„Blesk z Polabí“ zažehl hromobití nad Stromovkou

 

Po superrychlém atletickém hromosvodu se svezl poděbradský „Blesk z Polabí“. Sprinter Štěpán Hampl, teprve osmnáctiletý zelenáč, dokonale „uzemnil“ téměř celé nabité sportovní pole, když na mistrovství České republiky dosáhl na nečekaný bronz.

 

image00317__kSprinter Štěpán Hampl (v modrém) si vedle o 13 let staršího Veleby doběhl pro český halový bronz


Ač věkem ještě junior, schopnostmi už jeden z nejlepších seniorů. Mládežnickými medailemi ověnčený Hampl si pranic nedělal z ostřílených matadorů českého sprintu a fantastickým osobním rekordem 6,72 s. si doběhl na halovém šampionátu v pražské Stromovce pro nečekaný bronz. Jen protřelí reprezentanti Jan Veleba a Dominik Záleský dokázali na trati 60 metrů Hampla porazit. „Musím se přiznat, že díky tomu, že do závodu nenastoupil hlavní favorit Zdeněk Stromšík, tak jsem po medaili lehce pošilhával. Věděl jsem, že na úspěch bude chtít běžet na rozhraní mého osobního maxima. Hecnul jsem se a jsem neskutečně šťastný ze své první seniorské medaile. Věřte, že si doteď pouštím záznam tohoto běhu,“ podotýká Hampl k nedávnému závodu, kde ho jen 4 setiny dělily od zlata.


Už i takové hvězdy českého sprintu jako Stromšík či Veleba budou muset začít brát poděbradskou kometu coby rovnocenného soupeře. „Nechci znít jako mistr světa, ale myslím si, že mě registrují už déle. Se všemi si tykám, nicméně asi mě ještě za sobě rovného konkurenta nemají. Pro mě jsou tito atleti velikou motivací, jejich zkušenosti se promítají i do mých závodů,“ říká taktně student poděbradského gymnázia.


Týden po parádním bronzu na seniorském mistrovství čekal Hampla národní šampionát juniorů na severu Moravy. „Do Ostravy jsem jel s cílem zvítězit a vzhledem k tomu, že jsem víkend předtím zaběhl osobák a na dvě setiny se tak přiblížil juniorskému národnímu rekordu, chtěl jsem zaútočit i na něj. Ale jak se říká, neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil. Při rozcvičování jsem si totiž natáhl levé tříslo. V rozběhu a hlavně pak ve finále jsem ho cítil, ale závod jsem si užil a s ‚plackou‘ jsem spokojený,“ cení si juniorského stříbra.


Halová sezona byla pro Hampla „jen“ velmi chutným předkrmem k hlavnímu menu, kterým je právě startující venkovní sezona. „Moc rád bych splnil A limit pro účast na mistrovství světa juniorů, který je na ‚stovku‘ 10,46 s. Nicméně pokud se budu ‚motat‘ okolo času 10,50, také se zlobit nebudu,“ pousměje se držitel osobního rekordu 10,47, kterým se blýskl loni v září v pražském Edenu.


Letos hostí juniorský šampionát finské Tampere, ve kterém by o rok starší a zkušenější sprinter mohl vylepšit semifinále z loňského kontinentálního mistrovství v italském Grossetu. „Tampere je pro mě TOP cíl sezony. Pokud se budu cítit dobře a vyjde mi semifinále, bude to úžasné,“ vyhlíží červencový vrchol sezony houževnatý Poděbraďák.


Text: Aleš Kubelka
Foto: Denisa Kisalová

(29. 3. 2018)

 

 


Dračí válečnice jsou vicemistryněmi světa!

Dračí válečnice jsou vicemistryněmi světa!

Dívky z oddílu sportovního aerobiku TJ Sokol Poděbrady se zaskvěly i na Mistrovství světa v nizozemském Leidenu.

celý článek >>>

Tři medaile z Podkrkonoší

Tři medaile z Podkrkonoší

Poděbradské krasobruslařky vstoupily do závodní sezony ziskem tří medailí ve Dvoře Králové nad Labem.

celý článek >>>

Vicemistryně Německa z Odřepes

Vicemistryně Německa z Odřepes

Zaryté předsudky dokázala Kristýna Vaňková postavit na hlavu. Teprve za rok plnoletá dívka z Odřepes u Poděbrad sedla v patnácti na čtyřkolku. A už z ní neslezla.

celý článek >>>

S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

V Poděbradech spojil příjemné s užitečným. Ondřej Rybář, bývalý šéftrenér českých biatlonistů a strůjce medailových úspěchů na olympijských hrách, vyrazil na Sportovní den na Jezeře se svými dvěma syny. Ti měli o zábavu postaráno. A Rybář coby ambasador akce odpovídal na všetečné otázky dětí, stejně jako na dotazy PN.

celý článek >>>

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

O předminulém víkendu vkročili do nové sezony hokejisté HC Poděbrady. S novým trenérem, posilami a smělými cíli.

celý článek >>>

Pět metrů nad zemí. Tyčkař Vítek šplhá za evropskou elitou

Pět metrů nad zemí. Tyčkař Vítek šplhá za evropskou elitou

Začátkem roku vybojoval halový titul dorosteneckého mistra republiky, který v létě obhájil pod otevřeným nebem. Pak se sedmnáctiletý tyčkař Jakub Vítek vydal mezi mládežnickou elitu starého kontinentu do maďarského Györu. A ačkoliv na evropském šampionátu do 17 let očekával lepší výsledek, 14. místem talentovaný atlet z Poděbrad ostudu rozhodně neudělal.

celý článek >>>

Poděbradští golfisté zazářili v týmových soutěžích

Poděbradští golfisté zazářili v týmových soutěžích

Družstva Golf Clubu Poděbrady v letošním ročníku opanovala své ligové soutěže.

celý článek >>>

Vrbenského paráda pod Ještědem

Vrbenského paráda pod Ještědem

Životního úspěchu v kategorii mužů dosáhl odchovanec poděbradského tenisu Michael Vrbenský.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY