Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

 

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia (na snímcích).


fotbal_1_13_2018__Na otázku, jak se lze ocitnout na turnaji v téměř 1 500 km vzdáleném městě, odpovídá Ladislav Lylo, trenér a manažer výpravy: „Vertou je partnerským městem Poděbrad, z čehož vzešlo naše účinkování na tomto turnaji. A myslím, že za čtyři roky našich účastí jsme si vydobyli dobré jméno jak výkony kluků na hřišti, tak prezentací Poděbrad na ‚mimo-turnajových‘ akcích.“


Spolupráce obou partnerských měst přinesla již několik setkání francouzských a českých zástupců na recipročních sportovních návštěvách. „Vztahy máme opravdu výjimečné a velmi milá společná večeře pořadatelů s naším realizačním týmem v časově nabitém víkendu je toho důkazem,“ potvrdil tento fakt hlavní trenér Tomáš Zima.


A jak probíhá tak dlouhá cesta autobusem? „Snažíme se klukům cestu co nejvíce zpestřit; třeba zastávkou v Paříži s výstupem na Eiffelovu věž nebo koupáním v oceánu u městečka Pornic. Na zpáteční cestě už ale není na delší zastávky čas, všichni se těší do školy a do práce,“ usmívají se Zima s Lylem.

 

Napřesrok za vítězstvím

Ale zpět k fotbalu. Na turnaji Europ’foot U15 startovalo 32 týmů z Francie, Portugalska, Švýcarska a České republiky. Celkovým vítězem se stali žáci fotbalové školy Landreau Loroux OSC. Kluci z poděbradské Bohemie odehráli v základní skupině 3 zápasy – s Es Haute Goulaine i ESP St Yves Nantes remizovali (0:0 a 1:1) a s AC Nort Sur Erdre, později celkově 4. týmem turnaje, prohráli 0:3.


Následující den v play-off vyhráli s AS Sud Loire 1:0, poté následovaly dvě těsné prohry 0:1, nejprve s CPB Bréquigny a pak v posledním zápase s Elan Les Sorinieres.


V celkovém hodnocení turnaje vynesly výkony poděbradského mužstva 20. pozici. „Dvacáté místo je velmi dobré. Ale pro mě je mnohem důležitější předvedená hra, a s tou jsem byl nadmíru spokojený. Je třeba také podotknout, že naše mužstvo má věkový průměr 13,5 roku, kluci jsou tedy výrazně mladší než soupeři, a přesto obstáli se ctí. Pokud tenhle kádr udržíme pohromadě, přijedeme sem za dva roky vyhrát!“ podotýká Lylo.

 

fotbal_2_13_2018_A jak se takový „výlet“ za fotbalem přes půl Evropy financuje? „Pro klub je to velmi těžké, skládají se rodiče, zásadní pomoc poskytuje město Poděbrady a nesmíme zapomenout na nezištnou pomoc Bořka Dočkala, ‚dobrého anděla‘ našich žáků. Moc děkujeme všem, jejichž pomoc umožnila klukům ochutnat mezinárodní fotbal,“ dodávají unisono oba trenéři.


Takže za rok v Nantes? Rozhodně!


Těsně před redakční uzávěrkou zasahuje mládežnický fotbal tragická zpráva: „Tomáš Zima už není mezi námi. Pane trenére, budete nám všem moc chybět,“ zvěstují úmrtí trenéra zástupci klubu. Redakce PN tímto vyjadřuje klubu i rodině trenéra Zimy upřímnou soustrast.


Text: Václav Kratěk, (aku)
Foto: FK Bohemia Poděbrady

(21. 6. 2018)


SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH

SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH

SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH 2018.

celý článek >>>

Hokejistům Poděbrad se start sezony vydařil

Hokejistům Poděbrad se start sezony vydařil

Poděbradští hokejisté mají za sebou povedenou první polovinu sezony v Krajské lize.

celý článek >>>

Bojuj, Šafi! Poděbrady povzbuzují nezlomného hrdinu

Bojuj, Šafi! Poděbrady povzbuzují nezlomného hrdinu

Osud se k němu postavil zády. On však k němu čelem. Zvedl hlavu a přes nepřízeň štěstěny válčí dál. Reprezentační paralympionik Zdeněk Šafránek sní dnes o jediném. O tom, že porazí nesnesitelnou bolest.

celý článek >>>

Dračí válečnice jsou vicemistryněmi světa!

Dračí válečnice jsou vicemistryněmi světa!

Dívky z oddílu sportovního aerobiku TJ Sokol Poděbrady se zaskvěly i na Mistrovství světa v nizozemském Leidenu.

celý článek >>>

Tři medaile z Podkrkonoší

Tři medaile z Podkrkonoší

Poděbradské krasobruslařky vstoupily do závodní sezony ziskem tří medailí ve Dvoře Králové nad Labem.

celý článek >>>

Vicemistryně Německa z Odřepes

Vicemistryně Německa z Odřepes

Zaryté předsudky dokázala Kristýna Vaňková postavit na hlavu. Teprve za rok plnoletá dívka z Odřepes u Poděbrad sedla v patnácti na čtyřkolku. A už z ní neslezla.

celý článek >>>

S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

V Poděbradech spojil příjemné s užitečným. Ondřej Rybář, bývalý šéftrenér českých biatlonistů a strůjce medailových úspěchů na olympijských hrách, vyrazil na Sportovní den na Jezeře se svými dvěma syny. Ti měli o zábavu postaráno. A Rybář coby ambasador akce odpovídal na všetečné otázky dětí, stejně jako na dotazy PN.

celý článek >>>

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

O předminulém víkendu vkročili do nové sezony hokejisté HC Poděbrady. S novým trenérem, posilami a smělými cíli.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY