„Blesk z Polabí“ zažehl hromobití nad Stromovkou

 

Po superrychlém atletickém hromosvodu se svezl poděbradský „Blesk z Polabí“. Sprinter Štěpán Hampl, teprve osmnáctiletý zelenáč, dokonale „uzemnil“ téměř celé nabité sportovní pole, když na mistrovství České republiky dosáhl na nečekaný bronz.

 

image00317__kSprinter Štěpán Hampl (v modrém) si vedle o 13 let staršího Veleby doběhl pro český halový bronz


Ač věkem ještě junior, schopnostmi už jeden z nejlepších seniorů. Mládežnickými medailemi ověnčený Hampl si pranic nedělal z ostřílených matadorů českého sprintu a fantastickým osobním rekordem 6,72 s. si doběhl na halovém šampionátu v pražské Stromovce pro nečekaný bronz. Jen protřelí reprezentanti Jan Veleba a Dominik Záleský dokázali na trati 60 metrů Hampla porazit. „Musím se přiznat, že díky tomu, že do závodu nenastoupil hlavní favorit Zdeněk Stromšík, tak jsem po medaili lehce pošilhával. Věděl jsem, že na úspěch bude chtít běžet na rozhraní mého osobního maxima. Hecnul jsem se a jsem neskutečně šťastný ze své první seniorské medaile. Věřte, že si doteď pouštím záznam tohoto běhu,“ podotýká Hampl k nedávnému závodu, kde ho jen 4 setiny dělily od zlata.


Už i takové hvězdy českého sprintu jako Stromšík či Veleba budou muset začít brát poděbradskou kometu coby rovnocenného soupeře. „Nechci znít jako mistr světa, ale myslím si, že mě registrují už déle. Se všemi si tykám, nicméně asi mě ještě za sobě rovného konkurenta nemají. Pro mě jsou tito atleti velikou motivací, jejich zkušenosti se promítají i do mých závodů,“ říká taktně student poděbradského gymnázia.


Týden po parádním bronzu na seniorském mistrovství čekal Hampla národní šampionát juniorů na severu Moravy. „Do Ostravy jsem jel s cílem zvítězit a vzhledem k tomu, že jsem víkend předtím zaběhl osobák a na dvě setiny se tak přiblížil juniorskému národnímu rekordu, chtěl jsem zaútočit i na něj. Ale jak se říká, neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil. Při rozcvičování jsem si totiž natáhl levé tříslo. V rozběhu a hlavně pak ve finále jsem ho cítil, ale závod jsem si užil a s ‚plackou‘ jsem spokojený,“ cení si juniorského stříbra.


Halová sezona byla pro Hampla „jen“ velmi chutným předkrmem k hlavnímu menu, kterým je právě startující venkovní sezona. „Moc rád bych splnil A limit pro účast na mistrovství světa juniorů, který je na ‚stovku‘ 10,46 s. Nicméně pokud se budu ‚motat‘ okolo času 10,50, také se zlobit nebudu,“ pousměje se držitel osobního rekordu 10,47, kterým se blýskl loni v září v pražském Edenu.


Letos hostí juniorský šampionát finské Tampere, ve kterém by o rok starší a zkušenější sprinter mohl vylepšit semifinále z loňského kontinentálního mistrovství v italském Grossetu. „Tampere je pro mě TOP cíl sezony. Pokud se budu cítit dobře a vyjde mi semifinále, bude to úžasné,“ vyhlíží červencový vrchol sezony houževnatý Poděbraďák.


Text: Aleš Kubelka
Foto: Denisa Kisalová

(29. 3. 2018)

 

 


Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

První červnové pondělí zažil orientační běh v našem městě svátek. Na terén poděbradského Kostelního předměstí a přilehlého lesoparku u vodojemu zavítal tým české a švýcarské reprezentace na trénink štafetových dvojic.

celý článek >>>

Souboj generací u zeleného stolu

Souboj generací u zeleného stolu

Oddíl stolního tenisu ACS Přední Lhota uspořádal přátelský zápas svých žáků s družstvem stolně-tenisového kroužku seniorů SPCCH při DDM Symfonie Poděbrady.

celý článek >>>

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

celý článek >>>

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Začátkem května se v Poděbradech konal tradiční turnaj v pétanque – PODĚBRADKA CUP, s mezinárodní účastí družstev ze Švédska a Dánska.

celý článek >>>

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Mažoretky a Poděbrady. Rovnice o dvou známých se opět začala „počítat“ o víkendu 16. a 17. června 2018, kdy město po roce rozzářily pestrobarevné kostýmy mažoretek z celé republiky.

celý článek >>>

Vrbenský zářil v Polsku

Vrbenský zářil v Polsku

Poděbradský tenista Michael Vrbenský si připsal první cenný úspěch v seniorské kategorii.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY