Poděbraďáci běželi pro Františka. Ten má díky nim nové křeslo

 

Již potřetí se před hotelem Golfi sešly stovky běžců, ale především lidí, kteří mají srdce na správném místě (na snímcích).

 

/run_for_help_1pp

Červnový charitativní běh Run For Help Poděbrady oblékl letos Kostelní předměstí a jeho okolí do vínového odstínu. A tentokrát se organizátoři akce rozhodli věnovat výtěžek dne šestiletému Františkovi, který bojuje s epilepsií.


K usnadnění běžného života mu pomůže rehabilitační zdravotní křeslo, které měl zatím zapůjčené od Speciální základní školy v Poděbradech, a díky empatickým sportovcům si jej nyní může jeho rodina pořídit. Ostatně členové Frantíkovy rodiny byli na akci přítomní v plné sestavě, tedy maminka, táta, František i jeho malá sestra, a mohli tak přímo na místě převzít šek na 124 000 korun.


„Je velmi povzbudivé, že se na start postavil rekordní počet účastníků. Celkem šlo o 716 běžců, což je dosavadní rekord. Kromě nich přišla spousta diváků. Podařilo se nám vybrat peníze, které nejen, že stačí na nákup zdravotní pomůcky pro Františka, ale ještě dostala rodina něco navíc," říká předseda organizačního výboru Petr Fiala.

Výhodou zmíněného rehabilitačního křesla je především možnost plně jej upravit podle potřeb klienta. „Františkovi chvílemi klesá hlavička a povoluje i celé tělo a tohle křeslo umožňuje mnoho variant zafixování podle aktuální situace. Díky tomu si můžu dovolit na chvilku odběhnout beze strachu, že se František třeba uhodí," vysvětluje jeho maminka.

run_for_help_2ppCelá Františkova rodina si atmosféru Run For Help užívala. „Bylo to moc příjemné. Měli jsme tu řadu známých, celý doprovodný program byl skvěle vybraný. Muselo to dát organizátorům spoustu práce, vážně mě to dostalo," říká dojatě Františkova maminka.

Běh Run For Help se skládal letos ze dvou závodů, rodinného běhu nebo i pochodu na přibližně 3,3 kilometru, po kterém se rozjel hlavní závod na 10 kilometrů. Start i cíl byl tradičně před hotelem Golfi u Labe. Rodinný závod odstartovala senátorka Emilie Třísková, hlavní závod pak hokejista Radim Vrbata. Jeho autogramiáda patřila k vrcholům doprovodného programu, v němž mimo jiné vystoupili zpěvačka Míša Doubravová, Drums´n´ Boys, finalisté San Remo Junior 2017, dětská hudební skupina Čiperové, Pole studio s Martinou Kučerovou nebo Aerobik Poděbrady.

Vedle finanční pomoci malému Františkovi předal organizační tým šek v hodnotě 10 000 Kč kurátorovi Českobratrské církve evangelické na opravu altánu Gloriet.

Jak vidno, Run For Help se v Poděbradech po pár letech úplně zabydlel. Poběží se tedy i příští rok? „Uvidíme,“ usmívá se Fiala…

Text: (aku)
Foto: Run For Help Poděbrady

 


Světový hattrick. Dominika Herzánová dobyla znovu Olymp aerobiku!

Světový hattrick. Dominika Herzánová dobyla znovu Olymp aerobiku!

Dominika Herzánová z Poděbrad se potřetí v řadě stala mistryní světa v aerobiku.

celý článek >>>

„Orienťáci“ přivezli zlato!

„Orienťáci“ přivezli zlato!

V neděli 15. října 2017 uspořádali poděbradští orientační běžci zájezd na závody do Martinic v Krkonoších.

celý článek >>>

Gladiátor Turek. Střízlík, který drtí soupeře

Gladiátor Turek. Střízlík, který drtí soupeře

Je jako mamba. Trpělivě vyčkává. A když nastane ten správný moment, je jeho útok smrtící. Teprve sedmnáctiletý bojovník MMA Jan Turek se stává novou hvězdou českých oktagonů.

celý článek >>>

Start na jedničku. Sezonu aerobiku zahájily medailové žně

Start na jedničku. Sezonu aerobiku zahájily medailové žně

Po prázdninové přestávce vstoupily dívky z poděbradského oddílu aerobiku do nové sezony. A jak jinak než s pořádnou porcí medailí!

celý článek >>>

VIP z „knedlikárny“. Šampion Fuksa klusal v Poděbradech

VIP z „knedlikárny“. Šampion Fuksa klusal v Poděbradech

Střední odborné učiliště společného stravování, Poděbrady, obor číšník. I to má ve svém životopise v kolonce vzdělání zapsáno mistr světa v kanoistice Martin Fuksa. Čtyřiadvacetiletý nymburský patriot se do Poděbrad před pár dny vrátil. Neroznášel však obědy, ani nebojoval ve své lodi s vlnami na Labi.

celý článek >>>

Napříč ČR na elektrokolech. Recyklojízda projela i Poděbrady

Napříč ČR na elektrokolech. Recyklojízda projela i Poděbrady

Na podporu systematického třídění a recyklace použitých baterií projela Českou republiku od západu na východ Recyklojízda 2017.

celý článek >>>

„Bitka“ na Jezeře. Poděbradští boxeři zažili galaodpoeldne

„Bitka“ na Jezeře. Poděbradští boxeři zažili galaodpoeldne

Místo mrazivého únorového podvečera prosluněný srpnový den. Místo burácející haly BIOS zaplněné pláže Jezera. Již posedmé do Poděbrad zavítal boxerský svátek, poprvé však šlo o unikátní letní galaodpoledne.

celý článek >>>

Bára Novotná má světový bronz!

Bára Novotná má světový bronz!

Poděbradské mažoretky Jana Drahná, Tereza Krejčíková a Barbora Novotná se začátkem srpna zúčastnily Mezinárodního poháru světové twirlingové asociace WBTF v chorvatské Poreči.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY