Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

 

Na mistrovství Evropy od nich nikdo mimořádný úspěch nečekal. Do Karlových Varů se „z lázní do lázní“ vydaly především sbírat zkušenosti, okouknout kontinentální elitu a třeba se i lecčemu přiučit. Nakonec však kadetky z oddílu aerobiku TJ Sokol Poděbrady(na snímcích) nestačily přijímat gratulace.

 

/titulni_foto___dracice
Staly se totiž evropskými šampionkami!


Koncem jara mohla poděbradská sokolovna otvírat šampaňské. Titul mistryň Evropy pro tým kadetek se skladbou „Who´s gonna be the dragon warrior? (Kdo se stane dračí válečnicí?)“ je jedním z nejblyštivějších úspěchů místní tělovýchovné jednoty. Přitom se poděbradské dívky do světa velkého aerobiku vydaly jako zelenáči do divoké prérie. „Dalo by se říci, že jsme na šampionát jely na zkušenou. Pro náš oddíl byl obrovským překvapením již samotný postup mezi tři nejlepší týmy z České republiky, které mohou vždy na vrcholech sezony startovat. Oba týmy, kadetky i juniorky, jsme nasadili do kategorie Aerobik Performance,“ líčila předsedkyně oddílu aerobiku Sokola Poděbrady Monika Sobotková.


Po semifinálovém kole figuroval tým ve složení Nella Pozníková, Julie Vrchotová, Aneta Bedrnová, Viktorie Hovorková, Kristýna Mandousová a Ema Hrabáková na druhém místě. „A to bylo dobré znamení. Zvládly jsme porazit dva ruské týmy, které jsme do té doby neviděly cvičit. Do finálového kola jsme šly s obrovským nasazením a za podpory celé haly,“ prozradila Sobotková. Dá se říci, že s druhým místem poděbradské dívky tak trochu počítaly i po finále.  „Myslím, že nejen my, ale celý hotel Thermal, kde se soutěž konala. Po vyhlášení třetí pozice jsme si již připravili foťáky a telefony a…Dál už to víte. Když pak děvčatům hrála hymna, byl to neskutečný zážitek, na který nikdo z nás nezapomene,“ byla dojatá Sobotková. Ta zdůraznila, že velkou zásluhu na úspěchu má i choreografka Pavlína Hlaváčová.

 

20_6_zastupitelstvo_mesta_aeroNyní si zlaté holky z Polabí vychutnávají letní prázdniny, po kterých na ně však čeká další výzva – Mistrovství světa v nizozemském Leidenu. „Jedeme na něj coby mistryně Evropy, očekávání bude jistě velké. Na rozdíl od šampionátu ve Varech, kde od nás nikdo nic neočekával, jsme nyní v roli favoritek, a o to pečlivější příprava musí přijít,“ plánuje Sobotková.


Velkolepý úspěch poděbradských dívek ocenilo i vedení města. Před konáním červnového zastupitelstva pogratuloval „aero-slečnám“ starosta Poděbrad Ladislav Langr. „S hrdostí jsme přijali pozvání na úvod zastupitelstva. Gratulace starosty Langra pak byla třešnička na dortu za celým úspěchem,“ dodala „kormidelnice“ zlaté squadry.

Text: Aleš Kubelka
Foto: archiv

(4. 7. 2018)

 


Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Příznivci bojových sportů podpořili necelými 260 tisíci korunami dvě děti s handicapem z Nymburska.

celý článek >>>

Havránkovo australské procitnutí

Havránkovo australské procitnutí

Už už se zdálo, že se z něj stane další promrhaný talent. Po několika nadějných výsledcích a národních rekordech začal poděbradský plavec Tomáš Havránek šlapat vodu. Loni však čtyřiadvacetiletý český rekordman prožil „revoluční“ rok, který dokonale restartoval jeho kariéru.

celý článek >>>

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Běhání ve městě není žádná nuda. Každý, kdo si ho jednou vyzkoušel, to jistě potvrdí.

celý článek >>>

Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

Házená a Poděbrady. Ještě před rokem by toto spojení nebylo možné použít. Nyní je však realita úplně jiná.

celý článek >>>

Nela Linhartová získala titul v Junior Fed Cupu

Nela Linhartová získala titul v Junior Fed Cupu

Každým rokem se o prvním prosincovém víkendu koná juniorský Fed Cup mladších žákyň do dvanácti let, kterého se účastní osm oblastních týmů z České republiky.

celý článek >>>

Šest medailí z Podkrkonoší

Šest medailí z Podkrkonoší

Poděbradské krasobruslařky vybojovaly vánoční medaile ve Dvoře Králové nad Labem.

celý článek >>>

Motorkářka, která u tyče dobyla svět

Motorkářka, která u tyče dobyla svět

Na silnici působí jako drsná motorkářka. U tyče se pak mění v uhlazenou tanečnici. Seznamte se s Viktorií Dušánkovou, čerstvou mistryní světa v pole sport.

celý článek >>>

Pět medailí z Kladského pomezí

Pět medailí z Kladského pomezí

Poděbradské krasobruslařky bojovaly o další medaile v Novém Městě nad Metují.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY