OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

 

V poslední den roku 2017 se na lázeňské kolonádě uskutečnil 3. ročník Silvestrovského běhu. Akce pořádané Poděbradskou sportovní, a. s., se zúčastnilo 140 běžců.

 

silvestr_beh_1_2017

Zatímco při minulém ročníku běžci i přihlížející „mrzli“, letošní povinná výbava obsahovala spíše pláštěnku a deštník. První startovní výstřel pro kategorii A1 zazněl už v půl desáté ráno, kdy se na trať 100 metrů vydali chlapci narození v roce 2012. Délka závodu se postupně zvyšovala na 350, 1000 a nakonec 5 000 metrů. Běželo se po kolonádě směrem k nádraží a poté zpátky po klikatících se cestičkách v parku

 

 

 

/silvestr_beh_2_2017

Hodinu před silvestrovským polednem vyběhla na trať 5 km spolu s juniory a veterány hlavní kategorie OPEN. Počasí se do té doby umoudřilo a i od diváků bylo slyšet hlasité fandění. Hned od počátku se v čele vytvořila silná mužská skupina ve složení Ondřej Čadek, Tomáš Martínek a Pavel Kubričan, která dominovala závodu až do konce


 

/silvestr_beh_3Elitní kategorii OPEN ovládli ve výborných časech Renata Vocásková a Pavel Kubričan (na snímku vlevo). Ten se stal vítězem Silvestrovského běhu už podruhé, při prvním ročníku skončil navíc stříbrný. „Běželo se mi dobře, podmínky nakonec nebyly tak špatné, když přestalo pršet. Trochu to na té parkové cestě klouzalo, ale nic extra,“ usmíval se v cíli obhájce vítězství

 

POCTA VÍTĚZŮM

„Vítězové všech kategorií obdrželi zajímavé ceny a všichni účastníci závodu pamětní medaili. Absolutní vítěz závodu získal pohár od firmy Artcristal  Bohemia. Na tento pohár bude vyryto jeho jméno a bude po celý rok vystaven ve vstupní hale Městského úřadu. Věříme, že se všichni závodníci zúčastní Silvestrovského běhu i v roce 2018 a přilákají další závodníky všech věkových kategorií. Partnery a sponzory akce byly: město Poděbrady, Městská realitní, a. s., restaurace Náš Hostinec, AVE, Eurogreen, s. r. o., Crystal Bohemia, a. s., Czech Crystal Lion, s. r.o., EKKL, a. s., Ritual, s. r. o., Auto Louda, Polabské mlékárny a. s., cukrárna U Reinvaldů a Artcristal Bohemia, s. r. o.“


David Kubát, Poděbradská sportovní, a.s.

 

Výsledky:

Open Muži
1. Kubričan Pavel 15:55
2. Čadek Ondřej 16:09
3. Martínek Tomáš 16:19
Open Ženy
1. Vocásková Renata 18:47
2. Slavíková Eva 18:52
3. Gajdruvá Markéta 18:54


Kompletní výsledkové listiny naleznete na www.pdysport.cz.


Text: Kateřina Vaněčková
Foto: O. Vendlová, K. Vaněčková

 

 


Znovuzrození Snipeři bojují o postup

Znovuzrození Snipeři bojují o postup

S novým vedením, novými sponzory, dresy a hlavně novými posilami vstoupili poděbradští florbalisté do právě probíhající sezony.

celý článek >>>

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Novoroční šlapanda KČT Poděbrady se vydařila jak počasím, tak účastí / Letos oslaví oddíl Robinsonů 50 let od svého vzniku.

celý článek >>>

První Vá-Noční orienťák v parku

První Vá-Noční orienťák v parku

V sobotu 16. prosince 2017 uspořádali poděbradští orienťáci z klubu Běhej Poděbrady závod pro veřejnost v centru Poděbrad.

celý článek >>>

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

Už 4. ročník krasobruslařských závodů Poděbradské ledové srdce se uskuteční 13. ledna 2018 od 9. hodin na zimním stadionu v Poděbradech.

celý článek >>>

MINIMISS ANETKA

MINIMISS ANETKA

Závodnice poděbradského oddílu aerobiku Aneta Bedrnová (na snímku uprostřed) se 18. 11. 2017 v Praze na Olšance stala MINIMISS Aerobik 2017.

celý článek >>>

Medailová nadílka od Metuje

Medailová nadílka od Metuje

Na třetím závodu sezony vybojovaly poděbradské krasobruslařky 2 zlaté a 2 stříbrné medaile.

celý článek >>>

Úrodný podzim na „Jiskře“. Fotbalová Bohemie zatím září

Úrodný podzim na „Jiskře“. Fotbalová Bohemie zatím září

Před pár dny se (nejen) fotbalová Bohemia Poděbrady uložila k zimnímu spánku. A ten může být klidný, ba růžový. V následujících řádcích se ohlédneme za první částí letošní sezony jednotlivých „složek“ oddílu.

celý článek >>>

Pět medailí z Podkrkonoší

Pět medailí z Podkrkonoší

Poděbradské krasobruslařky úspěšně absolvovaly druhý závod této sezony.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY