Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

 

Na mistrovství Evropy od nich nikdo mimořádný úspěch nečekal. Do Karlových Varů se „z lázní do lázní“ vydaly především sbírat zkušenosti, okouknout kontinentální elitu a třeba se i lecčemu přiučit. Nakonec však kadetky z oddílu aerobiku TJ Sokol Poděbrady(na snímcích) nestačily přijímat gratulace.

 

/titulni_foto___dracice
Staly se totiž evropskými šampionkami!


Koncem jara mohla poděbradská sokolovna otvírat šampaňské. Titul mistryň Evropy pro tým kadetek se skladbou „Who´s gonna be the dragon warrior? (Kdo se stane dračí válečnicí?)“ je jedním z nejblyštivějších úspěchů místní tělovýchovné jednoty. Přitom se poděbradské dívky do světa velkého aerobiku vydaly jako zelenáči do divoké prérie. „Dalo by se říci, že jsme na šampionát jely na zkušenou. Pro náš oddíl byl obrovským překvapením již samotný postup mezi tři nejlepší týmy z České republiky, které mohou vždy na vrcholech sezony startovat. Oba týmy, kadetky i juniorky, jsme nasadili do kategorie Aerobik Performance,“ líčila předsedkyně oddílu aerobiku Sokola Poděbrady Monika Sobotková.


Po semifinálovém kole figuroval tým ve složení Nella Pozníková, Julie Vrchotová, Aneta Bedrnová, Viktorie Hovorková, Kristýna Mandousová a Ema Hrabáková na druhém místě. „A to bylo dobré znamení. Zvládly jsme porazit dva ruské týmy, které jsme do té doby neviděly cvičit. Do finálového kola jsme šly s obrovským nasazením a za podpory celé haly,“ prozradila Sobotková. Dá se říci, že s druhým místem poděbradské dívky tak trochu počítaly i po finále.  „Myslím, že nejen my, ale celý hotel Thermal, kde se soutěž konala. Po vyhlášení třetí pozice jsme si již připravili foťáky a telefony a…Dál už to víte. Když pak děvčatům hrála hymna, byl to neskutečný zážitek, na který nikdo z nás nezapomene,“ byla dojatá Sobotková. Ta zdůraznila, že velkou zásluhu na úspěchu má i choreografka Pavlína Hlaváčová.

 

20_6_zastupitelstvo_mesta_aeroNyní si zlaté holky z Polabí vychutnávají letní prázdniny, po kterých na ně však čeká další výzva – Mistrovství světa v nizozemském Leidenu. „Jedeme na něj coby mistryně Evropy, očekávání bude jistě velké. Na rozdíl od šampionátu ve Varech, kde od nás nikdo nic neočekával, jsme nyní v roli favoritek, a o to pečlivější příprava musí přijít,“ plánuje Sobotková.


Velkolepý úspěch poděbradských dívek ocenilo i vedení města. Před konáním červnového zastupitelstva pogratuloval „aero-slečnám“ starosta Poděbrad Ladislav Langr. „S hrdostí jsme přijali pozvání na úvod zastupitelstva. Gratulace starosty Langra pak byla třešnička na dortu za celým úspěchem,“ dodala „kormidelnice“ zlaté squadry.

Text: Aleš Kubelka
Foto: archiv

(4. 7. 2018)

 


S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

V Poděbradech spojil příjemné s užitečným. Ondřej Rybář, bývalý šéftrenér českých biatlonistů a strůjce medailových úspěchů na olympijských hrách, vyrazil na Sportovní den na Jezeře se svými dvěma syny. Ti měli o zábavu postaráno. A Rybář coby ambasador akce odpovídal na všetečné otázky dětí, stejně jako na dotazy PN.

celý článek >>>

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

O předminulém víkendu vkročili do nové sezony hokejisté HC Poděbrady. S novým trenérem, posilami a smělými cíli.

celý článek >>>

Pět metrů nad zemí. Tyčkař Vítek šplhá za evropskou elitou

Pět metrů nad zemí. Tyčkař Vítek šplhá za evropskou elitou

Začátkem roku vybojoval halový titul dorosteneckého mistra republiky, který v létě obhájil pod otevřeným nebem. Pak se sedmnáctiletý tyčkař Jakub Vítek vydal mezi mládežnickou elitu starého kontinentu do maďarského Györu. A ačkoliv na evropském šampionátu do 17 let očekával lepší výsledek, 14. místem talentovaný atlet z Poděbrad ostudu rozhodně neudělal.

celý článek >>>

Poděbradští golfisté zazářili v týmových soutěžích

Poděbradští golfisté zazářili v týmových soutěžích

Družstva Golf Clubu Poděbrady v letošním ročníku opanovala své ligové soutěže.

celý článek >>>

Vrbenského paráda pod Ještědem

Vrbenského paráda pod Ještědem

Životního úspěchu v kategorii mužů dosáhl odchovanec poděbradského tenisu Michael Vrbenský.

celý článek >>>

Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

Ačkoliv v Poděbradech neexistuje atletický oddíl, dá se lázeňské město na Labi v posledních letech pokládat za lůno českých hvězd královny atletiky.

celý článek >>>

Sportovní den pro děti i dospělé

Sportovní den pro děti i dospělé

Jezero Poděbrady, 22. září 2018.

celý článek >>>

Riva Riva, královna Obory

Riva Riva, královna Obory

Také letos uspořádal poděbradský Jezdecký klub Obora tradiční letní skokové závody s názvem Equistro Cup.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY