Hokejisté postupují „od stolu“ do Krajské ligy!

 

Sezona 2016/17 je pro poděbradské hokejisty definitivně u konce. A přesto, že se „A“ týmu nepodařilo v play-off Krajské soutěže probojovat do finále, lze ji považovat za vydařenou.

 

hokej_hlavni_foto_

Poděbradské mužstvo dospělých si od září zahraje opět Krajskou ligu


To si myslí i manažer klubu a trenér seniorského týmu David Kubát. „Celkově lze uplynulou sezonu hodnotit jako úspěšnou. ‚A‘ mužstvo dospělých splnilo cíl a prokousalo se do play-off, kde nestačilo na Čáslav. Na druhou stranu zápasy s týmy horní čtyřky ukázaly, že tým je nutné pro příští sezonu výrazně posílit. Důvodem bude i rozšíření Krajské ligy mužů, kam se po roce vracíme, a určitě budeme chtít být rovnocennými soupeři,“ uvedl šéf poděbradské kabiny. Ten si za další cíl pro nadcházející ročník vytyčil, aby se na stadion opět vrátili diváci.

 

Nadějná mládež

Starší dorost ve skupině o udržení v Lize staršího dorostu obsadil solidní 4. místo, když před ním skončila pouze mužstva Jablonce, Třebíče a Nového Města nad Metují. „Cílem nově vytvořeného týmu mladšího dorostu bylo získávat zkušenosti pro další sezonu, v níž by měl hrát Ligu mladšího dorostu. Příležitost zde dostávali i mladší hráči ze straších žáků, a určitě se neztratili,“ podotkl Kubát.


V žákovské kategorii usilovalo vedení klubu před startem soutěží o přeřazení ze skupiny Libereckého kraje do Středočeského kraje. „Ta je mnohem silnější. Starší žáci skončili na pěkném třetím místě za Hradcem Králové a Libercem, když za sebou nechali týmy, jako jsou Letňany, Mladá Boleslav, Kolín a Nymburk. Mladším žákům se tolik nedařilo, přesto i jejich výsledky měly díky kvalitnímu tréninku stoupající úroveň a v příští sezoně se určitě neztratí,“ všiml si Kubát.


U týmů nejmenších hokejistů – přípravek, usilovali trenéři hlavně o nácvik základních návyků a doplňování kádru pomocí náborů. „Obojí se daří i díky tomu, že klub má u všech mužstev kvalifikované trenéry s minimálně 2. nejvyšší trenérskou licencí. Velmi slibně se rozvíjí i spolupráce se Základní školou Václava Havla, kde se snažíme hráče soustředit do jednotlivých tříd. Pak mohou absolvovat tréninky na ledě místo hodin tělesné výchovy a za asistence našich trenérů speciální hodiny tělesné výchovy,“ potěšilo Kubáta.


Poděbradský manažer upozornil, že další posun všech týmů vpřed je mimo jiné spojený s nutnou dostavbou dalších kabin a zázemí zimního stadionu. „Bez tohoto kroku to bude takřka nemožné. Všichni v HC Poděbrady však věříme, že se to s pomocí města podaří rychle vyřešit,“ dodal Kubát.

 

Poděbrady se vrací do Krajské ligy

Nejvyšší krajská soutěž se bude od sezony 2017/18 hrát podle zcela nového formátu; dočká se rozšíření na 16 celků, které budou v základní části rozdělené do 2 skupin. Vedení svazu doladilo změny se zástupci klubů koncem dubna. Krajskou ligu dosud hrálo 12 mužstev. Od září, kdy vypukne nový ročník, přibydou další 4, mezi nimi i semifinalisté Krajské soutěže Kutná Hora a Poděbrady. 16 účastníků bude v následujících nejméně dvou sezonách rozděleno do západní a východní skupiny. V nich se utkají s každým týmem doma a venku, k tomu se každý jednou poměří s celky druhé skupiny. 4 nejlepší z každé skupiny si zajistí play-off, mužstva z posledních míst čeká baráž.

 

Maďarský triumf

Až o Velikonocích definitivně skončila hokejová sezona 2016/2017 pro mladé Poděbraďáky. Mužstvo starších žáků vyhrálo přesvědčivě turnaj v Budapešti „Golden Puck 2017“. Ve třídenním klání dokázalo porazit všechny své soupeře z Maďarska, Slovinska a Litvy.

Text: Aleš Kubelka
Foto: www.hcpdy.cz


Znovuzrození Snipeři bojují o postup

Znovuzrození Snipeři bojují o postup

S novým vedením, novými sponzory, dresy a hlavně novými posilami vstoupili poděbradští florbalisté do právě probíhající sezony.

celý článek >>>

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Novoroční šlapanda KČT Poděbrady se vydařila jak počasím, tak účastí / Letos oslaví oddíl Robinsonů 50 let od svého vzniku.

celý článek >>>

První Vá-Noční orienťák v parku

První Vá-Noční orienťák v parku

V sobotu 16. prosince 2017 uspořádali poděbradští orienťáci z klubu Běhej Poděbrady závod pro veřejnost v centru Poděbrad.

celý článek >>>

OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

V poslední den roku 2017 se na lázeňské kolonádě uskutečnil 3. ročník Silvestrovského běhu. Akce pořádané Poděbradskou sportovní, a. s., se zúčastnilo 140 běžců.

celý článek >>>

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

Už 4. ročník krasobruslařských závodů Poděbradské ledové srdce se uskuteční 13. ledna 2018 od 9. hodin na zimním stadionu v Poděbradech.

celý článek >>>

MINIMISS ANETKA

MINIMISS ANETKA

Závodnice poděbradského oddílu aerobiku Aneta Bedrnová (na snímku uprostřed) se 18. 11. 2017 v Praze na Olšance stala MINIMISS Aerobik 2017.

celý článek >>>

Medailová nadílka od Metuje

Medailová nadílka od Metuje

Na třetím závodu sezony vybojovaly poděbradské krasobruslařky 2 zlaté a 2 stříbrné medaile.

celý článek >>>

Úrodný podzim na „Jiskře“. Fotbalová Bohemie zatím září

Úrodný podzim na „Jiskře“. Fotbalová Bohemie zatím září

Před pár dny se (nejen) fotbalová Bohemia Poděbrady uložila k zimnímu spánku. A ten může být klidný, ba růžový. V následujících řádcích se ohlédneme za první částí letošní sezony jednotlivých „složek“ oddílu.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY