OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

 

V poslední den roku 2017 se na lázeňské kolonádě uskutečnil 3. ročník Silvestrovského běhu. Akce pořádané Poděbradskou sportovní, a. s., se zúčastnilo 140 běžců.

 

silvestr_beh_1_2017

Zatímco při minulém ročníku běžci i přihlížející „mrzli“, letošní povinná výbava obsahovala spíše pláštěnku a deštník. První startovní výstřel pro kategorii A1 zazněl už v půl desáté ráno, kdy se na trať 100 metrů vydali chlapci narození v roce 2012. Délka závodu se postupně zvyšovala na 350, 1000 a nakonec 5 000 metrů. Běželo se po kolonádě směrem k nádraží a poté zpátky po klikatících se cestičkách v parku

 

 

 

/silvestr_beh_2_2017

Hodinu před silvestrovským polednem vyběhla na trať 5 km spolu s juniory a veterány hlavní kategorie OPEN. Počasí se do té doby umoudřilo a i od diváků bylo slyšet hlasité fandění. Hned od počátku se v čele vytvořila silná mužská skupina ve složení Ondřej Čadek, Tomáš Martínek a Pavel Kubričan, která dominovala závodu až do konce


 

/silvestr_beh_3Elitní kategorii OPEN ovládli ve výborných časech Renata Vocásková a Pavel Kubričan (na snímku vlevo). Ten se stal vítězem Silvestrovského běhu už podruhé, při prvním ročníku skončil navíc stříbrný. „Běželo se mi dobře, podmínky nakonec nebyly tak špatné, když přestalo pršet. Trochu to na té parkové cestě klouzalo, ale nic extra,“ usmíval se v cíli obhájce vítězství

 

POCTA VÍTĚZŮM

„Vítězové všech kategorií obdrželi zajímavé ceny a všichni účastníci závodu pamětní medaili. Absolutní vítěz závodu získal pohár od firmy Artcristal  Bohemia. Na tento pohár bude vyryto jeho jméno a bude po celý rok vystaven ve vstupní hale Městského úřadu. Věříme, že se všichni závodníci zúčastní Silvestrovského běhu i v roce 2018 a přilákají další závodníky všech věkových kategorií. Partnery a sponzory akce byly: město Poděbrady, Městská realitní, a. s., restaurace Náš Hostinec, AVE, Eurogreen, s. r. o., Crystal Bohemia, a. s., Czech Crystal Lion, s. r.o., EKKL, a. s., Ritual, s. r. o., Auto Louda, Polabské mlékárny a. s., cukrárna U Reinvaldů a Artcristal Bohemia, s. r. o.“


David Kubát, Poděbradská sportovní, a.s.

 

Výsledky:

Open Muži
1. Kubričan Pavel 15:55
2. Čadek Ondřej 16:09
3. Martínek Tomáš 16:19
Open Ženy
1. Vocásková Renata 18:47
2. Slavíková Eva 18:52
3. Gajdruvá Markéta 18:54


Kompletní výsledkové listiny naleznete na www.pdysport.cz.


Text: Kateřina Vaněčková
Foto: O. Vendlová, K. Vaněčková

 

 


Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Mise splněna. Po létech paběrkování v „pralesních soutěžích“ jsou zpět. Fotbalisté Bohemie Poděbrady v právě skončené sezoně vybojovali návrat do Krajského přeboru.

celý článek >>>

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Na Mistrovství České republiky Mažoretkové a twirlingové federace v Čáslavi získaly v kategorii A Poděbradské mažoretky další cenné kovy.

celý článek >>>

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Na mistrovství Evropy od nich nikdo mimořádný úspěch nečekal. Do Karlových Varů se „z lázní do lázní“ vydaly především sbírat zkušenosti, okouknout kontinentální elitu a třeba se i lecčemu přiučit. Nakonec však kadetky z oddílu aerobiku TJ Sokol Poděbrady (na snímku) nestačily přijímat gratulace.

celý článek >>>

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

První červnové pondělí zažil orientační běh v našem městě svátek. Na terén poděbradského Kostelního předměstí a přilehlého lesoparku u vodojemu zavítal tým české a švýcarské reprezentace na trénink štafetových dvojic.

celý článek >>>

Souboj generací u zeleného stolu

Souboj generací u zeleného stolu

Oddíl stolního tenisu ACS Přední Lhota uspořádal přátelský zápas svých žáků s družstvem stolně-tenisového kroužku seniorů SPCCH při DDM Symfonie Poděbrady.

celý článek >>>

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY