Když objektiv uloví poklad

 

Ve tři ráno mu zazvoní u postele budík a on vyráží vstříc dobrodružství. Odměnou mu je pak snímek, který doslova dýchá. Jako třeba fotografie u tohoto článku, kterou amatérský fotograf Václav Kňap pořídil na břehu Labe ve Velkém Zboží.

 

fb_img_1534916

Skvostný záběr pak obdivují i profesionální fotografové a prostřednictvím sociálních sítí takřka celé Poděbrady. „Na focení mě nejvíc baví to kouzlo tvořit a sdílet své zážitky s ostatními. Někdo se domnívá, že na focení není žádná věda, ale pravda je úplně jinde,“ vysvětluje sedmadvacetiletý fotograf z Poděbrad.


O tom, že dechberoucí fotky nepadají samy z nebe, ale stojí za nimi odříkání, ví Kňap své. „Pokud se věnujete právě focení krajin, vše musí být dokonale předem naplánované. Nejdu spát o půlnoci po vydařeném večeru s přáteli, ale velmi brzo, abych mohl před rozedněním dorazit na místo, které jsem si pro focení vytipoval. Není pak nic krásnějšího než sledovat okamžik, který jsem si pouze představoval a nyní se stal realitou. A to je přesně to, co mě na focení baví; že tvořím svůj vlastní příběh a sbírám nepopsatelné zážitky.“


Fotografický mág Kňap má ve městě hned několik oblíbených lokalit, kde jeho objektiv čaruje. „Jednou z nich je určitě jezírko Jordán u dřevěné zvoničky, které mě na první pohled oslovilo svým kouzelným prostředím. Také u Labe dochází ke krásným dramatům při západu slunce, kdy se obloha zbarví do ruda a reflektuje vodní hladinu,“ prozrazuje svá častá stanoviště.


Tak jako pro mnoho ostatních profesionálních či amatérských fotografů jsou také pro Kňapa Poděbrady ideálním místem. „Nejen, že si zde odpočinete, ale můžete navštívit velké množství památek či brouzdat dlouhými alejemi v okolí Labe. Pokud se vám toto podaří spojit v celek, získáte nejen nádherné fotografie, ale i zážitky,“ dodává mladík s takřka vrozeným citem pro krajinářskou fotografii.


Fotografie Václava Kňapa můžete zhlédnout na www.500px.com/vaclavknap nebo na jeho facebookovém profilu.


Text: Aleš Kubelka

Foto: Václav Kňap

(4. 10. 2018)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

NOVÉ VYDÁNÍ PN PRÁVĚ NA STÁNCÍCH!

Poděbradské noviny č. 20/2018 již v prodeji. Co v nich mimo jiné naleznete?

 

title202018

Se starostou o „Langrobraní"

Dost možná jde o poslední rozhovor, který Ladislav Langr poskytl PN ve funkci starosty města. Ve volbách získal devětapadesátiletý „šéf“ radnice potřetí v řadě nejvíce preferenčních hlasů, ani suverénní vítězství však poděbradskému patriotovi na obhajobu starostovského křesla zřejmě stačit nebude.

 

Volby pod drobnohledem

V informačním servisu ke komunálním volbám naleznete názory lídrů poděbradských uskupení či podrobné složení nového zastupitelstva.

 

Perný rok na vodě

Kajakářka Kateřina Slivanská se blýskla 4. místem na Akademickém mistrovství světa a titulem šampionky České republiky.

 

Intenzivní, ale krásná práce"

Ve středu 24. října bude před budovou ZŠ T. G. Masaryka veřejnosti představen památník ke 100. výročí vzniku Československa, jehož autorem je poděbradský výtvarník David Exner.

 

 

 

 

 

TO VŠE A JEŠTĚ MNOHEM VÍCE V NOVÉM VYDÁNÍ PNVáclav Dostal – válečný hrdina

Václav Dostal – válečný hrdina

Narodil se v Poděbradech 4. července 1888 jako desáté z 11 dětí ředitele a spolumajitele cukrovaru Ing. Leopolda Dostala.

celý článek >>>

Sochařské rozjímání

Sochařské rozjímání

Stalo se to už dávno, ale myslím si, že se to stává i dnes často těm z nás, kteří tvoří a chtějí zachytit alespoň malý okamžik života v hlíně, kameni, na plátně, na papíře, ...

celý článek >>>

Naše město před sto lety (12. díl)

Naše město před sto lety (12. díl)

Vzpomínky na oběti I. světové války a osudy pomníku T. G. Masaryka

celý článek >>>

Naše město před sto lety (11. díl)

Naše město před sto lety (11. díl)

Poděbradská legionářská tradice

celý článek >>>

Naše město před sto lety (10. díl)

Naše město před sto lety (10. díl)

V Poděbradech od převratu 28. 10. do voleb 1919

celý článek >>>

Naše město před sto lety (9. díl)

Naše město před sto lety (9. díl)

Poděbrady při zrodu samostatné republiky

celý článek >>>

Naše město před sto lety (8. díl)

Naše město před sto lety (8. díl)

O poděbradských spolcích a kultuře na začátku 20. století

celý článek >>>

Naše město před sto lety (7. díl)

Naše město před sto lety (7. díl)

O poděbradském školství do roku 1919

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY