Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

 

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

 

sportvikend_1_DRAČÍ VLNOBITÍ. V sobotu 26. května se uskutečnil již 11. ročník závodu Poděbradské dračí srdce. Za letního počasí „létalo“ po vlnách Jezera osm bojovně naladěných posádek. „Zvláště družstvo reprezentující město Poděbrady, které mělo ve svých řadách nejvíce žen ze všech týmů, zaujalo svým nadšením a získalo navíc pohár sympatie. Také potěšil zápal mladých studentů z ‚UJOPu‘, kteří se často setkali s pádlováním poprvé v životě,“ uvedl šéf pořadatelů Jaroslav Formánek.

 

/sportvikend_2_SOKOLOVÉ NEMĚLI SOKA. Vítězní gymnasté z TJ Sokol Poděbrady byli oproti minulým dvěma letům, kdy museli o prvenství perně bojovat, letos zcela suverénní. O tom, že se chlapci a dívky z poděbradského Sokola neustále zlepšují, svědčí i nejlepší čas, jaký byl kdy v Poděbradech na trati 200 metrů zajet (50,3 s). Stříbro a bronz si z vod Jezera odvezly posádky „Namydlený blesk“ a „Lyžaři“.

 

 

 

sportvikend_3_UNIVERZÁLNÍ NADŠENCI. Neděle patřila již tradičně jednomu z nejnáročnějších sportů – triatlonu. Do Poděbrad se sjelo přes 300 závodníků z celé České republiky, aby prověřili své síly v mládežnických i seniorských kategoriích. „Dětský závod se odehrává na okruzích v areálu koupaliště a jeho těsném sousedství, což je příjemné pro diváky i přihlížející rodiče, kteří mají možnost sledovat své ratolesti po většinu závodu. Potěšitelné také je, že stále více dětí si přijde triatlon vyzkoušet a někteří se mu věnují i systematičtěji. Nepřijíždějí k nám jen z blízkého okolí, ale třeba i z Trutnova nebo Tábora,“ neskrýval radost Formánek.

 

sportvikend_4_KRÁLOVNA KRÁLOVÁ A KRÁL WAINER. Hlavní triatlonový závod je už řadu let koncipován tak, aby vyhovoval především hobby sportovcům a tzv. bezháková jízda na kole láká i mnoho vyznavačů dlouhých triatlonových tratí. Zatímco mezi muži se o vítězství rozpoutal boj mezi bývalými reprezentanty v dlouhém a špičkovými závodníky v krátkém triatlonu, ze kterého vyšel vítězně Jan Wainer (na snímku), v ženách opět potvrdila své kvality Lenka Králová. „Poděbradský závod patří mezi nejpopulárnější v českém triatlonovém prostředí nejen díky své tradici, ale i pro půvabné prostředí a kvalitní organizaci. K té napomáhá i práce pětapadesáti pořadatelů a perfektní zajištění cyklistiky ze strany státní a městské policie. Poděkování patří také všem našim partnerům a městu Poděbrady,“ dodal spokojený Formánek.

 

Text: (aku)
Foto: Pallavicini/(for)

(27. 5. 2018)

 


Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu závodníci plánují dobročinnou akci pro poděbradskou veřejnost.

celý článek >>>

Dočkal: Kdyby to bylo na mně, fotbal hraju opět ve Spartě

Dočkal: Kdyby to bylo na mně, fotbal hraju opět ve Spartě

Odchovanec poděbradského fotbalu Bořek Dočkal bude na minulý rok vzpomínat jistě v dobrém. Narodil se mu druhý syn, stal se novým reprezentačním kapitánem a sezonu zakončil v zámořské MLS. Ve Philadelphii byl s osmnácti asistencemi nejlepším nahrávačem základní části soutěže. Co ale dál? Svůj osud nemá ve svých rukou. Kdyby ovšem mohl, volí prý jednoznačně návrat domů. Jak vidí třicetiletý Dočkal svou fotbalovou budoucnost a jak zpětně hodnotí rok 2018?

celý článek >>>

Začala „výměna generací“ ve squashovém fotbale v Poděbradech?

Začala „výměna generací“ ve squashovém fotbale v Poděbradech?

Na sklonku minulého roku proběhl v Poděbradech již 12. ročník Sametového turnaje ve squashovém fotbale (na snímku).

celý článek >>>

Pět medailí z královského Nymburka

Pět medailí z královského Nymburka

Další medaile přibyly do sbírky poděbradských krasobruslařek po závodu v sousedním Nymburce.

celý článek >>>

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Příznivci bojových sportů podpořili necelými 260 tisíci korunami dvě děti s handicapem z Nymburska.

celý článek >>>

Havránkovo australské procitnutí

Havránkovo australské procitnutí

Už už se zdálo, že se z něj stane další promrhaný talent. Po několika nadějných výsledcích a národních rekordech začal poděbradský plavec Tomáš Havránek šlapat vodu. Loni však čtyřiadvacetiletý český rekordman prožil „revoluční“ rok, který dokonale restartoval jeho kariéru.

celý článek >>>

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Běhání ve městě není žádná nuda. Každý, kdo si ho jednou vyzkoušel, to jistě potvrdí.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY