Poděbraďáci běželi pro Františka. Ten má díky nim nové křeslo

 

Již potřetí se před hotelem Golfi sešly stovky běžců, ale především lidí, kteří mají srdce na správném místě (na snímcích).

 

/run_for_help_1pp

Červnový charitativní běh Run For Help Poděbrady oblékl letos Kostelní předměstí a jeho okolí do vínového odstínu. A tentokrát se organizátoři akce rozhodli věnovat výtěžek dne šestiletému Františkovi, který bojuje s epilepsií.


K usnadnění běžného života mu pomůže rehabilitační zdravotní křeslo, které měl zatím zapůjčené od Speciální základní školy v Poděbradech, a díky empatickým sportovcům si jej nyní může jeho rodina pořídit. Ostatně členové Frantíkovy rodiny byli na akci přítomní v plné sestavě, tedy maminka, táta, František i jeho malá sestra, a mohli tak přímo na místě převzít šek na 124 000 korun.


„Je velmi povzbudivé, že se na start postavil rekordní počet účastníků. Celkem šlo o 716 běžců, což je dosavadní rekord. Kromě nich přišla spousta diváků. Podařilo se nám vybrat peníze, které nejen, že stačí na nákup zdravotní pomůcky pro Františka, ale ještě dostala rodina něco navíc," říká předseda organizačního výboru Petr Fiala.

Výhodou zmíněného rehabilitačního křesla je především možnost plně jej upravit podle potřeb klienta. „Františkovi chvílemi klesá hlavička a povoluje i celé tělo a tohle křeslo umožňuje mnoho variant zafixování podle aktuální situace. Díky tomu si můžu dovolit na chvilku odběhnout beze strachu, že se František třeba uhodí," vysvětluje jeho maminka.

run_for_help_2ppCelá Františkova rodina si atmosféru Run For Help užívala. „Bylo to moc příjemné. Měli jsme tu řadu známých, celý doprovodný program byl skvěle vybraný. Muselo to dát organizátorům spoustu práce, vážně mě to dostalo," říká dojatě Františkova maminka.

Běh Run For Help se skládal letos ze dvou závodů, rodinného běhu nebo i pochodu na přibližně 3,3 kilometru, po kterém se rozjel hlavní závod na 10 kilometrů. Start i cíl byl tradičně před hotelem Golfi u Labe. Rodinný závod odstartovala senátorka Emilie Třísková, hlavní závod pak hokejista Radim Vrbata. Jeho autogramiáda patřila k vrcholům doprovodného programu, v němž mimo jiné vystoupili zpěvačka Míša Doubravová, Drums´n´ Boys, finalisté San Remo Junior 2017, dětská hudební skupina Čiperové, Pole studio s Martinou Kučerovou nebo Aerobik Poděbrady.

Vedle finanční pomoci malému Františkovi předal organizační tým šek v hodnotě 10 000 Kč kurátorovi Českobratrské církve evangelické na opravu altánu Gloriet.

Jak vidno, Run For Help se v Poděbradech po pár letech úplně zabydlel. Poběží se tedy i příští rok? „Uvidíme,“ usmívá se Fiala…

Text: (aku)
Foto: Run For Help Poděbrady

 


Znovuzrození Snipeři bojují o postup

Znovuzrození Snipeři bojují o postup

S novým vedením, novými sponzory, dresy a hlavně novými posilami vstoupili poděbradští florbalisté do právě probíhající sezony.

celý článek >>>

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Novoroční šlapanda KČT Poděbrady se vydařila jak počasím, tak účastí / Letos oslaví oddíl Robinsonů 50 let od svého vzniku.

celý článek >>>

První Vá-Noční orienťák v parku

První Vá-Noční orienťák v parku

V sobotu 16. prosince 2017 uspořádali poděbradští orienťáci z klubu Běhej Poděbrady závod pro veřejnost v centru Poděbrad.

celý článek >>>

OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

V poslední den roku 2017 se na lázeňské kolonádě uskutečnil 3. ročník Silvestrovského běhu. Akce pořádané Poděbradskou sportovní, a. s., se zúčastnilo 140 běžců.

celý článek >>>

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

Už 4. ročník krasobruslařských závodů Poděbradské ledové srdce se uskuteční 13. ledna 2018 od 9. hodin na zimním stadionu v Poděbradech.

celý článek >>>

MINIMISS ANETKA

MINIMISS ANETKA

Závodnice poděbradského oddílu aerobiku Aneta Bedrnová (na snímku uprostřed) se 18. 11. 2017 v Praze na Olšance stala MINIMISS Aerobik 2017.

celý článek >>>

Medailová nadílka od Metuje

Medailová nadílka od Metuje

Na třetím závodu sezony vybojovaly poděbradské krasobruslařky 2 zlaté a 2 stříbrné medaile.

celý článek >>>

Úrodný podzim na „Jiskře“. Fotbalová Bohemie zatím září

Úrodný podzim na „Jiskře“. Fotbalová Bohemie zatím září

Před pár dny se (nejen) fotbalová Bohemia Poděbrady uložila k zimnímu spánku. A ten může být klidný, ba růžový. V následujících řádcích se ohlédneme za první částí letošní sezony jednotlivých „složek“ oddílu.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY