Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

 

Na mistrovství Evropy od nich nikdo mimořádný úspěch nečekal. Do Karlových Varů se „z lázní do lázní“ vydaly především sbírat zkušenosti, okouknout kontinentální elitu a třeba se i lecčemu přiučit. Nakonec však kadetky z oddílu aerobiku TJ Sokol Poděbrady(na snímcích) nestačily přijímat gratulace.

 

/titulni_foto___dracice
Staly se totiž evropskými šampionkami!


Koncem jara mohla poděbradská sokolovna otvírat šampaňské. Titul mistryň Evropy pro tým kadetek se skladbou „Who´s gonna be the dragon warrior? (Kdo se stane dračí válečnicí?)“ je jedním z nejblyštivějších úspěchů místní tělovýchovné jednoty. Přitom se poděbradské dívky do světa velkého aerobiku vydaly jako zelenáči do divoké prérie. „Dalo by se říci, že jsme na šampionát jely na zkušenou. Pro náš oddíl byl obrovským překvapením již samotný postup mezi tři nejlepší týmy z České republiky, které mohou vždy na vrcholech sezony startovat. Oba týmy, kadetky i juniorky, jsme nasadili do kategorie Aerobik Performance,“ líčila předsedkyně oddílu aerobiku Sokola Poděbrady Monika Sobotková.


Po semifinálovém kole figuroval tým ve složení Nella Pozníková, Julie Vrchotová, Aneta Bedrnová, Viktorie Hovorková, Kristýna Mandousová a Ema Hrabáková na druhém místě. „A to bylo dobré znamení. Zvládly jsme porazit dva ruské týmy, které jsme do té doby neviděly cvičit. Do finálového kola jsme šly s obrovským nasazením a za podpory celé haly,“ prozradila Sobotková. Dá se říci, že s druhým místem poděbradské dívky tak trochu počítaly i po finále.  „Myslím, že nejen my, ale celý hotel Thermal, kde se soutěž konala. Po vyhlášení třetí pozice jsme si již připravili foťáky a telefony a…Dál už to víte. Když pak děvčatům hrála hymna, byl to neskutečný zážitek, na který nikdo z nás nezapomene,“ byla dojatá Sobotková. Ta zdůraznila, že velkou zásluhu na úspěchu má i choreografka Pavlína Hlaváčová.

 

20_6_zastupitelstvo_mesta_aeroNyní si zlaté holky z Polabí vychutnávají letní prázdniny, po kterých na ně však čeká další výzva – Mistrovství světa v nizozemském Leidenu. „Jedeme na něj coby mistryně Evropy, očekávání bude jistě velké. Na rozdíl od šampionátu ve Varech, kde od nás nikdo nic neočekával, jsme nyní v roli favoritek, a o to pečlivější příprava musí přijít,“ plánuje Sobotková.


Velkolepý úspěch poděbradských dívek ocenilo i vedení města. Před konáním červnového zastupitelstva pogratuloval „aero-slečnám“ starosta Poděbrad Ladislav Langr. „S hrdostí jsme přijali pozvání na úvod zastupitelstva. Gratulace starosty Langra pak byla třešnička na dortu za celým úspěchem,“ dodala „kormidelnice“ zlaté squadry.

Text: Aleš Kubelka
Foto: archiv

(4. 7. 2018)

 


Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Oblíbený běh na tři a deset kilometrů se v tomto roce nesl v modré barvě triček, jejichž koupí přispěli účastníci akce zdravotně postiženým dětem na nákup pomůcek. Prestiž závodu stoupla zrychlením hlavního běhu i vyšším počtem závodníků a pořadatelé si vytyčili vyšší cíl tím, že pomohou třem (oproti loňským dvěma) dětem s handicapem. A podařilo se. Běžci hlavního závodu se letos rozdělili na ty před Romanem Šebrlem a ty za ním. Charitativní akcí provedla příjemná moderátorka Lucie Křížková, Miss ČR 2003.

celý článek >>>

Poděbradské dračí srdce

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

celý článek >>>

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY