Mladí „baskeťáci“ vyválčili ligu U15

 

Jako poslední ze všech kategorií bojovali hoši ročníků 2003 a 2004 (na snímku) o postup do ligové soutěže.

 

/basket_u15_qualV druhém kole kvalifikace si mladí košíkáři připsali cenné vítězství proti družstvu z Jaroměře a zajistili si pro rok 2017/2018 již třetí ligovou sezonu za sebou. Co se skrývá za tímto opakovaným úspěchem?


Za prvé tvrdá fyzická dřina. Srpnové intenzívní dvoufázové soustředění orientované na výdrž, sílu a vytrvalost je jen začátkem. Po opakovaných fyzických testech sezona začíná přátelskými utkáními, náročnými tréninky a pak soutěžními zápasy každý druhý víkend.


Za druhé motivace, cílevědomost, nezdolnost a týmový duch. Jasně, že se někdy nedaří, každý zažije pocit, že už nemůže dál, že už neuběhne ani metr, že jeho střely nenachází koš. Nastanou utkání, kdy proti domácím vyběhnou o hlavu větší a o 10 kg těžší soupeři, ale důležité je nebát se, nesklonit se ani před družstvem zvučného jména a hrát hlavou. V lize není slabých protivníků a pro další růst basketbalových dovedností je lepší prohrát o tři koše než vyhrát o 50.


Za třetí již nasbírané zkušenosti. Jak bylo zmíněno v úvodu, kluci mají za sebou druhou ligovou sezonu a právě vybojovali třetí. Začátky nebyly jednoduché, jako jedenáctiletí a dvanáctiletí občas bojovali sami se sebou, s respektem k povinnostem, k rozhodčím. Naučili se však disciplíně, stali se odolnějšími, silnějšími fyzicky i psychicky, zvládají přijmout ránu i podat pomocnou ruku. Mladší se učí od starších, trpělivě čekají, až přijde jejich chvíle. A že už přišla a že nezklamali, je vidět v plynulé výměně dočasně odchozích ročníků 2002 a nástupem hochů o dva roky mladších, kteří se v kvalifikačních utkáních rozhodně neztratili, ba naopak svým zaujetím a výkonem příjemně překvapili.


Za čtvrté trenérský tým a zázemí klubu, město Poděbrady a podpora rodičů. Michal Skořepa, Tomáš Černý a Vladimír Vodehnal, kombinace trenérů Basketu Poděbrady, z. s., která umí připravit každého „baskeťáka“ na svoji roli a doslova z něj vymačká výkonnostně a herně i to, co sám netuší, že zvládá a umí. No, a v neposlední řadě je potřeba vyzdvihnout podporu rodičů dětí a rodinných příslušníků trenérů, kteří na poslední chvíli mění své plány a pomáhají organizačně i finančně.


A za páté fluidum, genius loci, souhra a spojení, předurčení. Říkejte si tomu, jak chcete, ale je to něco, co funguje, co tmelí tým, co jej posouvá k vyšším metám a o co se snad bude moci opřít, kromě pevného zdraví, i další ligovou sezonu.


Text: Gabriela Fričová
Foto: Basket Poděbrady


Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

První červnové pondělí zažil orientační běh v našem městě svátek. Na terén poděbradského Kostelního předměstí a přilehlého lesoparku u vodojemu zavítal tým české a švýcarské reprezentace na trénink štafetových dvojic.

celý článek >>>

Souboj generací u zeleného stolu

Souboj generací u zeleného stolu

Oddíl stolního tenisu ACS Přední Lhota uspořádal přátelský zápas svých žáků s družstvem stolně-tenisového kroužku seniorů SPCCH při DDM Symfonie Poděbrady.

celý článek >>>

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

celý článek >>>

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Začátkem května se v Poděbradech konal tradiční turnaj v pétanque – PODĚBRADKA CUP, s mezinárodní účastí družstev ze Švédska a Dánska.

celý článek >>>

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Mažoretky a Poděbrady. Rovnice o dvou známých se opět začala „počítat“ o víkendu 16. a 17. června 2018, kdy město po roce rozzářily pestrobarevné kostýmy mažoretek z celé republiky.

celý článek >>>

Vrbenský zářil v Polsku

Vrbenský zářil v Polsku

Poděbradský tenista Michael Vrbenský si připsal první cenný úspěch v seniorské kategorii.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY