Poděbraďáci běželi pro Františka. Ten má díky nim nové křeslo

 

Již potřetí se před hotelem Golfi sešly stovky běžců, ale především lidí, kteří mají srdce na správném místě (na snímcích).

 

/run_for_help_1pp

Červnový charitativní běh Run For Help Poděbrady oblékl letos Kostelní předměstí a jeho okolí do vínového odstínu. A tentokrát se organizátoři akce rozhodli věnovat výtěžek dne šestiletému Františkovi, který bojuje s epilepsií.


K usnadnění běžného života mu pomůže rehabilitační zdravotní křeslo, které měl zatím zapůjčené od Speciální základní školy v Poděbradech, a díky empatickým sportovcům si jej nyní může jeho rodina pořídit. Ostatně členové Frantíkovy rodiny byli na akci přítomní v plné sestavě, tedy maminka, táta, František i jeho malá sestra, a mohli tak přímo na místě převzít šek na 124 000 korun.


„Je velmi povzbudivé, že se na start postavil rekordní počet účastníků. Celkem šlo o 716 běžců, což je dosavadní rekord. Kromě nich přišla spousta diváků. Podařilo se nám vybrat peníze, které nejen, že stačí na nákup zdravotní pomůcky pro Františka, ale ještě dostala rodina něco navíc," říká předseda organizačního výboru Petr Fiala.

Výhodou zmíněného rehabilitačního křesla je především možnost plně jej upravit podle potřeb klienta. „Františkovi chvílemi klesá hlavička a povoluje i celé tělo a tohle křeslo umožňuje mnoho variant zafixování podle aktuální situace. Díky tomu si můžu dovolit na chvilku odběhnout beze strachu, že se František třeba uhodí," vysvětluje jeho maminka.

run_for_help_2ppCelá Františkova rodina si atmosféru Run For Help užívala. „Bylo to moc příjemné. Měli jsme tu řadu známých, celý doprovodný program byl skvěle vybraný. Muselo to dát organizátorům spoustu práce, vážně mě to dostalo," říká dojatě Františkova maminka.

Běh Run For Help se skládal letos ze dvou závodů, rodinného běhu nebo i pochodu na přibližně 3,3 kilometru, po kterém se rozjel hlavní závod na 10 kilometrů. Start i cíl byl tradičně před hotelem Golfi u Labe. Rodinný závod odstartovala senátorka Emilie Třísková, hlavní závod pak hokejista Radim Vrbata. Jeho autogramiáda patřila k vrcholům doprovodného programu, v němž mimo jiné vystoupili zpěvačka Míša Doubravová, Drums´n´ Boys, finalisté San Remo Junior 2017, dětská hudební skupina Čiperové, Pole studio s Martinou Kučerovou nebo Aerobik Poděbrady.

Vedle finanční pomoci malému Františkovi předal organizační tým šek v hodnotě 10 000 Kč kurátorovi Českobratrské církve evangelické na opravu altánu Gloriet.

Jak vidno, Run For Help se v Poděbradech po pár letech úplně zabydlel. Poběží se tedy i příští rok? „Uvidíme,“ usmívá se Fiala…

Text: (aku)
Foto: Run For Help Poděbrady

 


Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

První červnové pondělí zažil orientační běh v našem městě svátek. Na terén poděbradského Kostelního předměstí a přilehlého lesoparku u vodojemu zavítal tým české a švýcarské reprezentace na trénink štafetových dvojic.

celý článek >>>

Souboj generací u zeleného stolu

Souboj generací u zeleného stolu

Oddíl stolního tenisu ACS Přední Lhota uspořádal přátelský zápas svých žáků s družstvem stolně-tenisového kroužku seniorů SPCCH při DDM Symfonie Poděbrady.

celý článek >>>

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

celý článek >>>

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Začátkem května se v Poděbradech konal tradiční turnaj v pétanque – PODĚBRADKA CUP, s mezinárodní účastí družstev ze Švédska a Dánska.

celý článek >>>

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Mažoretky a Poděbrady. Rovnice o dvou známých se opět začala „počítat“ o víkendu 16. a 17. června 2018, kdy město po roce rozzářily pestrobarevné kostýmy mažoretek z celé republiky.

celý článek >>>

Vrbenský zářil v Polsku

Vrbenský zářil v Polsku

Poděbradský tenista Michael Vrbenský si připsal první cenný úspěch v seniorské kategorii.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY