Golfová elita obletovala poděbradské jamky

 

Ve druhé polovině června přivítalo malebné prostředí golfového hřiště v Poděbradech Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na jamky.

 

/golf874

Na poděbradském osmnáctijamkovém hřišti se uskutečnila jedna ze dvou největších každoročních událostí českého golfu, které přálo až letní slunečné počasí.


Na turnaj se sjelo celkem 54 mužů a 21 žen. Čeští i zahraniční hráči se s technicky náročným hřištěm v Poděbradech rychle sžili a nešetřili chválou nad kondicí golfového „pažitu“ i noblesou monumentální budovy Radiotelegrafické stanice, která poskytovala zázemí účastníkům turnaje.


Hra „na jamky“ je specifická tím, že dva hráči proti sobě vždy soutěží o každou jamku. V případě, že má jeden ze soupeřů výrazně navrch, nemusí se odehrát celé hřiště, nebo naopak, pokud jsou hodně vyrovnaní, mohou pokračovat v rozstřelu z osmnácté jamky znovu na první. „Mám ‚jamkovku‘ strašně ráda. Je v ní více adrenalinu a pro mě je to příjemnější formát hry,“ komentovala svůj úspěch jednoznačná vítězka turnaje v ženské kategorii Tereza Melecká. Ostatně, vítězství Melecké není žádným velkým překvapením; už loni tu bojovala o titul, nakonec skončila druhá. „Snad jen v dnešním semifinálovém zápase jsem byla zpočátku trochu nervózní, ale naštěstí mě uklidňoval můj přítel, který mi ‚kedil‘ (nosil hole a radil, pozn. red.),“ dodala vítězka.


Mezi muži triumfoval po napínavém souboji Jakub Bareš (na snímku), obhájce titulu z loňského roku. „Po dvanácté jamce, kdy jsem ještě vedl o tři, mě nenapadlo, že bych mohl jít až na osmnáctku. Ale tím, že jsem začal dělat chyby, jsem dovolil soupeři se dotáhnout,“ popisoval nervózní závěr Bareš. Nejtěžší duel ho však potkal už v semifinále s Kryštofem Strýčkem. „Musel jsem totiž dotahovat ztrátu tří jamek. Nakonec se mi to povedlo a vyhrál jsem v rozehrávce,“ řekl k největšímu dramatu hráč, který v posledních čtyřech ročnících jamkového mistrovství ovládl hned tři.


Tradičně nejtěžší jamkou byla čtyřparová „nešťastná“ třináctka, která potrápila i ty nejlepší. „Znám i hráče, kteří se do Poděbrad bojí jezdit. Je to specifické staré lesní hřiště, které vám neodpustí žádnou chybu,“ vysvětlila s úsměvem Maria Stilerová, hospodářka pořádající České golfové federace.  „Hřiště není dlouhé, ale vyžaduje od hráčů precizní, technickou hru. Jamky jsou úzké a každá chyba se zde trestá. Ale na turnaj v Poděbradech budeme určitě moc rádi vzpomínat. Po organizační stránce pro nás bylo vše skvěle připraveno a zdejší prostředí je jedinečné,“ doplnila Stilerová.


Text: L. Míčová, A. Kubelka
Foto: ČGF, Zdeněk Sluka


Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

První červnové pondělí zažil orientační běh v našem městě svátek. Na terén poděbradského Kostelního předměstí a přilehlého lesoparku u vodojemu zavítal tým české a švýcarské reprezentace na trénink štafetových dvojic.

celý článek >>>

Souboj generací u zeleného stolu

Souboj generací u zeleného stolu

Oddíl stolního tenisu ACS Přední Lhota uspořádal přátelský zápas svých žáků s družstvem stolně-tenisového kroužku seniorů SPCCH při DDM Symfonie Poděbrady.

celý článek >>>

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

celý článek >>>

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Začátkem května se v Poděbradech konal tradiční turnaj v pétanque – PODĚBRADKA CUP, s mezinárodní účastí družstev ze Švédska a Dánska.

celý článek >>>

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Mažoretky a Poděbrady. Rovnice o dvou známých se opět začala „počítat“ o víkendu 16. a 17. června 2018, kdy město po roce rozzářily pestrobarevné kostýmy mažoretek z celé republiky.

celý článek >>>

Vrbenský zářil v Polsku

Vrbenský zářil v Polsku

Poděbradský tenista Michael Vrbenský si připsal první cenný úspěch v seniorské kategorii.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY