Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

 

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

 

sportvikend_1_DRAČÍ VLNOBITÍ. V sobotu 26. května se uskutečnil již 11. ročník závodu Poděbradské dračí srdce. Za letního počasí „létalo“ po vlnách Jezera osm bojovně naladěných posádek. „Zvláště družstvo reprezentující město Poděbrady, které mělo ve svých řadách nejvíce žen ze všech týmů, zaujalo svým nadšením a získalo navíc pohár sympatie. Také potěšil zápal mladých studentů z ‚UJOPu‘, kteří se často setkali s pádlováním poprvé v životě,“ uvedl šéf pořadatelů Jaroslav Formánek.

 

/sportvikend_2_SOKOLOVÉ NEMĚLI SOKA. Vítězní gymnasté z TJ Sokol Poděbrady byli oproti minulým dvěma letům, kdy museli o prvenství perně bojovat, letos zcela suverénní. O tom, že se chlapci a dívky z poděbradského Sokola neustále zlepšují, svědčí i nejlepší čas, jaký byl kdy v Poděbradech na trati 200 metrů zajet (50,3 s). Stříbro a bronz si z vod Jezera odvezly posádky „Namydlený blesk“ a „Lyžaři“.

 

 

 

sportvikend_3_UNIVERZÁLNÍ NADŠENCI. Neděle patřila již tradičně jednomu z nejnáročnějších sportů – triatlonu. Do Poděbrad se sjelo přes 300 závodníků z celé České republiky, aby prověřili své síly v mládežnických i seniorských kategoriích. „Dětský závod se odehrává na okruzích v areálu koupaliště a jeho těsném sousedství, což je příjemné pro diváky i přihlížející rodiče, kteří mají možnost sledovat své ratolesti po většinu závodu. Potěšitelné také je, že stále více dětí si přijde triatlon vyzkoušet a někteří se mu věnují i systematičtěji. Nepřijíždějí k nám jen z blízkého okolí, ale třeba i z Trutnova nebo Tábora,“ neskrýval radost Formánek.

 

sportvikend_4_KRÁLOVNA KRÁLOVÁ A KRÁL WAINER. Hlavní triatlonový závod je už řadu let koncipován tak, aby vyhovoval především hobby sportovcům a tzv. bezháková jízda na kole láká i mnoho vyznavačů dlouhých triatlonových tratí. Zatímco mezi muži se o vítězství rozpoutal boj mezi bývalými reprezentanty v dlouhém a špičkovými závodníky v krátkém triatlonu, ze kterého vyšel vítězně Jan Wainer (na snímku), v ženách opět potvrdila své kvality Lenka Králová. „Poděbradský závod patří mezi nejpopulárnější v českém triatlonovém prostředí nejen díky své tradici, ale i pro půvabné prostředí a kvalitní organizaci. K té napomáhá i práce pětapadesáti pořadatelů a perfektní zajištění cyklistiky ze strany státní a městské policie. Poděkování patří také všem našim partnerům a městu Poděbrady,“ dodal spokojený Formánek.

 

Text: (aku)
Foto: Pallavicini/(for)

(27. 5. 2018)

 


SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH

SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH

SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH 2018.

celý článek >>>

Hokejistům Poděbrad se start sezony vydařil

Hokejistům Poděbrad se start sezony vydařil

Poděbradští hokejisté mají za sebou povedenou první polovinu sezony v Krajské lize.

celý článek >>>

Bojuj, Šafi! Poděbrady povzbuzují nezlomného hrdinu

Bojuj, Šafi! Poděbrady povzbuzují nezlomného hrdinu

Osud se k němu postavil zády. On však k němu čelem. Zvedl hlavu a přes nepřízeň štěstěny válčí dál. Reprezentační paralympionik Zdeněk Šafránek sní dnes o jediném. O tom, že porazí nesnesitelnou bolest.

celý článek >>>

Dračí válečnice jsou vicemistryněmi světa!

Dračí válečnice jsou vicemistryněmi světa!

Dívky z oddílu sportovního aerobiku TJ Sokol Poděbrady se zaskvěly i na Mistrovství světa v nizozemském Leidenu.

celý článek >>>

Tři medaile z Podkrkonoší

Tři medaile z Podkrkonoší

Poděbradské krasobruslařky vstoupily do závodní sezony ziskem tří medailí ve Dvoře Králové nad Labem.

celý článek >>>

Vicemistryně Německa z Odřepes

Vicemistryně Německa z Odřepes

Zaryté předsudky dokázala Kristýna Vaňková postavit na hlavu. Teprve za rok plnoletá dívka z Odřepes u Poděbrad sedla v patnácti na čtyřkolku. A už z ní neslezla.

celý článek >>>

S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

V Poděbradech spojil příjemné s užitečným. Ondřej Rybář, bývalý šéftrenér českých biatlonistů a strůjce medailových úspěchů na olympijských hrách, vyrazil na Sportovní den na Jezeře se svými dvěma syny. Ti měli o zábavu postaráno. A Rybář coby ambasador akce odpovídal na všetečné otázky dětí, stejně jako na dotazy PN.

celý článek >>>

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

O předminulém víkendu vkročili do nové sezony hokejisté HC Poděbrady. S novým trenérem, posilami a smělými cíli.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY