Gladiátor Turek. Střízlík, který drtí soupeře

 

Je jako mamba. Trpělivě vyčkává. A když nastane ten správný moment, je jeho útok smrtící. Teprve sedmnáctiletý bojovník MMA Jan Turek se stává novou hvězdou českých oktagonů.

 

turek_1__Jan Turek (vlevo) se stal v červnu juniorským mistrem republiky


Prestižní oddíl MMA Poděbrady sbírá další úspěchy v mládežnických kategoriích nejtvrdšího úpolového sportu – MMA. Navázat na slávu trenérů Tomáše Čerycha a Lukáše Blažka se v poslední době daří především talentovanému Janu Turkovi.


Ten začátkem září zničil za pouhých 30 vteřin v rámci GCF 40 v Olomouci svého o pět let staršího soupeře z domácího klubu a připsal si už sedmé vítězství v kariéře.


Turek se na zápasy připravuje především v domácím klubu MMA PDY. „Vzhledem k Honzovým ambicím bylo nutné zvolit individuálnější přístup i mimo společné hodiny. V něm se věnuje fyzické přípravě a silovému tréninku. Honza je na svůj věk velmi vyspělým zápasníkem, který už nyní ví, že sport není pouze o fyzické a technické připravenosti. Proto spolu navíc pracujeme na mentálním tréninku,“ říká majitel mnoha úspěchů na mezinárodním poli a Turkův trenér Lukáš Blažek.

 

/turek_2_Trenérem Turka je poděbradský „guru“ bojového sportu Lukáš Blažek (vpravo)

 

Ten si všímá i jedné z výhod, kterou jeho svěřenec dokáže v oktagonu prodat. „Honza klame tělem. Nevypadá tak drsně a našlapaně jako jeho soupeři. O to větší je pak jejich překvapení, když zjistí, že je vše jinak,“ podotýká kouč Blažek.


Svého dosavadního největšího úspěchu dosáhl Turek letos v červnu, kdy vybojoval titul mistra České republiky MMA v juniorské kategorii do 77 kg. „Titul českého šampióna slavil v juniorské kategorii do 60 kg i Jan Vojtěch Spilka. Také tento mladík je velkým příslibem pro budoucnost našeho klubu, protože titul získal s přehledem ve vyšší váhové kategorii, než kam sám patří,“ cení si Blažek.


Zápasy obou jmenovaných patří v juniorské kategorii k těm nejlepším v české MMA a jsou dobrým odrazovým můstkem k jejich přechodu do kategorie dospělých. „Technická vyspělost a komplexnost, tedy boj v postoji i na zemi, jsou výsledkem tréninkové píle, talentu a – jak věřím – tak i správného vedení,“ dodává s úsměvem trenér Blažek.


Na provoz oddílu MMA PDY přispívá i město Poděbrady, kterému se finanční podpora lázeňských gladiátorů zjevně vyplácí…Text: Aleš Kubelka
Foto: czechfighters.cz

 


Florbalisté si v derby parádně zastříleli

Florbalisté si v derby parádně zastříleli

Začátkem února odehráli poděbradští florbalisté v Kobylisích další dvě utkání v cestě za postupem z PH+SČ třídy mužů. Tyto zápasy měly pikantní náboj, jednalo se totiž o derby s regionálními soupeři.

celý článek >>>

Dobrodružné půlstoletí Robinsonů

Dobrodružné půlstoletí Robinsonů

Na vznik a vývoj poděbradského oddílu Robinsoni, který letos oslaví výročí 50 let od založení, vzpomíná Zdeňka Formánková.

celý článek >>>

Bořek Dočkal míří do Filadelfie. I kvůli těhotné manželce

Bořek Dočkal míří do Filadelfie. I kvůli těhotné manželce

Poděbradský rodák a odchovanec zdejšího fotbalového klubu Bohemie Bořek Dočkal mění dres. Možná si již potichu pobrukuje legendární píseň „Streets of Philadelphia“ od zpěváka Bruce Springsteena. Právě s pensylvánskou metropolí spojí totiž český reprezentant svůj další sportovní i životní osud.

celý článek >>>

Znovuzrození Snipeři bojují o postup

Znovuzrození Snipeři bojují o postup

S novým vedením, novými sponzory, dresy a hlavně novými posilami vstoupili poděbradští florbalisté do právě probíhající sezony.

celý článek >>>

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Novoroční šlapanda KČT Poděbrady se vydařila jak počasím, tak účastí / Letos oslaví oddíl Robinsonů 50 let od svého vzniku.

celý článek >>>

První Vá-Noční orienťák v parku

První Vá-Noční orienťák v parku

V sobotu 16. prosince 2017 uspořádali poděbradští orienťáci z klubu Běhej Poděbrady závod pro veřejnost v centru Poděbrad.

celý článek >>>

OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

V poslední den roku 2017 se na lázeňské kolonádě uskutečnil 3. ročník Silvestrovského běhu. Akce pořádané Poděbradskou sportovní, a. s., se zúčastnilo 140 běžců.

celý článek >>>

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

Už 4. ročník krasobruslařských závodů Poděbradské ledové srdce se uskuteční 13. ledna 2018 od 9. hodin na zimním stadionu v Poděbradech.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY