Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

 

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia (na snímcích).


fotbal_1_13_2018__Na otázku, jak se lze ocitnout na turnaji v téměř 1 500 km vzdáleném městě, odpovídá Ladislav Lylo, trenér a manažer výpravy: „Vertou je partnerským městem Poděbrad, z čehož vzešlo naše účinkování na tomto turnaji. A myslím, že za čtyři roky našich účastí jsme si vydobyli dobré jméno jak výkony kluků na hřišti, tak prezentací Poděbrad na ‚mimo-turnajových‘ akcích.“


Spolupráce obou partnerských měst přinesla již několik setkání francouzských a českých zástupců na recipročních sportovních návštěvách. „Vztahy máme opravdu výjimečné a velmi milá společná večeře pořadatelů s naším realizačním týmem v časově nabitém víkendu je toho důkazem,“ potvrdil tento fakt hlavní trenér Tomáš Zima.


A jak probíhá tak dlouhá cesta autobusem? „Snažíme se klukům cestu co nejvíce zpestřit; třeba zastávkou v Paříži s výstupem na Eiffelovu věž nebo koupáním v oceánu u městečka Pornic. Na zpáteční cestě už ale není na delší zastávky čas, všichni se těší do školy a do práce,“ usmívají se Zima s Lylem.

 

Napřesrok za vítězstvím

Ale zpět k fotbalu. Na turnaji Europ’foot U15 startovalo 32 týmů z Francie, Portugalska, Švýcarska a České republiky. Celkovým vítězem se stali žáci fotbalové školy Landreau Loroux OSC. Kluci z poděbradské Bohemie odehráli v základní skupině 3 zápasy – s Es Haute Goulaine i ESP St Yves Nantes remizovali (0:0 a 1:1) a s AC Nort Sur Erdre, později celkově 4. týmem turnaje, prohráli 0:3.


Následující den v play-off vyhráli s AS Sud Loire 1:0, poté následovaly dvě těsné prohry 0:1, nejprve s CPB Bréquigny a pak v posledním zápase s Elan Les Sorinieres.


V celkovém hodnocení turnaje vynesly výkony poděbradského mužstva 20. pozici. „Dvacáté místo je velmi dobré. Ale pro mě je mnohem důležitější předvedená hra, a s tou jsem byl nadmíru spokojený. Je třeba také podotknout, že naše mužstvo má věkový průměr 13,5 roku, kluci jsou tedy výrazně mladší než soupeři, a přesto obstáli se ctí. Pokud tenhle kádr udržíme pohromadě, přijedeme sem za dva roky vyhrát!“ podotýká Lylo.

 

fotbal_2_13_2018_A jak se takový „výlet“ za fotbalem přes půl Evropy financuje? „Pro klub je to velmi těžké, skládají se rodiče, zásadní pomoc poskytuje město Poděbrady a nesmíme zapomenout na nezištnou pomoc Bořka Dočkala, ‚dobrého anděla‘ našich žáků. Moc děkujeme všem, jejichž pomoc umožnila klukům ochutnat mezinárodní fotbal,“ dodávají unisono oba trenéři.


Takže za rok v Nantes? Rozhodně!


Těsně před redakční uzávěrkou zasahuje mládežnický fotbal tragická zpráva: „Tomáš Zima už není mezi námi. Pane trenére, budete nám všem moc chybět,“ zvěstují úmrtí trenéra zástupci klubu. Redakce PN tímto vyjadřuje klubu i rodině trenéra Zimy upřímnou soustrast.


Text: Václav Kratěk, (aku)
Foto: FK Bohemia Poděbrady

(21. 6. 2018)


Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu závodníci plánují dobročinnou akci pro poděbradskou veřejnost.

celý článek >>>

Dočkal: Kdyby to bylo na mně, fotbal hraju opět ve Spartě

Dočkal: Kdyby to bylo na mně, fotbal hraju opět ve Spartě

Odchovanec poděbradského fotbalu Bořek Dočkal bude na minulý rok vzpomínat jistě v dobrém. Narodil se mu druhý syn, stal se novým reprezentačním kapitánem a sezonu zakončil v zámořské MLS. Ve Philadelphii byl s osmnácti asistencemi nejlepším nahrávačem základní části soutěže. Co ale dál? Svůj osud nemá ve svých rukou. Kdyby ovšem mohl, volí prý jednoznačně návrat domů. Jak vidí třicetiletý Dočkal svou fotbalovou budoucnost a jak zpětně hodnotí rok 2018?

celý článek >>>

Začala „výměna generací“ ve squashovém fotbale v Poděbradech?

Začala „výměna generací“ ve squashovém fotbale v Poděbradech?

Na sklonku minulého roku proběhl v Poděbradech již 12. ročník Sametového turnaje ve squashovém fotbale (na snímku).

celý článek >>>

Pět medailí z královského Nymburka

Pět medailí z královského Nymburka

Další medaile přibyly do sbírky poděbradských krasobruslařek po závodu v sousedním Nymburce.

celý článek >>>

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Příznivci bojových sportů podpořili necelými 260 tisíci korunami dvě děti s handicapem z Nymburska.

celý článek >>>

Havránkovo australské procitnutí

Havránkovo australské procitnutí

Už už se zdálo, že se z něj stane další promrhaný talent. Po několika nadějných výsledcích a národních rekordech začal poděbradský plavec Tomáš Havránek šlapat vodu. Loni však čtyřiadvacetiletý český rekordman prožil „revoluční“ rok, který dokonale restartoval jeho kariéru.

celý článek >>>

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Běhání ve městě není žádná nuda. Každý, kdo si ho jednou vyzkoušel, to jistě potvrdí.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY