Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

 

O předminulém víkendu vkročili do nové sezony hokejisté HC Poděbrady. S novým trenérem, posilami a smělými cíli.

 

hokej_1_18_2018__S novým trenérem Boháčkem a několika zvučnými posilami se chtějí letos poděbradští hokejisté probojovat do play-off Krajské ligy

 

Čelo tabulky Krajské ligy. Tam se chce po skromnějších letech pohybovat lázeňský hokejový tým. „Cíl byl stanoven jasně. Chceme do první čtyřky, a tím pádem si zahrát v play-off,“ říká bojovně naladěný manažer poděbradského „áčka“ HC Poděbrady a jeho někdejší dlouholetý hráč Milan Hněvsa.

 

/hnevsa_Jaká byla letní přestávka z pohledu manažera A týmu?

Letní přestávka pro manažera vlastně neexistuje, nebyla žádná. Vzhledem k výsledkům mužstva v předchozích letech bylo nutné ihned po skončení sezony začít pracovat na jeho přestavbě.

Klub již koncem jara oznámil příchod nového trenéra Jana Boháčka z Mělníka. Proč jste se rozhodli angažovat právě jeho?

Chtěli jsme do mužstva přinést změnu, nový impuls. Využili jsme situace, kdy Honza Boháček skončil u mužstva HC Junior Mělník a oslovili jsme ho. Jedná se o trenéra, který má kromě úspěchů v trenérské kariéře za sebou i bohatou kariéru hráčskou. Navíc jsme si sedli i lidsky, jednání probíhala velmi rychle a po dvou schůzkách bylo vlastně jasno.

Došlo i k posílení hráčského kádru?

Ano, spolu s trenérem přišli z Mělníka i Jan Vernek a Martin Příhoda, od nichž si slibujeme velkou produktivitu. Vždyť se také pravidelně umisťovali na prvních příčkách bodování celé Krajské ligy. Další posilou je Miloslav Cafourek, hráč HC Kobra Praha, který v loňské sezoně také působil v Mělníce. Tým by měl doplnit i David Pojkar, juniorský mistr světa z roku 2001 a vicemistr extraligy. Pokračovat v našem dresu bude Lukáš Rindoš, který v loňské sezoně naplnil roli „hvězdy“ týmu a na post brankáře se vrací Jiří Škubal. V jednání aktuálně máme ještě dvě až tři jména. Kromě zmíněných posil chceme zapojit i hráče z vlastních řad, příležitost tak určitě dostanou naši junioři.

V Krajské lize nedošlo k žádným výrazným změnám; kromě odstoupení týmu Kladna, které nahradí Kralupy – 3. tým baráže. Kdo bude podle vás patřit mezi favority celé soutěže?

Mezi favority lze považovat úspěšné týmy z loňské sezony. Určitě vítěze Krajské ligy Černošice a také finalistu z Benešova.

Věrní fanoušci Poděbrad se mohou těšit na minimálně 11 domácích zápasů. Na co ještě?

Doufám, že na pěkný hokej a mnohem více vítězství než v minulých letech. A také na dobrou klobásu a pivo (úsměv).


Nejbližší zápasy HC Poděbrady

logo_hcpdy_6. 10. 2018 HC Příbram – HC Poděbrady
13. 10. 2018 HC Poděbrady – HK Kralupy nad Vltavou
20. 10. 2018 Slavoj Velké Popovice – HC Poděbrady
27. 10. 2018 HC Poděbrady – BK Mladá Boleslav B
3. 11. 2018 HC Žabonosy – HC Poděbrady
10. 11. 2018 SK Černošice – HC Poděbrady

HVĚZDNÁ POSILA

pojkar__Poděbradské hokejisty posílil v letní přestávce obránce David Pojkar, juniorský mistr světa a vicemistr české extraligy. Odchovanec Slavie v extralize debutoval v sezoně 1999/2000, později patřil s obrovitým Petrem Martínkem k vyhlášeným brouskům „sešívaných“. Zahrál si i v prvoligovém Chomutově či Berouně. Hráč především pro „černou“ práci pomohl mimo jiné v sezoně 2006/2007 Ústí nad Labem k historicky prvnímu postupu do extraligy.

 

Sedmatřicetiletý matador obléká od sezony 2018/2019 dres Poděbrad.

 

Text: (aku)
Foto: HC Poděbrady, archiv BK Boleslav

(2. 10. 2018)


Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

celý článek >>>

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu závodníci plánují dobročinnou akci pro poděbradskou veřejnost.

celý článek >>>

Dočkal: Kdyby to bylo na mně, fotbal hraju opět ve Spartě

Dočkal: Kdyby to bylo na mně, fotbal hraju opět ve Spartě

Odchovanec poděbradského fotbalu Bořek Dočkal bude na minulý rok vzpomínat jistě v dobrém. Narodil se mu druhý syn, stal se novým reprezentačním kapitánem a sezonu zakončil v zámořské MLS. Ve Philadelphii byl s osmnácti asistencemi nejlepším nahrávačem základní části soutěže. Co ale dál? Svůj osud nemá ve svých rukou. Kdyby ovšem mohl, volí prý jednoznačně návrat domů. Jak vidí třicetiletý Dočkal svou fotbalovou budoucnost a jak zpětně hodnotí rok 2018?

celý článek >>>

Začala „výměna generací“ ve squashovém fotbale v Poděbradech?

Začala „výměna generací“ ve squashovém fotbale v Poděbradech?

Na sklonku minulého roku proběhl v Poděbradech již 12. ročník Sametového turnaje ve squashovém fotbale (na snímku).

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY