Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

 

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

 

sportvikend_1_DRAČÍ VLNOBITÍ. V sobotu 26. května se uskutečnil již 11. ročník závodu Poděbradské dračí srdce. Za letního počasí „létalo“ po vlnách Jezera osm bojovně naladěných posádek. „Zvláště družstvo reprezentující město Poděbrady, které mělo ve svých řadách nejvíce žen ze všech týmů, zaujalo svým nadšením a získalo navíc pohár sympatie. Také potěšil zápal mladých studentů z ‚UJOPu‘, kteří se často setkali s pádlováním poprvé v životě,“ uvedl šéf pořadatelů Jaroslav Formánek.

 

/sportvikend_2_SOKOLOVÉ NEMĚLI SOKA. Vítězní gymnasté z TJ Sokol Poděbrady byli oproti minulým dvěma letům, kdy museli o prvenství perně bojovat, letos zcela suverénní. O tom, že se chlapci a dívky z poděbradského Sokola neustále zlepšují, svědčí i nejlepší čas, jaký byl kdy v Poděbradech na trati 200 metrů zajet (50,3 s). Stříbro a bronz si z vod Jezera odvezly posádky „Namydlený blesk“ a „Lyžaři“.

 

 

 

sportvikend_3_UNIVERZÁLNÍ NADŠENCI. Neděle patřila již tradičně jednomu z nejnáročnějších sportů – triatlonu. Do Poděbrad se sjelo přes 300 závodníků z celé České republiky, aby prověřili své síly v mládežnických i seniorských kategoriích. „Dětský závod se odehrává na okruzích v areálu koupaliště a jeho těsném sousedství, což je příjemné pro diváky i přihlížející rodiče, kteří mají možnost sledovat své ratolesti po většinu závodu. Potěšitelné také je, že stále více dětí si přijde triatlon vyzkoušet a někteří se mu věnují i systematičtěji. Nepřijíždějí k nám jen z blízkého okolí, ale třeba i z Trutnova nebo Tábora,“ neskrýval radost Formánek.

 

sportvikend_4_KRÁLOVNA KRÁLOVÁ A KRÁL WAINER. Hlavní triatlonový závod je už řadu let koncipován tak, aby vyhovoval především hobby sportovcům a tzv. bezháková jízda na kole láká i mnoho vyznavačů dlouhých triatlonových tratí. Zatímco mezi muži se o vítězství rozpoutal boj mezi bývalými reprezentanty v dlouhém a špičkovými závodníky v krátkém triatlonu, ze kterého vyšel vítězně Jan Wainer (na snímku), v ženách opět potvrdila své kvality Lenka Králová. „Poděbradský závod patří mezi nejpopulárnější v českém triatlonovém prostředí nejen díky své tradici, ale i pro půvabné prostředí a kvalitní organizaci. K té napomáhá i práce pětapadesáti pořadatelů a perfektní zajištění cyklistiky ze strany státní a městské policie. Poděkování patří také všem našim partnerům a městu Poděbrady,“ dodal spokojený Formánek.

 

Text: (aku)
Foto: Pallavicini/(for)

(27. 5. 2018)

 


S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

V Poděbradech spojil příjemné s užitečným. Ondřej Rybář, bývalý šéftrenér českých biatlonistů a strůjce medailových úspěchů na olympijských hrách, vyrazil na Sportovní den na Jezeře se svými dvěma syny. Ti měli o zábavu postaráno. A Rybář coby ambasador akce odpovídal na všetečné otázky dětí, stejně jako na dotazy PN.

celý článek >>>

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

O předminulém víkendu vkročili do nové sezony hokejisté HC Poděbrady. S novým trenérem, posilami a smělými cíli.

celý článek >>>

Pět metrů nad zemí. Tyčkař Vítek šplhá za evropskou elitou

Pět metrů nad zemí. Tyčkař Vítek šplhá za evropskou elitou

Začátkem roku vybojoval halový titul dorosteneckého mistra republiky, který v létě obhájil pod otevřeným nebem. Pak se sedmnáctiletý tyčkař Jakub Vítek vydal mezi mládežnickou elitu starého kontinentu do maďarského Györu. A ačkoliv na evropském šampionátu do 17 let očekával lepší výsledek, 14. místem talentovaný atlet z Poděbrad ostudu rozhodně neudělal.

celý článek >>>

Poděbradští golfisté zazářili v týmových soutěžích

Poděbradští golfisté zazářili v týmových soutěžích

Družstva Golf Clubu Poděbrady v letošním ročníku opanovala své ligové soutěže.

celý článek >>>

Vrbenského paráda pod Ještědem

Vrbenského paráda pod Ještědem

Životního úspěchu v kategorii mužů dosáhl odchovanec poděbradského tenisu Michael Vrbenský.

celý článek >>>

Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

Ačkoliv v Poděbradech neexistuje atletický oddíl, dá se lázeňské město na Labi v posledních letech pokládat za lůno českých hvězd královny atletiky.

celý článek >>>

Sportovní den pro děti i dospělé

Sportovní den pro děti i dospělé

Jezero Poděbrady, 22. září 2018.

celý článek >>>

Riva Riva, královna Obory

Riva Riva, královna Obory

Také letos uspořádal poděbradský Jezdecký klub Obora tradiční letní skokové závody s názvem Equistro Cup.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY