Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

 

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. Po předchozích sezónách bojů v mistrovství České republiky a zisku několika titulů republikového mistra se Václav Dunovský rozhodl se svým týmem plně soustředit v sezóně 2018 na šampionát European Rallye Trophy (ERT).


dunovsky kapka„Pro rok 2018 jsme získali statut reprezentantů ČR a vystupovali tak po celou sezónu pod hlavičkou národního týmu v případě motoristických disciplín ACCR Czech Team. Závodili jsme v šampionátu ERT, což je mistrovství rozdělené do jednotlivých evropských zón. Nás se týkala ERT Central a tedy soutěže v Česku, Chorvatsku, Rakousku, Polsku, Slovinsku a Německu,“ upřesnil Václav Dunovský. Se spolujezdcem Petrem Glösslem a osvědčeným Peugeotem 208 R2 se poměřoval se zdatnou zahraniční konkurencí na dosud neznámých rychlostních zkouškách. „V okolních státech se jezdí nádherné a těžké soutěže. Člověk k tomu musí přistoupit trochu jinak, včetně nastavení auta, jízdního stylu a třeba spolujezdcova rozpisu, který je extrémně důležitý, jelikož díky členitosti a charakteru jednotlivých RZ si nelze zapamatovat ani metr,“ dodal Václav Dunovský.

Rok 2018, který stál závodníky hodně sil, ať už přímo na trati nebo v zázemí, je však už minulostí a za dveřmi čeká start do nové sezóny 2019. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu Dunovský s Glösslem plánují akci pro poděbradskou veřejnost. „Poprvé se do auta posadím 23. března 2019 na tradičním oficiálním testování v Žiželicích. Jelikož se dlouhodobě snažíme naši závodní činnost propojit i s dobročinnými projekty, mohu prozradit, že v březnu uskutečníme akci, do které se budou moci zapojit doslova celé Poděbrady a bude tam i návaznost na sedačku spolujezdce v našem Peugeotu 208 R2,“ slibuje Václav Dunovský a se svým parťákem ze soutěžního auta podpoří akci „Chraň svůj život a můžeš zachránit život“ pro nadaci Kapka naděje a Registr dárců krvetvorných buněk při pražském IKEM.

Více informací o tom, jak v březnu udělat nejen sobě o Kapku lepší život, zájemci najdou na webu i facebooku Dunovského závodního týmu.

Text: Olga Vendlová
Foto: archiv V. Dunovského

(21. 2. 2019)

 


Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Oblíbený běh na tři a deset kilometrů se v tomto roce nesl v modré barvě triček, jejichž koupí přispěli účastníci akce zdravotně postiženým dětem na nákup pomůcek. Prestiž závodu stoupla zrychlením hlavního běhu i vyšším počtem závodníků a pořadatelé si vytyčili vyšší cíl tím, že pomohou třem (oproti loňským dvěma) dětem s handicapem. A podařilo se. Běžci hlavního závodu se letos rozdělili na ty před Romanem Šebrlem a ty za ním. Charitativní akcí provedla příjemná moderátorka Lucie Křížková, Miss ČR 2003.

celý článek >>>

Poděbradské dračí srdce

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

celý článek >>>

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY