„Blesk z Polabí“ zažehl hromobití nad Stromovkou

 

Po superrychlém atletickém hromosvodu se svezl poděbradský „Blesk z Polabí“. Sprinter Štěpán Hampl, teprve osmnáctiletý zelenáč, dokonale „uzemnil“ téměř celé nabité sportovní pole, když na mistrovství České republiky dosáhl na nečekaný bronz.

 

image00317__kSprinter Štěpán Hampl (v modrém) si vedle o 13 let staršího Veleby doběhl pro český halový bronz


Ač věkem ještě junior, schopnostmi už jeden z nejlepších seniorů. Mládežnickými medailemi ověnčený Hampl si pranic nedělal z ostřílených matadorů českého sprintu a fantastickým osobním rekordem 6,72 s. si doběhl na halovém šampionátu v pražské Stromovce pro nečekaný bronz. Jen protřelí reprezentanti Jan Veleba a Dominik Záleský dokázali na trati 60 metrů Hampla porazit. „Musím se přiznat, že díky tomu, že do závodu nenastoupil hlavní favorit Zdeněk Stromšík, tak jsem po medaili lehce pošilhával. Věděl jsem, že na úspěch bude chtít běžet na rozhraní mého osobního maxima. Hecnul jsem se a jsem neskutečně šťastný ze své první seniorské medaile. Věřte, že si doteď pouštím záznam tohoto běhu,“ podotýká Hampl k nedávnému závodu, kde ho jen 4 setiny dělily od zlata.


Už i takové hvězdy českého sprintu jako Stromšík či Veleba budou muset začít brát poděbradskou kometu coby rovnocenného soupeře. „Nechci znít jako mistr světa, ale myslím si, že mě registrují už déle. Se všemi si tykám, nicméně asi mě ještě za sobě rovného konkurenta nemají. Pro mě jsou tito atleti velikou motivací, jejich zkušenosti se promítají i do mých závodů,“ říká taktně student poděbradského gymnázia.


Týden po parádním bronzu na seniorském mistrovství čekal Hampla národní šampionát juniorů na severu Moravy. „Do Ostravy jsem jel s cílem zvítězit a vzhledem k tomu, že jsem víkend předtím zaběhl osobák a na dvě setiny se tak přiblížil juniorskému národnímu rekordu, chtěl jsem zaútočit i na něj. Ale jak se říká, neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil. Při rozcvičování jsem si totiž natáhl levé tříslo. V rozběhu a hlavně pak ve finále jsem ho cítil, ale závod jsem si užil a s ‚plackou‘ jsem spokojený,“ cení si juniorského stříbra.


Halová sezona byla pro Hampla „jen“ velmi chutným předkrmem k hlavnímu menu, kterým je právě startující venkovní sezona. „Moc rád bych splnil A limit pro účast na mistrovství světa juniorů, který je na ‚stovku‘ 10,46 s. Nicméně pokud se budu ‚motat‘ okolo času 10,50, také se zlobit nebudu,“ pousměje se držitel osobního rekordu 10,47, kterým se blýskl loni v září v pražském Edenu.


Letos hostí juniorský šampionát finské Tampere, ve kterém by o rok starší a zkušenější sprinter mohl vylepšit semifinále z loňského kontinentálního mistrovství v italském Grossetu. „Tampere je pro mě TOP cíl sezony. Pokud se budu cítit dobře a vyjde mi semifinále, bude to úžasné,“ vyhlíží červencový vrchol sezony houževnatý Poděbraďák.


Text: Aleš Kubelka
Foto: Denisa Kisalová

(29. 3. 2018)

 

 


Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu závodníci plánují dobročinnou akci pro poděbradskou veřejnost.

celý článek >>>

Dočkal: Kdyby to bylo na mně, fotbal hraju opět ve Spartě

Dočkal: Kdyby to bylo na mně, fotbal hraju opět ve Spartě

Odchovanec poděbradského fotbalu Bořek Dočkal bude na minulý rok vzpomínat jistě v dobrém. Narodil se mu druhý syn, stal se novým reprezentačním kapitánem a sezonu zakončil v zámořské MLS. Ve Philadelphii byl s osmnácti asistencemi nejlepším nahrávačem základní části soutěže. Co ale dál? Svůj osud nemá ve svých rukou. Kdyby ovšem mohl, volí prý jednoznačně návrat domů. Jak vidí třicetiletý Dočkal svou fotbalovou budoucnost a jak zpětně hodnotí rok 2018?

celý článek >>>

Začala „výměna generací“ ve squashovém fotbale v Poděbradech?

Začala „výměna generací“ ve squashovém fotbale v Poděbradech?

Na sklonku minulého roku proběhl v Poděbradech již 12. ročník Sametového turnaje ve squashovém fotbale (na snímku).

celý článek >>>

Pět medailí z královského Nymburka

Pět medailí z královského Nymburka

Další medaile přibyly do sbírky poděbradských krasobruslařek po závodu v sousedním Nymburce.

celý článek >>>

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Příznivci bojových sportů podpořili necelými 260 tisíci korunami dvě děti s handicapem z Nymburska.

celý článek >>>

Havránkovo australské procitnutí

Havránkovo australské procitnutí

Už už se zdálo, že se z něj stane další promrhaný talent. Po několika nadějných výsledcích a národních rekordech začal poděbradský plavec Tomáš Havránek šlapat vodu. Loni však čtyřiadvacetiletý český rekordman prožil „revoluční“ rok, který dokonale restartoval jeho kariéru.

celý článek >>>

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Běhání ve městě není žádná nuda. Každý, kdo si ho jednou vyzkoušel, to jistě potvrdí.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY