„Blesk z Polabí“ zažehl hromobití nad Stromovkou

 

Po superrychlém atletickém hromosvodu se svezl poděbradský „Blesk z Polabí“. Sprinter Štěpán Hampl, teprve osmnáctiletý zelenáč, dokonale „uzemnil“ téměř celé nabité sportovní pole, když na mistrovství České republiky dosáhl na nečekaný bronz.

 

image00317__kSprinter Štěpán Hampl (v modrém) si vedle o 13 let staršího Veleby doběhl pro český halový bronz


Ač věkem ještě junior, schopnostmi už jeden z nejlepších seniorů. Mládežnickými medailemi ověnčený Hampl si pranic nedělal z ostřílených matadorů českého sprintu a fantastickým osobním rekordem 6,72 s. si doběhl na halovém šampionátu v pražské Stromovce pro nečekaný bronz. Jen protřelí reprezentanti Jan Veleba a Dominik Záleský dokázali na trati 60 metrů Hampla porazit. „Musím se přiznat, že díky tomu, že do závodu nenastoupil hlavní favorit Zdeněk Stromšík, tak jsem po medaili lehce pošilhával. Věděl jsem, že na úspěch bude chtít běžet na rozhraní mého osobního maxima. Hecnul jsem se a jsem neskutečně šťastný ze své první seniorské medaile. Věřte, že si doteď pouštím záznam tohoto běhu,“ podotýká Hampl k nedávnému závodu, kde ho jen 4 setiny dělily od zlata.


Už i takové hvězdy českého sprintu jako Stromšík či Veleba budou muset začít brát poděbradskou kometu coby rovnocenného soupeře. „Nechci znít jako mistr světa, ale myslím si, že mě registrují už déle. Se všemi si tykám, nicméně asi mě ještě za sobě rovného konkurenta nemají. Pro mě jsou tito atleti velikou motivací, jejich zkušenosti se promítají i do mých závodů,“ říká taktně student poděbradského gymnázia.


Týden po parádním bronzu na seniorském mistrovství čekal Hampla národní šampionát juniorů na severu Moravy. „Do Ostravy jsem jel s cílem zvítězit a vzhledem k tomu, že jsem víkend předtím zaběhl osobák a na dvě setiny se tak přiblížil juniorskému národnímu rekordu, chtěl jsem zaútočit i na něj. Ale jak se říká, neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil. Při rozcvičování jsem si totiž natáhl levé tříslo. V rozběhu a hlavně pak ve finále jsem ho cítil, ale závod jsem si užil a s ‚plackou‘ jsem spokojený,“ cení si juniorského stříbra.


Halová sezona byla pro Hampla „jen“ velmi chutným předkrmem k hlavnímu menu, kterým je právě startující venkovní sezona. „Moc rád bych splnil A limit pro účast na mistrovství světa juniorů, který je na ‚stovku‘ 10,46 s. Nicméně pokud se budu ‚motat‘ okolo času 10,50, také se zlobit nebudu,“ pousměje se držitel osobního rekordu 10,47, kterým se blýskl loni v září v pražském Edenu.


Letos hostí juniorský šampionát finské Tampere, ve kterém by o rok starší a zkušenější sprinter mohl vylepšit semifinále z loňského kontinentálního mistrovství v italském Grossetu. „Tampere je pro mě TOP cíl sezony. Pokud se budu cítit dobře a vyjde mi semifinále, bude to úžasné,“ vyhlíží červencový vrchol sezony houževnatý Poděbraďák.


Text: Aleš Kubelka
Foto: Denisa Kisalová

(29. 3. 2018)

 

 


Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

Ačkoliv v Poděbradech neexistuje atletický oddíl, dá se lázeňské město na Labi v posledních letech pokládat za lůno českých hvězd královny atletiky.

celý článek >>>

Sportovní den pro děti i dospělé

Sportovní den pro děti i dospělé

Jezero Poděbrady, 22. září 2018.

celý článek >>>

Riva Riva, královna Obory

Riva Riva, královna Obory

Také letos uspořádal poděbradský Jezdecký klub Obora tradiční letní skokové závody s názvem Equistro Cup.

celý článek >>>

Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Mise splněna. Po létech paběrkování v „pralesních soutěžích“ jsou zpět. Fotbalisté Bohemie Poděbrady v právě skončené sezoně vybojovali návrat do Krajského přeboru.

celý článek >>>

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Na Mistrovství České republiky Mažoretkové a twirlingové federace v Čáslavi získaly v kategorii A Poděbradské mažoretky další cenné kovy.

celý článek >>>

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Na mistrovství Evropy od nich nikdo mimořádný úspěch nečekal. Do Karlových Varů se „z lázní do lázní“ vydaly především sbírat zkušenosti, okouknout kontinentální elitu a třeba se i lecčemu přiučit. Nakonec však kadetky z oddílu aerobiku TJ Sokol Poděbrady (na snímku) nestačily přijímat gratulace.

celý článek >>>

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY