Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

 

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. Po předchozích sezónách bojů v mistrovství České republiky a zisku několika titulů republikového mistra se Václav Dunovský rozhodl se svým týmem plně soustředit v sezóně 2018 na šampionát European Rallye Trophy (ERT).


dunovsky kapka„Pro rok 2018 jsme získali statut reprezentantů ČR a vystupovali tak po celou sezónu pod hlavičkou národního týmu v případě motoristických disciplín ACCR Czech Team. Závodili jsme v šampionátu ERT, což je mistrovství rozdělené do jednotlivých evropských zón. Nás se týkala ERT Central a tedy soutěže v Česku, Chorvatsku, Rakousku, Polsku, Slovinsku a Německu,“ upřesnil Václav Dunovský. Se spolujezdcem Petrem Glösslem a osvědčeným Peugeotem 208 R2 se poměřoval se zdatnou zahraniční konkurencí na dosud neznámých rychlostních zkouškách. „V okolních státech se jezdí nádherné a těžké soutěže. Člověk k tomu musí přistoupit trochu jinak, včetně nastavení auta, jízdního stylu a třeba spolujezdcova rozpisu, který je extrémně důležitý, jelikož díky členitosti a charakteru jednotlivých RZ si nelze zapamatovat ani metr,“ dodal Václav Dunovský.

Rok 2018, který stál závodníky hodně sil, ať už přímo na trati nebo v zázemí, je však už minulostí a za dveřmi čeká start do nové sezóny 2019. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu Dunovský s Glösslem plánují akci pro poděbradskou veřejnost. „Poprvé se do auta posadím 23. března 2019 na tradičním oficiálním testování v Žiželicích. Jelikož se dlouhodobě snažíme naši závodní činnost propojit i s dobročinnými projekty, mohu prozradit, že v březnu uskutečníme akci, do které se budou moci zapojit doslova celé Poděbrady a bude tam i návaznost na sedačku spolujezdce v našem Peugeotu 208 R2,“ slibuje Václav Dunovský a se svým parťákem ze soutěžního auta podpoří akci „Chraň svůj život a můžeš zachránit život“ pro nadaci Kapka naděje a Registr dárců krvetvorných buněk při pražském IKEM.

Více informací o tom, jak v březnu udělat nejen sobě o Kapku lepší život, zájemci najdou na webu i facebooku Dunovského závodního týmu.

Text: Olga Vendlová
Foto: archiv V. Dunovského

(21. 2. 2019)

 


Poděbradské dračí srdce

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

celý článek >>>

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Dočkal: Kdyby to bylo na mně, fotbal hraju opět ve Spartě

Dočkal: Kdyby to bylo na mně, fotbal hraju opět ve Spartě

Odchovanec poděbradského fotbalu Bořek Dočkal bude na minulý rok vzpomínat jistě v dobrém. Narodil se mu druhý syn, stal se novým reprezentačním kapitánem a sezonu zakončil v zámořské MLS. Ve Philadelphii byl s osmnácti asistencemi nejlepším nahrávačem základní části soutěže. Co ale dál? Svůj osud nemá ve svých rukou. Kdyby ovšem mohl, volí prý jednoznačně návrat domů. Jak vidí třicetiletý Dočkal svou fotbalovou budoucnost a jak zpětně hodnotí rok 2018?

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY