Golfová elita obletovala poděbradské jamky

 

Ve druhé polovině června přivítalo malebné prostředí golfového hřiště v Poděbradech Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na jamky.

 

/golf874

Na poděbradském osmnáctijamkovém hřišti se uskutečnila jedna ze dvou největších každoročních událostí českého golfu, které přálo až letní slunečné počasí.


Na turnaj se sjelo celkem 54 mužů a 21 žen. Čeští i zahraniční hráči se s technicky náročným hřištěm v Poděbradech rychle sžili a nešetřili chválou nad kondicí golfového „pažitu“ i noblesou monumentální budovy Radiotelegrafické stanice, která poskytovala zázemí účastníkům turnaje.


Hra „na jamky“ je specifická tím, že dva hráči proti sobě vždy soutěží o každou jamku. V případě, že má jeden ze soupeřů výrazně navrch, nemusí se odehrát celé hřiště, nebo naopak, pokud jsou hodně vyrovnaní, mohou pokračovat v rozstřelu z osmnácté jamky znovu na první. „Mám ‚jamkovku‘ strašně ráda. Je v ní více adrenalinu a pro mě je to příjemnější formát hry,“ komentovala svůj úspěch jednoznačná vítězka turnaje v ženské kategorii Tereza Melecká. Ostatně, vítězství Melecké není žádným velkým překvapením; už loni tu bojovala o titul, nakonec skončila druhá. „Snad jen v dnešním semifinálovém zápase jsem byla zpočátku trochu nervózní, ale naštěstí mě uklidňoval můj přítel, který mi ‚kedil‘ (nosil hole a radil, pozn. red.),“ dodala vítězka.


Mezi muži triumfoval po napínavém souboji Jakub Bareš (na snímku), obhájce titulu z loňského roku. „Po dvanácté jamce, kdy jsem ještě vedl o tři, mě nenapadlo, že bych mohl jít až na osmnáctku. Ale tím, že jsem začal dělat chyby, jsem dovolil soupeři se dotáhnout,“ popisoval nervózní závěr Bareš. Nejtěžší duel ho však potkal už v semifinále s Kryštofem Strýčkem. „Musel jsem totiž dotahovat ztrátu tří jamek. Nakonec se mi to povedlo a vyhrál jsem v rozehrávce,“ řekl k největšímu dramatu hráč, který v posledních čtyřech ročnících jamkového mistrovství ovládl hned tři.


Tradičně nejtěžší jamkou byla čtyřparová „nešťastná“ třináctka, která potrápila i ty nejlepší. „Znám i hráče, kteří se do Poděbrad bojí jezdit. Je to specifické staré lesní hřiště, které vám neodpustí žádnou chybu,“ vysvětlila s úsměvem Maria Stilerová, hospodářka pořádající České golfové federace.  „Hřiště není dlouhé, ale vyžaduje od hráčů precizní, technickou hru. Jamky jsou úzké a každá chyba se zde trestá. Ale na turnaj v Poděbradech budeme určitě moc rádi vzpomínat. Po organizační stránce pro nás bylo vše skvěle připraveno a zdejší prostředí je jedinečné,“ doplnila Stilerová.


Text: L. Míčová, A. Kubelka
Foto: ČGF, Zdeněk Sluka


Znovuzrození Snipeři bojují o postup

Znovuzrození Snipeři bojují o postup

S novým vedením, novými sponzory, dresy a hlavně novými posilami vstoupili poděbradští florbalisté do právě probíhající sezony.

celý článek >>>

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Novoroční šlapanda KČT Poděbrady se vydařila jak počasím, tak účastí / Letos oslaví oddíl Robinsonů 50 let od svého vzniku.

celý článek >>>

První Vá-Noční orienťák v parku

První Vá-Noční orienťák v parku

V sobotu 16. prosince 2017 uspořádali poděbradští orienťáci z klubu Běhej Poděbrady závod pro veřejnost v centru Poděbrad.

celý článek >>>

OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

V poslední den roku 2017 se na lázeňské kolonádě uskutečnil 3. ročník Silvestrovského běhu. Akce pořádané Poděbradskou sportovní, a. s., se zúčastnilo 140 běžců.

celý článek >>>

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

Už 4. ročník krasobruslařských závodů Poděbradské ledové srdce se uskuteční 13. ledna 2018 od 9. hodin na zimním stadionu v Poděbradech.

celý článek >>>

MINIMISS ANETKA

MINIMISS ANETKA

Závodnice poděbradského oddílu aerobiku Aneta Bedrnová (na snímku uprostřed) se 18. 11. 2017 v Praze na Olšance stala MINIMISS Aerobik 2017.

celý článek >>>

Medailová nadílka od Metuje

Medailová nadílka od Metuje

Na třetím závodu sezony vybojovaly poděbradské krasobruslařky 2 zlaté a 2 stříbrné medaile.

celý článek >>>

Úrodný podzim na „Jiskře“. Fotbalová Bohemie zatím září

Úrodný podzim na „Jiskře“. Fotbalová Bohemie zatím září

Před pár dny se (nejen) fotbalová Bohemia Poděbrady uložila k zimnímu spánku. A ten může být klidný, ba růžový. V následujících řádcích se ohlédneme za první částí letošní sezony jednotlivých „složek“ oddílu.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY