„Blesk z Polabí“ zažehl hromobití nad Stromovkou

 

Po superrychlém atletickém hromosvodu se svezl poděbradský „Blesk z Polabí“. Sprinter Štěpán Hampl, teprve osmnáctiletý zelenáč, dokonale „uzemnil“ téměř celé nabité sportovní pole, když na mistrovství České republiky dosáhl na nečekaný bronz.

 

image00317__kSprinter Štěpán Hampl (v modrém) si vedle o 13 let staršího Veleby doběhl pro český halový bronz


Ač věkem ještě junior, schopnostmi už jeden z nejlepších seniorů. Mládežnickými medailemi ověnčený Hampl si pranic nedělal z ostřílených matadorů českého sprintu a fantastickým osobním rekordem 6,72 s. si doběhl na halovém šampionátu v pražské Stromovce pro nečekaný bronz. Jen protřelí reprezentanti Jan Veleba a Dominik Záleský dokázali na trati 60 metrů Hampla porazit. „Musím se přiznat, že díky tomu, že do závodu nenastoupil hlavní favorit Zdeněk Stromšík, tak jsem po medaili lehce pošilhával. Věděl jsem, že na úspěch bude chtít běžet na rozhraní mého osobního maxima. Hecnul jsem se a jsem neskutečně šťastný ze své první seniorské medaile. Věřte, že si doteď pouštím záznam tohoto běhu,“ podotýká Hampl k nedávnému závodu, kde ho jen 4 setiny dělily od zlata.


Už i takové hvězdy českého sprintu jako Stromšík či Veleba budou muset začít brát poděbradskou kometu coby rovnocenného soupeře. „Nechci znít jako mistr světa, ale myslím si, že mě registrují už déle. Se všemi si tykám, nicméně asi mě ještě za sobě rovného konkurenta nemají. Pro mě jsou tito atleti velikou motivací, jejich zkušenosti se promítají i do mých závodů,“ říká taktně student poděbradského gymnázia.


Týden po parádním bronzu na seniorském mistrovství čekal Hampla národní šampionát juniorů na severu Moravy. „Do Ostravy jsem jel s cílem zvítězit a vzhledem k tomu, že jsem víkend předtím zaběhl osobák a na dvě setiny se tak přiblížil juniorskému národnímu rekordu, chtěl jsem zaútočit i na něj. Ale jak se říká, neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil. Při rozcvičování jsem si totiž natáhl levé tříslo. V rozběhu a hlavně pak ve finále jsem ho cítil, ale závod jsem si užil a s ‚plackou‘ jsem spokojený,“ cení si juniorského stříbra.


Halová sezona byla pro Hampla „jen“ velmi chutným předkrmem k hlavnímu menu, kterým je právě startující venkovní sezona. „Moc rád bych splnil A limit pro účast na mistrovství světa juniorů, který je na ‚stovku‘ 10,46 s. Nicméně pokud se budu ‚motat‘ okolo času 10,50, také se zlobit nebudu,“ pousměje se držitel osobního rekordu 10,47, kterým se blýskl loni v září v pražském Edenu.


Letos hostí juniorský šampionát finské Tampere, ve kterém by o rok starší a zkušenější sprinter mohl vylepšit semifinále z loňského kontinentálního mistrovství v italském Grossetu. „Tampere je pro mě TOP cíl sezony. Pokud se budu cítit dobře a vyjde mi semifinále, bude to úžasné,“ vyhlíží červencový vrchol sezony houževnatý Poděbraďák.


Text: Aleš Kubelka
Foto: Denisa Kisalová

(29. 3. 2018)

 

 


Na plný plyn v dárkovém balení. Pilot Dunovský pomohl škole

Na plný plyn v dárkovém balení. Pilot Dunovský pomohl škole

Vskutku originální zpestření si přichystal tým poděbradského rallye jezdce Václava Dunovského na tradiční předsezonní testování speciálů v Žiželicích.

celý článek >>>

OBRAZEM: Obhajoba Drahotové a Linkeho hattrick

OBRAZEM: Obhajoba Drahotové a Linkeho hattrick

Již 86. ročník tradičního chodeckého mítinku Poděbrady walking nabídl i letos sváteční atletické menu.

celý článek >>>

OBRAZEM: Úprk školáků aneb Běh o Pohár starosty města

OBRAZEM: Úprk školáků aneb Běh o Pohár starosty města

Ještě před zahájením chodeckého mítinku Poděbrady walking změřili na lázeňské kolonádě za ideálního sportovního počasí už posedmé své síly žáci a studenti poděbradských škol v Běhu o Pohár starosty města.

celý článek >>>

Slavnostni exhibice KK Poděbrady

Slavnostni exhibice KK Poděbrady

Neděle 8. 4. od 14:30.

celý článek >>>

Poděbrady walking 2018

Poděbrady walking 2018

Sobota 7. dubna 2018.

celý článek >>>

BĚH O POHÁR STAROSTY MĚSTA PODĚBRADY

BĚH O POHÁR STAROSTY MĚSTA PODĚBRADY

7. ročník poděbradského sportovního dne při příležitosti mítinku „Poděbrady Walking 2018“.

celý článek >>>

Box na golfu ovládl šampión Vencl

Box na golfu ovládl šampión Vencl

Netradičně v areálu poděbradského golfu našel útočiště 6. ročník Galavečera boxu, který v minulosti hostila hala BIOS. Hlavní hvězdou večera se stal jeho organizátor Daniel Vencl.

celý článek >>>

Potvrzeno, podepsáno. Dočkal je hráčem Filadelfie

Potvrzeno, podepsáno. Dočkal je hráčem Filadelfie

Jak jsme informovali v minulém vydání PN, fotbalový reprezentant a poděbradský odchovanec Bořek Dočkal se pro rok 2018 stal hráčem klubu Philadelphia Union, kde hostuje z čínského Che-nan Ťien-jie.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY