Gladiátor Turek. Střízlík, který drtí soupeře

 

Je jako mamba. Trpělivě vyčkává. A když nastane ten správný moment, je jeho útok smrtící. Teprve sedmnáctiletý bojovník MMA Jan Turek se stává novou hvězdou českých oktagonů.

 

turek_1__Jan Turek (vlevo) se stal v červnu juniorským mistrem republiky


Prestižní oddíl MMA Poděbrady sbírá další úspěchy v mládežnických kategoriích nejtvrdšího úpolového sportu – MMA. Navázat na slávu trenérů Tomáše Čerycha a Lukáše Blažka se v poslední době daří především talentovanému Janu Turkovi.


Ten začátkem září zničil za pouhých 30 vteřin v rámci GCF 40 v Olomouci svého o pět let staršího soupeře z domácího klubu a připsal si už sedmé vítězství v kariéře.


Turek se na zápasy připravuje především v domácím klubu MMA PDY. „Vzhledem k Honzovým ambicím bylo nutné zvolit individuálnější přístup i mimo společné hodiny. V něm se věnuje fyzické přípravě a silovému tréninku. Honza je na svůj věk velmi vyspělým zápasníkem, který už nyní ví, že sport není pouze o fyzické a technické připravenosti. Proto spolu navíc pracujeme na mentálním tréninku,“ říká majitel mnoha úspěchů na mezinárodním poli a Turkův trenér Lukáš Blažek.

 

/turek_2_Trenérem Turka je poděbradský „guru“ bojového sportu Lukáš Blažek (vpravo)

 

Ten si všímá i jedné z výhod, kterou jeho svěřenec dokáže v oktagonu prodat. „Honza klame tělem. Nevypadá tak drsně a našlapaně jako jeho soupeři. O to větší je pak jejich překvapení, když zjistí, že je vše jinak,“ podotýká kouč Blažek.


Svého dosavadního největšího úspěchu dosáhl Turek letos v červnu, kdy vybojoval titul mistra České republiky MMA v juniorské kategorii do 77 kg. „Titul českého šampióna slavil v juniorské kategorii do 60 kg i Jan Vojtěch Spilka. Také tento mladík je velkým příslibem pro budoucnost našeho klubu, protože titul získal s přehledem ve vyšší váhové kategorii, než kam sám patří,“ cení si Blažek.


Zápasy obou jmenovaných patří v juniorské kategorii k těm nejlepším v české MMA a jsou dobrým odrazovým můstkem k jejich přechodu do kategorie dospělých. „Technická vyspělost a komplexnost, tedy boj v postoji i na zemi, jsou výsledkem tréninkové píle, talentu a – jak věřím – tak i správného vedení,“ dodává s úsměvem trenér Blažek.


Na provoz oddílu MMA PDY přispívá i město Poděbrady, kterému se finanční podpora lázeňských gladiátorů zjevně vyplácí…Text: Aleš Kubelka
Foto: czechfighters.cz

 


Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

První červnové pondělí zažil orientační běh v našem městě svátek. Na terén poděbradského Kostelního předměstí a přilehlého lesoparku u vodojemu zavítal tým české a švýcarské reprezentace na trénink štafetových dvojic.

celý článek >>>

Souboj generací u zeleného stolu

Souboj generací u zeleného stolu

Oddíl stolního tenisu ACS Přední Lhota uspořádal přátelský zápas svých žáků s družstvem stolně-tenisového kroužku seniorů SPCCH při DDM Symfonie Poděbrady.

celý článek >>>

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

celý článek >>>

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Začátkem května se v Poděbradech konal tradiční turnaj v pétanque – PODĚBRADKA CUP, s mezinárodní účastí družstev ze Švédska a Dánska.

celý článek >>>

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Mažoretky a Poděbrady. Rovnice o dvou známých se opět začala „počítat“ o víkendu 16. a 17. června 2018, kdy město po roce rozzářily pestrobarevné kostýmy mažoretek z celé republiky.

celý článek >>>

Vrbenský zářil v Polsku

Vrbenský zářil v Polsku

Poděbradský tenista Michael Vrbenský si připsal první cenný úspěch v seniorské kategorii.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY