Golfová elita obletovala poděbradské jamky

 

Ve druhé polovině června přivítalo malebné prostředí golfového hřiště v Poděbradech Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na jamky.

 

/golf874

Na poděbradském osmnáctijamkovém hřišti se uskutečnila jedna ze dvou největších každoročních událostí českého golfu, které přálo až letní slunečné počasí.


Na turnaj se sjelo celkem 54 mužů a 21 žen. Čeští i zahraniční hráči se s technicky náročným hřištěm v Poděbradech rychle sžili a nešetřili chválou nad kondicí golfového „pažitu“ i noblesou monumentální budovy Radiotelegrafické stanice, která poskytovala zázemí účastníkům turnaje.


Hra „na jamky“ je specifická tím, že dva hráči proti sobě vždy soutěží o každou jamku. V případě, že má jeden ze soupeřů výrazně navrch, nemusí se odehrát celé hřiště, nebo naopak, pokud jsou hodně vyrovnaní, mohou pokračovat v rozstřelu z osmnácté jamky znovu na první. „Mám ‚jamkovku‘ strašně ráda. Je v ní více adrenalinu a pro mě je to příjemnější formát hry,“ komentovala svůj úspěch jednoznačná vítězka turnaje v ženské kategorii Tereza Melecká. Ostatně, vítězství Melecké není žádným velkým překvapením; už loni tu bojovala o titul, nakonec skončila druhá. „Snad jen v dnešním semifinálovém zápase jsem byla zpočátku trochu nervózní, ale naštěstí mě uklidňoval můj přítel, který mi ‚kedil‘ (nosil hole a radil, pozn. red.),“ dodala vítězka.


Mezi muži triumfoval po napínavém souboji Jakub Bareš (na snímku), obhájce titulu z loňského roku. „Po dvanácté jamce, kdy jsem ještě vedl o tři, mě nenapadlo, že bych mohl jít až na osmnáctku. Ale tím, že jsem začal dělat chyby, jsem dovolil soupeři se dotáhnout,“ popisoval nervózní závěr Bareš. Nejtěžší duel ho však potkal už v semifinále s Kryštofem Strýčkem. „Musel jsem totiž dotahovat ztrátu tří jamek. Nakonec se mi to povedlo a vyhrál jsem v rozehrávce,“ řekl k největšímu dramatu hráč, který v posledních čtyřech ročnících jamkového mistrovství ovládl hned tři.


Tradičně nejtěžší jamkou byla čtyřparová „nešťastná“ třináctka, která potrápila i ty nejlepší. „Znám i hráče, kteří se do Poděbrad bojí jezdit. Je to specifické staré lesní hřiště, které vám neodpustí žádnou chybu,“ vysvětlila s úsměvem Maria Stilerová, hospodářka pořádající České golfové federace.  „Hřiště není dlouhé, ale vyžaduje od hráčů precizní, technickou hru. Jamky jsou úzké a každá chyba se zde trestá. Ale na turnaj v Poděbradech budeme určitě moc rádi vzpomínat. Po organizační stránce pro nás bylo vše skvěle připraveno a zdejší prostředí je jedinečné,“ doplnila Stilerová.


Text: L. Míčová, A. Kubelka
Foto: ČGF, Zdeněk Sluka


VIP z „knedlikárny“. Šampion Fuksa klusal v Poděbradech

VIP z „knedlikárny“. Šampion Fuksa klusal v Poděbradech

Střední odborné učiliště společného stravování, Poděbrady, obor číšník. I to má ve svém životopise v kolonce vzdělání zapsáno mistr světa v kanoistice Martin Fuksa. Čtyřiadvacetiletý nymburský patriot se do Poděbrad před pár dny vrátil. Neroznášel však obědy, ani nebojoval ve své lodi s vlnami na Labi.

celý článek >>>

Napříč ČR na elektrokolech. Recyklojízda projela i Poděbrady

Napříč ČR na elektrokolech. Recyklojízda projela i Poděbrady

Na podporu systematického třídění a recyklace použitých baterií projela Českou republiku od západu na východ Recyklojízda 2017.

celý článek >>>

„Bitka“ na Jezeře. Poděbradští boxeři zažili galaodpoeldne

„Bitka“ na Jezeře. Poděbradští boxeři zažili galaodpoeldne

Místo mrazivého únorového podvečera prosluněný srpnový den. Místo burácející haly BIOS zaplněné pláže Jezera. Již posedmé do Poděbrad zavítal boxerský svátek, poprvé však šlo o unikátní letní galaodpoledne.

celý článek >>>

Bára Novotná má světový bronz!

Bára Novotná má světový bronz!

Poděbradské mažoretky Jana Drahná, Tereza Krejčíková a Barbora Novotná se začátkem srpna zúčastnily Mezinárodního poháru světové twirlingové asociace WBTF v chorvatské Poreči.

celý článek >>>

Velká cena Poděbrad přinesla radost i domácím střelcům

Velká cena Poděbrad přinesla radost i domácím střelcům

42. ročník Velké ceny Poděbrad a memoriálu J. Vlčka ve sportovní střelbě z libovolné a sportovní malorážky zná své vítěze.

celý článek >>>

Sedmá sezona zahájena. Bude šťastná?

Sedmá sezona zahájena. Bude šťastná?

Poděbradské krasobruslařky vstoupily šestidenním soustředěním do sezony 2017/2018.

celý článek >>>

Může za to Sičák. A teď mistrovství republiky, sní BMX nadšenec

Může za to Sičák. A teď mistrovství republiky, sní BMX nadšenec

Za zrodem Dirtparku stojí především skupina nadšených chlapců včele s dvacetiletým Michalem Sičákem, poděbradským BMX jezdcem, který před pěti lety sebral odvahu a s myšlenkou na zbudování Dirtparku přišel přímo na radnici. T

celý článek >>>

Vyřádit se na maximum? Jasně, na Dirtparku!

Vyřádit se na maximum? Jasně, na Dirtparku!

Na nenápadném místě poblíž poděbradského EKO gymnázia stojí nově zbudovaný ráj adrenalinové cyklistiky. Areál zvaný Dirtpark, ze tří stran chráněný vzrostlými stromy, byl v pátek 8. září 2017 slavnostně otevřen široké veřejnosti.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY