Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

 

Oblíbený běh na tři a deset kilometrů se v tomto roce nesl v modré barvě triček, jejichž koupí přispěli účastníci akce zdravotně postiženým dětem na nákup pomůcek. Prestiž závodu stoupla zrychlením hlavního běhu i vyšším počtem závodníků a pořadatelé si vytyčili vyšší cíl tím, že pomohou třem (oproti loňským dvěma) dětem s handicapem. A podařilo se. Běžci hlavního závodu se letos rozdělili na ty před Romanem Šebrlem a ty za ním. Charitativní akcí provedla příjemná moderátorka Lucie Křížková, Miss ČR 2003.

 

Roman Sebrle

 

Za krásného nedělního počasí 19. května se opět po roce zaplnilo parkoviště a park před hotelem Golfi pódiem, hrami, startem a cílem běžecké trati a stánky, které z prodeje také přispěly na pomoc Zuzance (13), Filípkovi (12) a Mírovi (18). Dětem, které mají od narození postižení končetin, mentální poruchu či poruchu komunikace, epilepsii a další diagnózy, které jim a jejich blízkým stěžují život, navštěvují poděbradskou speciální školu a Handicap centrum Srdce. Letošních 1 100 běžců, což je o 140 více než loni, fanoušci a samozřejmě pořadatelé charitativní akce se pokusili jim trochu usnadnit život a přispěli ke koupi rehabilitační židle, speciálního chodítka a zdravotního kočárku.

 

rfh Fiala

 

„Za uplynulé čtyři ročníky jsme pomohli dětem částkou přes milion korun. Loni jsme vybrali 252 tisíc a letos máme 354 tisíc korun,“ shrnul při závěrečném vyhlášení za organizátory Petr Fiala. Děti opět zabavil Krejčík Honza a program uzavřela krásným zpěvem Magdalena Štoková z Pěveckého sboru Gymnázia Jiřího z Poděbrad.


Celkové první místo rodinného běhu na 3,3 kilometru, který odstartoval Roman Šebrle, obhájil s časem 11 minut 46 sekund Poděbraďák Mojmír Pavlík, který běžel v kategorii chlapci za Běhej Poděbrady. Nejrychlejším mužem byl s 12 min. 23 sek. Lukáš Kuvejt z Milovic. Nejrychlejší dívkou pak Sabina Hálová za TJ Sokol Hradec Králové s časem 13 min. 59 sek. a mezi ženami zvítězila Monika Kačerová ze Zvole s časem 14 min. 16 sek. Kratší trať si zaběhl také starosta Poděbrad Jaroslav Červinka, který prý v mládí běhal závodně. Dnes již netrénovaný zaběhl okruh za 24 min. 7 sek. a slíbil podporu příštího ročníku Run for Help Poděbrady.


Hlavní závod na 10 kilometrů odstartovala senátorka z Poděbrad Emilie Třísková. Nový rekord v něm zaběhl Pavel Dvořák z Prostějova s časem 33 minuty a 54 sekundy. Druhé místo obsadil Vlastimil Flegl s časem 34 min. 47 sek. a nejrychlejší trojici doplnil Vojtěch Bližňák s časem 35 min. 11 sek. Nejrychlejší ženou se s časem 43 minut a 13 sekund stala Iva Kroužilová z Poděbrad, druhá s více než dvouminutovou ztrátou doběhla Gabriela Pašková a třetí Petra Šmerhová s časem 47 min. 50 sek.


Desetibojař Roman Šebrle před sebe pustil 27 běžců a doběhl s časem 43 min. 58 sek. Akce se zúčastnil s televizní kolegyní Evou Perkausovou a kromě autogramiády se ochotně fotil s lidmi a promluvil i s Poděbradským novinami.


Dva důvody, proč přijel Roman Šebrle

 

Proč jste tady?
Protože chci podpořit dobrou věc. To je hlavní důvod.

 

A také poběžíte.
To je ten druhý důvod.

 

Lidé s vámi budou měřit síly…
Ano, a někteří budou určitě spokojení, protože deset kilometrů to už je dlouhá trať a já jsem byl spíš sprinter, takže nepoběžím ani pomalu ani úplně rychle. Poběžím jako lepší běžec, kterých je tady spousta.


Měl jste čas na dnešek trénovat?
Já jsem trénoval na půlmaraton, který jsem chtěl zaběhnout pod hodinu třicet. Jenže jsem si těsně před závodem zranil lýtko a to tak, že jsem neběžel ani následný pražský půlmaraton, na kterém mi záleželo. Naštěstí jsem měsíc na to už zaběhl půlmaraton jako štafetu v rámci pražského maratonu, i když volně. A dnes už jsem snad v pořádku.


Kondici si evidentně udržujete průběžně.
Jezdím ještě hodně na kole. Kondici si musím udržovat, bez práce to nejde!

Text a foto: Olga Vendlová

(30. 5. 2019)

 


Poděbradské dračí srdce

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

celý článek >>>

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu závodníci plánují dobročinnou akci pro poděbradskou veřejnost.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY