Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

 

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

 

sportvikend_1_DRAČÍ VLNOBITÍ. V sobotu 26. května se uskutečnil již 11. ročník závodu Poděbradské dračí srdce. Za letního počasí „létalo“ po vlnách Jezera osm bojovně naladěných posádek. „Zvláště družstvo reprezentující město Poděbrady, které mělo ve svých řadách nejvíce žen ze všech týmů, zaujalo svým nadšením a získalo navíc pohár sympatie. Také potěšil zápal mladých studentů z ‚UJOPu‘, kteří se často setkali s pádlováním poprvé v životě,“ uvedl šéf pořadatelů Jaroslav Formánek.

 

/sportvikend_2_SOKOLOVÉ NEMĚLI SOKA. Vítězní gymnasté z TJ Sokol Poděbrady byli oproti minulým dvěma letům, kdy museli o prvenství perně bojovat, letos zcela suverénní. O tom, že se chlapci a dívky z poděbradského Sokola neustále zlepšují, svědčí i nejlepší čas, jaký byl kdy v Poděbradech na trati 200 metrů zajet (50,3 s). Stříbro a bronz si z vod Jezera odvezly posádky „Namydlený blesk“ a „Lyžaři“.

 

 

 

sportvikend_3_UNIVERZÁLNÍ NADŠENCI. Neděle patřila již tradičně jednomu z nejnáročnějších sportů – triatlonu. Do Poděbrad se sjelo přes 300 závodníků z celé České republiky, aby prověřili své síly v mládežnických i seniorských kategoriích. „Dětský závod se odehrává na okruzích v areálu koupaliště a jeho těsném sousedství, což je příjemné pro diváky i přihlížející rodiče, kteří mají možnost sledovat své ratolesti po většinu závodu. Potěšitelné také je, že stále více dětí si přijde triatlon vyzkoušet a někteří se mu věnují i systematičtěji. Nepřijíždějí k nám jen z blízkého okolí, ale třeba i z Trutnova nebo Tábora,“ neskrýval radost Formánek.

 

sportvikend_4_KRÁLOVNA KRÁLOVÁ A KRÁL WAINER. Hlavní triatlonový závod je už řadu let koncipován tak, aby vyhovoval především hobby sportovcům a tzv. bezháková jízda na kole láká i mnoho vyznavačů dlouhých triatlonových tratí. Zatímco mezi muži se o vítězství rozpoutal boj mezi bývalými reprezentanty v dlouhém a špičkovými závodníky v krátkém triatlonu, ze kterého vyšel vítězně Jan Wainer (na snímku), v ženách opět potvrdila své kvality Lenka Králová. „Poděbradský závod patří mezi nejpopulárnější v českém triatlonovém prostředí nejen díky své tradici, ale i pro půvabné prostředí a kvalitní organizaci. K té napomáhá i práce pětapadesáti pořadatelů a perfektní zajištění cyklistiky ze strany státní a městské policie. Poděkování patří také všem našim partnerům a městu Poděbrady,“ dodal spokojený Formánek.

 

Text: (aku)
Foto: Pallavicini/(for)

(27. 5. 2018)

 


Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Mise splněna. Po létech paběrkování v „pralesních soutěžích“ jsou zpět. Fotbalisté Bohemie Poděbrady v právě skončené sezoně vybojovali návrat do Krajského přeboru.

celý článek >>>

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Na Mistrovství České republiky Mažoretkové a twirlingové federace v Čáslavi získaly v kategorii A Poděbradské mažoretky další cenné kovy.

celý článek >>>

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Na mistrovství Evropy od nich nikdo mimořádný úspěch nečekal. Do Karlových Varů se „z lázní do lázní“ vydaly především sbírat zkušenosti, okouknout kontinentální elitu a třeba se i lecčemu přiučit. Nakonec však kadetky z oddílu aerobiku TJ Sokol Poděbrady (na snímku) nestačily přijímat gratulace.

celý článek >>>

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

První červnové pondělí zažil orientační běh v našem městě svátek. Na terén poděbradského Kostelního předměstí a přilehlého lesoparku u vodojemu zavítal tým české a švýcarské reprezentace na trénink štafetových dvojic.

celý článek >>>

Souboj generací u zeleného stolu

Souboj generací u zeleného stolu

Oddíl stolního tenisu ACS Přední Lhota uspořádal přátelský zápas svých žáků s družstvem stolně-tenisového kroužku seniorů SPCCH při DDM Symfonie Poděbrady.

celý článek >>>

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Začátkem května se v Poděbradech konal tradiční turnaj v pétanque – PODĚBRADKA CUP, s mezinárodní účastí družstev ze Švédska a Dánska.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY