Hokejisté postupují „od stolu“ do Krajské ligy!

 

Sezona 2016/17 je pro poděbradské hokejisty definitivně u konce. A přesto, že se „A“ týmu nepodařilo v play-off Krajské soutěže probojovat do finále, lze ji považovat za vydařenou.

 

hokej_hlavni_foto_

Poděbradské mužstvo dospělých si od září zahraje opět Krajskou ligu


To si myslí i manažer klubu a trenér seniorského týmu David Kubát. „Celkově lze uplynulou sezonu hodnotit jako úspěšnou. ‚A‘ mužstvo dospělých splnilo cíl a prokousalo se do play-off, kde nestačilo na Čáslav. Na druhou stranu zápasy s týmy horní čtyřky ukázaly, že tým je nutné pro příští sezonu výrazně posílit. Důvodem bude i rozšíření Krajské ligy mužů, kam se po roce vracíme, a určitě budeme chtít být rovnocennými soupeři,“ uvedl šéf poděbradské kabiny. Ten si za další cíl pro nadcházející ročník vytyčil, aby se na stadion opět vrátili diváci.

 

Nadějná mládež

Starší dorost ve skupině o udržení v Lize staršího dorostu obsadil solidní 4. místo, když před ním skončila pouze mužstva Jablonce, Třebíče a Nového Města nad Metují. „Cílem nově vytvořeného týmu mladšího dorostu bylo získávat zkušenosti pro další sezonu, v níž by měl hrát Ligu mladšího dorostu. Příležitost zde dostávali i mladší hráči ze straších žáků, a určitě se neztratili,“ podotkl Kubát.


V žákovské kategorii usilovalo vedení klubu před startem soutěží o přeřazení ze skupiny Libereckého kraje do Středočeského kraje. „Ta je mnohem silnější. Starší žáci skončili na pěkném třetím místě za Hradcem Králové a Libercem, když za sebou nechali týmy, jako jsou Letňany, Mladá Boleslav, Kolín a Nymburk. Mladším žákům se tolik nedařilo, přesto i jejich výsledky měly díky kvalitnímu tréninku stoupající úroveň a v příští sezoně se určitě neztratí,“ všiml si Kubát.


U týmů nejmenších hokejistů – přípravek, usilovali trenéři hlavně o nácvik základních návyků a doplňování kádru pomocí náborů. „Obojí se daří i díky tomu, že klub má u všech mužstev kvalifikované trenéry s minimálně 2. nejvyšší trenérskou licencí. Velmi slibně se rozvíjí i spolupráce se Základní školou Václava Havla, kde se snažíme hráče soustředit do jednotlivých tříd. Pak mohou absolvovat tréninky na ledě místo hodin tělesné výchovy a za asistence našich trenérů speciální hodiny tělesné výchovy,“ potěšilo Kubáta.


Poděbradský manažer upozornil, že další posun všech týmů vpřed je mimo jiné spojený s nutnou dostavbou dalších kabin a zázemí zimního stadionu. „Bez tohoto kroku to bude takřka nemožné. Všichni v HC Poděbrady však věříme, že se to s pomocí města podaří rychle vyřešit,“ dodal Kubát.

 

Poděbrady se vrací do Krajské ligy

Nejvyšší krajská soutěž se bude od sezony 2017/18 hrát podle zcela nového formátu; dočká se rozšíření na 16 celků, které budou v základní části rozdělené do 2 skupin. Vedení svazu doladilo změny se zástupci klubů koncem dubna. Krajskou ligu dosud hrálo 12 mužstev. Od září, kdy vypukne nový ročník, přibydou další 4, mezi nimi i semifinalisté Krajské soutěže Kutná Hora a Poděbrady. 16 účastníků bude v následujících nejméně dvou sezonách rozděleno do západní a východní skupiny. V nich se utkají s každým týmem doma a venku, k tomu se každý jednou poměří s celky druhé skupiny. 4 nejlepší z každé skupiny si zajistí play-off, mužstva z posledních míst čeká baráž.

 

Maďarský triumf

Až o Velikonocích definitivně skončila hokejová sezona 2016/2017 pro mladé Poděbraďáky. Mužstvo starších žáků vyhrálo přesvědčivě turnaj v Budapešti „Golden Puck 2017“. Ve třídenním klání dokázalo porazit všechny své soupeře z Maďarska, Slovinska a Litvy.

Text: Aleš Kubelka
Foto: www.hcpdy.cz


Wimbledonská premiéra Vrbenského: Kordův skalp, ochranka a životní úspěch

Wimbledonská premiéra Vrbenského: Kordův skalp, ochranka a životní úspěch

Ta zpráva, která začátkem července přiletěla z Londýna, zněla jako z říše sci-fi. Poděbraďák Michael Vrbenský postoupil do finále tenisového Wimbledonu! A co na tom, že šlo „jen“ o turnaj juniorů a čtyřhru.

celý článek >>>

Poděbraďáci běželi pro Františka. Ten má díky nim nové křeslo

Poděbraďáci běželi pro Františka. Ten má díky nim nové křeslo

Již potřetí se před hotelem Golfi sešly stovky běžců, ale především lidí, kteří mají srdce na správném místě.

celý článek >>>

Sport, který městu chyběl. Orientační běžci sbírají ostruhy

Sport, který městu chyběl. Orientační běžci sbírají ostruhy

Druhou červnovou sobotu se konaly závody celostátního žebříčku orientačních běžců. Poděbrady byly zastoupeny početnou skupinou závodníků, kteří touto akcí též zakončovali program orientačního kroužku.

celý článek >>>

Mladí „baskeťáci“ vyválčili ligu U15

Mladí „baskeťáci“ vyválčili ligu U15

Jako poslední ze všech kategorií bojovali hoši ročníků 2003 a 2004 o postup do ligové soutěže.

celý článek >>>

Golfová elita obletovala poděbradské jamky

Golfová elita obletovala poděbradské jamky

Ve druhé polovině června přivítalo malebné prostředí golfového hřiště v Poděbradech Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na jamky.

celý článek >>>

BOSOBĚŽECKÝ ZÁVOD PRO DĚTI!

BOSOBĚŽECKÝ ZÁVOD PRO DĚTI!

14. 7. 2017.
PRÁZDNINOVÝ BOSOBĚŽECKÝ ZÁVOD PRO DĚTI.

celý článek >>>

Basketbalové narozeniny: smeče na kolonádě a pocta na zámku

Basketbalové narozeniny: smeče na kolonádě a pocta na zámku

Příznivci poděbradského basketbalu oslavili velkolepě 70. výročí od založení klubu.

celý článek >>>

Zaokrouhleno na 100. Sparťanka Trikalová má boxerský titul!

Zaokrouhleno na 100. Sparťanka Trikalová má boxerský titul!

Teprve třináctiletá Natálie Trikalová září ve fotbalovém dresu pražské Sparty. Kromě fotbalového pažitu však sbírá trofeje i v boxerském ringu.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY