Vánoční turnaj mladých badmintonistů

K ukončení první části sezony uspořádal oddíl badmintonu TJ Sokol Poděbrady v neděli 20. prosince svůj v pořadí druhý vánoční turnaj.

badminton turnajUvedeného turnaje se zúčastnilo 14 dětí od 10 do 16 let, což představovalo zhruba 80 % členské základny oddílu. Podle výkonnosti byli účastníci turnaje rozděleni do tří kategorií.

Kategorie začátečníků byla ryze dámskou záležitostí. Třetí místo patřilo Simoně Bursové, druhé Gabriele Lonské a vítězkou se stala Viktorie Lonská. Ve středně pokročilých 3. místo obsadila Kateřina Dvořáková (na snímku). Rozhodující bitvu o zlatou příčku vybojovala těsně o jeden bod Riva Svobodová nad Martinem Vítkem. Ve vyrovnané kategorii pokročilých hráčů je třeba vyzvednout výkon Veroniky Reinischové, jediné zástupkyně něžného pohlaví v této skupině. Na 3. místě se umístil Vojtěch Sehnal, druhý byl Mikoláš Dušek a vítězem se stal Karel Svoboda.

Mládež oddílu badmintonu trénuje několikrát v týdnu a dokonce i v neděli pod dohledem kvalifikovaných trenérů Michala Vacha, Veroniky Sollier a Petra Fišera. Ti se snaží mladým sportovcům vytvořit optimální podmínky pro fyzický a hlavně technický růst. Patří sem i účast na turnajích pro neregistrované hráče, která se ukázala jako velmi důležitá pro rozvoj jejich herního sebevědomí.

Všichni se těšíme na lednové zahájení druhé části sezony, ve které plánujeme účast na několika dalších turnajích v Praze a Hradci Králové.

Text a foto: Veronika Sollier

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Mažoretky a Poděbrady. Rovnice o dvou známých se opět začala „počítat“ o víkendu 16. a 17. června 2018, kdy město po roce rozzářily pestrobarevné kostýmy mažoretek z celé republiky.

celý článek >>>

Vrbenský zářil v Polsku

Poděbradský tenista Michael Vrbenský si připsal první cenný úspěch v seniorské kategorii.

Přebor sokolské všestrannosti župy Tyršov

O víkendu 20.–21. dubna 2018 proběhla v Poděbradech první část letošního župního přeboru.

Poděbradský aerobik se veze na medailové vlně

Další z nekonečné řady úspěchů přidaly závodnice poděbradského aerobiku v dubnu a v květnu.

Pro Dominika a Zuzanku. Poděbrady pomáhaly během

Již 4. ročník charitativního běhu Run For Help si v neděli 20. května 2018 zcela podmanil okolí hotelu Golfi a přilehlé cyklostezky.

Přijďte si zacvičit na Žižkov

Nenápadně nainstalované posilovací stroje v parčíku na Žižkově. Je jich pět a každý má svoji vlastní funkci. Jsou volně přístupné a záleží na odvaze každého, aby je mohl vyzkoušet.

Poděbradská cvička 2018 aneb oslava špičkové gymnastiky

Pomalu se již stává tradicí, že gymnastické oddíly z celé republiky zařazují pravidelně do svého rozpisu soutěží závod Poděbradská cvička.

Renata&Jakub. Vysněná „dospělácká“ medaile a ostravské zlato

Vedle sprintera Štěpána Hampla jsou největšími poděbradskými talenty královny sportu. Vytrvalkyně Renata Vocásková a tyčkař Jakub Vítek dosáhli na halovém mistrovství České republiky na další cenné kovy.