Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

 

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia (na snímcích).


fotbal_1_13_2018__Na otázku, jak se lze ocitnout na turnaji v téměř 1 500 km vzdáleném městě, odpovídá Ladislav Lylo, trenér a manažer výpravy: „Vertou je partnerským městem Poděbrad, z čehož vzešlo naše účinkování na tomto turnaji. A myslím, že za čtyři roky našich účastí jsme si vydobyli dobré jméno jak výkony kluků na hřišti, tak prezentací Poděbrad na ‚mimo-turnajových‘ akcích.“


Spolupráce obou partnerských měst přinesla již několik setkání francouzských a českých zástupců na recipročních sportovních návštěvách. „Vztahy máme opravdu výjimečné a velmi milá společná večeře pořadatelů s naším realizačním týmem v časově nabitém víkendu je toho důkazem,“ potvrdil tento fakt hlavní trenér Tomáš Zima.


A jak probíhá tak dlouhá cesta autobusem? „Snažíme se klukům cestu co nejvíce zpestřit; třeba zastávkou v Paříži s výstupem na Eiffelovu věž nebo koupáním v oceánu u městečka Pornic. Na zpáteční cestě už ale není na delší zastávky čas, všichni se těší do školy a do práce,“ usmívají se Zima s Lylem.

 

Napřesrok za vítězstvím

Ale zpět k fotbalu. Na turnaji Europ’foot U15 startovalo 32 týmů z Francie, Portugalska, Švýcarska a České republiky. Celkovým vítězem se stali žáci fotbalové školy Landreau Loroux OSC. Kluci z poděbradské Bohemie odehráli v základní skupině 3 zápasy – s Es Haute Goulaine i ESP St Yves Nantes remizovali (0:0 a 1:1) a s AC Nort Sur Erdre, později celkově 4. týmem turnaje, prohráli 0:3.


Následující den v play-off vyhráli s AS Sud Loire 1:0, poté následovaly dvě těsné prohry 0:1, nejprve s CPB Bréquigny a pak v posledním zápase s Elan Les Sorinieres.


V celkovém hodnocení turnaje vynesly výkony poděbradského mužstva 20. pozici. „Dvacáté místo je velmi dobré. Ale pro mě je mnohem důležitější předvedená hra, a s tou jsem byl nadmíru spokojený. Je třeba také podotknout, že naše mužstvo má věkový průměr 13,5 roku, kluci jsou tedy výrazně mladší než soupeři, a přesto obstáli se ctí. Pokud tenhle kádr udržíme pohromadě, přijedeme sem za dva roky vyhrát!“ podotýká Lylo.

 

fotbal_2_13_2018_A jak se takový „výlet“ za fotbalem přes půl Evropy financuje? „Pro klub je to velmi těžké, skládají se rodiče, zásadní pomoc poskytuje město Poděbrady a nesmíme zapomenout na nezištnou pomoc Bořka Dočkala, ‚dobrého anděla‘ našich žáků. Moc děkujeme všem, jejichž pomoc umožnila klukům ochutnat mezinárodní fotbal,“ dodávají unisono oba trenéři.


Takže za rok v Nantes? Rozhodně!


Těsně před redakční uzávěrkou zasahuje mládežnický fotbal tragická zpráva: „Tomáš Zima už není mezi námi. Pane trenére, budete nám všem moc chybět,“ zvěstují úmrtí trenéra zástupci klubu. Redakce PN tímto vyjadřuje klubu i rodině trenéra Zimy upřímnou soustrast.


Text: Václav Kratěk, (aku)
Foto: FK Bohemia Poděbrady

(21. 6. 2018)


Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Mise splněna. Po létech paběrkování v „pralesních soutěžích“ jsou zpět. Fotbalisté Bohemie Poděbrady v právě skončené sezoně vybojovali návrat do Krajského přeboru.

celý článek >>>

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Na Mistrovství České republiky Mažoretkové a twirlingové federace v Čáslavi získaly v kategorii A Poděbradské mažoretky další cenné kovy.

celý článek >>>

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Na mistrovství Evropy od nich nikdo mimořádný úspěch nečekal. Do Karlových Varů se „z lázní do lázní“ vydaly především sbírat zkušenosti, okouknout kontinentální elitu a třeba se i lecčemu přiučit. Nakonec však kadetky z oddílu aerobiku TJ Sokol Poděbrady (na snímku) nestačily přijímat gratulace.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

První červnové pondělí zažil orientační běh v našem městě svátek. Na terén poděbradského Kostelního předměstí a přilehlého lesoparku u vodojemu zavítal tým české a švýcarské reprezentace na trénink štafetových dvojic.

celý článek >>>

Souboj generací u zeleného stolu

Souboj generací u zeleného stolu

Oddíl stolního tenisu ACS Přední Lhota uspořádal přátelský zápas svých žáků s družstvem stolně-tenisového kroužku seniorů SPCCH při DDM Symfonie Poděbrady.

celý článek >>>

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

celý článek >>>

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Začátkem května se v Poděbradech konal tradiční turnaj v pétanque – PODĚBRADKA CUP, s mezinárodní účastí družstev ze Švédska a Dánska.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY