Mladí „baskeťáci“ vyválčili ligu U15

 

Jako poslední ze všech kategorií bojovali hoši ročníků 2003 a 2004 (na snímku) o postup do ligové soutěže.

 

/basket_u15_qualV druhém kole kvalifikace si mladí košíkáři připsali cenné vítězství proti družstvu z Jaroměře a zajistili si pro rok 2017/2018 již třetí ligovou sezonu za sebou. Co se skrývá za tímto opakovaným úspěchem?


Za prvé tvrdá fyzická dřina. Srpnové intenzívní dvoufázové soustředění orientované na výdrž, sílu a vytrvalost je jen začátkem. Po opakovaných fyzických testech sezona začíná přátelskými utkáními, náročnými tréninky a pak soutěžními zápasy každý druhý víkend.


Za druhé motivace, cílevědomost, nezdolnost a týmový duch. Jasně, že se někdy nedaří, každý zažije pocit, že už nemůže dál, že už neuběhne ani metr, že jeho střely nenachází koš. Nastanou utkání, kdy proti domácím vyběhnou o hlavu větší a o 10 kg těžší soupeři, ale důležité je nebát se, nesklonit se ani před družstvem zvučného jména a hrát hlavou. V lize není slabých protivníků a pro další růst basketbalových dovedností je lepší prohrát o tři koše než vyhrát o 50.


Za třetí již nasbírané zkušenosti. Jak bylo zmíněno v úvodu, kluci mají za sebou druhou ligovou sezonu a právě vybojovali třetí. Začátky nebyly jednoduché, jako jedenáctiletí a dvanáctiletí občas bojovali sami se sebou, s respektem k povinnostem, k rozhodčím. Naučili se však disciplíně, stali se odolnějšími, silnějšími fyzicky i psychicky, zvládají přijmout ránu i podat pomocnou ruku. Mladší se učí od starších, trpělivě čekají, až přijde jejich chvíle. A že už přišla a že nezklamali, je vidět v plynulé výměně dočasně odchozích ročníků 2002 a nástupem hochů o dva roky mladších, kteří se v kvalifikačních utkáních rozhodně neztratili, ba naopak svým zaujetím a výkonem příjemně překvapili.


Za čtvrté trenérský tým a zázemí klubu, město Poděbrady a podpora rodičů. Michal Skořepa, Tomáš Černý a Vladimír Vodehnal, kombinace trenérů Basketu Poděbrady, z. s., která umí připravit každého „baskeťáka“ na svoji roli a doslova z něj vymačká výkonnostně a herně i to, co sám netuší, že zvládá a umí. No, a v neposlední řadě je potřeba vyzdvihnout podporu rodičů dětí a rodinných příslušníků trenérů, kteří na poslední chvíli mění své plány a pomáhají organizačně i finančně.


A za páté fluidum, genius loci, souhra a spojení, předurčení. Říkejte si tomu, jak chcete, ale je to něco, co funguje, co tmelí tým, co jej posouvá k vyšším metám a o co se snad bude moci opřít, kromě pevného zdraví, i další ligovou sezonu.


Text: Gabriela Fričová
Foto: Basket Poděbrady


Znovuzrození Snipeři bojují o postup

Znovuzrození Snipeři bojují o postup

S novým vedením, novými sponzory, dresy a hlavně novými posilami vstoupili poděbradští florbalisté do právě probíhající sezony.

celý článek >>>

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Novoroční šlapanda KČT Poděbrady se vydařila jak počasím, tak účastí / Letos oslaví oddíl Robinsonů 50 let od svého vzniku.

celý článek >>>

První Vá-Noční orienťák v parku

První Vá-Noční orienťák v parku

V sobotu 16. prosince 2017 uspořádali poděbradští orienťáci z klubu Běhej Poděbrady závod pro veřejnost v centru Poděbrad.

celý článek >>>

OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

V poslední den roku 2017 se na lázeňské kolonádě uskutečnil 3. ročník Silvestrovského běhu. Akce pořádané Poděbradskou sportovní, a. s., se zúčastnilo 140 běžců.

celý článek >>>

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

Už 4. ročník krasobruslařských závodů Poděbradské ledové srdce se uskuteční 13. ledna 2018 od 9. hodin na zimním stadionu v Poděbradech.

celý článek >>>

MINIMISS ANETKA

MINIMISS ANETKA

Závodnice poděbradského oddílu aerobiku Aneta Bedrnová (na snímku uprostřed) se 18. 11. 2017 v Praze na Olšance stala MINIMISS Aerobik 2017.

celý článek >>>

Medailová nadílka od Metuje

Medailová nadílka od Metuje

Na třetím závodu sezony vybojovaly poděbradské krasobruslařky 2 zlaté a 2 stříbrné medaile.

celý článek >>>

Úrodný podzim na „Jiskře“. Fotbalová Bohemie zatím září

Úrodný podzim na „Jiskře“. Fotbalová Bohemie zatím září

Před pár dny se (nejen) fotbalová Bohemia Poděbrady uložila k zimnímu spánku. A ten může být klidný, ba růžový. V následujících řádcích se ohlédneme za první částí letošní sezony jednotlivých „složek“ oddílu.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY