Poděbradská cvička 2018 aneb oslava špičkové gymnastiky

 

Pomalu se již stává tradicí, že gymnastické oddíly z celé republiky zařazují pravidelně do svého rozpisu soutěží závod Poděbradská cvička (na snímcích).

 

cvicka_1__k

První závod tohoto jména se v poděbradské sokolovně konal teprve nedávno, v roce 2016. Přesto je o účast na tomto klání mezi mladými závodníky a závodnicemi obrovský zájem, o čemž svědčí počty přihlášených. Dopolední závod mužů letos absolvovalo 54 borců, odpolední soutěž žen pak 164 závodnic (vše se odehrálo 24. 3. 2018., pozn. red.).

 

Z Chodska i Moravy

Sokolovna byla od časného rána až do večera naplněna od přízemí až po střechu. Dokonce jsme museli zajistit prostory na squashových kurtech, aby si závodníci z větších oddílů měli kde odložit své věci nebo se trochu protáhnout a doladit formu před závodem. Celkem k nám dorazili zástupci z šestnácti oddílů celé republiky, a to i z takové dálky jako z Domažlic, Znojma či Brna.


Celé startovní pole závodilo v trojboji, který byl modifikován dle věkových kategorií. Nejmenší závodnice jsme tak mohli vidět na lavičce, větší na čtyřiceticentimetrové kladince a ty nejstarší předvedly své sestavy na plnohodnotné „dospělácké“ 120 cm vysoké kladině. Dále mohli diváci zhlédnout cvičení menších na hrazdě, starších na bradlech a všech kategorií při akrobacii; a to buď s hudebním doprovodem, či bez. Chlapci pak bojovali na kruzích, bradlech a také při akrobacii. Ti nejmenší předškoláci, co se ještě na bradlech neudrží, cvičili na přeskoku.

 

Gymnastické hvězdy

Velký ohlas měla poděbradská specialita – vložená disciplína „hvězdování“. Tento samostatně hodnocený závod spočívá v překonání vzdálenosti 12 metrů přemety stranou – hvězdami, v co nejkratším čase. A protože nevíme o žádných dalších přeborech, kde by se v této disciplíně závodilo, můžeme hrdě říci, že v naší tělocvičně proběhlo neoficiální Mistrovství republiky ve „hvězdování“. Nejrychlejší z děvčat byla Viktorie Ondrová (čas 3,950 s), mezi chlapci dominoval Tobiáš Scholz (3,160 s).

 

cvicka_2_A jak si vedli zástupci poděbradského oddílu? V nabité konkurenci se podařilo získat pro naše barvy i několik medailí. K vítězství v kategorii mini žáků dovedla svého svěřence Jana Bedrnu trenérka Szabóová. Kategorie dorostenců pak byla zcela ovládnuta závodníky z tréninkové skupiny trenérů Zmeškala a Smejkala. Zlatou medaili získal Štěpán Pulda, stříbrnou Mário Mihál a bronz bral Tobiáš Scholz. V nejpočetněji zastoupené páté kategorii dívek hájila oddílové barvy Barbora Šmídová, které se podařilo vybojovat kov nejcennější. Potlesk patřil i její trenérce Vlaďce Zmeškalové. Závod si užily rovněž mladší žákyně. Na páté příčce se umístila Ema Větrovská, kterou trénuje Katka Pokorná. A z úplně nejmladších dopadla nejlépe (na 5. místě) Terezka Šmídová, kterou má na starost Šárka Pošíková.


Ale nebyly to zdaleka jen výsledky, které udělaly oddílu radost. Byla to hlavně hojná účast. Všech 218 zúčastněných závodníků si z Poděbrad odvezlo nejenom sportovní zážitek, ale i drobnou odměnu, kterou zajistili donátoři celé akce. Poděkování za náročnou organizaci patří celé trenérsko-rodičovské komunitě spojené s poděbradskou sportovní gymnastikou, v jejímž čele stojí ředitelka závodu Vlaďka Zmeškalová.


Text: Jaroslava Mejzrová,
jednatelka závodu
Foto: Sokol Poděbrady

(24. 3. 2018)


Havránkovo australské procitnutí

Havránkovo australské procitnutí

Už už se zdálo, že se z něj stane další promrhaný talent. Po několika nadějných výsledcích a národních rekordech začal poděbradský plavec Tomáš Havránek šlapat vodu. Loni však čtyřiadvacetiletý český rekordman prožil „revoluční“ rok, který dokonale restartoval jeho kariéru.

celý článek >>>

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Běhání ve městě není žádná nuda. Každý, kdo si ho jednou vyzkoušel, to jistě potvrdí.

celý článek >>>

Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

Házená a Poděbrady. Ještě před rokem by toto spojení nebylo možné použít. Nyní je však realita úplně jiná.

celý článek >>>

Nela Linhartová získala titul v Junior Fed Cupu

Nela Linhartová získala titul v Junior Fed Cupu

Každým rokem se o prvním prosincovém víkendu koná juniorský Fed Cup mladších žákyň do dvanácti let, kterého se účastní osm oblastních týmů z České republiky.

celý článek >>>

Šest medailí z Podkrkonoší

Šest medailí z Podkrkonoší

Poděbradské krasobruslařky vybojovaly vánoční medaile ve Dvoře Králové nad Labem.

celý článek >>>

Motorkářka, která u tyče dobyla svět

Motorkářka, která u tyče dobyla svět

Na silnici působí jako drsná motorkářka. U tyče se pak mění v uhlazenou tanečnici. Seznamte se s Viktorií Dušánkovou, čerstvou mistryní světa v pole sport.

celý článek >>>

Pět medailí z Kladského pomezí

Pět medailí z Kladského pomezí

Poděbradské krasobruslařky bojovaly o další medaile v Novém Městě nad Metují.

celý článek >>>

SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH

SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH

SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH 2018.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY