Vánoční turnaj mladých badmintonistů

K ukončení první části sezony uspořádal oddíl badmintonu TJ Sokol Poděbrady v neděli 20. prosince svůj v pořadí druhý vánoční turnaj.

badminton turnajUvedeného turnaje se zúčastnilo 14 dětí od 10 do 16 let, což představovalo zhruba 80 % členské základny oddílu. Podle výkonnosti byli účastníci turnaje rozděleni do tří kategorií.

Kategorie začátečníků byla ryze dámskou záležitostí. Třetí místo patřilo Simoně Bursové, druhé Gabriele Lonské a vítězkou se stala Viktorie Lonská. Ve středně pokročilých 3. místo obsadila Kateřina Dvořáková (na snímku). Rozhodující bitvu o zlatou příčku vybojovala těsně o jeden bod Riva Svobodová nad Martinem Vítkem. Ve vyrovnané kategorii pokročilých hráčů je třeba vyzvednout výkon Veroniky Reinischové, jediné zástupkyně něžného pohlaví v této skupině. Na 3. místě se umístil Vojtěch Sehnal, druhý byl Mikoláš Dušek a vítězem se stal Karel Svoboda.

Mládež oddílu badmintonu trénuje několikrát v týdnu a dokonce i v neděli pod dohledem kvalifikovaných trenérů Michala Vacha, Veroniky Sollier a Petra Fišera. Ti se snaží mladým sportovcům vytvořit optimální podmínky pro fyzický a hlavně technický růst. Patří sem i účast na turnajích pro neregistrované hráče, která se ukázala jako velmi důležitá pro rozvoj jejich herního sebevědomí.

Všichni se těšíme na lednové zahájení druhé části sezony, ve které plánujeme účast na několika dalších turnajích v Praze a Hradci Králové.

Text a foto: Veronika Sollier

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Oblíbený běh na tři a deset kilometrů se v tomto roce nesl v modré barvě triček, jejichž koupí přispěli účastníci akce zdravotně postiženým dětem na nákup pomůcek. Prestiž závodu stoupla zrychlením hlavního běhu i vyšším počtem závodníků a pořadatelé si vytyčili vyšší cíl tím, že pomohou třem (oproti loňským dvěma) dětem s handicapem. A podařilo se. Běžci hlavního závodu se letos rozdělili na ty před Romanem Šebrlem a ty za ním. Charitativní akcí provedla příjemná moderátorka Lucie Křížková, Miss ČR 2003.

celý článek >>>

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.