Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

 

Příznivci bojových sportů podpořili necelými 260 tisíci korunami dvě děti s handicapem z Nymburska.


mma charitaTéměř 260 tisíc korun se podařilo shromáždit díky sbírce organizované MMA Poděbrady, sdružení, které se věnuje bojovým sportům. Částka podpoří dvě děti – Vojtu (8) s dětskou mozkovou obrnou a Barborku (7), která má kombinované postižení. Sbírka byla slavnostně zakončena během galavečera bojových umění GCF 47 v Nymburku v neděli 27. ledna 2019.


„Je úžasné sledovat, jak mohou velcí bojovníci pomáhat těm malým, kteří bojují neustále, vlastně už od narození. Vybrala se krásná částka, která bude rovným dílem rozdělena mezi obě děti, mám z toho velkou radost,“ uvedla Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.


Vojta se narodil předčasně a ve dvou letech mu byla diagnostikována dětská mozková obrna. Finance ze sbírky rodina použije na rehabilitace. Autistická Barborka má vrozenou vadu srdce a bránice, podstoupila řadu operací. Finanční podpora rodině pomůže s nákupem speciální výživy a s rekonstrukcí bytu.


Sbírka „MMA pomáhá“ byla zahájena v listopadu 2018. Dárci mohli přispět dětem na účet vedený u Konta Bariéry nebo v okolí Poděbrad a Nymburka do zapečetěných kasiček. Darovat libovolnou částku mohli také návštěvníci galavečera bojových umění, kde byl rodinám dětí předán symbolický šek s celkovým výtěžkem ve výši 259 tisíc korun.


„Když jsme před třemi lety se sbírkou začínali, nenapadlo by mne, že se podaří vybrat třeba čtvrt milionu. Překvapili mne především diváci v sále, protože během galavečera přispěli do kasiček, které kolovaly mezi lidmi, více než osmdesáti tisíci korun. Rád bych poděkoval všem, kteří Barborce a Vojtovi pomohli,“ řekl Lukáš Blažek z MMA Poděbrady, jeden z organizátorů sbírky i galavečera.

 

Jednalo se již o třetí ročník sbírky „MMA pomáhá“, poslední dva ročníky sportovci organizovali ve spolupráci s Kontem Bariéry.

Konto Bariéry – od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se více než dvacet let účastní desetitisíce dárců – svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry. Díky nim Konto Bariéry rozdělilo stovky miliónů korun a podpořilo tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti. Více informací na stránkách www.kontobariery.cz.


MMA Poděbrady – sportovní oddíl, který funguje od roku 2010, zaměřený na bojové sporty. Více informací na stránkách www.mma-pdy.cz.

Text: Petra Seberová, Konto Bariéry
Foto: Konto Bariéry

(7. 2. 2019)

 


Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Oblíbený běh na tři a deset kilometrů se v tomto roce nesl v modré barvě triček, jejichž koupí přispěli účastníci akce zdravotně postiženým dětem na nákup pomůcek. Prestiž závodu stoupla zrychlením hlavního běhu i vyšším počtem závodníků a pořadatelé si vytyčili vyšší cíl tím, že pomohou třem (oproti loňským dvěma) dětem s handicapem. A podařilo se. Běžci hlavního závodu se letos rozdělili na ty před Romanem Šebrlem a ty za ním. Charitativní akcí provedla příjemná moderátorka Lucie Křížková, Miss ČR 2003.

celý článek >>>

Poděbradské dračí srdce

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

celý článek >>>

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY