. Jako třeba fotografie u tohoto článku, kterou amatérský fotograf Václav Kňap pořídil na břehu Labe ve Velkém Zboží.

 

fb_img_1534916

Skvostný záběr pak obdivují i profesionální fotografové a prostřednictvím sociálních sítí takřka celé Poděbrady. „Na focení mě nejvíc baví to kouzlo tvořit a sdílet své zážitky s ostatními. Někdo se domnívá, že na focení není žádná věda, ale pravda je úplně jinde,“ vysvětluje sedmadvacetiletý fotograf z Poděbrad.


O tom, že dechberoucí fotky nepadají samy z nebe, ale stojí za nimi odříkání, ví Kňap své. „Pokud se věnujete právě focení krajin, vše musí být dokonale předem naplánované. Nejdu spát o půlnoci po vydařeném večeru s přáteli, ale velmi brzo, abych mohl před rozedněním dorazit na místo, které jsem si pro focení vytipoval. Není pak nic krásnějšího než sledovat okamžik, který jsem si pouze představoval a nyní se stal realitou. A to je přesně to, co mě na focení baví; že tvořím svůj vlastní příběh a sbírám nepopsatelné zážitky.“


Fotografický mág Kňap má ve městě hned několik oblíbených lokalit, kde jeho objektiv čaruje. „Jednou z nich je určitě jezírko Jordán u dřevěné zvoničky, které mě na první pohled oslovilo svým kouzelným prostředím. Také u Labe dochází ke krásným dramatům při západu slunce, kdy se obloha zbarví do ruda a reflektuje vodní hladinu,“ prozrazuje svá častá stanoviště.


Tak jako pro mnoho ostatních profesionálních či amatérských fotografů jsou také pro Kňapa Poděbrady ideálním místem. „Nejen, že si zde odpočinete, ale můžete navštívit velké množství památek či brouzdat dlouhými alejemi v okolí Labe. Pokud se vám toto podaří spojit v celek, získáte nejen nádherné fotografie, ale i zážitky,“ dodává mladík s takřka vrozeným citem pro krajinářskou fotografii.


Fotografie Václava Kňapa můžete zhlédnout na www.500px.com/vaclavknap nebo na jeho facebookovém profilu.


Text: Aleš Kubelka

Foto: Václav Kňap

(4. 10. 2018)


ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Romana Vlasáka (nezávislý kandidát) a Lucii Slaukovou (Naše Poděbrady).

celý článek >>>

Co zbylo z Císařské obory II.

Co zbylo z Císařské obory II.

V minulém článku uveřejněném v Poděbradských novinách jsem se zmínil o postupných krocích nápravy špatného stavu v Císařské oboře. Zde bych čtenářům nastínil několik z nich.

celý článek >>>

Starého psa novým kouskům nenaučíš

Starého psa novým kouskům nenaučíš

Komunální volby jsou přede dveřmi a výrobní linky v dílnách předvolebních lží jedou na plné obrátky. Voličská sázka na nové tváře by měla logicky zahrnovat i nová řešení zahnívajících problémů.

celý článek >>>

Koalice válcuje opozici… Prý

Koalice válcuje opozici… Prý

Končí se volební období a přišel čas bilancování. Velmi často, zejména z úst Dr. Káninského a Ing. Fialy, se ozývalo tvrzení, že koalice válcuje opozici.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY