Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

 

Na mistrovství Evropy od nich nikdo mimořádný úspěch nečekal. Do Karlových Varů se „z lázní do lázní“ vydaly především sbírat zkušenosti, okouknout kontinentální elitu a třeba se i lecčemu přiučit. Nakonec však kadetky z oddílu aerobiku TJ Sokol Poděbrady(na snímcích) nestačily přijímat gratulace.

 

/titulni_foto___dracice
Staly se totiž evropskými šampionkami!


Koncem jara mohla poděbradská sokolovna otvírat šampaňské. Titul mistryň Evropy pro tým kadetek se skladbou „Who´s gonna be the dragon warrior? (Kdo se stane dračí válečnicí?)“ je jedním z nejblyštivějších úspěchů místní tělovýchovné jednoty. Přitom se poděbradské dívky do světa velkého aerobiku vydaly jako zelenáči do divoké prérie. „Dalo by se říci, že jsme na šampionát jely na zkušenou. Pro náš oddíl byl obrovským překvapením již samotný postup mezi tři nejlepší týmy z České republiky, které mohou vždy na vrcholech sezony startovat. Oba týmy, kadetky i juniorky, jsme nasadili do kategorie Aerobik Performance,“ líčila předsedkyně oddílu aerobiku Sokola Poděbrady Monika Sobotková.


Po semifinálovém kole figuroval tým ve složení Nella Pozníková, Julie Vrchotová, Aneta Bedrnová, Viktorie Hovorková, Kristýna Mandousová a Ema Hrabáková na druhém místě. „A to bylo dobré znamení. Zvládly jsme porazit dva ruské týmy, které jsme do té doby neviděly cvičit. Do finálového kola jsme šly s obrovským nasazením a za podpory celé haly,“ prozradila Sobotková. Dá se říci, že s druhým místem poděbradské dívky tak trochu počítaly i po finále.  „Myslím, že nejen my, ale celý hotel Thermal, kde se soutěž konala. Po vyhlášení třetí pozice jsme si již připravili foťáky a telefony a…Dál už to víte. Když pak děvčatům hrála hymna, byl to neskutečný zážitek, na který nikdo z nás nezapomene,“ byla dojatá Sobotková. Ta zdůraznila, že velkou zásluhu na úspěchu má i choreografka Pavlína Hlaváčová.

 

20_6_zastupitelstvo_mesta_aeroNyní si zlaté holky z Polabí vychutnávají letní prázdniny, po kterých na ně však čeká další výzva – Mistrovství světa v nizozemském Leidenu. „Jedeme na něj coby mistryně Evropy, očekávání bude jistě velké. Na rozdíl od šampionátu ve Varech, kde od nás nikdo nic neočekával, jsme nyní v roli favoritek, a o to pečlivější příprava musí přijít,“ plánuje Sobotková.


Velkolepý úspěch poděbradských dívek ocenilo i vedení města. Před konáním červnového zastupitelstva pogratuloval „aero-slečnám“ starosta Poděbrad Ladislav Langr. „S hrdostí jsme přijali pozvání na úvod zastupitelstva. Gratulace starosty Langra pak byla třešnička na dortu za celým úspěchem,“ dodala „kormidelnice“ zlaté squadry.

Text: Aleš Kubelka
Foto: archiv

(4. 7. 2018)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NOVÉ VYDÁNÍ PN PRÁVĚ NA STÁNCÍCH!

Poděbradské noviny č. 15/2018 již v prodeji. Co v nich mimo jiné naleznete?

itle152018

 

Kolonádou zněl swing a jazz

Sedmý ročník festivalu Poděbradské swingování přinesl do města ve dnech 20. až 22. července kvalitní hudbu.

 

Panelák s novým kabátem

V první polovině tohoto roku bylo dokončeno zateplení šestivchodového panelového domu v ulici Budovcova na Žižkově.

 

Soutěž „o Kluse“

Festival Brod 1995 nabídne letos kromě jiného i koncert Tomáše Kluse. Zapojte se do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou hudební show.

 

Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt

Když se před lety léčil v místních lázních, mohl se při procházkách Poděbrady dosyta kochat zdejší architekturou. Životní cesty jsou nepředvídatelné a z Milana Košaře se stal před pár dny městský architekt. Nebo, chcete-li, odborný poradce v oblasti architektury.

 

 

 

 

TO VŠE A JEŠTĚ MNOHEM VÍCE V NOVÉM VYDÁNÍ PN


Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Mise splněna. Po létech paběrkování v „pralesních soutěžích“ jsou zpět. Fotbalisté Bohemie Poděbrady v právě skončené sezoně vybojovali návrat do Krajského přeboru.

celý článek >>>

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Na Mistrovství České republiky Mažoretkové a twirlingové federace v Čáslavi získaly v kategorii A Poděbradské mažoretky další cenné kovy.

celý článek >>>

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

První červnové pondělí zažil orientační běh v našem městě svátek. Na terén poděbradského Kostelního předměstí a přilehlého lesoparku u vodojemu zavítal tým české a švýcarské reprezentace na trénink štafetových dvojic.

celý článek >>>

Souboj generací u zeleného stolu

Souboj generací u zeleného stolu

Oddíl stolního tenisu ACS Přední Lhota uspořádal přátelský zápas svých žáků s družstvem stolně-tenisového kroužku seniorů SPCCH při DDM Symfonie Poděbrady.

celý článek >>>

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

celý článek >>>

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Začátkem května se v Poděbradech konal tradiční turnaj v pétanque – PODĚBRADKA CUP, s mezinárodní účastí družstev ze Švédska a Dánska.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY