Gymnasté září na všech frontách

Poděbradský oddíl sportovní gymnastiky ani v roce 2017 nezahálí. Svědčí o tom hned několik úspěšných závodů ve všech možných dětských (na snímku) i dospělých kategoriích.

gymnzzastika_Sezonu 2017 zahájily mladé gymnastky velmi slibně. Ve 22. ročníku memoriálu Jana Palacha, který se konal 21. ledna ve Všetatech, se umístily hned dvě poděbradské gymnastky na prvním místě ve své kategorii – ve starších žákyních to byla Barbora Šmídová, za žákyně „B“ uspěla Viktorie Ondrová.

I další závod, „Říčanské hvězdičky“, uskutečněný 18. března, přinesl do Poděbrad cenné kovy. První místo v kategorii A – ročník 2007, patřilo opět Barunce Šmídové, kterou trénují Vlaďka a Anička Zmeškalovy, v kategorii A – ročník 2008, si rovněž zlatou medaili odvážela poděbradská Monika Vávrová, bronz pak v kategorii žákyň A narozených v roce 2010 získala Ema Větrovská. Ostatní poděbradské cvičenky se umístily ve svých kategoriích v první desítce.

Kolínské déja vu

Následující závod – Jarní pohár Sokola Plzeň, byl opět v režii poděbradských gymnastek. Pohár za první místo v kategorii nejmladších žákyň si odvážela Ema Větrovská a jen těsně unikla bronzová medaile i další nejmladší gymnastce Mie Pokorné, v žákyních „B“ pak vybojovala třetí místo Viktorie Ondrová.

Velkou radost udělaly nejmladší sportovkyně trenérce Kateřině Pokorné, když se v Kolíně v gymnastickém závodě s názvem „Hledáme nové talenty“ (29. dubna) umístil tým ve složení Ema Větrovská, Mia Pokorná, Lucie Tomášková, Karolína Hrubá a Ema Bénová na třetím místě. „Holky mi udělaly hroznou radost. Když jsem byla v první třídě já, tak jsem tenkrát přesně na tomto závodě se svým družstvem vyhrála také bronzovou medaili,“ zavzpomínala trenérka Pokorná.

I ze závodu Dokská kladina, který se konal 7. května, si poděbradské sportovkyně odvážely medaile. Ema Větrovská a Viktorie Ondrová vybojovaly druhé místo a Johana Urbanová skončila třetí. V ženách „B“ vybojovala vítězství Noemi Doskočilová.

Úspěšnou sezonu gymnastek z Poděbrad potvrdily i přebory Středočeského kraje v Kladně (27. Května), kde v kategorii starší žákyně stanula Barbora Šmídová na nejvyšším stupínku a Monika Vávrová brala stříbro. V kategorii žen obsadila druhé místo Noemi Doskočilová, stejně jako Ema Větrovská v kategorii základní stupeň. Bára Šmídová a Noemi Doskočilová se nominovaly na mistrovství republiky, které se konalo 17. června 2017 v Ostravě.

Pestrý program mužů

Poděbradský oddíl gymnastiky má však úspěšné i své mužské zástupce. Na jaře bylo jejich největším úspěchem 1. místo v soutěži družstev v kategorii dorostenců na přeboru České Obce Sokolské v Brně (13. května). Tým dorostenců závodil ve složení Štěpán Pulda, Mário Mihál a Zbyněk Malec.  „Je to historicky poprvé, co daly Poděbrady dohromady celý tým dorostenců,“ neskrýval po závodě radost trenér Miroslav Zmeškal. Naši gymnasté vybojovali v tomto závodě také bronz v kategorii mužů. V jednotlivcích mezi dorostenci se umístil na druhé pozici Štěpán Pulda. V kategorii mužů pak zvítězil Martin Szabó před svým oddílovým kolegou Miroslavem Zmeškalem. Naši „chlapi“ se dále zúčastnili 1. ligy mužů, kde vybojovali v plném osmičlenném složení krásné páté místo.

Široké veřejnosti předvedli poděbradští gymnasté svou skvělou formu i během zahajovacího ceremoniálu Evropského poháru v chůzi v Poděbradech, kde ukázali několik akrobatických kousků. Rovněž zabojovali na závodech dračích lodí „Poděbradské dračí srdce“, kde potřetí obhájili své prvenství v závodu na 200 i 1 000 metrů.

Text a foto: Renata Větrovská

Poděkování trenérky Vlaďky Zmeškalové

Chronologicky nebyl zahájením sezony, ale v srdcích poděbradských gymnastů byl na prvním místě vlastní závod Poděbradská cvička.

Místní závod, jehož druhý ročník se konal 5. března, přilákal gymnasty z celé republiky (zúčastnila se i Ostrava, Znojmo, Kladno, Domažlice či Praha). Za účast krásného počtu 186 dětí můžeme patrně vděčit i atraktivním cenám, kde vítěz každé kategorie obdržel namísto obvyklé medaile či poháru užitečné gymnastické cvičky (to vše díky finančnímu přispění města Poděbrady a dalších sponzorů). Ale účastníci náš závod vychválili i za bezvadnou organizaci, za kterou stojí nejen naši trenéři, ale notným dílem přispívají i starší cvičenci a cvičenky, rodiče a také odchovanci oddílu, kteří se stále vracejí „domů“. Jedním z nich je třeba Petr Žák, který na každý závod připravuje na míru informační technologii evidence a výpočtu výsledků, která v reálném čase počítá a zobrazuje výsledky hodnocení sestav všech závodníků. Jemu a všem dalším nadšencům a přátelům jednoty děkujeme za spolupráci!

Právě na Poděbradské cvičce si prošli prvním závodním křtem ve sportovní gymnastice naši nejmenší svěřenci manželů Juklíčkových, děvčata rok narození 2013 a chlapci 2012. V bonusové soutěži Hvězdování, která byla součástí závodu, se na prvních pozicích ve svých kategoriích umístili Ema Větrovská, Jan Bedrna, Tobiáš Scholz, Jan Hubálek, druzí skončili Barbora Šmídová, Tom Pokorný, Matěj Větrovský, Štěpán Pulda a třetí Nikol Pošíková, Viktorie Ondrová, Vojtěch Polák, Filip Fárka a Mário Mihál. V gymnastice stál na nejvyšším stupínku Jan Bedrna a Tobiáš Scholz, na stupínku druhém Monika Vávrová, Radek Pošík a Štěpán Pulda a na stupínku bronzovém Vojtěch Polák, Filip Fárka a Adam Bělohlávek.

Text: Vlaďka Zmeškalová

Může za to Sičák. A teď mistrovství republiky, sní BMX nadšenec

Za zrodem Dirtparku stojí především skupina nadšených chlapců včele s dvacetiletým Michalem Sičákem, poděbradským BMX jezdcem, který před pěti lety sebral odvahu a s myšlenkou na zbudování Dirtparku přišel přímo na radnici. T

celý článek >>>

Vyřádit se na maximum? Jasně, na Dirtparku!

Na nenápadném místě poblíž poděbradského EKO gymnázia stojí nově zbudovaný ráj adrenalinové cyklistiky. Areál zvaný Dirtpark, ze tří stran chráněný vzrostlými stromy, byl v pátek 8. září 2017 slavnostně otevřen široké veřejnosti.

Zlaté a stříbrné pamlsky „dochutilo“ toskánské atletické koření

Poděbradští atleti zářili v právě vrcholící sezoně na českém i evropském tartanu.

Beachvolejbalisté o prázdninách nezahálí

Areál plážového volejbalu na poděbradském Jezeře byl v létě v plné permanenci.

Pestré léto poděbradských turistů

Polovina prázdnin je za námi a můžeme konstatovat, že činnost KČT byla bohatší než kdy jindy.

Nová sportoviště čeká křest

Hned několik nových sportovních areálů v Poděbradech se chystá v následujících dnech na slavnostní otevření.

S kajakem po Evropě a Račice jako bonus. Slivanská zažila prima sezonu

Také Poděbrady měly své želízko v ohni na srpnovém Mistrovství světa v kanoistice. Na domácí vodě v Račicích oblékla reprezentační dres vedle hvězd Martina Fuksy a Josefa Dostála teprve jedenadvacetiletá kajakářka Kateřina Slivanská.

Wimbledonská premiéra Vrbenského: Kordův skalp, ochranka a životní úspěch

Ta zpráva, která začátkem července přiletěla z Londýna, zněla jako z říše sci-fi. Poděbraďák Michael Vrbenský postoupil do finále tenisového Wimbledonu! A co na tom, že šlo „jen“ o turnaj juniorů a čtyřhru.