Hokejistům Poděbrad se start sezony vydařil

 

Poděbradští hokejisté mají za sebou povedenou první polovinu sezony v Krajské lize.

 

hokej_1_23_2018_Poděbradští hokejisté mají „našlápnuto“ mezi účastníky play-off Krajské ligy

 

„Cíl byl stanoven jasně. Chceme do první čtyřky, a tím pádem si zahrát v play-off,“ řekl před zářijovým startem sezony manažer poděbradského „áčka“ HC Poděbrady Milan Hněvsa.

 

A že nemluvil jen tak do větru, dokazuje pohled na tabulku Krajské ligy mužů. Ve své „východní části“ okupují lázeňští borci po jedenácti odehraných zápasech druhé místo.

 

Tvrdá příprava a především posily, které na Ostende zamířily v letní přestávce, předurčovaly Poděbrady k bojům na špici tabulky. Z Mělníka přišel zkušený trenér Jan Boháček, který sebou přivedl několikanásobného nejproduktivnějšího hráče soutěže Martina Příhodu, střelce Jana Verneka a obránce Miloslava Cafourka. Obranný val poděbradského mužstva pak vyztužil juniorský mistr světa z roku 2001 David Pojkar. „Na tuto osu se nabalilo několik dalších kvalitních hráčů a úspěšně se do mužstva zapracovávají místní odchovanci. Vstup do sezony se opravdu povedl. Náš tým vyhrál z šesti úvodních zápasů hned pětkrát, nestačili jsme jen na neoblíbenou Čáslav,“ uvedl spokojený manažer HC Poděbrady David Kubát.

 

A i když se v listopadu dobře promazaný poděbradský stroj na vítězství trochu zadrhl, stále se drží na pozicích, které zajišťují play-off pro 8 nejlepších týmů Krajské ligy. „Martin Příhoda je opět neproduktivnější hráč soutěže a mužstvo šlape. Zápasy nabízejí spoustu branek a diváci se rozhodně nenudí, což je vidět na stoupající návštěvnosti,“ potěšilo dále Kubáta.
Daří se i mládežnickým týmům Poděbrad. „V rámci akce ‚Pojď hrát hokej‘ se u nás zaregistrovalo patnáct nových hokejistů a další přibývají v průběhu pravidelných tréninků,“ dodal Kubát.


Nejbližší domácí utkání HC Poděbrady
Sobota 22. 12.
HC Poděbrady – HK Králův Dvůr (17:00)

Text: Aleš Kubelka
Foto: archiv HC Poděbrady
(29. 11. 2018)


Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Oblíbený běh na tři a deset kilometrů se v tomto roce nesl v modré barvě triček, jejichž koupí přispěli účastníci akce zdravotně postiženým dětem na nákup pomůcek. Prestiž závodu stoupla zrychlením hlavního běhu i vyšším počtem závodníků a pořadatelé si vytyčili vyšší cíl tím, že pomohou třem (oproti loňským dvěma) dětem s handicapem. A podařilo se. Běžci hlavního závodu se letos rozdělili na ty před Romanem Šebrlem a ty za ním. Charitativní akcí provedla příjemná moderátorka Lucie Křížková, Miss ČR 2003.

celý článek >>>

Poděbradské dračí srdce

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

celý článek >>>

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY